INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Nierika
Posts: 4404
Joined: 17/03/2020 00:41

#10226 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nierika »

Ja imam negdje kafe-aparat s filterima koji mi je okej bio, al' mislim da nisam mogla naći filtere kod nas. Generalno pijem 3u1 ili Jacobs ili Nes.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10227 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Ja pijem neku sa starom Riter, bila oko 7 KM, 500 gr, a dobijem za ostalu tj drugu il trecu, dobio sad neko pakovanje kafe Bellaram kapucino kafu, ima mozda i 700-800 gr pakovanje. Velka kutija.

Pomognu nam ljudi neki pa nam daju tako neke stvari od kafe pa nadalje, neko i s parama pomogne.

Kafedzija sam ali sam smanjio pijenje kafe kolicinski. I dalje pijem 2 do 3 kafe dnevno samo s manje vode.

Ova kutija ce mi bit mjesecima mozda. Jer ono pakovanje Mokate kafe od 10 komada mi bude skoro 20 dana ili mozda bas 20 dana.
Nierika
Posts: 4404
Joined: 17/03/2020 00:41

#10228 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nierika »

Kafa je necessity. :D Kod mene je 3u1:

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10229 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Nierika wrote: 14/01/2023 11:14 Kafa je necessity. :D Kod mene je 3u1:
Ma bio presao malo na caj, smanjio bio za jednu, ali nisao bas za caja nesto. Iako je zdravije znam pit caj. Jednostavno navika, kafa ujutro sa starom kad ustanemo. Kafa sad evo bit ce brzo podnevna. I kafa kad gledamo seriju ili nesto oko 5 sati.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 1710
Joined: 29/11/2022 19:46

#10230 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ShnjaZZZ »

Prije 15 dana sam kupio po cijeni od 3.20.
Ovo je jedno opšte ludilo koje neće stati nikad.

Image
Nierika
Posts: 4404
Joined: 17/03/2020 00:41

#10231 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nierika »

Sanjarko wrote: 14/01/2023 11:18
Nierika wrote: 14/01/2023 11:14 Kafa je necessity. :D Kod mene je 3u1:
Ma bio presao malo na caj, smanjio bio za jednu, ali nisao bas za caja nesto. Iako je zdravije znam pit caj. Jednostavno navika, kafa ujutro sa starom kad ustanemo. Kafa sad evo bit ce brzo podnevna. I kafa kad gledamo seriju ili nesto oko 5 sati.
Crni čaj s mlijekom isto može al' kafa je kafa. :D I ja bar 2-3x dnevno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10232 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

ShnjaZZZ wrote: 14/01/2023 11:22 Prije 15 dana sam kupio po cijeni od 3.20.
Ovo je jedno opšte ludilo koje neće stati nikad.
Ocajavat cemo.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#10233 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

ShnjaZZZ wrote: 14/01/2023 11:22 Prije 15 dana sam kupio po cijeni od 3.20.
Ovo je jedno opšte ludilo koje neće stati nikad.

Image
:-)

jutros madi piletina u konzumu 13 km. Milka velika na akciji 5.95 :-)
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10234 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

ShnjaZZZ wrote: 14/01/2023 11:22 Prije 15 dana sam kupio po cijeni od 3.20.
Ovo je jedno opšte ludilo koje neće stati nikad.

Image
E ovo je ludilo kupio Nes Dolce Gusto kapsule za 16 kafa cijena 8,95 a ovi 5,30 traze za 10 vrecica?
Ispade da ta mala vrecica kosta kao Dolce Gusto kapsula :run:

A piletina kupis na akciji zamrznes...zapravo natjeralo me ovo ludilo za sve tako da radim kupujem samo kad je na STVARNOJ akciji iako mi mozda ne treba u tom trenutku. Ne kupujem po napuhanoj cijeni a dosta stvari (iako imam novca da kupim) ne kupim iz principa jer ne zelim da me prave majmunom. Kad kupujes glasas da je postavljena cijena OK.
Last edited by Nokian808 on 14/01/2023 11:41, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10235 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Luduju s cijenama. Ali i raja se snalazi. Na crno stara kupila neki dan jaja. Platila 2 KM jeftinije. Skoljku.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#10236 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Nokian808 wrote: 14/01/2023 11:33
ShnjaZZZ wrote: 14/01/2023 11:22 Prije 15 dana sam kupio po cijeni od 3.20.
Ovo je jedno opšte ludilo koje neće stati nikad.

Image
E ovo je ludilo kupio Nes Dolce Gusto kapsule za 16 kafa cijena 8,95 a ovi 5,30 traze za 10 vrecica?
Ispade da ta mala vrecica kosta kao Dolce Gusto kapsula :run:

A piletina kupis na akciji zamrznes...zapravo natjeralo me ovo ludilo za sve tako da radim kupujem samo kad je na STVARNOJ akciji iako mi mozda ne treba u tom trenutku. Ne kupujem po napuhanoj cijeni a dosta stvari (iako imam novca da kupim) ne kupim iz principa jer ne zelim da me prave majmunom. Kad kupujes glasas da je postavljena cijena OK.
Ih koliko stvari ne kupujem jer su za moj pojam bezobrazno poskupile
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#10237 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

Tacno ko ima vremena da obilaze razne markete recimo na 300 km moze lagano da ustedi 80 km jer su cijene od marketa do marketa drasticno razlicite, cijene sopaju kako kome odgovara.
suspect_zero
Posts: 27996
Joined: 11/10/2008 21:45

#10238 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by suspect_zero »

Ironmen wrote: 14/01/2023 12:03 Tacno ko ima vremena da obilaze razne markete recimo na 300 km moze lagano da ustedi 80 km jer su cijene od marketa do marketa drasticno razlicite, cijene sopaju kako kome odgovara.
Fakat, malo šetnje i u 200-300 metara od radnje do radnje kupiš što je na akciji.

