Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#42226 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 09/01/2023 16:38
Naslovnica wrote: 09/01/2023 16:34

Gledač i uživalac jesam, sporač i drkadžija nikada.
:thumbup:
ma znas na koje mislim 8-) :thumbup:
Ma znam ba, goni hin u 3 mačke piterine
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42227 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 09/01/2023 19:28 Sacekas da se plicak napuni rajom da malo ugriju vodu i onda se zavalis u toplu struju... :mrgreen:
Ne bih, hvala. Imam običaj da popijem par decilitara vode a bude tu raznoraznih fluida. Nisam pobornik urinoterapije.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#42228 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Laplace wrote: 09/01/2023 20:17
drug_profi wrote: 09/01/2023 19:28 Sacekas da se plicak napuni rajom da malo ugriju vodu i onda se zavalis u toplu struju... :mrgreen:
Ne bih, hvala. Imam običaj da popijem par decilitara vode a bude tu raznoraznih fluida. Nisam pobornik urinoterapije.
Pa ti bi i da je more toplo i da je cisto...
Onda Bali, nema nista blize....
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#42229 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skrbavi-admin »

kakaljin wrote: 09/01/2023 17:27
PM72 wrote: 09/01/2023 17:25 U moju garažu pičić (reno),borić (citroen) i lavić (pežo) nikad ući neće...
Isti sam ti takav sa njemcima :thumbup:
jel to znaci da crn americki sleper moze :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42230 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

PM72 wrote: 09/01/2023 15:17
Ateista wrote: 09/01/2023 15:08

Razumijem ga u potpunosti, i ja kad negdje idem ne volim da me bilo sta remeti, vec volim uzivati u voznji i ne zelim to da prekidam, ne trebaju mi nikakve kafe ni sokovi, stanem ako bas neko drugi insistira. :D
Kako te guzica i leđa ne zabole? Ili si mlad...ja sam nekad,prije 20 godina,išao na dan na vrh Pelješca...poranim,vozim,dođem i kupam se čitav dan i opet nazad...to sad ne bi uradio ni za kakve pare.Doduše,ne bi ni mogao :lol:
Pa onako, nisam vise toliko mlad, stanem u stvari da odem u wc i tad se malo protegnem, ali sve ostako mi je suvisno. :D
Kad pogledam kalve sam i ja ture pravio kad sam bio mladji, sad mi to vise ne bi palo na pamet ni u ludilu, ali i dalje volim odvesti sto je vise moguce bez suvisnog stajanja.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42231 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

kakaljin wrote: 09/01/2023 17:23
PM72 wrote: 09/01/2023 15:17

Kako te guzica i leđa ne zabole? Ili si mlad...ja sam nekad,prije 20 godina,išao na dan na vrh Pelješca...poranim,vozim,dođem i kupam se čitav dan i opet nazad...to sad ne bi uradio ni za kakve pare.Doduše,ne bi ni mogao :lol:
Guzica i ledja zabole samo kod vecine njemackih auta,izuzetak su visoka klasa.

Ja vozim francuza i ne umorim se jer su veoma udobna sjedista
:thumbup:
Moguce da je i kod mene to razlog sto me ledja ne zabole.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42232 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

smurf wrote: 09/01/2023 15:43 Gluho bilo proci kroz Jablanicu a ne stati na ja'njetinu, barem jednom ako se isti dan vraća... Bas slutite :-)
Nekad mi se podrazumijevalo, sad vise ne, nekako me ne privlaci toliko janjetina ko prije. :D
Svakako u hrvatsku dugo nisam isao na more i ne planiram, pa ima i do toga.
Nego, dje si ti, sta ima? :D
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42233 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Laplace wrote: 09/01/2023 17:31
Ateista wrote: 09/01/2023 14:25

