Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42851 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Nervira me kad ciste snijeg sa auta i drze upaljen auto da se motor zagrije, bezveze zagadjuju. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#42852 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Ateista wrote: 24/01/2023 08:38 Nervira me kad ciste snijeg sa auta i drze upaljen auto da se motor zagrije, bezveze zagadjuju. :D
Meni se prekjučer tako auto zaključao...dok sam čistio :lol: Greta proklela zagađivaće.. :lol:
Sreća pa je rezervni ključ bio na pravom mjestu u pravo vrijeme.. :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42853 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Juče sam u prolazu vidio kako bjelokapca (nije očistio snijeg sa krova) pale na kleme. Malo snijega padne i odmah na ceste izlaze bjelokapci.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42854 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

konektovan wrote: 24/01/2023 08:42
Ateista wrote: 24/01/2023 08:38 Nervira me kad ciste snijeg sa auta i drze upaljen auto da se motor zagrije, bezveze zagadjuju. :D
Meni se prekjučer tako auto zaključao...dok sam čistio :lol: Greta proklela zagađivaće.. :lol:
Sreća pa je rezervni ključ bio na pravom mjestu u pravo vrijeme.. :mrgreen:
:lol: Dobro pa si imao rezervi kljuc, ja vec godinama hocu da uradim jer nemam rezervni i nikako da dodje na red.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#42855 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Ateista wrote: 24/01/2023 09:14
konektovan wrote: 24/01/2023 08:42

Meni se prekjučer tako auto zaključao...dok sam čistio :lol: Greta proklela zagađivaće.. :lol:
Sreća pa je rezervni ključ bio na pravom mjestu u pravo vrijeme.. :mrgreen:
:lol: Dobro pa si imao rezervi kljuc, ja vec godinama hocu da uradim jer nemam rezervni i nikako da dodje na red.
Ja ću još dva najmanje napraviti.. :lol:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#42856 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PM72 »

Laplace wrote: 24/01/2023 08:49 Juče sam u prolazu vidio kako bjelokapca (nije očistio snijeg sa krova) pale na kleme. Malo snijega padne i odmah na ceste izlaze bjelokapci.
Ko su bjelokapci?
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42857 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

PM72 wrote: 24/01/2023 10:13
Laplace wrote: 24/01/2023 08:49 Juče sam u prolazu vidio kako bjelokapca (nije očistio snijeg sa krova) pale na kleme. Malo snijega padne i odmah na ceste izlaze bjelokapci.
Ko su bjelokapci?
Objašnjeno u zagradi - ovi koji ne očiste snijeg sa krova.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#42858 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PM72 »

Laplace wrote: 24/01/2023 10:40
PM72 wrote: 24/01/2023 10:13

Ko su bjelokapci?
Objašnjeno u zagradi - ovi koji ne očiste snijeg sa krova.
:D
A baš je merak gledati reakciju tih uhljupa kad zakoče a sav onaj snjeg sa krova sleti na šajbu i haubu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42859 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

PM72 wrote: 24/01/2023 10:49

:D
A baš je merak gledati reakciju tih uhljupa kad zakoče a sav onaj snjeg sa krova sleti na šajbu i haubu
i onda upale brisace ,pa im pukne poluga ili se odvrne matica na ramenu brisaca i onda dodju pa kmece maistore ne rade mi brisaĆi ,odjednom prestali :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42860 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/01/2023 11:23
PM72 wrote: 24/01/2023 10:49

:D
A baš je merak gledati reakciju tih uhljupa kad zakoče a sav onaj snjeg sa krova sleti na šajbu i haubu
i onda upale brisace ,pa im pukne poluga ili se odvrne matica na ramenu brisaca i onda dodju pa kmece maistore ne rade mi brisaĆi ,odjednom prestali :lol: :lol: :lol:
Smece od auta, samo se kvari. :D
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#42861 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by forumskivojnik »

PM72 wrote: 24/01/2023 10:13
Laplace wrote: 24/01/2023 08:49 Juče sam u prolazu vidio kako bjelokapca (nije očistio snijeg sa krova) pale na kleme. Malo snijega padne i odmah na ceste izlaze bjelokapci.
Ko su bjelokapci?