Što se tiče ovih 2u1/3u1....meni su toliko dodijale, pa i kapucina...sve mi isti okus postao.
breuer
Posts: 7882
Joined: 06/07/2009 15:44

#10239 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by breuer »

Naslovnica wrote: 14/01/2023 10:50 Ovo je kafa koju pijem, u Bingetu je izgurala na 18 i nešto, u Mercatoru skoro 20.
U Peniju je još uvijek OK cijena, i ovo nije nekakva akcija nego je stalna cijena.

Image
u Amku 22 KM :lol:

akcija je ovo, inače je oko 15, 16 i u Pennyu...
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10241 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

ShnjaZZZ wrote: 14/01/2023 11:22 Prije 15 dana sam kupio po cijeni od 3.20.
Ovo je jedno opšte ludilo koje neće stati nikad.

Image
:lol:
Hebote, ja nedavno xxl pakovanje kupio za ove pare..
Gdje je ovo??
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10242 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

2,80 bilo na akciji ovdje prije oko pola godine mozda. Nista na caj cu se prebacit ako krene divljat kafa cjenovno. Ionako zdravije. A kafu da nije sladza ne bi moga ni pit. Nevolim gorcu kafu. Nepodnosim je.
User avatar
ElRe
Posts: 16926
Joined: 12/12/2011 11:28

#10243 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Izbjegavajte 3u1, izuzetno štetno po kardiovaskularni sistem.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#10244 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

ElRe wrote: 14/01/2023 13:23 Izbjegavajte 3u1, izuzetno štetno po kardiovaskularni sistem.
Da upravo to i meni je doktor zabranio 3/1 i 2/1 samo obicna kafa ok bez secera 1 do 2 u toku dana, treba u ovom vremenu kriza pocet forsirat cajeve jbg pocet cemo se pravit englezi :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 7362
Joined: 22/08/2003 00:00

#10245 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Jos kafa je najeftinije pice a najvise zarade na njoj imaju :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#10246 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tramvajtrojka »

razrahatio sam se kad sam kupio juru polovnu na piku i svoju espresso kafu pravim :mrgreen: , posto je jedini doma pijem kila kafe mi moze biti skoro 2.5 mjeseca :)

prije placao one nescafe gold choco moca kad su ga digli na skoro sedam maraka caos ba ovako kila lavaze i udri :mrgreen:
tap3ah75
Posts: 7603
Joined: 07/09/2009 14:14

#10247 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Nokian808 wrote: 14/01/2023 11:33
ShnjaZZZ wrote: 14/01/2023 11:22 Prije 15 dana sam kupio po cijeni od 3.20.
Ovo je jedno opšte ludilo koje neće stati nikad.

Image
E ovo je ludilo kupio Nes Dolce Gusto kapsule za 16 kafa cijena 8,95 a ovi 5,30 traze za 10 vrecica?
Ispade da ta mala vrecica kosta kao Dolce Gusto kapsula :run:

A piletina kupis na akciji zamrznes...zapravo natjeralo me ovo ludilo za sve tako da radim kupujem samo kad je na STVARNOJ akciji iako mi mozda ne treba u tom trenutku. Ne kupujem po napuhanoj cijeni a dosta stvari (iako imam novca da kupim) ne kupim iz principa jer ne zelim da me prave majmunom. Kad kupujes glasas da je postavljena cijena OK.
Zar nije tih 16 kapsula zapravo 8 kafa?
Jesi ti to dobro prostudirao?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#10248 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Ne pijem kavu..samo dzabe kaf neko da :mrgreen:

Kupio 1 riomare :mrgreen: 2.95
A komadicu trend 2
Nema logike
Al ovo je investicija od koje se necu dugo oporaviti :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10249 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Truba wrote: 14/01/2023 14:40 Ne pijem kavu..samo dzabe kaf neko da :mrgreen:

Kupio 1 riomare :mrgreen: 2.95
A komadicu trend 2
Nema logike
Al ovo je investicija od koje se necu dugo oporaviti :mrgreen:
Meni i staroj pomazu jedne dobre od stare poznanice, i kazem dala mi jedna od njih veliku kutiju kapucina Bellaram, miran sam 2 mjeseca, mozda i vise.
mahalik
Posts: 2009
Joined: 12/09/2009 16:48

#10250 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mahalik »

Evo objavili su kakve su cijene u Estoniji.
https://ba.n1info.com/biznis/cijene-ziv ... tri-u-bih/
Post Reply