Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42851 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nervira me kad ciste snijeg sa auta i drze upaljen auto da se motor zagrije, bezveze zagadjuju. 
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#42853 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Juče sam u prolazu vidio kako bjelokapca (nije očistio snijeg sa krova) pale na kleme. Malo snijega padne i odmah na ceste izlaze bjelokapci.
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42854 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
konektovan wrote: ↑24/01/2023 08:42Meni se prekjučer tako auto zaključao...dok sam čistioGreta proklela zagađivaće..
![]()
Sreća pa je rezervni ključ bio na pravom mjestu u pravo vrijeme..![]()
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#42855 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja ću još dva najmanje napraviti..Ateista wrote: ↑24/01/2023 09:14konektovan wrote: ↑24/01/2023 08:42
Meni se prekjučer tako auto zaključao...dok sam čistioGreta proklela zagađivaće..
![]()
Sreća pa je rezervni ključ bio na pravom mjestu u pravo vrijeme..![]()
Dobro pa si imao rezervi kljuc, ja vec godinama hocu da uradim jer nemam rezervni i nikako da dodje na red.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#42860 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Smece od auta, samo se kvari.bitanga_sa_otesa wrote: ↑24/01/2023 11:23i onda upale brisace ,pa im pukne poluga ili se odvrne matica na ramenu brisaca i onda dodju pa kmece maistore ne rade mi brisaĆi ,odjednom prestali![]()
![]()
![]()
- forumskivojnik
- Posts: 592
- Joined: 03/10/2014 14:13
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#42862 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja sam to vidio neki dan sa brisačima, žena čisti snijeg sa šajbe na max brzini brisača 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#42863 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
desetine sam popravio poslije takvih dogadjanja 
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#42864 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znaći more se popravit. Šta onda fali. Ha ya.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#42865 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Svese moRe popra viti rodijak poyyy
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#42866 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hoce li prije slomit polugu ili osigurac pregoriti?
-
Naslovnica
- Posts: 35478
- Joined: 20/03/2013 15:38
#42867 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vozila samo do pijace nedjeljom...artur morgan wrote: ↑24/01/2023 12:38 ja sam to vidio neki dan sa brisačima, žena čisti snijeg sa šajbe na max brzini brisača![]()
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#42868 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako je na semaforu otvoren zeleni signal, vozilima je zabranjeno kretanje ulijevo, u Ul. Čekaluša. Po istoj zabrani, i po predmetnom Članu 4. ZOBS-a, vozila iz Ul. Bjelave moraju propustiti vozila koja im dolaze u susret iz Ul. Čekaluša, jer su i ona dobila pravo prolaza zelenim svjetlom semafora.(4) Međusobno prvenstvo prolaza učesnika u saobraćaju, koji na raskrsnici svjetlosnim saobraćajnim znakovima istovremeno dobijaju pravo prolaza, reguliše se pravilima saobraćaja
Ne može se selektivno tumačiti saobraćajni znak, postavljen na istom stubu, niti ga primjenjivati prema svojim mišljenjima.

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#42869 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
nikad nije osigurac pregorio,ne slomi se poluga ,vec pukne plastika na zavrsetku poluge ili se sjebu zupci na ramenu gdje osovina mehanizma prolazi kroz rame..
recimo na fiat puntu je posebno sranje jer je spoj aluminijuma i zeljeza i to je presovano i pukne ,tu nema popravke
Last edited by bitanga_sa_otesa on 24/01/2023 17:04, edited 1 time in total.
-
tomhagen
- Posts: 608
- Joined: 16/10/2017 14:43
#42870 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Opej se analizira ova raskrsnica?HelaS wrote: ↑24/01/2023 16:43Ako je na semaforu otvoren zeleni signal, vozilima je zabranjeno kretanje ulijevo, u Ul. Čekaluša. Po istoj zabrani, i po predmetnom Članu 4. ZOBS-a, vozila iz Ul. Bjelave moraju propustiti vozila koja im dolaze u susret iz Ul. Čekaluša, jer su i ona dobila pravo prolaza zelenim svjetlom semafora.(4) Međusobno prvenstvo prolaza učesnika u saobraćaju, koji na raskrsnici svjetlosnim saobraćajnim znakovima istovremeno dobijaju pravo prolaza, reguliše se pravilima saobraćaja
Ne može se selektivno tumačiti saobraćajni znak, postavljen na istom stubu, niti ga primjenjivati prema svojim mišljenjima.
