Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42176 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Hajd' sad da lijepo prizna ko je od forumaša ovaj na 3:02. :D

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#42177 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

:lol: :lol: kamikaza
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#42178 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Laplace wrote: 04/01/2023 18:19
mk ultra wrote: 04/01/2023 17:56 Kad uđeš u područje gračanice to je tek poseban domen ogranicenja brzine

Navodno se boje za sigurnost, a niko da ogradi tu magistralu :mrgreen:
Iz smjera Doboja je haos, naročito kad se približiš Gračanici. Ono, svako malo se mijenja ograničenje. Hit je onih par krivina prije Interexa: ograničenje 50 pa 80 pa onda nekih 50 do 100 m kasnije opet 50 (ili 60). Uvijek mi je bilo nejasno čemu ograničenje 80 na tako kratkoj dionici.
I na svakih kilometar saobracajci vrebaju 🤦‍♀️ Radje bih na Mjesec isla nego u Gracanicu autom. Ili u Tuzlu 🙄
User avatar
Laertes
Posts: 5065
Joined: 08/01/2015 18:25

#42179 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

komsinica_s_drugog wrote: 07/01/2023 19:53
Laplace wrote: 04/01/2023 18:19

Iz smjera Doboja je haos, naročito kad se približiš Gračanici. Ono, svako malo se mijenja ograničenje. Hit je onih par krivina prije Interexa: ograničenje 50 pa 80 pa onda nekih 50 do 100 m kasnije opet 50 (ili 60). Uvijek mi je bilo nejasno čemu ograničenje 80 na tako kratkoj dionici.
I na svakih kilometar saobracajci vrebaju 🤦‍♀️ Radje bih na Mjesec isla nego u Gracanicu autom. Ili u Tuzlu 🙄
E vidiš kako je nama kad moramo u Sarajevo... Il' u Gračanicu... :D
komsinica_s_drugog
Posts: 890
Joined: 23/12/2018 19:16

#42180 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Laertes wrote: 07/01/2023 20:41
komsinica_s_drugog wrote: 07/01/2023 19:53
I na svakih kilometar saobracajci vrebaju 🤦‍♀️ Radje bih na Mjesec isla nego u Gracanicu autom. Ili u Tuzlu 🙄
E vidiš kako je nama kad moramo u Sarajevo... Il' u Gračanicu... :D
Ne znam, ja u Sarajevo idem Karuse - Sije - Maglaj - Zepce - Zenica pa autoput :lol:
il dottore
Posts: 1691
Joined: 12/04/2014 20:35

#42181 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by il dottore »

Naslovnica wrote: 05/01/2023 17:56
EFD22 wrote: 05/01/2023 15:16 Samo da duboko pozdravim komplet familiju vozaču/ici bordo Xsare Picasso koji/a vozi već 15ak km (od kako sam stigao kolonu) 20 km/h ispod ograničenja.

Image

Jebem i tebe i onog ko ti dade vozačku, smradu nesposobni.
Bude ovdje djece, svako malo lopta izleti, bolje voziti sporije od ograničenja i ne dovoditi u opasnost ni sebe ni druge.
Svaka čast opreznom vozaču, za razliku od bahatih kabadahija.
Na kraju krajeva, ako se nekome žuri treba krenuti ranije, ha ja!
:thumbup:
I to a i s druge strane nije zabranjeno xsari da vozi ispod ogranicenja...
User avatar
Laertes
Posts: 5065
Joined: 08/01/2015 18:25

#42182 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

komsinica_s_drugog wrote: 08/01/2023 07:04
Laertes wrote: 07/01/2023 20:41

E vidiš kako je nama kad moramo u Sarajevo... Il' u Gračanicu... :D
Ne znam, ja u Sarajevo idem Karuse - Sije - Maglaj - Zepce - Zenica pa autoput :lol:
:thumbup:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#42183 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Naslovnica wrote: 05/01/2023 17:56
EFD22 wrote: 05/01/2023 15:16 Samo da duboko pozdravim komplet familiju vozaču/ici bordo Xsare Picasso koji/a vozi već 15ak km (od kako sam stigao kolonu) 20 km/h ispod ograničenja.

