Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15426 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sjajno, ja imam 2 sa miln kilometara na celeru zajedno.

- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#15427 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kod pojedinih je sve crno ili bijelo. Većem teoretski nemoguće uzet polovnjaka koji te neće izuti i koji nije apsolutna lešina.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15428 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sta biste vi izabrali:
Seat Leon mk2 FL (2010-2012) 1.4 ili 1.6 benzinac (nije pitanje koji motor birate oba dolaze u obzir. 1.4 moze iz uvoza jer je EUR5)
Golf 6 isti motori kao kod Leona
Dacia Duster 1.6 benzin
Fiat Tipo 1.4 (ovdje je pitanje koji motor birate turbo ili atmo)
Dakle, cilj je auto sa nizim troskovima odrzavanja, da moze plin i da je pouzdano.
Budzet 15tak milja plafon
Seat Leon mk2 FL (2010-2012) 1.4 ili 1.6 benzinac (nije pitanje koji motor birate oba dolaze u obzir. 1.4 moze iz uvoza jer je EUR5)
Golf 6 isti motori kao kod Leona
Dacia Duster 1.6 benzin
Fiat Tipo 1.4 (ovdje je pitanje koji motor birate turbo ili atmo)
Dakle, cilj je auto sa nizim troskovima odrzavanja, da moze plin i da je pouzdano.
Budzet 15tak milja plafon
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15429 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imao sam i ja do nedavno benzinca kome je kilometraža nekada davno stala na 450 000 km. Valjda se pojeli zupčanici.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15430 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Duster pa Tipo. Šta možeš naći sa što manje km._BataZiv_0809 wrote: ↑15/01/2023 19:20 Sta biste vi izabrali:
Seat Leon mk2 FL (2010-2012) 1.4 ili 1.6 benzinac (nije pitanje koji motor birate oba dolaze u obzir. 1.4 moze iz uvoza jer je EUR5)
Golf 6 isti motori kao kod Leona
Dacia Duster 1.6 benzin
Fiat Tipo 1.4 (ovdje je pitanje koji motor birate turbo ili atmo)
Dakle, cilj je auto sa nizim troskovima odrzavanja, da moze plin i da je pouzdano.
Budzet 15tak milja plafon
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#15431 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Fiat Tipo 1.4 turbo zbog dobrog motora i godišta, a i generalno je solidan auto._BataZiv_0809 wrote: ↑15/01/2023 19:20 Sta biste vi izabrali:
Seat Leon mk2 FL (2010-2012) 1.4 ili 1.6 benzinac (nije pitanje koji motor birate oba dolaze u obzir. 1.4 moze iz uvoza jer je EUR5)
Golf 6 isti motori kao kod Leona
Dacia Duster 1.6 benzin
Fiat Tipo 1.4 (ovdje je pitanje koji motor birate turbo ili atmo)
Dakle, cilj je auto sa nizim troskovima odrzavanja, da moze plin i da je pouzdano.
Budzet 15tak milja plafon
Golf 6 1.6 benzinac jer ima odličnu unutrašnjost i taj motor nije loš iako nije baš šampion ubrzanja i prastar je, ali je povoljan i podnosi plin.
Leon isto 1.6 jer je malo prefinjenije dizajniran Golf, ali je unutra prilično lošiji. (P.S. Zar već ne voziš tog istog Leona?)
Duster u odnosu na ova auta ima prednost jedino u pogonu, ako je 4x4, možda u godištu za istu cijenu i taj benzinac je nepoderiva mazga. Ali udobnost, interijer i još neke stvari su u zaostatku za navedenim.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15432 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
@_BataZiv_0809
nista od navedenog, sem dustera za vikendice pod uslovom da je 4x4
nista od navedenog, sem dustera za vikendice pod uslovom da je 4x4
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15433 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kad smo već kod toga, imat ću ti jednog Golfa 6 1.2 TSI nekad u aprilu. Sa 165000 stvarnih kilometara. Ima grijana sjedišta, parking senzore i to je to. I da dva seta felgi i guma. Dolazi direkt iz Norveške. Troši manje od tog 1.6, a isto ne ide.
Može biti tvoj za samo 13999.99 KM ako nazovete odmah. Registrovan.
Može biti tvoj za samo 13999.99 KM ako nazovete odmah. Registrovan.
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15434 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
je l dodje sa ili bez drkotine na sjedistuEFD22 wrote: ↑15/01/2023 19:36 Kad smo već kod toga, imat ću ti jednog Golfa 6 1.2 TSI nekad u aprilu. Sa 165000 stvarnih kilometara. Ima grijana sjedišta, parking senzore i to je to. I da dva seta felgi i guma. Dolazi direkt iz Norveške. Troši manje od tog 1.6, a isto ne ide.
Može biti tvoj za samo 13999.99 KM ako nazovete odmah. Registrovan.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15435 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Oprat dunbinski
Crn, pet vrata. Ma auto iz snova
Crn, pet vrata. Ma auto iz snova
- sime_cipol
- Posts: 23425
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#15436 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Daj bože da Tipo moze za toliko para._BataZiv_0809 wrote: ↑15/01/2023 19:20 Sta biste vi izabrali:
Seat Leon mk2 FL (2010-2012) 1.4 ili 1.6 benzinac (nije pitanje koji motor birate oba dolaze u obzir. 1.4 moze iz uvoza jer je EUR5)
Golf 6 isti motori kao kod Leona
Dacia Duster 1.6 benzin
Fiat Tipo 1.4 (ovdje je pitanje koji motor birate turbo ili atmo)
Dakle, cilj je auto sa nizim troskovima odrzavanja, da moze plin i da je pouzdano.
