Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15426 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

sjajno, ja imam 2 sa miln kilometara na celeru zajedno. :lol: :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15427 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Kod pojedinih je sve crno ili bijelo. Većem teoretski nemoguće uzet polovnjaka koji te neće izuti i koji nije apsolutna lešina.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15428 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Sta biste vi izabrali:

Seat Leon mk2 FL (2010-2012) 1.4 ili 1.6 benzinac (nije pitanje koji motor birate oba dolaze u obzir. 1.4 moze iz uvoza jer je EUR5)
Golf 6 isti motori kao kod Leona
Dacia Duster 1.6 benzin
Fiat Tipo 1.4 (ovdje je pitanje koji motor birate turbo ili atmo)

Dakle, cilj je auto sa nizim troskovima odrzavanja, da moze plin i da je pouzdano.

Budzet 15tak milja plafon
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15429 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

skrbavi-admin wrote: 15/01/2023 19:16 sjajno, ja imam 2 sa miln kilometara na celeru zajedno. :lol: :lol:
Imao sam i ja do nedavno benzinca kome je kilometraža nekada davno stala na 450 000 km. Valjda se pojeli zupčanici. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15430 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

_BataZiv_0809 wrote: 15/01/2023 19:20 Sta biste vi izabrali:

Seat Leon mk2 FL (2010-2012) 1.4 ili 1.6 benzinac (nije pitanje koji motor birate oba dolaze u obzir. 1.4 moze iz uvoza jer je EUR5)
Golf 6 isti motori kao kod Leona
Dacia Duster 1.6 benzin
Fiat Tipo 1.4 (ovdje je pitanje koji motor birate turbo ili atmo)

Dakle, cilj je auto sa nizim troskovima odrzavanja, da moze plin i da je pouzdano.

Budzet 15tak milja plafon
Duster pa Tipo. Šta možeš naći sa što manje km.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15431 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

_BataZiv_0809 wrote: 15/01/2023 19:20 Sta biste vi izabrali:

Seat Leon mk2 FL (2010-2012) 1.4 ili 1.6 benzinac (nije pitanje koji motor birate oba dolaze u obzir. 1.4 moze iz uvoza jer je EUR5)
Golf 6 isti motori kao kod Leona
Dacia Duster 1.6 benzin
Fiat Tipo 1.4 (ovdje je pitanje koji motor birate turbo ili atmo)

Dakle, cilj je auto sa nizim troskovima odrzavanja, da moze plin i da je pouzdano.

Budzet 15tak milja plafon
Fiat Tipo 1.4 turbo zbog dobrog motora i godišta, a i generalno je solidan auto.

Golf 6 1.6 benzinac jer ima odličnu unutrašnjost i taj motor nije loš iako nije baš šampion ubrzanja i prastar je, ali je povoljan i podnosi plin.

Leon isto 1.6 jer je malo prefinjenije dizajniran Golf, ali je unutra prilično lošiji. (P.S. Zar već ne voziš tog istog Leona?)

Duster u odnosu na ova auta ima prednost jedino u pogonu, ako je 4x4, možda u godištu za istu cijenu i taj benzinac je nepoderiva mazga. Ali udobnost, interijer i još neke stvari su u zaostatku za navedenim.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15432 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

@_BataZiv_0809

nista od navedenog, sem dustera za vikendice pod uslovom da je 4x4
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15433 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Kad smo već kod toga, imat ću ti jednog Golfa 6 1.2 TSI nekad u aprilu. Sa 165000 stvarnih kilometara. Ima grijana sjedišta, parking senzore i to je to. I da dva seta felgi i guma. Dolazi direkt iz Norveške. Troši manje od tog 1.6, a isto ne ide.

Može biti tvoj za samo 13999.99 KM ako nazovete odmah. Registrovan.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15434 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 15/01/2023 19:36 Kad smo već kod toga, imat ću ti jednog Golfa 6 1.2 TSI nekad u aprilu. Sa 165000 stvarnih kilometara. Ima grijana sjedišta, parking senzore i to je to. I da dva seta felgi i guma. Dolazi direkt iz Norveške. Troši manje od tog 1.6, a isto ne ide.

Može biti tvoj za samo 13999.99 KM ako nazovete odmah. Registrovan.
je l dodje sa ili bez drkotine na sjedistu :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15435 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Oprat dunbinski

Crn, pet vrata. Ma auto iz snova
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#15436 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

_BataZiv_0809 wrote: 15/01/2023 19:20 Sta biste vi izabrali:

Seat Leon mk2 FL (2010-2012) 1.4 ili 1.6 benzinac (nije pitanje koji motor birate oba dolaze u obzir. 1.4 moze iz uvoza jer je EUR5)
Golf 6 isti motori kao kod Leona
Dacia Duster 1.6 benzin
Fiat Tipo 1.4 (ovdje je pitanje koji motor birate turbo ili atmo)

Dakle, cilj je auto sa nizim troskovima odrzavanja, da moze plin i da je pouzdano.

Budzet 15tak milja plafon
Daj bože da Tipo moze za toliko para.
Glasam za Golf 6
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15437 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

I ja glasam ako će ovaj 1.2 TSI.