Image

Jebem i tebe i onog ko ti dade vozačku, smradu nesposobni.
Bude ovdje djece, svako malo lopta izleti, bolje voziti sporije od ograničenja i ne dovoditi u opasnost ni sebe ni druge.
Svaka čast opreznom vozaču, za razliku od bahatih kabadahija.
Na kraju krajeva, ako se nekome žuri treba krenuti ranije, ha ja!
:thumbup:
Najbolje da se zabrani saobraćaj m/v na ovom "dječijem igralištu", a da putnici pješke prolaze :D
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42184 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

HelaS wrote: 08/01/2023 09:29
Naslovnica wrote: 05/01/2023 17:56

Bude ovdje djece, svako malo lopta izleti, bolje voziti sporije od ograničenja i ne dovoditi u opasnost ni sebe ni druge.
Svaka čast opreznom vozaču, za razliku od bahatih kabadahija.
Na kraju krajeva, ako se nekome žuri treba krenuti ranije, ha ja!
:thumbup:
Najbolje da se zabrani saobraćaj m/v na ovom "dječijem igralištu", a da putnici pješke prolaze :D
Ne treba biti toliko ekstreman, dovoljno je da se brzina ograniči na 5 km/h.
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#42185 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Laplace wrote: 08/01/2023 10:20
HelaS wrote: 08/01/2023 09:29

Najbolje da se zabrani saobraćaj m/v na ovom "dječijem igralištu", a da putnici pješke prolaze :D
Ne treba biti toliko ekstreman, dovoljno je da se brzina ograniči na 5 km/h.
I to je brzo, bolje je da se na toj dionici stane sa autom i onda se tih nekoliko kilometara gura vozilo :D :D :D :D
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#42187 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Naslovnica wrote: 08/01/2023 12:26 Image
:thumbup:
Samo pjeske i lagano :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42188 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

kakaljin wrote: 08/01/2023 12:45
Naslovnica wrote: 08/01/2023 12:26 Image
:thumbup:
Samo pjeske i lagano :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Neki dan sam u Ilijašu parkirao auto i produžio pješice - tako mi je bilo brže. Parkirao preko puta Dijane i do autobuske išao pješice. Doslovno je tako bilo brže nego se vući u koloni poslije prolaska voza (par minuta čekaš da bi se pomjeri za metar ili dva i opet ispočetka).
User avatar
Staylezz
Posts: 249
Joined: 25/09/2020 13:49

#42189 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Staylezz »

Cesta za Igman/Bjelašnicu. Šta je u glavi čovjeka koji te pretiče po punoj liniji a vozis 65-70 km/h (ogranicenje 60) samo da bi na kraju zajedno sa tobom parkirao na Malom Polju.
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#42190 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by madesa »

Staylezz wrote: 09/01/2023 13:19 Cesta za Igman/Bjelašnicu. Šta je u glavi čovjeka koji te pretiče po punoj liniji a vozis 65-70 km/h (ogranicenje 60) samo da bi na kraju zajedno sa tobom parkirao na Malom Polju.
i to dosao 2-3 min prije :D
User avatar
Staylezz
Posts: 249
Joined: 25/09/2020 13:49

#42191 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Staylezz »

madesa wrote: 09/01/2023 13:20
Staylezz wrote: 09/01/2023 13:19 Cesta za Igman/Bjelašnicu. Šta je u glavi čovjeka koji te pretiče po punoj liniji a vozis 65-70 km/h (ogranicenje 60) samo da bi na kraju zajedno sa tobom parkirao na Malom Polju.
i to dosao 2-3 min prije :D
Vjerovatno, a te 2 min iskoristio da se pohvali suvozacu, jes' vidio kako sam onog otresao preko pune :D
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42192 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Staylezz wrote: 09/01/2023 13:19 Cesta za Igman/Bjelašnicu. Šta je u glavi čovjeka koji te pretiče po punoj liniji a vozis 65-70 km/h (ogranicenje 60) samo da bi na kraju zajedno sa tobom parkirao na Malom Polju.
Prezvakana tema hiljadu uta, vecina ne pretice da bi ranije stigli vec sto je dosadno peglati brzinom kojom drugi voze. I sam znam preteci nekog iako cu mozda doci minutu prije njega, mozda i poslije ako cu stati na pumpu, ali vrijedi ako cu bar minutu duze voziti svojim tempom a ne biti primoran da pratim tempo nekog sporaca.
U slucaju koji pominjes ne podrzavam preticanje preko pune, osim u rijetkim prilikama.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#42193 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PM72 »

