INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
Nierika
- Posts: 4404
- Joined: 17/03/2020 00:41
#10226 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja imam negdje kafe-aparat s filterima koji mi je okej bio, al' mislim da nisam mogla naći filtere kod nas. Generalno pijem 3u1 ili Jacobs ili Nes.
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#10227 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja pijem neku sa starom Riter, bila oko 7 KM, 500 gr, a dobijem za ostalu tj drugu il trecu, dobio sad neko pakovanje kafe Bellaram kapucino kafu, ima mozda i 700-800 gr pakovanje. Velka kutija.
Pomognu nam ljudi neki pa nam daju tako neke stvari od kafe pa nadalje, neko i s parama pomogne.
Kafedzija sam ali sam smanjio pijenje kafe kolicinski. I dalje pijem 2 do 3 kafe dnevno samo s manje vode.
Ova kutija ce mi bit mjesecima mozda. Jer ono pakovanje Mokate kafe od 10 komada mi bude skoro 20 dana ili mozda bas 20 dana.
Pomognu nam ljudi neki pa nam daju tako neke stvari od kafe pa nadalje, neko i s parama pomogne.
Kafedzija sam ali sam smanjio pijenje kafe kolicinski. I dalje pijem 2 do 3 kafe dnevno samo s manje vode.
Ova kutija ce mi bit mjesecima mozda. Jer ono pakovanje Mokate kafe od 10 komada mi bude skoro 20 dana ili mozda bas 20 dana.
-
Nierika
- Posts: 4404
- Joined: 17/03/2020 00:41
#10228 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kafa je necessity.
Kod mene je 3u1:


- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#10229 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma bio presao malo na caj, smanjio bio za jednu, ali nisao bas za caja nesto. Iako je zdravije znam pit caj. Jednostavno navika, kafa ujutro sa starom kad ustanemo. Kafa sad evo bit ce brzo podnevna. I kafa kad gledamo seriju ili nesto oko 5 sati.
- ShnjaZZZ
- Posts: 1710
- Joined: 29/11/2022 19:46
#10230 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Prije 15 dana sam kupio po cijeni od 3.20.
Ovo je jedno opšte ludilo koje neće stati nikad.

Ovo je jedno opšte ludilo koje neće stati nikad.