Da zaradim i ja 900 KM jednom u životu :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 24035
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15438 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529

Gledaj kilometara :mrgreen:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#15439 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Danas sam gledao jednog Kadjara, 2018. ali zato skoro pa golaĆ. Rekoh da steknem osjećaj kakav je, pošto su svi primjerci s boljom opremom podaleko.

Nisam mnogo očekivao, kontam biće slično Meganu 4, koji mi je sav nekako bljak.

No iznenadismo se i ja i hanuma. Stekao sam dojam da se radi o izuzetno elegantnom, da ne kažem nježnom vozilu.

Gepek mi je izgledao primjetno veći nego u Sportage.
Sjedišta su izuzetno udobna, kao fotelje pored onih panjeva u Sportage.

Motor je 1.5 dCi, i djeluje mi kao nedovoljno jak za ovakvo vozilo. Ne znam da li bi onaj 1.6 dCi bio značajno bolji? Hebeni downsizing :skoljka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15440 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Ateista wrote: 13/01/2023 14:17 Sjecam se ekskurzije u osnovnoj skoli u madjarskoj, kod ulicnih trgovaca kupujemo neke sitnice i jedan lik pita moze li za manje, nekako se sporazumiju i ova pristane, i ja kontam hajd mogao bih i ja kad je spustila cijenu i dajem joj toliko koliko je ovaj prvi a ona meni pokazuje koja je redovna cijena. Pokusavam joj objasniti da je sad prije par sekundi spustila nekom, ali nista, pravi se luda i pokazuje cijenu. :lol:
Koliko se sjecam na kraju sam odustao.
Mora ona vas 10 okupati po "regularnoj cijeni" da bi njemu dala popust. Jbg na nekom se kola vazda slome. :D
EFD22 wrote: 12/01/2023 16:28 Najljepši Mercedes u zadnjih 30 godina.
Fakat. Kako sam procitao tvoj post refleksno sam se slozio :thumbup:

Od R129 i/li C140 taman ima 30tak godina.

@citroen xm @Evolution_IV @sime_cipol niste mi rekli nista sto ja vec ne znam :oops:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15441 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

meni su ta auta sva odbojna, osim mozda tipa 1.4 turbo, rekao bi ti astra J 1.4 Turbo ali ih nema za lijeka a dobre su ti za plina...
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#15442 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by pepeljara »

mk ultra wrote: 15/01/2023 19:48 Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529

Gledaj kilometara :mrgreen:
to neki taxi :D

nego kakav je ovaj Taigo?

https://konfigurator.volkswagen.ba/cc-b ... ant=R-LINE
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15443 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Pouzdano znam da je Duster najjeftiniji za održavanje od svih tih.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15444 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

al neće nafatat pitchicha ako kupi prašinara..... da je kako Audi Q5 bar nekako il Xpešest :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15445 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

EFD22 wrote: 15/01/2023 20:05 Pouzdano znam da je Duster najjeftiniji za održavanje od svih tih.
Je li bas tolika kriza unutra?

Vozio sam se nekad davno u jednom nazad i pravo me iznenadilo kako je malo auto unutra.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15446 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

_BataZiv_0809 wrote: 15/01/2023 20:07
EFD22 wrote: 15/01/2023 20:05 Pouzdano znam da je Duster najjeftiniji za održavanje od svih tih.
Je li bas tolika kriza unutra?

Vozio sam se nekad davno u jednom nazad i pravo me iznenadilo kako je malo auto unutra.
kriza je udobnost tih sjedista, kriminal :run:

definitvno nije auto za duze relacije...
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15447 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 15/01/2023 20:07
EFD22 wrote: 15/01/2023 20:05 Pouzdano znam da je Duster najjeftiniji za održavanje od svih tih.
Je li bas tolika kriza unutra?

Vozio sam se nekad davno u jednom nazad i pravo me iznenadilo kako je malo auto unutra.
Krampa je to auto što se tiče enterijera generalno....posebno ta prva generacija. Prednost, jeftino odrzavanje i pouzdanost..
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15448 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 15/01/2023 19:48 Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529

Gledaj kilometara :mrgreen:
A još loš motor, zamisli da mu je neki bolji, mogao je još 300 kk preći.. :mrgreen:

Je li u 7 ici 1.4 tsi za zubicastim ili lanćićem??
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#15449 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

pepeljara wrote: 15/01/2023 20:04
mk ultra wrote: 15/01/2023 19:48 Golf 7 1.4 TSI 2013 god 103kW BMT *koza,xenon,led* (17.900 KM)
https://www.olx.ba/r/50845720/82529

Gledaj kilometara :mrgreen:
to neki taxi :D

nego kakav je ovaj Taigo?

https://konfigurator.volkswagen.ba/cc-b ... ant=R-LINE
Dobar....ali je li ovo vijena za 1.0 tsi dsg7?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15450 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 15/01/2023 20:30
_BataZiv_0809 wrote: 15/01/2023 20:07

Je li bas tolika kriza unutra?

Vozio sam se nekad davno u jednom nazad i pravo me iznenadilo kako je malo auto unutra.
Krampa je to auto što se tiče enterijera generalno....posebno ta prva generacija. Prednost, jeftino odrzavanje i pouzdanost..
Aha. Ma onda gledat sta u datom trenutku ima najbolje dostupno i to je to. Sve su slicna auta, osim Tipa koji je noviji.
Post Reply