Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15401 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Što više gledam ovaj s pika, mislim da je realnije do maks 30000 KM. Jer ovaj s pika je go k’o pištolj, u odnosu šta sve može i treba imati ako je već Allure.



Ponavljam, Allure Sport ne postoji, i ovo navođenje Virtual kurcpit je smiješno jer se bez digitalne table ne može kupiti 508, odnosno i u ovom baznom to dođe…
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15402 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

autotrgovci i jesu u biti prevaranti i lazovi..... nema nijednog postenog.... kazu Havana je bio ok sa svojim pantera autom
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15403 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Postalo mi je smiješno ovo sa nazivima opreme, izmišljanjem i tako to.

Svaki je sportpaket, maks full, kurčina. A svaki go k’o kurac.


Al’ šta ćeš kad nepismenoj marvi moreš sve uvalit’.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15404 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

EFD22 wrote: 14/01/2023 22:34 Postalo mi je smiješno ovo sa nazivima opreme, izmišljanjem i tako to.

Svaki je sportpaket, maks full, kurčina. A svaki go k’o kurac.


Al’ šta ćeš kad nepismenoj marvi moreš sve uvalit’.
get used to it.....

full fulleva vise i ne komentarisem - a pogotovo maxfull :lol: :lol: :lol: :lol:

al to samo pokazuje kakav se nepismen i polupismen olos docepo i opro pare - ono totalno dno drustvene i socijalne ljestvice je postalo neka elita i papkariona cija se rijec uvazava i slusa.....

povraca mi se i dobijem sto bi reko dvotanga cir na ukusu samo kad pomislim.....

da ne bi neko mislio da im zavidim - imo sam u ratu stvarni pristup pola miliona dolara naslaganih ko u filmovima u buntovima, koje sam mogo mahnut iza cega bi imo 24 sata da odjebem iz drzave pun ko brod bilo gdje to je tad bilo ko sad par miliona ...... ni na kraj pameti mi nije palo..... ni na kraj..... a mnogi su medili i cijedili te pare bas kao sto danas cijede narodne pare kao da su njihove bez ikakve casti obraza karaktera i kriticnosti...... na kraju krajeva gledo sam vlastitim ocima taj olos kako prodaje esencijalne i visokotarifne artikle po 5-10-15 puta vecoj cijeni nego s onu stranu sarajevskog tunela..........

kazu haram, stice te tuga..... ne vidim nijednog olosa da boluje od tuge i karcinoma pokradenih donacija i pomoci......
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15405 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Sad su to sve bizMismeni, poduzetnici veliki.

I onda kad me debil spopadne sa onim kupuj domaće. Čije mamu mu jebem sve čega su se dotakli su sjebali.
Kupovat ću za svoj krvavo zarađen novac ono što ja hoću, makar ga najcrniji najciganskiji Indijac pravio ako mi odgovara odnos cijena/kvaliteta. Od mene da se smradovi bogate, e neće pa makar…


Al’ hajd odosmo u off.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15406 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

bacio si me u behut sad tucem jagosmajster :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15407 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja ću jednu Stellu, jer je milion puta bolja od Sarajevske.

Živio! :mrgreen:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#15408 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Rockefeller »

skrbavi-admin wrote: 14/01/2023 22:41
EFD22 wrote: 14/01/2023 22:34 Postalo mi je smiješno ovo sa nazivima opreme, izmišljanjem i tako to.

Svaki je sportpaket, maks full, kurčina. A svaki go k’o kurac.


