Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#42201 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

neki ne jedu janjetinu(draze mi je 15 cevapa dobrih pojest), meni je sendvic, nesto slatko i malo vode dosta, tip sam koji ne voli stajat ako bas ne mora :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#42202 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ma moze se u povratku stajat, tad idem kuci, a kuci se ne moze zakasnit.
U odlasku se gleda prolazno vrijeme.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#42203 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

drug_profi wrote: 09/01/2023 16:05 Ma moze se u povratku stajat, tad idem kuci, a kuci se ne moze zakasnit.
U odlasku se gleda prolazno vrijeme.
:thumbup:

najgori su vozaci gledaĆi, kao fol uziva u voznji i razgleda prirodu, pri tom ide dobro ispod ogranicenja i drka ljude iza, gledaj u cestu majmune :run:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#42204 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Kome se razgleda lagano bus ili voz.


Ja sam uvijek pravio više pauza u povratku.

Na more kad idem nijednu, do Beča jednu u ZG, i tako.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#42205 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Nisam stao na meso ima 15 godina.
Lažem, jesam jednom.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#42206 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 09/01/2023 16:27
drug_profi wrote: 09/01/2023 16:05 Ma moze se u povratku stajat, tad idem kuci, a kuci se ne moze zakasnit.
U odlasku se gleda prolazno vrijeme.
:thumbup:

najgori su vozaci gledaĆi, kao fol uziva u voznji i razgleda prirodu, pri tom ide dobro ispod ogranicenja i drka ljude iza, gledaj u cestu majmune :run:
Gledač i uživalac jesam, sporač i drkadžija nikada.
:thumbup:
User avatar
smurf
Posts: 70259
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#42207 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by smurf »

Ma ne volim ni ja stajati, pogotovo kada me radar uhvati, ali kao i ja'njetina, moram stati :lol: Najgore situacije su mi kada me zaustavi radar i dok se peglam sa njim tetka lagano prodje... I svaki put kazem "Eto vidite, sada ja opet moram po gasu da me ne pegla" :lol: Nije mi jednom oprostena kazna na tu foru, ko veli vidi budale, goni ga tamo... I nerijetko mi kaze gdje jos ima patrola 8-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#42208 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

Naslovnica wrote: 09/01/2023 16:34
Evolution_IV wrote: 09/01/2023 16:27

:thumbup:

najgori su vozaci gledaĆi, kao fol uziva u voznji i razgleda prirodu, pri tom ide dobro ispod ogranicenja i drka ljude iza, gledaj u cestu majmune :run:
Gledač i uživalac jesam, sporač i drkadžija nikada.
:thumbup:
ma znas na koje mislim 8-) :thumbup:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7131
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#42209 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skrbavi-admin »

ja samo gledam druge kako se guze i ako su bas ok ošlajfam ga

inace u toku voznje sam poceo pit leksaurine i tramadole.... lakse svarim retardluk..... zao mi je sto ne duvam a dojio bih vutru da ćilam dok vozim
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#42210 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

PM72 wrote: 09/01/2023 14:29 Kaže ti meni jedan,nakon mog pitanja jel se ikad odmori i popije kafu ili sok na putu do mora- " gdje ću stajat pa da me svi prođu koje sam pretekao" :lol:
Krene levat na odmor pa po gasu,suvozač podere tepsije kočeći na suho..i to odmor?
Ih ja ih znam po dva cak i tri puta preticati neke, i odmorim i popijem kafu/sok a on bez stajanja dodje na more i jos kaze umoran, a dodjem opet prije njih :-D :-D :-D
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#42211 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

PM72 wrote: 09/01/2023 15:17
Ateista wrote: 09/01/2023 15:08

Razumijem ga u potpunosti, i ja kad negdje idem ne volim da me bilo sta remeti, vec volim uzivati u voznji i ne zelim to da prekidam, ne trebaju mi nikakve kafe ni sokovi, stanem ako bas neko drugi insistira. :D
Kako te guzica i leđa ne zabole? Ili si mlad...ja sam nekad,prije 20 godina,išao na dan na vrh Pelješca...poranim,vozim,dođem i kupam se čitav dan i opet nazad...to sad ne bi uradio ni za kakve pare.Doduše,ne bi ni mogao :lol:
Guzica i ledja zabole samo kod vecine njemackih auta,izuzetak su visoka klasa.

Ja vozim francuza i ne umorim se jer su veoma udobna sjedista
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#42212 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PM72 »

U moju garažu pičić (reno),borić (citroen) i lavić (pežo) nikad ući neće...
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#42213 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

PM72 wrote: 09/01/2023 17:25 U moju garažu pičić (reno),borić (citroen) i lavić (pežo) nikad ući neće...
Isti sam ti takav sa njemcima :thumbup:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42214 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ateista wrote: 09/01/2023 14:25
Staylezz wrote: 09/01/2023 13:19 Cesta za Igman/Bjelašnicu. Šta je u glavi čovjeka koji te pretiče po punoj liniji a vozis 65-70 km/h (ogranicenje 60) samo da bi na kraju zajedno sa tobom parkirao na Malom Polju.
Prezvakana tema hiljadu uta, vecina ne pretice da bi ranije stigli vec sto je dosadno peglati brzinom kojom drugi voze. I sam znam preteci nekog iako cu mozda doci minutu prije njega, mozda i poslije ako cu stati na pumpu, ali vrijedi ako cu bar minutu duze voziti svojim tempom a ne biti primoran da pratim tempo nekog sporaca.
U slucaju koji pominjes ne podrzavam preticanje preko pune, osim u rijetkim prilikama.
Kako ćeš nazvati sporaćem čovjeka koji vozi 5 do 10 iznad maksimalno dozvoljene brzine?
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42215 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

