Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#15826 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U pezoa je jos gore upalis auto i pisti ti i upozorava na led cim je oko 3-4 stepena
Sto je najgore kad sam uzeo tek auto, senzor za vanjsku temp je bio pokvaren pa pokazivao uvijek 10 stepeni manje od koliko je stvarno pa se i tad palilo 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15827 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni na 307 izbaci samo poruku na centralnom displeju o riziku da je moguća poledica i trepće brojka, ali nema iritirajućeg pištanja. Na VW-u mi samo pisne 2-3 puta i treperi brojka. Ništa više što bi iritiralo.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#15828 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
meni to kad pisne uvijek me iznenadi 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15829 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...
kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...
i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno

kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...
i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15830 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Courtesy wipe imaš i na drugim vozilima.Evolution_IV wrote: ↑27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...
kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...
i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno![]()
![]()
![]()
Ja ga npr u postavkama na Mondeu mogu ugasiti.
To je to dodatno brisanje.
Nego donaspi tečnosti za šajbu, i promijeni brisače, pa ti neće smetati taj dodatni wipe na kraju
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#15831 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ja ga na mom mondeo ne mogu ugasiti
totalna glupost
nema veze sa stanjem brisača
totalna glupost
nema veze sa stanjem brisača
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15832 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
smetljarnik, nove su metlice..EFD22 wrote: ↑27/01/2023 19:55Courtesy wipe imaš i na drugim vozilima.Evolution_IV wrote: ↑27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...
kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...
i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno![]()
![]()
![]()
Ja ga npr u postavkama na Mondeu mogu ugasiti.
To je to dodatno brisanje.
Nego donaspi tečnosti za šajbu, i promijeni brisače, pa ti neće smetati taj dodatni wipe na kraju![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15833 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni je to super, iskreno.
Vazda puno našpricam, pa kad završe ono prvo brisanje, krene da curi, i taman ga to dodatno dočeka
Imam to i u Dokkeru, i u 500, i u Mondeu, i samo se u Mondeu može ugasiti, ali ne gasim to.
Vazda puno našpricam, pa kad završe ono prvo brisanje, krene da curi, i taman ga to dodatno dočeka
Imam to i u Dokkeru, i u 500, i u Mondeu, i samo se u Mondeu može ugasiti, ali ne gasim to.
- konektovan
- Posts: 51408
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15834 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kako misliš ručno brisanje?Evolution_IV wrote: ↑27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...
kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...
i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno![]()
![]()
![]()
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#15835 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To da izađe iz auta i krpom obriše šajbu.konektovan wrote: ↑27/01/2023 23:41Kako misliš ručno brisanje?Evolution_IV wrote: ↑27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...
kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...
i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno![]()
![]()
![]()
Vjerovatno misli da se povlačenjem poluge brisača u kontra smjeru može pokrenuti brisanje tako da briše jednom ili onoliko dugo koliko držiš ručicu. Imao sam to na Peugeotu 206 a imam i na Astri.
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#15836 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To da izađe iz auta i krpom obriše šajbu.konektovan wrote: ↑27/01/2023 23:41Kako misliš ručno brisanje?Evolution_IV wrote: ↑27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...
kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...
i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno![]()
![]()
![]()
Vjerovatno misli da se povlačenjem poluge brisača u kontra smjeru može pokrenuti brisanje tako da briše jednom ili onoliko dugo koliko držiš ručicu. Imao sam to na Peugeotu 206 a imam i na Astri.
Opet dupli (problemi sa internet konekcijom).
Last edited by Laplace on 28/01/2023 07:49, edited 1 time in total.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#15837 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
to se zove tear drop wiping ( kada prsnes, obrise normalno i prodje par sekundi i obrise jos jednom), na vag se moze aktivirati deaktivirati ta opcija, i da brsaci npr. sami brze brisu ako se kreces brze...
-
Dr Arsla
- Posts: 2076
- Joined: 05/01/2013 16:16
#15838 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa na piku aktuelan oglas panda cross i lik traži 13 000. Još u opisu stoji: "unikat i cijena će samo rasti "
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15840 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
fino, kad gurnem rucicu prema gore obrise jednom, kod vw gurnes prema dole obrise jednom, jedino kod ovih govana to nemakonektovan wrote: ↑27/01/2023 23:41Kako misliš ručno brisanje?Evolution_IV wrote: ↑27/01/2023 19:10 meni to na ekranu izadje jednom u voznji ili kad se otvore pa zatvore vrata, pahuljica i duzi bip i tjt...
kod renoa mi strasno na zivce ide sto bipce kad se digne rucna, recimo nisam skroz stao u brdu i povukao rucnu, tututututututu iako auto stoji, spustis pa dignes prestane...
i jos nesto, jebem francuskog inzinjera koji je projektovao da nakon prskanja i brisanja, metlice jos jednom predju staklo nakon par sekundi i koji nije stavio rucno brisanje(tj.mist), nesto sto je na njemackim i japanskim autima normalno![]()
![]()
![]()
btw.samo cekam kad ce se na ovom zapalit instalacija brisaca
- Idemedosumom
- Posts: 8290
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15841 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?
https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#15842 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jeste, probao sam ga, bolje ide nego 1.6Hdi, a ja sa 1.6Hdi u 3008-ici prestizem bez ikakvih problema.Idemedosumom wrote: ↑28/01/2023 08:35 Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?
https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
-
Peryton_
- Posts: 1241
- Joined: 04/11/2011 21:23
- Location: Tuzla
#15843 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sto ne bi bilo dovoljno? Ja i s manje konja uspjesno rjesavam preticanja a tezina auta je tu negdje s ovim Kadjarom.
- Idemedosumom
- Posts: 8290
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15844 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hvala. Trenutno vozim malo auto s 1.5 dCi motorom 50kw snage. Pa kad nas je 3 u autu, jedino na velikim i preglednin pravcima se usuđujem preticati. Kontam Kadjar je duplo jači, ali vjerovatno i duplo teži 
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#15845 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sasvim dovoljan.
- konektovan
- Posts: 51408
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15846 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja vozim francuza,..trećeg po redu, xantia, 307, C4..svi imaju tu opciju "jednog " brisanja.Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 07:59fino, kad gurnem rucicu prema gore obrise jednom, kod vw gurnes prema dole obrise jednom, jedino kod ovih govana to nema
btw.samo cekam kad ce se na ovom zapalit instalacija brisaca![]()
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#15847 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Samo se drzi ogranicenja i tu tauzen obrtaja Bajo moj.
I ne sikiraj se previse
Sta ce ti preticanje,ko zurio vrat slomio kazu u narodu
I ne sikiraj se previse
Sta ce ti preticanje,ko zurio vrat slomio kazu u narodu
- Idemedosumom
- Posts: 8290
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15848 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kad ono vozi 40 km/h po magistrali, pa haj ne pretiči 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#15849 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Normalno je kad imas u autu slabasan motor, da zelis neki jaci u novom autu, da se rjesis napokon stare umorne ljencuge 
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#15850 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve ispod 2 litre zapremine i nekih 150ks je slabo. 