Al’ šta ćeš kad nepismenoj marvi moreš sve uvalit’.
get used to it.....

full fulleva vise i ne komentarisem - a pogotovo maxfull :lol: :lol: :lol: :lol:

al to samo pokazuje kakav se nepismen i polupismen olos docepo i opro pare - ono totalno dno drustvene i socijalne ljestvice je postalo neka elita i papkariona cija se rijec uvazava i slusa.....

povraca mi se i dobijem sto bi reko dvotanga cir na ukusu samo kad pomislim.....

da ne bi neko mislio da im zavidim - imo sam u ratu stvarni pristup pola miliona dolara naslaganih ko u filmovima u buntovima, koje sam mogo mahnut iza cega bi imo 24 sata da odjebem iz drzave pun ko brod bilo gdje to je tad bilo ko sad par miliona ...... ni na kraj pameti mi nije palo..... ni na kraj..... a mnogi su medili i cijedili te pare bas kao sto danas cijede narodne pare kao da su njihove bez ikakve casti obraza karaktera i kriticnosti...... na kraju krajeva gledo sam vlastitim ocima taj olos kako prodaje esencijalne i visokotarifne artikle po 5-10-15 puta vecoj cijeni nego s onu stranu sarajevskog tunela..........

kazu haram, stice te tuga..... ne vidim nijednog olosa da boluje od tuge i karcinoma pokradenih donacija i pomoci......
To su Sarajevske hadzije iz prvih safova :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15409 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

to bi meni bilo za prvi saf streljackog voda..... al to je trebalo 92-93 radit - sad je za sve kasno
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15410 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 21:26
To nema nikakve veze sa tim sta ovaj model nudi i za koliko para, ne postoji dizelas u BiH kojem nije vracena kilometraza
Haj se zakuni :lol:

Image
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#15411 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Ateista wrote: 14/01/2023 12:16
EasyMan wrote: 14/01/2023 09:34

E stvarno nemam rijeci, ali bukvalno ne znam sta vise da ti odgovorim :D
Ma ne moras nista. :D
Samo hocu da kazem da nije to bas tako jednostavno ako si ti spustio sebi cijenu ne znaci da svako to moze, cak i kad zna da su je tebi spustili, mozda bi neko mogao i jos vise nego ti.
Zato sam i naveo primjer madjarice koja je predamnom spustila nekom drugom cijenu ali meni to isto ne da po toj cijeni. :D
Pa sve si sam sebi rekao. Jesi li pristao na tu vecu cijenu? Nisi! Bi li platio auto 29300 ako znas da su meni dali cijenu od 27000KM?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#15412 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Nego svakakvih likova nabasa covjek kad prodaje auto :lol:

Image
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15413 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Samo kako brutalno dobar, futuristički dizajn interijera ima ovaj Pug 508. Auto je 4 godine dizajnerski staro, a interijer je hladno na nivou auta dizajniranog 2022. Kad uporedim dizajn interijera npr. BMW G30 i ove 508ice, kao da je 3-5 godina razlike, a ne samo godina razlike.

I inače je Pug sa dizajnom (ne govorim nužno i o kvalitetu materijala) interijera baš na visokom nivou još od početka 2010-ih. I sa 308-com II su zadali zadaću mnogima. Meni dizajn te 308ice i dan danas izgleda svježe, a da ne govorim da najmodernije izgleda od sve konkurencije iz tih godina (2013).
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15414 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

EasyMan wrote: 14/01/2023 23:31
Ateista wrote: 14/01/2023 12:16

Ma ne moras nista. :D
Samo hocu da kazem da nije to bas tako jednostavno ako si ti spustio sebi cijenu ne znaci da svako to moze, cak i kad zna da su je tebi spustili, mozda bi neko mogao i jos vise nego ti.
Zato sam i naveo primjer madjarice koja je predamnom spustila nekom drugom cijenu ali meni to isto ne da po toj cijeni. :D
Pa sve si sam sebi rekao. Jesi li pristao na tu vecu cijenu? Nisi! Bi li platio auto 29300 ako znas da su meni dali cijenu od 27000KM?
Ne sjecam se tacno jesam li pristao ili nisam, bilo je davno i neka glupost.
A da mi se auto bas svidi i imam toliko, vjerovatno bih dao ako vidim da meni nece vise da spuste. :D
User avatar
ElRe
Posts: 16934
Joined: 12/12/2011 11:28

#15415 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Ovo je u osnovi Active oprema, bazni model uz nekoliko doplata.

