Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#15851 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jaci motor puno trosi i skup je za odrzavanje...
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#15852 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
za grada mozda auto, vozio sam 1.5 dci 105 kw (k9k) i zadovoljan sam bio i na duze relacije. Jedino ne znam je li kod tih renoa kvacilo hajmo reci startno jer kad ufati bas te trzne a fata negdje na srediniIdemedosumom wrote: ↑28/01/2023 09:09 Hvala. Trenutno vozim malo auto s 1.5 dCi motorom 50kw snage. Pa kad nas je 3 u autu, jedino na velikim i preglednin pravcima se usuđujem preticati. Kontam Kadjar je duplo jači, ali vjerovatno i duplo teži![]()
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#15853 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisam ljubitelj “francuza” ali mi ovaj odlicno izgleda.Idemedosumom wrote: ↑28/01/2023 08:35 Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?
https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
- konektovan
- Posts: 51426
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15854 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Baš tako,. A i cijena se čini ok u poredjenju sa ostalom ponudom kadjara na oglasima. Jedino da nema kakvu manu....lavic wrote: ↑28/01/2023 14:26Nisam ljubitelj “francuza” ali mi ovaj odlicno izgleda.Idemedosumom wrote: ↑28/01/2023 08:35 Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?
https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15855 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Cijena je bez PDV-a. 
- Leopard_SA
- Posts: 3649
- Joined: 22/07/2017 18:36
#15856 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zar nisu i prije pojedine autokuce(uglavnom Kramar i Dalmi) ovo radile. Stavljale cijenu bez PDV-a pa ih je Olx natjerao da pisu normalnu cijenu.
- Leopard_SA
- Posts: 3649
- Joined: 22/07/2017 18:36
#15857 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zar nisu i prije ovo radili, da postave cijenu bez PDV-a, pa ih je Olx natjerao da stavljaju pravu cijenu?
Evo koliko vidim opet obmanjuju ljude na ovome
Edit:
Dupli
Last edited by Leopard_SA on 28/01/2023 15:07, edited 1 time in total.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15858 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne znam istorijat, ali znam da mnogi to sada rade što je prilično kurvanjski.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#15859 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ovo je OK, a sumnjam da će ti faliti snage
jedino možda po forumskim mjerilima, pri pretjecanju uz uspon 30% sa troje ljudi u kolima pri početnoj brzini 69 km/h da ubrzaš do 110kmh unutar 2s i izvršiš bezbedno preticanje
jedino možda po forumskim mjerilima, pri pretjecanju uz uspon 30% sa troje ljudi u kolima pri početnoj brzini 69 km/h da ubrzaš do 110kmh unutar 2s i izvršiš bezbedno preticanje
- Leopard_SA
- Posts: 3649
- Joined: 22/07/2017 18:36
#15860 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa naravno da jeste. Neko ko stavi cijenu do 22k u filterima npr ce dobiti ovo auto u pretrazi, a ono veca cijena u stvarnosticitroen xm wrote: ↑28/01/2023 15:07 Ne znam istorijat, ali znam da mnogi to sada rade što je prilično kurvanjski.
