INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
McGradySA
- Posts: 804
- Joined: 24/02/2021 11:25
#10251 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Brojler, salama koja je bila 1.20 sada 1.75.
- tramvajtrojka
- Posts: 17055
- Joined: 27/04/2021 22:52
-
McGradySA
- Posts: 804
- Joined: 24/02/2021 11:25
#10253 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Poli narezana često zna biti na akciji 3-4 dana prije isteka roka.tramvajtrojka wrote: ↑14/01/2023 15:26
od tih salama samo vindijina pariska kobasica uvijek je 2.10 na sniženju i bolja milion puta od nasih salamacak mi je blizu nivoa poli salame
- ShnjaZZZ
- Posts: 1710
- Joined: 29/11/2022 19:46
- ElRe
- Posts: 16927
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10255 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Da...aspartam, emulgatori, biljna mast, polifosfati. Možeš se raspitati kod doktora, ja sam dovoljno zapamtio.
Ali i kola je štetna pa...
Black&easy je puno prikladniji
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#10256 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
dolce gusto kapsule ista cijena kao i prije (a prije ovog sranja su bile nedosta nepovoljnije od ostalih kafa) a ostale kafe po 50% gore otisle 
-
kobe_meh
- Posts: 205
- Joined: 04/01/2017 15:25
#10257 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Amko je najgori. Gledam sada cijene; pakovanje od 10 jaja u rasponu od 4,30 KM do 4,55 KM; a školjka od 30 jaja košta 13 KM ili 14 KM. I drugi artikli su baš skuplji nego u drugim trgovinama...
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#10258 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
E nek je vala, ja cu popit jednu dnevno pa nek crknem od nje ako cu. Ne pijem nikakvu drugu kafu nit vise od jednu dnevno ovu, ne pijem alkohol, gazirane sokove, ustvari nikakve sokove, ne pusim. Samo ness 3u1, voda, kisela, jogurt, kefir.
Kad sam pocela da i zavrsim, ne drogiram se takodjer
- ShnjaZZZ
- Posts: 1710
- Joined: 29/11/2022 19:46
#10259 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10260 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jeste za chococino i caffe latte..za ostale je standardno jedna kapsula, jedna porcija.tap3ah75 wrote: ↑14/01/2023 14:38Zar nije tih 16 kapsula zapravo 8 kafa?Nokian808 wrote: ↑14/01/2023 11:33
E ovo je ludilo kupio Nes Dolce Gusto kapsule za 16 kafa cijena 8,95 a ovi 5,30 traze za 10 vrecica?
Ispade da ta mala vrecica kosta kao Dolce Gusto kapsula
A piletina kupis na akciji zamrznes...zapravo natjeralo me ovo ludilo za sve tako da radim kupujem samo kad je na STVARNOJ akciji iako mi mozda ne treba u tom trenutku. Ne kupujem po napuhanoj cijeni a dosta stvari (iako imam novca da kupim) ne kupim iz principa jer ne zelim da me prave majmunom. Kad kupujes glasas da je postavljena cijena OK.
Jesi ti to dobro prostudirao?
-
suspect_zero
- Posts: 27996
- Joined: 11/10/2008 21:45
#10261 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Fin, jedna kašika na šoljicu....pošećeri ako hoćeš i sačekaj jedno 3-4 minute da se fino slegne.
Ima više od pola godine kako sam izbacila ove dva tri u jedan a i kapucina (najviše mi godio onaj Ness irski)....sad samo obična kafa kad ustanem i nekad oko ovih doba Ness instant.
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#10262 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Meni nije jasno kako oni uspjesno posluju da ne spominjem sirenje. Hajd da imas neki "premium" dozivljaj kupovine kod njih, il da se izdvajaju artiklima pa bih razumio razlog visokih cijena. Obicna piljara. Nisam tamo usao sigruno dvije godine.