Prezvakana tema hiljadu uta, vecina ne pretice da bi ranije stigli vec sto je dosadno peglati brzinom kojom drugi voze. I sam znam preteci nekog iako cu mozda doci minutu prije njega, mozda i poslije ako cu stati na pumpu, ali vrijedi ako cu bar minutu duze voziti svojim tempom a ne biti primoran da pratim tempo nekog sporaca.
U slucaju koji pominjes ne podrzavam preticanje preko pune, osim u rijetkim prilikama.
Kako ćeš nazvati sporaćem čovjeka koji vozi 5 do 10 iznad maksimalno dozvoljene brzine?
Sve zavisi od dionice, negdje je to i vise nego dovoljno a negdje je premalo, jer ne gledam po ogranicenju vec uslovima na cesti.
Isto tako je cest problem da neko mozda na nekim dijelovima i ne vozi sporo, ali recimo previse koci u krivinama gdje bih ja brze prosao i slicno, nekad i fino ide ali za nijansu sprije nego sto bih ja (tu jeste pretjerano reci sporac) i svakako da cu ga preteci.
Ne pamtim kad sam na cesti naletio na nekog ko ima tempo koji mi odgovara da vozim za njim.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42234 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 09/01/2023 21:21
Laplace wrote: 09/01/2023 20:17

Ne bih, hvala. Imam običaj da popijem par decilitara vode a bude tu raznoraznih fluida. Nisam pobornik urinoterapije.
Pa ti bi i da je more toplo i da je cisto...
Onda Bali, nema nista blize....
To može.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42235 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ateista wrote: 10/01/2023 08:38
Laplace wrote: 09/01/2023 17:31

Kako ćeš nazvati sporaćem čovjeka koji vozi 5 do 10 iznad maksimalno dozvoljene brzine?
Sve zavisi od dionice, negdje je to i vise nego dovoljno a negdje je premalo, jer ne gledam po ogranicenju vec uslovima na cesti.
Isto tako je cest problem da neko mozda na nekim dijelovima i ne vozi sporo, ali recimo previse koci u krivinama gdje bih ja brze prosao i slicno, nekad i fino ide ali za nijansu sprije nego sto bih ja (tu jeste pretjerano reci sporac) i svakako da cu ga preteci.
Ne pamtim kad sam na cesti naletio na nekog ko ima tempo koji mi odgovara da vozim za njim.
Kao i većina vozača a pola njih debelo precijeni svoje sposobnosti i potcijeni opasnosti na putu.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#42236 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 10/01/2023 09:11
Ateista wrote: 10/01/2023 08:38
Sve zavisi od dionice, negdje je to i vise nego dovoljno a negdje je premalo, jer ne gledam po ogranicenju vec uslovima na cesti.
Isto tako je cest problem da neko mozda na nekim dijelovima i ne vozi sporo, ali recimo previse koci u krivinama gdje bih ja brze prosao i slicno, nekad i fino ide ali za nijansu sprije nego sto bih ja (tu jeste pretjerano reci sporac) i svakako da cu ga preteci.
Ne pamtim kad sam na cesti naletio na nekog ko ima tempo koji mi odgovara da vozim za njim.
Kao i većina vozača a pola njih debelo precijeni svoje sposobnosti i potcijeni opasnosti na putu.
A takodjer veliki broj ima strah od voznje i brzine i onda dolazi do zagusenja saobracaja, najbolja je sredina toga i onda ne bi dolazilo do rizicnih situacija i nesreca na cesti bi svedene na minimum. Treba samo razmisljati kada se vozi i pratiti i ostale ucesnike u saobracaju i raditi na tome da je sto bolja saobracajna kultura
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42237 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

kakaljin wrote: 10/01/2023 09:22
Laplace wrote: 10/01/2023 09:11

Kao i većina vozača a pola njih debelo precijeni svoje sposobnosti i potcijeni opasnosti na putu.
A takodjer veliki broj ima strah od voznje i brzine i onda dolazi do zagusenja saobracaja, najbolja je sredina toga i onda ne bi dolazilo do rizicnih situacija i nesreca na cesti bi svedene na minimum.
To i ja govorim, oko ograničenja. A ne po subjektivnom osjećaju.

Jutros kroz naseljeno mjesto, ograničenje 40, vozim 50 a lik mi se nalijepio za gepek i blica kao da vozim 10. Pretiče me na dvostrukoj (obje nepregledne) krivini. Valjda mu se žena porađa ili žuri da budućem nobelovcu presadi srce i spasi mu život. A prije će biti da je neki živčo koji je prespavao pa sad svi moraju da mu se izmiču kako ne bi zakasnio na jutarnju kafu.
mali_balon
Posts: 14566
Joined: 12/09/2012 09:57

#42238 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

Možda se čojku prisralo
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42239 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

mali_balon wrote: 10/01/2023 09:27 Možda se čojku prisralo
Moguće. Dijareja je gadna kad iznenada udari.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#42240 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 10/01/2023 09:25
kakaljin wrote: 10/01/2023 09:22

A takodjer veliki broj ima strah od voznje i brzine i onda dolazi do zagusenja saobracaja, najbolja je sredina toga i onda ne bi dolazilo do rizicnih situacija i nesreca na cesti bi svedene na minimum.
To i ja govorim, oko ograničenja. A ne po subjektivnom osjećaju.

