Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#15851 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

jaci motor puno trosi i skup je za odrzavanje...
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#15852 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Juka Jebach »

Idemedosumom wrote: 28/01/2023 09:09 Hvala. Trenutno vozim malo auto s 1.5 dCi motorom 50kw snage. Pa kad nas je 3 u autu, jedino na velikim i preglednin pravcima se usuđujem preticati. Kontam Kadjar je duplo jači, ali vjerovatno i duplo teži :-D
za grada mozda auto, vozio sam 1.5 dci 105 kw (k9k) i zadovoljan sam bio i na duze relacije. Jedino ne znam je li kod tih renoa kvacilo hajmo reci startno jer kad ufati bas te trzne a fata negdje na sredini
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#15853 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by lavic »

Idemedosumom wrote: 28/01/2023 08:35 Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?

https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
Nisam ljubitelj “francuza” ali mi ovaj odlicno izgleda.
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15854 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

lavic wrote: 28/01/2023 14:26
Idemedosumom wrote: 28/01/2023 08:35 Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?

https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
Nisam ljubitelj “francuza” ali mi ovaj odlicno izgleda.
Baš tako,. A i cijena se čini ok u poredjenju sa ostalom ponudom kadjara na oglasima. Jedino da nema kakvu manu.... :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15855 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Cijena je bez PDV-a. :D
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3650
Joined: 22/07/2017 18:36

#15856 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leopard_SA »

citroen xm wrote: 28/01/2023 15:04 Cijena je bez PDV-a. :D
Zar nisu i prije pojedine autokuce(uglavnom Kramar i Dalmi) ovo radile. Stavljale cijenu bez PDV-a pa ih je Olx natjerao da pisu normalnu cijenu.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3650
Joined: 22/07/2017 18:36

#15857 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leopard_SA »

citroen xm wrote: 28/01/2023 15:04 Cijena je bez PDV-a. :D
Zar nisu i prije ovo radili, da postave cijenu bez PDV-a, pa ih je Olx natjerao da stavljaju pravu cijenu?

Evo koliko vidim opet obmanjuju ljude na ovome

Edit:
Dupli
Last edited by Leopard_SA on 28/01/2023 15:07, edited 1 time in total.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15858 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ne znam istorijat, ali znam da mnogi to sada rade što je prilično kurvanjski.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15859 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

ovo je OK, a sumnjam da će ti faliti snage

jedino možda po forumskim mjerilima, pri pretjecanju uz uspon 30% sa troje ljudi u kolima pri početnoj brzini 69 km/h da ubrzaš do 110kmh unutar 2s i izvršiš bezbedno preticanje
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3650
Joined: 22/07/2017 18:36

#15860 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leopard_SA »

citroen xm wrote: 28/01/2023 15:07 Ne znam istorijat, ali znam da mnogi to sada rade što je prilično kurvanjski.
Pa naravno da jeste. Neko ko stavi cijenu do 22k u filterima npr ce dobiti ovo auto u pretrazi, a ono veca cijena u stvarnosti
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15861 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 28/01/2023 15:04 Cijena je bez PDV-a. :D
Pa u detaljno ideš i tamo je prava cijena,..oko 27 milja košta, na tu cijenu sam i mislio. Ova od 21.900 bi bila poklon cijena
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15862 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 28/01/2023 10:22
Evolution_IV wrote: 28/01/2023 07:59
fino, kad gurnem rucicu prema gore obrise jednom, kod vw gurnes prema dole obrise jednom, jedino kod ovih govana to nema :-)

btw.samo cekam kad ce se na ovom zapalit instalacija brisaca :D
Ja vozim francuza,..trećeg po redu, xantia, 307, C4..svi imaju tu opciju "jednog " brisanja.
:thumbup:

reno metuzalemi nemaju :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15863 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 28/01/2023 15:25
konektovan wrote: 28/01/2023 10:22

Ja vozim francuza,..trećeg po redu, xantia, 307, C4..svi imaju tu opciju "jednog " brisanja.
:thumbup:

reno metuzalemi nemaju :lol:
Imaju ali ti ne znaš aktivirati.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15864 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 28/01/2023 15:28
Evolution_IV wrote: 28/01/2023 15:25
:thumbup:

reno metuzalemi nemaju :lol:
Imaju ali ti ne znaš aktivirati.
nema, nisam glup, svi ostali imaju, intervalno brisanje ima, prva brzina i druga i tjt...smece
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#15865 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Clio 3, megan 2 i mislim i megan 3 uredno obriše jednom kad se ručica prema dole spusti :-)
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#15866 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Korisna opcija to za jedno brisanje. Redovno koristim
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8311
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15867 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