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10263 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Da amko je najgori
Tu samo vodu nevru od 5 l petkom kupujem
Tu samo vodu nevru od 5 l petkom kupujem
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10264 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Imas one koje idu 8+8 i one sa 16. Lungo koji koristim je 16 kafa tj. kapsula po kafi ne uzimam te 8+8 jer me mrzi tako praviti kafu ne samo radi cjene vec neprakticno.tap3ah75 wrote: ↑14/01/2023 14:38Zar nije tih 16 kapsula zapravo 8 kafa?Nokian808 wrote: ↑14/01/2023 11:33
E ovo je ludilo kupio Nes Dolce Gusto kapsule za 16 kafa cijena 8,95 a ovi 5,30 traze za 10 vrecica?
Ispade da ta mala vrecica kosta kao Dolce Gusto kapsula
A piletina kupis na akciji zamrznes...zapravo natjeralo me ovo ludilo za sve tako da radim kupujem samo kad je na STVARNOJ akciji iako mi mozda ne treba u tom trenutku. Ne kupujem po napuhanoj cijeni a dosta stvari (iako imam novca da kupim) ne kupim iz principa jer ne zelim da me prave majmunom. Kad kupujes glasas da je postavljena cijena OK.
Jesi ti to dobro prostudirao?
Last edited by Nokian808 on 15/01/2023 00:16, edited 1 time in total.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10265 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Samo nek nastave otjerace i ono malo budala sto kupuju kod njih. Volim konkurenciju i da ima sto vise lanaca jer to koristi nama kupcima ali njima zelim da propadnu jer su djubrad!
To je lanac proklestva dosao si na glas kao skuplji imas manje musterija zato moras dizat cijene da ostanes profitabilan, zbog visokih cijena se dodatno smanjuje broj musterija pa opet jos malo dignes cijene dok ne otjeras sve. Sistematski rade na vlastitom unistenju
-
tap3ah75
- Posts: 7603
- Joined: 07/09/2009 14:14
#10266 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Skontao sam ... ima mi buraz taj aparat.
Ja sam mislio da su sve te bezvezne 8+8
To sa 16 normalnih je ok
Hvala
- ElRe
- Posts: 16927
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10267 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Valja isplatiti novi Mercedes S580, dva nova AMG GLE, Panameru, stan u Milanu...Nokian808 wrote: ↑15/01/2023 00:14Samo nek nastave otjerace i ono malo budala sto kupuju kod njih. Volim konkurenciju i da ima sto vise lanaca jer to koristi nama kupcima ali njima zelim da propadnu jer su djubrad!
To je lanac proklestva dosao si na glas kao skuplji imas manje musterija zato moras dizat cijene da ostanes profitabilan, zbog visokih cijena se dodatno smanjuje broj musterija pa opet jos malo dignes cijene dok ne otjeras sve. Sistematski rade na vlastitom unistenju![]()
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#10268 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jako stetna stvara visok krvni pritisak ja na sebi osjetio kada sam izbacio 3/1 vise glava ne boli posle podne, ako ne mozes bez kafe crna obicna bez secera
- ShnjaZZZ
- Posts: 1710
- Joined: 29/11/2022 19:46
#10269 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma meni je potrebna kafa samo ujutru, u toku dana je više i ne moram popit, ali nemam vremena ujutru da zakuham zbog prirode posla...moram je popit prije rada, a tu imam nekih 15 min max.
Ma uzet ću Nes granule, malu termoskicu i ponijet ću decu mlijeka sa sobom tako da mogu popit, zapalit, pa za poslom.
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#10270 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ovo kafe nije vidjelo al jeste visoke cijene. Udio kafe minimalan obicna prevara.
Segafredo costa rica i peru pomijesam,ali mora jos jednom kroz mlin jer su krupna zrna, moze biti dugo,jer ja kafu ne pijem previse...dosta mi bude mali fildzan na dan
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#10271 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Od nove godine nisam bio u tržnim centrima jer prilično imam hrane u ostavi i zamrzivaču pa po malo vadim i zbog rokova a i pola je zime pa malo da rasteretim zalihe...
