Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15876 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nek me neko ispravi al’ mislim da taj 1.6dci nije ni približno pouzdan kao 1.5 K9K klasik.
Doduše to je sve iz priče, nemam iskustva sa 1.6
Doduše to je sve iz priče, nemam iskustva sa 1.6
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#15877 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nema boljeg teretnog kedija. U prošloj firmi smo ga imali, sat mu je uvijek kasnio nakon par dana. Pa bismo ga podesili 5 min naprijed da izdrži 10ak danaEvolution_IV wrote: ↑28/01/2023 16:51
1.6d 105ks 6b
vuce iz podruma,
bolje i cvrsce sastavljen od kangoo,
ne cuje se nista preko rupa i tiho u autu,
sjedista udobna i mogu se spustit+ naslonjac za ruku tapacirani
kukice za jaknu iza vozaca i suvozaca(vrh)
dobra nosivost, velik utovarni prostor
nesto sto mi malo smeta:
bijeda sat, isti za dizel i benzinac, nema crvenog polja na njemu
mali retrovizori
BT handsfree samo za pozive, ne moze se pustat muzika preko
sta velis @_BataZiv_0809
ovo je zadnja tura "pravih" fiata, mislim da od 2023 nastupa zajednicko auto, sto ne vjerujem da ce biti blizu ovoga...
A što se tiče novi Caddy vs Berlingo/Combo vs Doblo, najbolje pitati vozače A2B, Euro Express. PSA igrače niko ne hvali.
Nema više 1.6 Multijet, ukinuta proizvodnja. Ostalo je da se potroše blokovi iz skladišta za Tonale.
Last edited by ElRe on 28/01/2023 18:14, edited 1 time in total.
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#15878 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
202xxx nikakvih problema. U familiji preko 5 godina, presmiješna potrošnja. Magistrala redovno ispod 3.5 litra, sa Meganom 3 se igra. Mana mu je lanac i gubljenje ulja na poklopcu lanca.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#15879 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakav je ovaj novi 1.7 dci što je zamijenio 1.6 ?
- Idemedosumom
- Posts: 8290
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15882 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sta je ovoEvolution_IV wrote: ↑28/01/2023 16:51
1.6d 105ks 6b
vuce iz podruma,
bolje i cvrsce sastavljen od kangoo,
ne cuje se nista preko rupa i tiho u autu,
sjedista udobna i mogu se spustit+ naslonjac za ruku tapacirani
kukice za jaknu iza vozaca i suvozaca(vrh)
dobra nosivost, velik utovarni prostor
nesto sto mi malo smeta:
bijeda sat, isti za dizel i benzinac, nema crvenog polja na njemu
mali retrovizori
BT handsfree samo za pozive, ne moze se pustat muzika preko
sta velis @_BataZiv_0809
ovo je zadnja tura "pravih" fiata, mislim da od 2023 nastupa zajednicko auto, sto ne vjerujem da ce biti blizu ovoga...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
husoboss
- Posts: 964
- Joined: 19/07/2012 22:22
#15884 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
VW je ok, puno novije izgleda od ovog i zamjerka mu je na mjenjač koji je neprecizan do bola i mušice s elektronikom. A nedavno sam imao priliku voziti se u ovim PSA, što će sada biti i Fiat u odnosu na vw kedija meni je znatno lošiji po kvaliteti izrade, udobnosti...Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 16:51
1.6d 105ks 6b
vuce iz podruma,
bolje i cvrsce sastavljen od kangoo,
ne cuje se nista preko rupa i tiho u autu,
sjedista udobna i mogu se spustit+ naslonjac za ruku tapacirani
kukice za jaknu iza vozaca i suvozaca(vrh)
dobra nosivost, velik utovarni prostor
nesto sto mi malo smeta:
bijeda sat, isti za dizel i benzinac, nema crvenog polja na njemu
mali retrovizori
BT handsfree samo za pozive, ne moze se pustat muzika preko
sta velis @_BataZiv_0809
ovo je zadnja tura "pravih" fiata, mislim da od 2023 nastupa zajednicko auto, sto ne vjerujem da ce biti blizu ovoga...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15885 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kakav vw, nisam ni pricao o njemu...cijena caddy ne da je skupa nego nisu normalnihusoboss wrote: ↑28/01/2023 21:41
VW je ok, puno novije izgleda od ovog i zamjerka mu je na mjenjač koji je neprecizan do bola i mušice s elektronikom. A nedavno sam imao priliku voziti se u ovim PSA, što će sada biti i Fiat u odnosu na vw kedija meni je znatno lošiji po kvaliteti izrade, udobnosti...