PM72 wrote: 09/01/2023 14:29 Kaže ti meni jedan, nakon mog pitanja jel se ikad odmori i popije kafu ili sok na putu do mora- " gdje ću stajat pa da me svi prođu koje sam pretekao" :lol:
Krene levat na odmor pa po gasu,suvozač podere tepsije kočeći na suho..i to odmor?
Kad neko ide poslovno, to i mogu da razumijem. Ali, kad ide na more itsl. ne kontam čemu žurba. Kao da će mu more pobjeći (oseka je gadna stvar).
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42216 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

sto prije dodjes na more,prije ces na plazu zauzet mjesto :D
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42217 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

nepass1 wrote: 09/01/2023 14:31 Svasta se vidi o svacemu sam pisao ali sto me bas izbije iz cipela situacija danas. Semafor prema gradu kod rtv doma. U sve tri trake po jedno auto. Ja drugo auto u lijevoj traci. Prebaci na zeleno. Krece onaj iz desne, krece iz srednje frajer ispred mene gleda u semafor. Znaci ne prica na mob, ne gleda mob, nema saputnika da prica. Vidim ga gleda semafor ovi odmakli 10m on tek ubacuje u prvu.
Ja bih ga pravo zapalio.
Isto to sam vidio u Visokom, doduše ovaj je bio pored mene pa mi nije smetao. Lik gleda u semafor i ne konta da može da krene (on ide desno, ja lijevo a meni se pali zeleno kad njemu prođe interval zelenog).
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#42218 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by canvra888 »

kakaljin wrote: 09/01/2023 17:23
PM72 wrote: 09/01/2023 15:17

Kako te guzica i leđa ne zabole? Ili si mlad...ja sam nekad,prije 20 godina,išao na dan na vrh Pelješca...poranim,vozim,dođem i kupam se čitav dan i opet nazad...to sad ne bi uradio ni za kakve pare.Doduše,ne bi ni mogao :lol:
Guzica i ledja zabole samo kod vecine njemackih auta,izuzetak su visoka klasa.

Ja vozim francuza i ne umorim se jer su veoma udobna sjedista
Nije samo do sjedišta, kod Francuza je to više do ovjesa. Ima udobnih sjedišta kod njemačkih auta i mimo višeg srednjeg segmenta, ali je ovjes poprilično krut.

Ne znam koji ti je Francuz u pitanju, ali nisam primijetio nešto velepreudobna sjedišta, dok ovjes jesam, u dobrom dijelu Francuza u kojim sam se vozao.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#42219 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

Susjedne drzave nisu daleko pa mi se ne zuri bez pauze, bez da stanem negdje i popijem kafu. Ja cigare ne pusim u autu, tako da moram jednom stati :-D

Obicno krenem ranije, i planiram sa pauzom stici u neko planirano vrijeme.

Nikog neusporavam na putu, vozim najvise po ogranicenju, do max +20 kmh na otvorenoj. Iskreno mrzim kad jurcaju ko muhe bez glave dole po hercegovini ili oko Kupresa-Livna. Ko zeli brze voziti, ima autoput. Medjutim, obicno im tu fali konja i kubika pa onda se dokazuju na cesti gdje je ogranicenje 80 kmh :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#42220 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by artur morgan »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/01/2023 17:36 sto prije dodjes na more,prije ces na plazu zauzet mjesto :D
:lol:

Al je dobar onaj prvi osjecaj kad se bucnes u more :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42221 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

artur morgan wrote: 09/01/2023 17:42

:lol:

Al je dobar onaj prvi osjecaj kad se bucnes u more :mrgreen:
o tom ti pricam.. i miris borova i mora :kiselavoda:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42222 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/01/2023 17:36 sto prije dodjes na more,prije ces na plazu zauzet mjesto :D
Pa da uđem u hladnu vodu? Neka, hvala.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#42223 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 09/01/2023 17:45

Pa da uđem u hladnu vodu? Neka, hvala.
ma ja,u pravu si ,preko noci se ohladi voda...
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#42224 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/01/2023 17:57
Laplace wrote: 09/01/2023 17:45

Pa da uđem u hladnu vodu? Neka, hvala.
ma ja,u pravu si ,preko noci se ohladi voda...
Subjektivno je to, doduše. Čim se malo navikneš na vodu skontaš da ti je bolje da ne izlaziš.

Krenem ja rano ujutru, tj. par sati iza ponoći. Ljepše je voziti a taman mi dođe pauza kad je jutarnja kafa.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#42225 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Sacekas da se plicak napuni rajom da malo ugriju vodu i onda se zavalis u toplu struju... :mrgreen:
Post Reply