![]()
Da pojednostavimo, a stvar je jasna: Kad rade semafori prvo prolazi onaj sto ide niz Bjelave, pa onda onaj sto se penje uz Dzidzikovac. Kad ne rade semafori, prvo prolazi onaj sto ide Cekalusom, pa onaj niz Bjelave, pa tek onda onaj uz Dzidzikovac.
Da je ikako drugacije na raskrsnici bismo imali jos i "baklava" i dopunskih tabli.
Naravno, zavisno od situacije, kolegijalno je i pohvalno da onaj niz Bjelave propusti ovog uz Dzidzikovac.
Last edited by tomhagen on 24/01/2023 17:12, edited 4 times in total.
-
zigson
- Posts: 4819
- Joined: 04/04/2015 22:17
#42872 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nie tacnotomhagen wrote: ↑24/01/2023 17:02Opej se analizira ova raskrsnica?HelaS wrote: ↑24/01/2023 16:43
Ako je na semaforu otvoren zeleni signal, vozilima je zabranjeno kretanje ulijevo, u Ul. Čekaluša. Po istoj zabrani, i po predmetnom Članu 4. ZOBS-a, vozila iz Ul. Bjelave moraju propustiti vozila koja im dolaze u susret iz Ul. Čekaluša, jer su i ona dobila pravo prolaza zelenim svjetlom semafora.
Ne može se selektivno tumačiti saobraćajni znak, postavljen na istom stubu, niti ga primjenjivati prema svojim mišljenjima.
![]()
![]()
Da pojednostavimo, a stvar je jasna: Kad rade semafori prvo prolazi onaj sto ide niz Bjelave, pa onda onaj sto se penje uz Dzidzikovac. Kad ne rade semafori, prvo prolazi onaj sto ide Cekalusom, pa onaj niz Bjelave, pa tek onda onaj uz Dzidzikovac.
Da je ikako drugacije na raskrsnici bismo imali jos i "baklava" i dopunskih tabli.
Naravno, zavisno od situacije, kolegijalno je i pohvalno da onaj niz Bjelave propusti ovog uz Dzidzikovac.
Salim se
Evo vise za sva vremena

-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
#42873 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Problem je sto ovo "poništava važenje saobraćajnih znakova" ne piše nigdje u nasem Zakonu. Iz teksta (ekavica) se može zaključiti da se radi o Srbiji. I sada se ovdje slika iz Srbije navodi kao neki dokaz, valjda zato što se razumijemo. A znas sta piše u njihovom zakonu? Pise ovakozigson wrote: ↑24/01/2023 17:42Nie tacnotomhagen wrote: ↑24/01/2023 17:02
Opej se analizira ova raskrsnica?![]()
Da pojednostavimo, a stvar je jasna: Kad rade semafori prvo prolazi onaj sto ide niz Bjelave, pa onda onaj sto se penje uz Dzidzikovac. Kad ne rade semafori, prvo prolazi onaj sto ide Cekalusom, pa onaj niz Bjelave, pa tek onda onaj uz Dzidzikovac.
Da je ikako drugacije na raskrsnici bismo imali jos i "baklava" i dopunskih tabli.
Naravno, zavisno od situacije, kolegijalno je i pohvalno da onaj niz Bjelave propusti ovog uz Dzidzikovac.
Salim se![]()
Evo vise za sva vremena![]()
Znači, sve jasno napisano.Na raskrsnici na kojoj je saobraćaj regulisan svetlosnim saobraćajnim znakovima, međusobno prvenstvo prolaza učesnika u saobraćaju, koji na raskrsnici svetlosnim saobraćajnim znakovima istovremeno dobijaju pravo prolaza, reguliše se pravilom "desne strane" i pravilom "levog skretanja".
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#42874 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kod nas se ta dva pravila nazivaju jednim imenom, prometna pravila. Tako da i kod nas isto piše 
-
nemezis
- Posts: 3065
- Joined: 30/01/2011 12:08