Peugeot je digao kvalitet materijala, završna obrada zna da varira. Ali znaju da imaju problema sa mehanikom. Medutim to je do tržišta, kupcima je bitan utisak, da zviždi na izgled a motor može da pišti, nije bitno :D
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#15416 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by probook »

MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 21:26
drug_profi wrote: 13/01/2023 21:10

Eh, tačno 280.000 na satu.
Nije li malo ofirno vracen?

To nema nikakve veze sa tim sta ovaj model nudi i za koliko para, ne postoji dizelas u BiH kojem nije vracena kilometraza
Imam ja dizela, star 12 godina, presao 162.000. Kupljen nov u BiH :-D Imas auta iz uvoza koliko hoces sa orginalnom kilometrazom. Manite se tih seoskih prica.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#15417 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

probook wrote: 15/01/2023 15:43
MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 21:26


To nema nikakve veze sa tim sta ovaj model nudi i za koliko para, ne postoji dizelas u BiH kojem nije vracena kilometraza
Imam ja dizela, star 12 godina, presao 162.000. Kupljen nov u BiH :-D Imas auta iz uvoza koliko hoces sa orginalnom kilometrazom. Manite se tih seoskih prica.
Naravno, uvoznicima je primarni cilj zadovoljan kupac a ne profit... A Njemci jedva cekaju da prodaju rijetke ocuvane modele sa niskom kilometrazom bas nasim uvoznicima i to ispod cijene, kako bi pomogli dobrim Bosnjanima. A kuce su od cokolade dok su prozori vecim dijelom od marmelade
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#15418 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by probook »

MehmedPasaMoric wrote: 15/01/2023 16:10
probook wrote: 15/01/2023 15:43

Imam ja dizela, star 12 godina, presao 162.000. Kupljen nov u BiH :-D Imas auta iz uvoza koliko hoces sa orginalnom kilometrazom. Manite se tih seoskih prica.
Naravno, uvoznicima je primarni cilj zadovoljan kupac a ne profit... A Njemci jedva cekaju da prodaju rijetke ocuvane modele sa niskom kilometrazom bas nasim uvoznicima i to ispod cijene, kako bi pomogli dobrim Bosnjanima. A kuce su od cokolade dok su prozori vecim dijelom od marmelade
Poznanici kupili auta u prethodnih godina 2014-2018 god sve upisano u online servere i kilometraza uredna.

To sto si ti kupio auto od 600.000 pa se zajebao ne znaci da su sva takva
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15419 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

probook wrote: 15/01/2023 16:46
MehmedPasaMoric wrote: 15/01/2023 16:10

Naravno, uvoznicima je primarni cilj zadovoljan kupac a ne profit... A Njemci jedva cekaju da prodaju rijetke ocuvane modele sa niskom kilometrazom bas nasim uvoznicima i to ispod cijene, kako bi pomogli dobrim Bosnjanima. A kuce su od cokolade dok su prozori vecim dijelom od marmelade
Poznanici kupili auta u prethodnih godina 2014-2018 god sve upisano u online servere i kilometraza uredna.

To sto si ti kupio auto od 600.000 pa se zajebao ne znaci da su sva takva
jes jes / ostancavali su male servise na prvih 15/30 hiljada kao da su uradjeni i kupac ode zadovoljan jer je uradjen za samo pola sata / sve je na serverima u knjigama / dobar mehanicarev mali par stoja a dobar i ti jer ti je ostanco servisnu knjigu i vozi misko dalje.... naravno nov auto ce izdzat izjebano ulje i materijale do sljedeci put :mrgreen:
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#15420 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by probook »

skrbavi-admin wrote: 15/01/2023 17:07
probook wrote: 15/01/2023 16:46

Poznanici kupili auta u prethodnih godina 2014-2018 god sve upisano u online servere i kilometraza uredna.