na koji mjenjac mislis, vw ili fiat, meni je odvratan caddy mjenjac, 100godina ne mogu da rjese jebeni prelaz izmedju rikverca i prve brzine, treca isto
-
husoboss
- Posts: 964
- Joined: 19/07/2012 22:22
#15886 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
na vw mjenjač, baš o trećoj i pričam i 55 kW su većinomEvolution_IV wrote: ↑28/01/2023 21:50kakav vw, nisam ni pricao o njemu...cijena caddy ne da je skupa nego nisu normalnihusoboss wrote: ↑28/01/2023 21:41
VW je ok, puno novije izgleda od ovog i zamjerka mu je na mjenjač koji je neprecizan do bola i mušice s elektronikom. A nedavno sam imao priliku voziti se u ovim PSA, što će sada biti i Fiat u odnosu na vw kedija meni je znatno lošiji po kvaliteti izrade, udobnosti...![]()
na koji mjenjac mislis, vw ili fiat, meni je odvratan caddy mjenjac, 100godina ne mogu da rjese jebeni prelaz izmedju rikverca i prve brzine, treca isto![]()
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#15887 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kod mene na 3008 isto nema opcija da samo jednom odrade brisaci, imam 3 brzine i automatski mod brisaca. Zna me to nervirati cesto. Ima li kakav fol da se ukljuci to?
- konektovan
- Posts: 51396
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15889 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
pa nema, o tome ti pricam...
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15890 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nema ni kod mene na Dokkeru, prvi položaj ka dole je ono s pauzom, dalje ide prva pa druga brzina i to je to. Gore ne ide.
Al’ nije mi to nikad smetalo, spustim i čim krenu odmah vratim i oni odrade do kraja i to je to.
Bitnije mi je od toga da ima na ručici za žmigavce onu funkciju da s tim potezom odrade žmigavci tri puta.
A i to nije toliko bitno da mi sad smeta ako neko (obično starije) auto to nema.
Al’ nije mi to nikad smetalo, spustim i čim krenu odmah vratim i oni odrade do kraja i to je to.
Bitnije mi je od toga da ima na ručici za žmigavce onu funkciju da s tim potezom odrade žmigavci tri puta.
A i to nije toliko bitno da mi sad smeta ako neko (obično starije) auto to nema.
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#15891 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Idemedosumom wrote: ↑28/01/2023 18:09Probao sam Kadjara 1.5 dCi. Auto mi se jako dopalo, samo mi se taj motor učinio nedostatnim za auto od 1,5t
2.0 dci je za taj auto mjera
Na Meganu 3 ima to jedno brisanje, desna ručica prema gore jedbkm i odradi.
Last edited by beco on 28/01/2023 22:24, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15892 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
husoboss wrote: ↑28/01/2023 21:58na vw mjenjač, baš o trećoj i pričam i 55 kW su većinomEvolution_IV wrote: ↑28/01/2023 21:50
kakav vw, nisam ni pricao o njemu...cijena caddy ne da je skupa nego nisu normalni![]()
na koji mjenjac mislis, vw ili fiat, meni je odvratan caddy mjenjac, 100godina ne mogu da rjese jebeni prelaz izmedju rikverca i prve brzine, treca isto![]()
![]()
- Idemedosumom
- Posts: 8290
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15894 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Bio je samo u Koleosu, XTrailu i Talismanu. A i to nakon što su mnogi od kupaca odustali kad su vidjeli da nema 2.0 dci u ponudi. Pa su u Renaultu skontali i vratili ga.
Ne znam da li se sad može i u jednom modelu uzeti…
Katastrofa…
Ne znam da li se sad može i u jednom modelu uzeti…
Katastrofa…
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#15895 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Na Meganu 3 sam imao to, a imam i na Capturu. Dakle, ručica prwma gore i.odradi jedno brisanje. Kod mene imaju senzori za kišu. Aktiviraju senkad ručicu stavis u položaj B.EFD22 wrote: ↑28/01/2023 22:17 Nema ni kod mene na Dokkeru, prvi položaj ka dole je ono s pauzom, dalje ide prva pa druga brzina i to je to. Gore ne ide.
Al’ nije mi to nikad smetalo, spustim i čim krenu odmah vratim i oni odrade do kraja i to je to.
Bitnije mi je od toga da ima na ručici za žmigavce onu funkciju da s tim potezom odrade žmigavci tri puta.
A i to nije toliko bitno da mi sad smeta ako neko (obično starije) auto to nema.
- beco
- Posts: 5092
- Joined: 25/08/2004 14:22
#15896 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zadnja varijanta 2.0 dci je išao u Talisman ali tu je već imao adblue 200 KS i još uvijek samo 1 turbo.
Nisam siguran u Traffic da li se još ugrađuje.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#15897 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Tako mi se pali automatski mod brisaca. Prema gore imam 3 brzine i prema sebi kada pritisnem prska tecnost i odradi 3-4 puta. Kada je upaljen automatski mod onda mogu pritiskom prema dole jednom pokrenuti brisace, ali mi je automatski mod debilan na svih desetak auta sto sam probao i nikada ga ne palim.
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16