Budzet 15tak milja plafon
Glasam za Golf 6
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15437 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I ja glasam ako će ovaj 1.2 TSI.
Da zaradim i ja 900 KM jednom u životu
Da zaradim i ja 900 KM jednom u životu
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#15438 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529
Gledaj kilometara
https://www.olx.ba/r/50845720/82529
Gledaj kilometara
- Idemedosumom
- Posts: 8317
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#15439 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Danas sam gledao jednog Kadjara, 2018. ali zato skoro pa golaĆ. Rekoh da steknem osjećaj kakav je, pošto su svi primjerci s boljom opremom podaleko.
Nisam mnogo očekivao, kontam biće slično Meganu 4, koji mi je sav nekako bljak.
No iznenadismo se i ja i hanuma. Stekao sam dojam da se radi o izuzetno elegantnom, da ne kažem nježnom vozilu.
Gepek mi je izgledao primjetno veći nego u Sportage.
Sjedišta su izuzetno udobna, kao fotelje pored onih panjeva u Sportage.
Motor je 1.5 dCi, i djeluje mi kao nedovoljno jak za ovakvo vozilo. Ne znam da li bi onaj 1.6 dCi bio značajno bolji? Hebeni downsizing
Nisam mnogo očekivao, kontam biće slično Meganu 4, koji mi je sav nekako bljak.
No iznenadismo se i ja i hanuma. Stekao sam dojam da se radi o izuzetno elegantnom, da ne kažem nježnom vozilu.
Gepek mi je izgledao primjetno veći nego u Sportage.
Sjedišta su izuzetno udobna, kao fotelje pored onih panjeva u Sportage.
Motor je 1.5 dCi, i djeluje mi kao nedovoljno jak za ovakvo vozilo. Ne znam da li bi onaj 1.6 dCi bio značajno bolji? Hebeni downsizing
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15440 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mora ona vas 10 okupati po "regularnoj cijeni" da bi njemu dala popust. Jbg na nekom se kola vazda slome.Ateista wrote: ↑13/01/2023 14:17 Sjecam se ekskurzije u osnovnoj skoli u madjarskoj, kod ulicnih trgovaca kupujemo neke sitnice i jedan lik pita moze li za manje, nekako se sporazumiju i ova pristane, i ja kontam hajd mogao bih i ja kad je spustila cijenu i dajem joj toliko koliko je ovaj prvi a ona meni pokazuje koja je redovna cijena. Pokusavam joj objasniti da je sad prije par sekundi spustila nekom, ali nista, pravi se luda i pokazuje cijenu.![]()
Koliko se sjecam na kraju sam odustao.
Fakat. Kako sam procitao tvoj post refleksno sam se slozio
Od R129 i/li C140 taman ima 30tak godina.
@citroen xm @Evolution_IV @sime_cipol niste mi rekli nista sto ja vec ne znam
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15441 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
meni su ta auta sva odbojna, osim mozda tipa 1.4 turbo, rekao bi ti astra J 1.4 Turbo ali ih nema za lijeka a dobre su ti za plina...
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#15442 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
to neki taximk ultra wrote: ↑15/01/2023 19:48 Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529
Gledaj kilometara![]()
nego kakav je ovaj Taigo?
https://konfigurator.volkswagen.ba/cc-b ... ant=R-LINE
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#15443 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pouzdano znam da je Duster najjeftiniji za održavanje od svih tih.
- skrbavi-admin
- Posts: 7124
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#15444 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
al neće nafatat pitchicha ako kupi prašinara..... da je kako Audi Q5 bar nekako il Xpešest 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#15446 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kriza je udobnost tih sjedista, kriminal_BataZiv_0809 wrote: ↑15/01/2023 20:07Je li bas tolika kriza unutra?
Vozio sam se nekad davno u jednom nazad i pravo me iznenadilo kako je malo auto unutra.
definitvno nije auto za duze relacije...
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15447 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Krampa je to auto što se tiče enterijera generalno....posebno ta prva generacija. Prednost, jeftino odrzavanje i pouzdanost.._BataZiv_0809 wrote: ↑15/01/2023 20:07Je li bas tolika kriza unutra?
Vozio sam se nekad davno u jednom nazad i pravo me iznenadilo kako je malo auto unutra.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15448 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A još loš motor, zamisli da mu je neki bolji, mogao je još 300 kk preći..mk ultra wrote: ↑15/01/2023 19:48 Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529
Gledaj kilometara![]()
Je li u 7 ici 1.4 tsi za zubicastim ili lanćićem??
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#15449 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dobar....ali je li ovo vijena za 1.0 tsi dsg7?pepeljara wrote: ↑15/01/2023 20:04to neki taximk ultra wrote: ↑15/01/2023 19:48 Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529
Gledaj kilometara![]()
nego kakav je ovaj Taigo?
https://konfigurator.volkswagen.ba/cc-b ... ant=R-LINE
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83502
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15450 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Aha. Ma onda gledat sta u datom trenutku ima najbolje dostupno i to je to. Sve su slicna auta, osim Tipa koji je noviji.konektovan wrote: ↑15/01/2023 20:30Krampa je to auto što se tiče enterijera generalno....posebno ta prva generacija. Prednost, jeftino odrzavanje i pouzdanost.._BataZiv_0809 wrote: ↑15/01/2023 20:07
Je li bas tolika kriza unutra?
Vozio sam se nekad davno u jednom nazad i pravo me iznenadilo kako je malo auto unutra.
