Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15351 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

EasyMan wrote: 13/01/2023 13:27
zigson wrote: 13/01/2023 13:09 Posten al picka :lol:
Ma meni su to mutavi ljudi, jbt direktno ti kazem za koliko su ga meni nudili, a ti odes i das 2300KM vise :-)
sto mu nisi i ti trazio 2300 da ti da kad je vec tako radodajan :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#15352 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Ateista »

EasyMan wrote: 13/01/2023 09:27 Kad sam kupovao svog sportagea prije 4-5 godina, u Kia salonu u Rajlovcu gledao jedan primjerak, cijena bila 30.000KM, meni ga davali za 27.000KM, a mogao sam jos spustiti bar 1000KM. Uglavnom ne kupim ga jer mi se vise svidio moj koji sam kupio na drugom mjestu. Komsiji se svidi moj sportage i odluci se i on da kupi, poslije par dana pokazuje mi ovog sto sam ja gledao Kia salonu, kaze rekli mi spustiti cijenu na 29.500KM. :D Kazem mu da sam ga ja mogao za 27.000KM kupiti i da obavezno sputi cijenu, kaze hocu zahvaljuje se itd... Sretnem ga jutros i pitam kako sluzi auto, pitam jel uspio spustiti cijenu ispod 27.000KM, kaze ma bilo me sramota, ja pitao moze li ista nize cijena i oni spustili na 29.300KM :lol: Kakav lik moras biti jbt da bacis najmanje 2.300KM kokosarima i svercerima u dzep jer te stid dati ponudu :?
Nisu svi za cjenkanje, dzaba, cak i kad znas da je neko dobio bolju ponudu ne znaci da ce neko drugi to uspjeti, cak i da kaze mom prijatelju ste spustili na toliko dobar trgovac ako vidi da musterija nije iskusna u cjenkanju ce nesto smutiti zasto njemu ne moze toliko i probati mu prodati za vise, pogotovo kad vidi da je zagrijan za nesto.
Ni ja se bas ne volim cjenkati, ako mi odgovara kupim, ako ne onda ne kupim, rijetko se cjenkam.

Sjecam se ekskurzije u osnovnoj skoli u madjarskoj, kod ulicnih trgovaca kupujemo neke sitnice i jedan lik pita moze li za manje, nekako se sporazumiju i ova pristane, i ja kontam hajd mogao bih i ja kad je spustila cijenu i dajem joj toliko koliko je ovaj prvi a ona meni pokazuje koja je redovna cijena. Pokusavam joj objasniti da je sad prije par sekundi spustila nekom, ali nista, pravi se luda i pokazuje cijenu. :lol:
Koliko se sjecam na kraju sam odustao.
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#15353 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

Samo za dusmane. :D

Jucer poslom do Bihaca odem.
Ne moram ni reci ko je uradio full pregled i dijagnostiku avdije.

Avdija je ko pracka!

Cijena je 25 tisuca KM sad.

Hvala :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#15354 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

ne pika se ako nije snimljen neki influenserski video,svrati sutra i kod asima tice i ide on na 30 ljami :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15355 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Lafo poslom otisao da uradi veliki servis :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15356 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

:lol: :lol: :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15357 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Dobro je, izdrzao avdija do Bihaca i nazad :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#15358 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Intersantna je pojava da kada prodaja ide slabo, cijena raste. :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15359 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Throttle wrote: 13/01/2023 17:52 Dobro je, izdrzao avdija do Bihaca i nazad :D
u alfi je onda mercedesov neki motor :( osla u mitelojropa jedno 25x po 1000km i vratila se citava :run:

placena citavih 25000 pardon 2500 marakeša
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#15360 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

Ma avdija je sve.

Jedina mana sijalica za tablicu, radi uredno al gresku izbaci s vremena na vrijeme.
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#15361 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

mk ultra wrote: 13/01/2023 17:45 Lafo poslom otisao da uradi veliki servis :mrgreen:
Moram te razocarati, ja kad sam kupio auto sam uradio instant veliki i mali servis, sve plocice i diskove, sve ostale tekucine (antifriz, kocionu, ulja u difovima i haldexu) te mikroremenje sa svim rolerima i spanerima.
Kupio 8 guma i set dodatnih alu felgi.

Pola od toga je moglo jos kolko hoces...ali jbg.

Po nekima ovde me je audi izuo iz cipela i sad hocu da ga se rijesim...:(
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#15362 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Throttle wrote: 13/01/2023 17:52 Dobro je, izdrzao avdija do Bihaca i nazad :D
Do Bihaca na slepi. :mrgreen:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#15363 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Vitezanin wrote: 13/01/2023 10:12 Ford Mondeo: kolegica prodaje pa nošalantno advertajziram :D

https://www.olx.ba/artikal/51335376/ford-mondeo/
Najpotcjenjeniji auto na nasem trzistu, izmislio komfor i udobnost za Passata
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15364 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Ali svima je referenca pasat :mrgreen:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15365 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Qwerty1234 wrote: 13/01/2023 17:41 Samo za dusmane. :D

Jucer poslom do Bihaca odem.
Ne moram ni reci ko je uradio full pregled i dijagnostiku avdije.

Avdija je ko pracka!

Cijena je 25 tisuca KM sad.