Kaže ti meni jedan,nakon mog pitanja jel se ikad odmori i popije kafu ili sok na putu do mora- " gdje ću stajat pa da me svi prođu koje sam pretekao" :lol:
Krene levat na odmor pa po gasu,suvozač podere tepsije kočeći na suho..i to odmor?
User avatar
nepass1
Posts: 14693
Joined: 06/07/2017 07:35

#42194 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Svasta se vidi o svacemu sam pisao ali sto me bas izbije iz cipela situacija danas. Semafor prema gradu kod rtv doma. U sve tri trake po jedno auto. Ja drugo auto u lijevoj traci. Prebaci na zeleno. Krece onaj iz desne, krece iz srednje frajer ispred mene gleda u semafor. Znaci ne prica na mob, ne gleda mob, nema saputnika da prica. Vidim ga gleda semafor ovi odmakli 10m on tek ubacuje u prvu.
Ja bih ga pravo zapalio.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#42195 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

PM72 wrote: 09/01/2023 14:29 Kaže ti meni jedan,nakon mog pitanja jel se ikad odmori i popije kafu ili sok na putu do mora- " gdje ću stajat pa da me svi prođu koje sam pretekao" :lol:
Krene levat na odmor pa po gasu,suvozač podere tepsije kočeći na suho..i to odmor?
Razumijem ga u potpunosti, i ja kad negdje idem ne volim da me bilo sta remeti, vec volim uzivati u voznji i ne zelim to da prekidam, ne trebaju mi nikakve kafe ni sokovi, stanem ako bas neko drugi insistira. :D
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#42196 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PM72 »

Ateista wrote: 09/01/2023 15:08
PM72 wrote: 09/01/2023 14:29 Kaže ti meni jedan,nakon mog pitanja jel se ikad odmori i popije kafu ili sok na putu do mora- " gdje ću stajat pa da me svi prođu koje sam pretekao" :lol:
Krene levat na odmor pa po gasu,suvozač podere tepsije kočeći na suho..i to odmor?
Razumijem ga u potpunosti, i ja kad negdje idem ne volim da me bilo sta remeti, vec volim uzivati u voznji i ne zelim to da prekidam, ne trebaju mi nikakve kafe ni sokovi, stanem ako bas neko drugi insistira. :D
Kako te guzica i leđa ne zabole? Ili si mlad...ja sam nekad,prije 20 godina,išao na dan na vrh Pelješca...poranim,vozim,dođem i kupam se čitav dan i opet nazad...to sad ne bi uradio ni za kakve pare.Doduše,ne bi ni mogao :lol:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#42197 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Vala ja volim stati vise puta na ljepom mjestu, nigdje ne zurim kad idem na odmor, opustanje, dobra atmosfeta, sok,kafa, cigar jutarnji vani uz sunce predobar osjecaj :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#42198 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Meni je normala otfurat do Splita ili Dubrovnika, Neuma u cugu. I vratiti se isti dan. Eventualno plin dosuti negdje, baciti piš. Ništa kafa, sokovi... jebo to.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#42199 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Svako ima svoje razloge.
Meni je put na jug u 99% slučajeva put na godišnji, pekara u Ostrošcu, pauza sa kafom iz termosa na nekom odmorištu iza Aleksinog hana, Bingo prije Mostara...
I supruga i ja uživamo u tim stvarima, tako da jedva čekam jope južno.
User avatar
smurf
Posts: 70259
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#42200 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by smurf »

Gluho bilo proci kroz Jablanicu a ne stati na ja'njetinu, barem jednom ako se isti dan vraća... Bas slutite :-)
Post Reply