- konektovan
- Posts: 51426
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15861 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa u detaljno ideš i tamo je prava cijena,..oko 27 milja košta, na tu cijenu sam i mislio. Ova od 21.900 bi bila poklon cijena
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15862 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
konektovan wrote: ↑28/01/2023 10:22Ja vozim francuza,..trećeg po redu, xantia, 307, C4..svi imaju tu opciju "jednog " brisanja.Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 07:59
fino, kad gurnem rucicu prema gore obrise jednom, kod vw gurnes prema dole obrise jednom, jedino kod ovih govana to nema
btw.samo cekam kad ce se na ovom zapalit instalacija brisaca![]()
reno metuzalemi nemaju
- konektovan
- Posts: 51426
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15863 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imaju ali ti ne znaš aktivirati.Evolution_IV wrote: ↑28/01/2023 15:25konektovan wrote: ↑28/01/2023 10:22
Ja vozim francuza,..trećeg po redu, xantia, 307, C4..svi imaju tu opciju "jednog " brisanja.![]()
reno metuzalemi nemaju![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15864 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nema, nisam glup, svi ostali imaju, intervalno brisanje ima, prva brzina i druga i tjt...smece
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#15865 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Clio 3, megan 2 i mislim i megan 3 uredno obriše jednom kad se ručica prema dole spusti 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#15866 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Korisna opcija to za jedno brisanje. Redovno koristim
- Idemedosumom
- Posts: 8291
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15867 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da, izgleda da je najpovoljniji na olxu, pa i ja pomislih da nema kakvih mana. Zato sam par stranica unazad pitao koliko su pouzdani ovi hercegovci što daju garanciju na mjenjač/motor. Daleko mi da odem onako gledatikonektovan wrote: ↑28/01/2023 14:56Baš tako,. A i cijena se čini ok u poredjenju sa ostalom ponudom kadjara na oglasima. Jedino da nema kakvu manu....![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15869 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

1.6d 105ks 6b
vuce iz podruma,
bolje i cvrsce sastavljen od kangoo,
ne cuje se nista preko rupa i tiho u autu,
sjedista udobna i mogu se spustit+ naslonjac za ruku tapacirani
kukice za jaknu iza vozaca i suvozaca(vrh)
dobra nosivost, velik utovarni prostor
nesto sto mi malo smeta:
bijeda sat, isti za dizel i benzinac, nema crvenog polja na njemu
mali retrovizori
BT handsfree samo za pozive, ne moze se pustat muzika preko
sta velis @_BataZiv_0809
ovo je zadnja tura "pravih" fiata, mislim da od 2023 nastupa zajednicko auto, sto ne vjerujem da ce biti blizu ovoga...
-
kenomax
- Posts: 406
- Joined: 24/07/2013 18:54
#15870 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To lagano možemo zaboravljati, ali opet je bitno da konja nikad nije bilo više. Sad 1.0 izvuče 120ks bez šale. I to ide super u sport modu, imamo novi Juke u familiji, leti u sport modu. Sad 1.6 benzin u kiji, 180ks. Isto super ide, samo mi fali dobri stari 2.0 dizel od 185. To je bio pravi omjer, ne da te raja zeza kad im kažeš da ti je u autu 1.6
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#15871 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
potjeraj ga uzbrdo ili natovarikenomax wrote: ↑28/01/2023 17:25To lagano možemo zaboravljati, ali opet je bitno da konja nikad nije bilo više. Sad 1.0 izvuče 120ks bez šale. I to ide super u sport modu, imamo novi Juke u familiji, leti u sport modu. Sad 1.6 benzin u kiji, 180ks. Isto super ide, samo mi fali dobri stari 2.0 dizel od 185. To je bio pravi omjer, ne da te raja zeza kad im kažeš da ti je u autu 1.6![]()
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15872 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Njutnmetri su njutnmetri, ha bilo iz 5000 kubika, ha 1000 kubika. Gdje na krivulji ima dovoljno okretnog momenta, vožen na tom području ići će uzbrdo, natovaren, bez obzira o kojem motoru se radi.
-
kenomax
- Posts: 406
- Joined: 24/07/2013 18:54
#15873 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Upravo, onaj stari dizel je jedino bolje "lijepio" za sjedište u niskim obrtajima privremeno, recimo na semaforu. Ovaj je pri preticanju u obrtajima puno bolji i nekako imam osjećaj da zdravije ubrzava. Nikakav problem nema u tome što je 1.6, niti je atmosferac niti ima malo njutnmetara. Jedino se još ne zna kakva mu je izdržljivost, za to će trebati dosta godina da se pokaže, ali ne sumnjam da je dobra.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#15874 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Vozio sam u staroj firmi opela combo
Bio je i 1.3 i 1.6d
Oba su solidno isli, doduse ja sam to, i kad sam vozio, vozio sa 100kg tereta...
Fiatov komercijalni program je posebna prica
Bio je i 1.3 i 1.6d
Oba su solidno isli, doduse ja sam to, i kad sam vozio, vozio sa 100kg tereta...
Fiatov komercijalni program je posebna prica
- ElRe
- Posts: 16908
- Joined: 12/12/2011 11:28
#15875 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jeste, bez brige. Ali, probaj Kadjara nevezano za motor. Možda se razočaraš.Idemedosumom wrote: ↑28/01/2023 08:35 Šta mislite da li je ovaj 1.6 dCi dovoljan za ovoliko auto? Mislim za eventualno bezbijedno preticanje sporih vozača?
https://www.olx.ba/artikal/48356720/ren ... t-edition/