To sto si ti kupio auto od 600.000 pa se zajebao ne znaci da su sva takva
jes jes / ostancavali su male servise na prvih 15/30 hiljada kao da su uradjeni i kupac ode zadovoljan jer je uradjen za samo pola sata / sve je na serverima u knjigama / dobar mehanicarev mali par stoja a dobar i ti jer ti je ostanco servisnu knjigu i vozi misko dalje.... naravno nov auto ce izdzat izjebano ulje i materijale do sljedeci put :mrgreen:
Jes eto covjek u Europi kad kupi auto misli o tome kako ce zajebati Balkanca i uvaliti mu. I onda trosi svoje vrijeme na vracanje kilometara prije svakog servisa, placa nekoga tamo da samo upise kao da je bio na servisu sve sa ciljem da postenog Balkanca zajebe, jer eto nema druga posla u zivotu i auto mu je jedina preokupacija 😂
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15421 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Koja paranoja :lol: :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15422 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

probook wrote: 15/01/2023 17:27
skrbavi-admin wrote: 15/01/2023 17:07

jes jes / ostancavali su male servise na prvih 15/30 hiljada kao da su uradjeni i kupac ode zadovoljan jer je uradjen za samo pola sata / sve je na serverima u knjigama / dobar mehanicarev mali par stoja a dobar i ti jer ti je ostanco servisnu knjigu i vozi misko dalje.... naravno nov auto ce izdzat izjebano ulje i materijale do sljedeci put :mrgreen:
Jes eto covjek u Europi kad kupi auto misli o tome kako ce zajebati Balkanca i uvaliti mu. I onda trosi svoje vrijeme na vracanje kilometara prije svakog servisa, placa nekoga tamo da samo upise kao da je bio na servisu sve sa ciljem da postenog Balkanca zajebe, jer eto nema druga posla u zivotu i auto mu je jedina preokupacija 😂
samo da te potsjetim da se ta cedna Evropa izgradila na pregalackom radu a ne na pljacki nemoralu i ratovima :lol:

a afera sa dizelgejtom je paradigma euro postenja i cestitosti / ponekad spale clanove nadzornih odbora koji pricaju svasta al nista puno.... :lol:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7124
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15423 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

citroen xm wrote: 15/01/2023 17:36 Koja paranoja :lol: :lol:
nije paranoja nego provjerena informacija a i ti i dalje vjeruj sta hoces / BMK :thumbup:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#15424 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

probook wrote: 15/01/2023 16:46
MehmedPasaMoric wrote: 15/01/2023 16:10

Naravno, uvoznicima je primarni cilj zadovoljan kupac a ne profit... A Njemci jedva cekaju da prodaju rijetke ocuvane modele sa niskom kilometrazom bas nasim uvoznicima i to ispod cijene, kako bi pomogli dobrim Bosnjanima. A kuce su od cokolade dok su prozori vecim dijelom od marmelade
Poznanici kupili auta u prethodnih godina 2014-2018 god sve upisano u online servere i kilometraza uredna.

To sto si ti kupio auto od 600.000 pa se zajebao ne znaci da su sva takva
Prvo dizel nisam nikad u zivotu vozio
Drugo ne bih dalje da raspravljam, pocinjem se osjecati kao da sam u Torabijev vakat otisao pred Zetru i pokusao objasniti njegovim sliedbenicima da voda nije ljekovita samo zato sto on kaze da je ljekovita
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15425 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

skrbavi-admin wrote: 15/01/2023 17:50
nije paranoja nego provjerena informacija a i ti i dalje vjeruj sta hoces / BMK :thumbup:
Ama ima svega svuda po svijetu, nije to sporno. Ali baš vala ne mislim u sve na svijetu da sumnjam. Nagledao sam se svakakvih auta, od pregaženih pa nalickanih auta sa smanjenom kilometražom do dizelaša iz uvoza sa malom i dokazano pravom kilometražom koji godinama posle uvoza nisu nikakav problem napravili. A nagledah se i auta sa smiješno malom kilometražom koji su uništeni.


Evo ne znam da li ćeš povjerovati ili ne, ja imam dizelaša starog 35 godina sa originalnih 135 000 km.
Post Reply