To su ahmedijasi, iz prvog safa.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#42862 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

ja sam to vidio neki dan sa brisačima, žena čisti snijeg sa šajbe na max brzini brisača :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42863 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

desetine sam popravio poslije takvih dogadjanja :lol:
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#42864 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/01/2023 12:57 desetine sam popravio poslije takvih dogadjanja :lol:
Znaći more se popravit. Šta onda fali. Ha ya.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42865 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Dzontra_Volta wrote: 24/01/2023 14:38
Znaći more se popravit. Šta onda fali. Ha ya.
Svese moRe popra viti rodijak poyyy 😁
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#42866 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/01/2023 12:57 desetine sam popravio poslije takvih dogadjanja :lol:
Hoce li prije slomit polugu ili osigurac pregoriti?
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#42867 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

artur morgan wrote: 24/01/2023 12:38 ja sam to vidio neki dan sa brisačima, žena čisti snijeg sa šajbe na max brzini brisača :-D
Vozila samo do pijace nedjeljom...
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#42868 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

EFD22 wrote: 20/01/2023 22:08 Čuj ovog padobranca.

De objasni mi ti, tj. napiši svoje tumačenje stava (4) člana 25. ZOBSa?
(4) Međusobno prvenstvo prolaza učesnika u saobraćaju, koji na raskrsnici svjetlosnim saobraćajnim znakovima istovremeno dobijaju pravo prolaza, reguliše se pravilima saobraćaja
Ako je na semaforu otvoren zeleni signal, vozilima je zabranjeno kretanje ulijevo, u Ul. Čekaluša. Po istoj zabrani, i po predmetnom Članu 4. ZOBS-a, vozila iz Ul. Bjelave moraju propustiti vozila koja im dolaze u susret iz Ul. Čekaluša, jer su i ona dobila pravo prolaza zelenim svjetlom semafora.
Ne može se selektivno tumačiti saobraćajni znak, postavljen na istom stubu, niti ga primjenjivati prema svojim mišljenjima.

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42869 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Optimist wrote: 24/01/2023 15:24
bitanga_sa_otesa wrote: 24/01/2023 12:57 desetine sam popravio poslije takvih dogadjanja :lol:
Hoce li prije slomit polugu ili osigurac pregoriti?
nikad nije osigurac pregorio,ne slomi se poluga ,vec pukne plastika na zavrsetku poluge ili se sjebu zupci na ramenu gdje osovina mehanizma prolazi kroz rame..
recimo na fiat puntu je posebno sranje jer je spoj aluminijuma i zeljeza i to je presovano i pukne ,tu nema popravke :lol:
Last edited by bitanga_sa_otesa on 24/01/2023 17:04, edited 1 time in total.
tomhagen
Posts: 608
Joined: 16/10/2017 14:43

#42870 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tomhagen »

HelaS wrote: 24/01/2023 16:43
EFD22 wrote: 20/01/2023 22:08 Čuj ovog padobranca.

De objasni mi ti, tj. napiši svoje tumačenje stava (4) člana 25. ZOBSa?
(4) Međusobno prvenstvo prolaza učesnika u saobraćaju, koji na raskrsnici svjetlosnim saobraćajnim znakovima istovremeno dobijaju pravo prolaza, reguliše se pravilima saobraćaja
Ako je na semaforu otvoren zeleni signal, vozilima je zabranjeno kretanje ulijevo, u Ul. Čekaluša. Po istoj zabrani, i po predmetnom Članu 4. ZOBS-a, vozila iz Ul. Bjelave moraju propustiti vozila koja im dolaze u susret iz Ul. Čekaluša, jer su i ona dobila pravo prolaza zelenim svjetlom semafora.
Ne može se selektivno tumačiti saobraćajni znak, postavljen na istom stubu, niti ga primjenjivati prema svojim mišljenjima.

Image
Opej se analizira ova raskrsnica? :D

Da pojednostavimo, a stvar je jasna: Kad rade semafori prvo prolazi onaj sto ide niz Bjelave, pa onda onaj sto se penje uz Dzidzikovac. Kad ne rade semafori, prvo prolazi onaj sto ide Cekalusom, pa onaj niz Bjelave, pa tek onda onaj uz Dzidzikovac.
Da je ikako drugacije na raskrsnici bismo imali jos i "baklava" i dopunskih tabli.