Jutros kroz naseljeno mjesto, ograničenje 40, vozim 50 a lik mi se nalijepio za gepek i blica kao da vozim 10. Pretiče me na dvostrukoj (obje nepregledne) krivini. Valjda mu se žena porađa ili žuri da budućem nobelovcu presadi srce i spasi mu život. A prije će biti da je neki živčo koji je prespavao pa sad svi moraju da mu se izmiču kako ne bi zakasnio na jutarnju kafu.
Ma razumijemo se potpuno, ali ima tako hajvana pa preticu gdje ne treba, ali samo ga pustis na sto sigurniji nacin i ti nastavis svoju voznju.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#42241 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Laplace wrote: 10/01/2023 09:25

To i ja govorim, oko ograničenja. A ne po subjektivnom osjećaju.

Jutros kroz naseljeno mjesto, ograničenje 40, vozim 50 a lik mi se nalijepio za gepek i blica kao da vozim 10. Pretiče me na dvostrukoj (obje nepregledne) krivini. Valjda mu se žena porađa ili žuri da budućem nobelovcu presadi srce i spasi mu život. A prije će biti da je neki živčo koji je prespavao pa sad svi moraju da mu se izmiču kako ne bi zakasnio na jutarnju kafu.
Slicna stvar mi se desila juce ali maaalkice gora.
Vozim pored skole. Ogranicenje je 30. Iako je raspust nikad ne vozim tuda brze cisto iz navike. Blizu sam 40. Naravno puna je i bas je nepregledno. Priljepljuje mi se lik za supak i blica. Naravno ignorisem. Opali krembil preticati. Prolazi pred mene bacim pogled, i .....???? ta daaaaa....prica na telefon dok sve navedeno radi.
Inace ovo sa telefonom polako postaje baš pošast. uzas.
Prije par dana izlazim sa parking mjesta na alipasinom. Ispred mene ulazi na parking kokica(a ko ce drugo) sa g7-icom i. Uzak ulaz nagurala se auta. Kako ulazi tako ja stanem da se ne guramo da prodje pa da ja mogu izaci a ona da stane na moje mjesto jer je fakat guzva. Bukvalno skoci po kocinici ispred mene, zablokira me iako sam na pola sa parking mjesta izasao, i panicno rovi nesto po torbi. Kontam urucuje sudske pozive pa da mi utrpa. Zum, telefon izvadi i podje da prica. Ja sjeban. Svirnem fakat kratko. Ona se okrenu, registrova, me mahnu rukom i nastavi da stoji i prica. Pao mi mrak na oci. Izadjem iz auta i krenem prema njoj sa namjerom da je iscupam iz auta zajedno sa telefonom i torbicom. Sudeci po mojim zakrvavljenim ocima u tom trenutku, skontala je sta je ishod, oplete po gasu i odfura skroz na kraj parkinga.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42242 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Laplace wrote: 10/01/2023 09:11
Ateista wrote: 10/01/2023 08:38
Sve zavisi od dionice, negdje je to i vise nego dovoljno a negdje je premalo, jer ne gledam po ogranicenju vec uslovima na cesti.
Isto tako je cest problem da neko mozda na nekim dijelovima i ne vozi sporo, ali recimo previse koci u krivinama gdje bih ja brze prosao i slicno, nekad i fino ide ali za nijansu sprije nego sto bih ja (tu jeste pretjerano reci sporac) i svakako da cu ga preteci.
Ne pamtim kad sam na cesti naletio na nekog ko ima tempo koji mi odgovara da vozim za njim.
Kao i većina vozača a pola njih debelo precijeni svoje sposobnosti i potcijeni opasnosti na putu.
Pa i ne bas kao vecina, jer vecina vozi u prosjeku 10-20km/h sporije nego sto je na znaku, ali slazem se da mnogi koji voze po svojoj procjeni precijene svoje sposobnosti i potcijene opasnosti, ne svi naravno.
BadBoy
Posts: 9612
Joined: 01/11/2005 21:55