konektovan wrote: 28/01/2023 14:56
lavic wrote: 28/01/2023 14:26

Nisam ljubitelj “francuza” ali mi ovaj odlicno izgleda.
Baš tako,. A i cijena se čini ok u poredjenju sa ostalom ponudom kadjara na oglasima. Jedino da nema kakvu manu.... :mrgreen:
Da, izgleda da je najpovoljniji na olxu, pa i ja pomislih da nema kakvih mana. Zato sam par stranica unazad pitao koliko su pouzdani ovi hercegovci što daju garanciju na mjenjač/motor. Daleko mi da odem onako gledati :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15868 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Leon16v wrote: 28/01/2023 15:36 Clio 3, megan 2 i mislim i megan 3 uredno obriše jednom kad se ručica prema dole spusti :-)
i ne vraca se sama, ako ostavis brise na interval..prekidaci su isto jedni od najlohotnijih ubjedljivo :roll:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15869 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Image


1.6d 105ks 6b

vuce iz podruma,
bolje i cvrsce sastavljen od kangoo,
ne cuje se nista preko rupa i tiho u autu,
sjedista udobna i mogu se spustit+ naslonjac za ruku tapacirani
kukice za jaknu iza vozaca i suvozaca(vrh)
dobra nosivost, velik utovarni prostor


nesto sto mi malo smeta:

bijeda sat, isti za dizel i benzinac, nema crvenog polja na njemu
mali retrovizori
BT handsfree samo za pozive, ne moze se pustat muzika preko


sta velis @_BataZiv_0809 :-D



ovo je zadnja tura "pravih" fiata, mislim da od 2023 nastupa zajednicko auto, sto ne vjerujem da ce biti blizu ovoga...
kenomax
Posts: 406
Joined: 24/07/2013 18:54

#15870 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kenomax »

Optimist wrote: 28/01/2023 12:18 Sve ispod 2 litre zapremine i nekih 150ks je slabo. :D
To lagano možemo zaboravljati, ali opet je bitno da konja nikad nije bilo više. Sad 1.0 izvuče 120ks bez šale. I to ide super u sport modu, imamo novi Juke u familiji, leti u sport modu. Sad 1.6 benzin u kiji, 180ks. Isto super ide, samo mi fali dobri stari 2.0 dizel od 185. To je bio pravi omjer, ne da te raja zeza kad im kažeš da ti je u autu 1.6 :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#15871 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

kenomax wrote: 28/01/2023 17:25
Optimist wrote: 28/01/2023 12:18 Sve ispod 2 litre zapremine i nekih 150ks je slabo. :D
To lagano možemo zaboravljati, ali opet je bitno da konja nikad nije bilo više. Sad 1.0 izvuče 120ks bez šale. I to ide super u sport modu, imamo novi Juke u familiji, leti u sport modu. Sad 1.6 benzin u kiji, 180ks. Isto super ide, samo mi fali dobri stari 2.0 dizel od 185. To je bio pravi omjer, ne da te raja zeza kad im kažeš da ti je u autu 1.6 :D
potjeraj ga uzbrdo ili natovari
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15872 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Njutnmetri su njutnmetri, ha bilo iz 5000 kubika, ha 1000 kubika. Gdje na krivulji ima dovoljno okretnog momenta, vožen na tom području ići će uzbrdo, natovaren, bez obzira o kojem motoru se radi.
kenomax
Posts: 406
Joined: 24/07/2013 18:54

#15873 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kenomax »

canvra888 wrote: 28/01/2023 17:34 Njutnmetri su njutnmetri, ha bilo iz 5000 kubika, ha 1000 kubika. Gdje na krivulji ima dovoljno okretnog momenta, vožen na tom području ići će uzbrdo, natovaren, bez obzira o kojem motoru se radi.
Upravo, onaj stari dizel je jedino bolje "lijepio" za sjedište u niskim obrtajima privremeno, recimo na semaforu. Ovaj je pri preticanju u obrtajima puno bolji i nekako imam osjećaj da zdravije ubrzava. Nikakav problem nema u tome što je 1.6, niti je atmosferac niti ima malo njutnmetara. Jedino se još ne zna kakva mu je izdržljivost, za to će trebati dosta godina da se pokaže, ali ne sumnjam da je dobra.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15874 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Vozio sam u staroj firmi opela combo
Bio je i 1.3 i 1.6d
Oba su solidno isli, doduse ja sam to, i kad sam vozio, vozio sa 100kg tereta...

Fiatov komercijalni program je posebna prica :thumbup:
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#15875 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Idemedosumom wrote: 28/01/2023 08:35 Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?

https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
Jeste, bez brige. Ali, probaj Kadjara nevezano za motor. Možda se razočaraš.
Post Reply