-
Nierika
- Posts: 4404
- Joined: 17/03/2020 00:41
#10231 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Crni čaj s mlijekom isto može al' kafa je kafa.
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10234 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
E ovo je ludilo kupio Nes Dolce Gusto kapsule za 16 kafa cijena 8,95 a ovi 5,30 traze za 10 vrecica?
Ispade da ta mala vrecica kosta kao Dolce Gusto kapsula
A piletina kupis na akciji zamrznes...zapravo natjeralo me ovo ludilo za sve tako da radim kupujem samo kad je na STVARNOJ akciji iako mi mozda ne treba u tom trenutku. Ne kupujem po napuhanoj cijeni a dosta stvari (iako imam novca da kupim) ne kupim iz principa jer ne zelim da me prave majmunom. Kad kupujes glasas da je postavljena cijena OK.
Last edited by Nokian808 on 14/01/2023 11:41, edited 1 time in total.
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#10235 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Luduju s cijenama. Ali i raja se snalazi. Na crno stara kupila neki dan jaja. Platila 2 KM jeftinije. Skoljku.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10236 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ih koliko stvari ne kupujem jer su za moj pojam bezobrazno poskupileNokian808 wrote: ↑14/01/2023 11:33E ovo je ludilo kupio Nes Dolce Gusto kapsule za 16 kafa cijena 8,95 a ovi 5,30 traze za 10 vrecica?
Ispade da ta mala vrecica kosta kao Dolce Gusto kapsula
A piletina kupis na akciji zamrznes...zapravo natjeralo me ovo ludilo za sve tako da radim kupujem samo kad je na STVARNOJ akciji iako mi mozda ne treba u tom trenutku. Ne kupujem po napuhanoj cijeni a dosta stvari (iako imam novca da kupim) ne kupim iz principa jer ne zelim da me prave majmunom. Kad kupujes glasas da je postavljena cijena OK.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#10237 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Tacno ko ima vremena da obilaze razne markete recimo na 300 km moze lagano da ustedi 80 km jer su cijene od marketa do marketa drasticno razlicite, cijene sopaju kako kome odgovara.
-
suspect_zero
- Posts: 27996
- Joined: 11/10/2008 21:45
#10238 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Fakat, malo šetnje i u 200-300 metara od radnje do radnje kupiš što je na akciji.
Što se tiče ovih 2u1/3u1....meni su toliko dodijale, pa i kapucina...sve mi isti okus postao.
-
breuer
- Posts: 7882
- Joined: 06/07/2009 15:44
#10239 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
u Amku 22 KMNaslovnica wrote: ↑14/01/2023 10:50 Ovo je kafa koju pijem, u Bingetu je izgurala na 18 i nešto, u Mercatoru skoro 20.
U Peniju je još uvijek OK cijena, i ovo nije nekakva akcija nego je stalna cijena.
![]()
akcija je ovo, inače je oko 15, 16 i u Pennyu...
-
suspect_zero
- Posts: 27996
- Joined: 11/10/2008 21:45
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#10242 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
2,80 bilo na akciji ovdje prije oko pola godine mozda. Nista na caj cu se prebacit ako krene divljat kafa cjenovno. Ionako zdravije. A kafu da nije sladza ne bi moga ni pit. Nevolim gorcu kafu. Nepodnosim je.
- ElRe
- Posts: 16931
- Joined: 12/12/2011 11:28
#10243 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Izbjegavajte 3u1, izuzetno štetno po kardiovaskularni sistem.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#10245 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jos kafa je najeftinije pice a najvise zarade na njoj imaju 
- tramvajtrojka
- Posts: 17056
- Joined: 27/04/2021 22:52
#10246 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
razrahatio sam se kad sam kupio juru polovnu na piku i svoju espresso kafu pravim
, posto je jedini doma pijem kila kafe mi moze biti skoro 2.5 mjeseca
prije placao one nescafe gold choco moca kad su ga digli na skoro sedam maraka caos ba ovako kila lavaze i udri
prije placao one nescafe gold choco moca kad su ga digli na skoro sedam maraka caos ba ovako kila lavaze i udri
-
tap3ah75
- Posts: 7604
- Joined: 07/09/2009 14:14
#10247 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zar nije tih 16 kapsula zapravo 8 kafa?Nokian808 wrote: ↑14/01/2023 11:33E ovo je ludilo kupio Nes Dolce Gusto kapsule za 16 kafa cijena 8,95 a ovi 5,30 traze za 10 vrecica?
Ispade da ta mala vrecica kosta kao Dolce Gusto kapsula
A piletina kupis na akciji zamrznes...zapravo natjeralo me ovo ludilo za sve tako da radim kupujem samo kad je na STVARNOJ akciji iako mi mozda ne treba u tom trenutku. Ne kupujem po napuhanoj cijeni a dosta stvari (iako imam novca da kupim) ne kupim iz principa jer ne zelim da me prave majmunom. Kad kupujes glasas da je postavljena cijena OK.
Jesi ti to dobro prostudirao?
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10248 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne pijem kavu..samo dzabe kaf neko da
Kupio 1 riomare
2.95
A komadicu trend 2
Nema logike
Al ovo je investicija od koje se necu dugo oporaviti
Kupio 1 riomare
A komadicu trend 2
Nema logike
Al ovo je investicija od koje se necu dugo oporaviti
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#10249 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Meni i staroj pomazu jedne dobre od stare poznanice, i kazem dala mi jedna od njih veliku kutiju kapucina Bellaram, miran sam 2 mjeseca, mozda i vise.
-
mahalik
- Posts: 2009
- Joined: 12/09/2009 16:48
#10250 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Evo objavili su kakve su cijene u Estoniji.
https://ba.n1info.com/biznis/cijene-ziv ... tri-u-bih/
https://ba.n1info.com/biznis/cijene-ziv ... tri-u-bih/