Naravno, zavisno od situacije, kolegijalno je i pohvalno da onaj niz Bjelave propusti ovog uz Dzidzikovac.
Last edited by tomhagen on 24/01/2023 17:12, edited 4 times in total.
tomhagen
Posts: 608
Joined: 16/10/2017 14:43

#42871 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tomhagen »

. .
zigson
Posts: 4819
Joined: 04/04/2015 22:17

#42872 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

tomhagen wrote: 24/01/2023 17:02
HelaS wrote: 24/01/2023 16:43



Ako je na semaforu otvoren zeleni signal, vozilima je zabranjeno kretanje ulijevo, u Ul. Čekaluša. Po istoj zabrani, i po predmetnom Članu 4. ZOBS-a, vozila iz Ul. Bjelave moraju propustiti vozila koja im dolaze u susret iz Ul. Čekaluša, jer su i ona dobila pravo prolaza zelenim svjetlom semafora.
Ne može se selektivno tumačiti saobraćajni znak, postavljen na istom stubu, niti ga primjenjivati prema svojim mišljenjima.

Image
Opej se analizira ova raskrsnica? :D

Da pojednostavimo, a stvar je jasna: Kad rade semafori prvo prolazi onaj sto ide niz Bjelave, pa onda onaj sto se penje uz Dzidzikovac. Kad ne rade semafori, prvo prolazi onaj sto ide Cekalusom, pa onaj niz Bjelave, pa tek onda onaj uz Dzidzikovac.
Da je ikako drugacije na raskrsnici bismo imali jos i "baklava" i dopunskih tabli.

Naravno, zavisno od situacije, kolegijalno je i pohvalno da onaj niz Bjelave propusti ovog uz Dzidzikovac.
Nie tacno
Salim se :mrgreen:
Evo vise za sva vremena Image
nemezis
Posts: 3065
Joined: 30/01/2011 12:08

#42873 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nemezis »

zigson wrote: 24/01/2023 17:42
tomhagen wrote: 24/01/2023 17:02

Opej se analizira ova raskrsnica? :D

Da pojednostavimo, a stvar je jasna: Kad rade semafori prvo prolazi onaj sto ide niz Bjelave, pa onda onaj sto se penje uz Dzidzikovac. Kad ne rade semafori, prvo prolazi onaj sto ide Cekalusom, pa onaj niz Bjelave, pa tek onda onaj uz Dzidzikovac.
Da je ikako drugacije na raskrsnici bismo imali jos i "baklava" i dopunskih tabli.

Naravno, zavisno od situacije, kolegijalno je i pohvalno da onaj niz Bjelave propusti ovog uz Dzidzikovac.
Nie tacno
Salim se :mrgreen:
Evo vise za sva vremena Image
Problem je sto ovo "poništava važenje saobraćajnih znakova" ne piše nigdje u nasem Zakonu. Iz teksta (ekavica) se može zaključiti da se radi o Srbiji. I sada se ovdje slika iz Srbije navodi kao neki dokaz, valjda zato što se razumijemo. A znas sta piše u njihovom zakonu? Pise ovako
Na raskrsnici na kojoj je saobraćaj regulisan svetlosnim saobraćajnim znakovima, međusobno prvenstvo prolaza učesnika u saobraćaju, koji na raskrsnici svetlosnim saobraćajnim znakovima istovremeno dobijaju pravo prolaza, reguliše se pravilom "desne strane" i pravilom "levog skretanja".
Znači, sve jasno napisano.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#42874 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Kod nas se ta dva pravila nazivaju jednim imenom, prometna pravila. Tako da i kod nas isto piše ;-)
nemezis
Posts: 3065
Joined: 30/01/2011 12:08

#42875 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nemezis »

EFD22 wrote: 24/01/2023 19:23 Kod nas se ta dva pravila nazivaju jednim imenom, prometna pravila. Tako da i kod nas isto piše ;-)
O tome sam već pisao, nije isto. Naši su zakomplikovali.
Post Reply