Hvala :mrgreen:
Ma naguraj ti to do triše, malo ti je 25 :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15366 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

I obavezno okvir tablica bagrameli
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#15367 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by EasyMan »

Ateista wrote: 13/01/2023 14:17
EasyMan wrote: 13/01/2023 09:27 Kad sam kupovao svog sportagea prije 4-5 godina, u Kia salonu u Rajlovcu gledao jedan primjerak, cijena bila 30.000KM, meni ga davali za 27.000KM, a mogao sam jos spustiti bar 1000KM. Uglavnom ne kupim ga jer mi se vise svidio moj koji sam kupio na drugom mjestu. Komsiji se svidi moj sportage i odluci se i on da kupi, poslije par dana pokazuje mi ovog sto sam ja gledao Kia salonu, kaze rekli mi spustiti cijenu na 29.500KM. :D Kazem mu da sam ga ja mogao za 27.000KM kupiti i da obavezno sputi cijenu, kaze hocu zahvaljuje se itd... Sretnem ga jutros i pitam kako sluzi auto, pitam jel uspio spustiti cijenu ispod 27.000KM, kaze ma bilo me sramota, ja pitao moze li ista nize cijena i oni spustili na 29.300KM :lol: Kakav lik moras biti jbt da bacis najmanje 2.300KM kokosarima i svercerima u dzep jer te stid dati ponudu :?
Nisu svi za cjenkanje, dzaba, cak i kad znas da je neko dobio bolju ponudu ne znaci da ce neko drugi to uspjeti, cak i da kaze mom prijatelju ste spustili na toliko dobar trgovac ako vidi da musterija nije iskusna u cjenkanju ce nesto smutiti zasto njemu ne moze toliko i probati mu prodati za vise, pogotovo kad vidi da je zagrijan za nesto.
Ni ja se bas ne volim cjenkati, ako mi odgovara kupim, ako ne onda ne kupim, rijetko se cjenkam.

Sjecam se ekskurzije u osnovnoj skoli u madjarskoj, kod ulicnih trgovaca kupujemo neke sitnice i jedan lik pita moze li za manje, nekako se sporazumiju i ova pristane, i ja kontam hajd mogao bih i ja kad je spustila cijenu i dajem joj toliko koliko je ovaj prvi a ona meni pokazuje koja je redovna cijena. Pokusavam joj objasniti da je sad prije par sekundi spustila nekom, ali nista, pravi se luda i pokazuje cijenu. :lol:
Koliko se sjecam na kraju sam odustao.
Nemas se sta ti cjenkati, ja sam se iscjenkao, tvoje je da odes i das im te pare. Meni da se svidio ja bi ga spustio jos hiljadu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#15368 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 18:29
Vitezanin wrote: 13/01/2023 10:12 Ford Mondeo: kolegica prodaje pa nošalantno advertajziram :D

https://www.olx.ba/artikal/51335376/ford-mondeo/
Najpotcjenjeniji auto na nasem trzistu, izmislio komfor i udobnost za Passata
Eh, tačno 280.000 na satu.
Nije li malo ofirno vracen?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15369 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

NediM17 wrote: 13/01/2023 18:21
Throttle wrote: 13/01/2023 17:52 Dobro je, izdrzao avdija do Bihaca i nazad :D
Do Bihaca na slepi. :mrgreen:
Onda je laksi put do tamo bio nego nazad :D
Reno šlepa :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15370 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

skrbavi-admin wrote: 13/01/2023 17:57
Throttle wrote: 13/01/2023 17:52 Dobro je, izdrzao avdija do Bihaca i nazad :D
u alfi je onda mercedesov neki motor :( osla u mitelojropa jedno 25x po 1000km i vratila se citava :run:

placena citavih 25000 pardon 2500 marakeša
Digni joj cijenu, vidis da dizu i ovi sto im se auta kvare :lol:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#15371 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

drug_profi wrote: 13/01/2023 21:10
MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 18:29

Najpotcjenjeniji auto na nasem trzistu, izmislio komfor i udobnost za Passata
Eh, tačno 280.000 na satu.
Nije li malo ofirno vracen?

To nema nikakve veze sa tim sta ovaj model nudi i za koliko para, ne postoji dizelas u BiH kojem nije vracena kilometraza
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15372 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Throttle wrote: 13/01/2023 21:13
skrbavi-admin wrote: 13/01/2023 17:57

u alfi je onda mercedesov neki motor :( osla u mitelojropa jedno 25x po 1000km i vratila se citava :run:

placena citavih 25000 pardon 2500 marakeša
Digni joj cijenu, vidis da dizu i ovi sto im se auta kvare :lol:
bezbeli bi trebo :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#15373 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bordo gandalf »

MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 18:29
Vitezanin wrote: 13/01/2023 10:12 Ford Mondeo: kolegica prodaje pa nošalantno advertajziram :D

https://www.olx.ba/artikal/51335376/ford-mondeo/
Najpotcjenjeniji auto na nasem trzistu, izmislio komfor i udobnost za Passata
Ja nedavno uzeo Mondeo 2011. 1.6 tdci 85 kw. Komforan, udoban fina oprema. Nije ni toliko lijen koliko raja pise
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#15374 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 21:26
drug_profi wrote: 13/01/2023 21:10

Eh, tačno 280.000 na satu.
Nije li malo ofirno vracen?

To nema nikakve veze sa tim sta ovaj model nudi i za koliko para, ne postoji dizelas u BiH kojem nije vracena kilometraza
Ali, ali... :-)
Zašto pristajete da je normalno da vas neko prevari?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15375 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

MehmedPasaMoric wrote: 13/01/2023 21:26
drug_profi wrote: 13/01/2023 21:10

Eh, tačno 280.000 na satu.
Nije li malo ofirno vracen?

To nema nikakve veze sa tim sta ovaj model nudi i za koliko para, ne postoji dizelas u BiH kojem nije vracena kilometraza
Nije tacno. Postoji.
Evo mom nije vracena kilometraza
Post Reply