#42243 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Ateista wrote: 10/01/2023 11:15
Laplace wrote: 10/01/2023 09:11

Kao i većina vozača a pola njih debelo precijeni svoje sposobnosti i potcijeni opasnosti na putu.
Pa i ne bas kao vecina, jer vecina vozi u prosjeku 10-20km/h sporije nego sto je na znaku, ali slazem se da mnogi koji voze po svojoj procjeni precijene svoje sposobnosti i potcijene opasnosti, ne svi naravno.
Ti ne, naravno.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42244 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

BadBoy wrote: 10/01/2023 18:41
Ateista wrote: 10/01/2023 11:15

Pa i ne bas kao vecina, jer vecina vozi u prosjeku 10-20km/h sporije nego sto je na znaku, ali slazem se da mnogi koji voze po svojoj procjeni precijene svoje sposobnosti i potcijene opasnosti, ne svi naravno.
Ti ne, naravno.
Izivni ako sam te prepao zadnji put kad sam te vozio. :D :lol:
BadBoy
Posts: 9612
Joined: 01/11/2005 21:55

#42245 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

Ateista wrote: 10/01/2023 21:10
BadBoy wrote: 10/01/2023 18:41

Ti ne, naravno.
Izivni ako sam te prepao zadnji put kad sam te vozio. :D :lol:
Vecina vozaca za sebe misli da su bolji od vecine vozaca :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42246 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ja sam najgori od vas sviju ,al ne qrcim se :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42247 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

bitanga_sa_otesa wrote: 10/01/2023 22:03 ja sam najgori od vas sviju ,al ne qrcim se :lol:
Mal' mi je, al' je zato tanak. 8-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#42248 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Jutros šok.
Sa lijeve strane ceste sa divljeg prikljucka uvali mi se golf cetvorka potpuno neocekivano i taman kad sam krenuo kociti, vidim da ne treba.
Ubrza lik tako da ga nisam mogao ni dohvatiti. Ode ispred i fino vozi taman kako meni pase. Kontam care svaka cast.
Za nepovjerovat. Mislim vidis da ima jos poneko pismen.
Ali sam bio blago šokiran da nisam morao u drugu ubaciti. To je vec normala da ti se uvali i da moras full kocnicu i onda druga i guslaj, jer se njemu ne zuri, samo mu se zurilo uvaliti.
User avatar
smurf
Posts: 70259
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#42249 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by smurf »

Ateista wrote: 10/01/2023 08:32
smurf wrote: 09/01/2023 15:43 Gluho bilo proci kroz Jablanicu a ne stati na ja'njetinu, barem jednom ako se isti dan vraća... Bas slutite :-)
Nekad mi se podrazumijevalo, sad vise ne, nekako me ne privlaci toliko janjetina ko prije. :D
Svakako u hrvatsku dugo nisam isao na more i ne planiram, pa ima i do toga.
Nego, dje si ti, sta ima? :D
Nisam ni ja odavno bio u HR na moru, tj. nisam bio odavno ni'dje na moru, al' vazda postoji izgovor da se prodje kroz Jablanicu :D

Tu sam ne'dje, pos'o-kuca, rijetko birtija, jos rijedje dzamija 8-)
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#42250 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

drug_profi wrote: 11/01/2023 00:33 Jutros šok.
Sa lijeve strane ceste sa divljeg prikljucka uvali mi se golf cetvorka potpuno neocekivano i taman kad sam krenuo kociti, vidim da ne treba.
Ubrza lik tako da ga nisam mogao ni dohvatiti. Ode ispred i fino vozi taman kako meni pase. Kontam care svaka cast.
Za nepovjerovat. Mislim vidis da ima jos poneko pismen.
Ali sam bio blago šokiran da nisam morao u drugu ubaciti. To je vec normala da ti se uvali i da moras full kocnicu i onda druga i guslaj, jer se njemu ne zuri, samo mu se zurilo uvaliti.
TDI sve crveno druye, stigao bi ga nikad :mrgreen:
Post Reply