Sad sam iz svog lokalnog Konzuma i ja sam frapiran cijenama! Baš ajvar na akciji 9,95 a redovna cijena 10,95
Najjeftinije mlijeko domače blago 2,45 a u prosjeku su svi oko 2,80 2,90 KM
Palenta seti 800 g bila 1,90 a sad je 2,50 KM
i pura postade luksuz penzijonerima!
Gdje ste penzioneri sto se ne dignete, je li vam to Fadil zamazao oči sa 100 KM ili vas Redžo Mehić neće da povede, njemu očito fino a vidim i vama je čim ga ne mjenjate i šutite!?
Od voca uzeo sezonski nar na akciji 3 i nešto a redovna cijena 4 i nešto
Mnogi ni šipak sebi nece moci priuštiti
Neka, treba nas
Sad sam iz svog lokalnog Konzuma i ja sam frapiran cijenama! Baš ajvar na akciji 9,95 a redovna cijena 10,95
Najjeftinije mlijeko domače blago 2,45 a u prosjeku su svi oko 2,80 2,90 KM
Palenta seti 800 g bila 1,90 a sad je 2,50 KM
Gdje ste penzioneri sto se ne dignete, je li vam to Fadil zamazao oči sa 100 KM ili vas Redžo Mehić neće da povede, njemu očito fino a vidim i vama je čim ga ne mjenjate i šutite!?
Od voca uzeo sezonski nar na akciji 3 i nešto a redovna cijena 4 i nešto
Mnogi ni šipak sebi nece moci priuštiti
Neka, treba nas
- Sanjarko
- Posts: 28444
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#10272 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Objasnjavao meni tehnicar jedan na psihijatriji u vezi ovih tzv kafa, lose su ali ja ih nepijem cesto. Svako drugi dan, nekad i nikako. Zato mi i budu mjesecima pakovanja ova veca sto dobijem. Volim ja vise pravu kafu i vodu. Vode dnevno popijem litar i pol.
Natocim onu od kiseljaka flasu vode i citav dan je pijem. Glavno mi pice voda.
- Sanjarko
- Posts: 28444
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#10273 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sve otislo u PM. A nema se ko ni pobunit. Narod utucen, razjedinjen itd, a ono i sto ga ima je staro, bolesno i sl. Nije to za skidanje glavasa sa vlasti i za neke proteste, a za revoluciju neku pogotovo.bumerangss wrote: ↑15/01/2023 12:24 Od nove godine nisam bio u tržnim centrima jer prilično imam hrane u ostavi i zamrzivaču pa po malo vadim i zbog rokova a i pola je zime pa malo da rasteretim zalihe...
Sad sam iz svog lokalnog Konzuma i ja sam frapiran cijenama! Baš ajvar na akciji 9,95 a redovna cijena 10,95![]()
Najjeftinije mlijeko domače blago 2,45 a u prosjeku su svi oko 2,80 2,90 KM![]()
Palenta seti 800 g bila 1,90 a sad je 2,50 KMi pura postade luksuz penzijonerima!
Gdje ste penzioneri sto se ne dignete, je li vam to Fadil zamazao oči sa 100 KM ili vas Redžo Mehić neće da povede, njemu očito fino a vidim i vama je čim ga ne mjenjate i šutite!?
Od voca uzeo sezonski nar na akciji 3 i nešto a redovna cijena 4 i nešto![]()
Mnogi ni šipak sebi nece moci priuštiti![]()
Neka, treba nas![]()
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10274 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne živiš, zapravokomsinica_s_drugog wrote: ↑14/01/2023 17:41E nek je vala, ja cu popit jednu dnevno pa nek crknem od nje ako cu. Ne pijem nikakvu drugu kafu nit vise od jednu dnevno ovu, ne pijem alkohol, gazirane sokove, ustvari nikakve sokove, ne pusim. Samo ness 3u1, voda, kisela, jogurt, kefir.
Kad sam pocela da i zavrsim, ne drogiram se takodjer![]()
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10275 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kod mene je Jacobs Monarch, 2 kašičice u šolji toplog mlijeka. I 2 kašičice šećera.
