Gas je pojeftinio, al je bar grijanje poskupilo 2xNokian808 wrote: ↑07/01/2023 00:20 Gas je na berzama pao na nivoe prije rata u Ukrajini. Ima ga i viska radi tople zime sta je onda sa cijenama? Nafta je dodatno pojeftinila na berzama a vidim neki u Sa opet digli gorivo npr. Eol bio 2.81 isao da naspem vidim sad 2.86 iz principa prosao i nasuo dalje za 2.80 KM
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#10001 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
-
zposao
- Posts: 2943
- Joined: 22/03/2019 09:27
#10002 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Isto sam danas gledao i čudom se čudio.Nokian808 wrote: ↑07/01/2023 00:20 Gas je na berzama pao na nivoe prije rata u Ukrajini. Ima ga i viska radi tople zime sta je onda sa cijenama? Nafta je dodatno pojeftinila na berzama a vidim neki u Sa opet digli gorivo npr. Eol bio 2.81 isao da naspem vidim sad 2.86 iz principa prosao i nasuo dalje za 2.80 KM
Apsolutno nikakva razloga nema da cijene dižu. Upravo suprotno, normalno bi bilo da su cijene u padu.
Ovo stvarno više nije normalno, ova globalna pohlepa i gramzljivost nece na dobro izaci.
Ako me sjecanje ne vara pred sve velike svjetske sukobe je prethodila teska ekonomska kriza koja bi potaknula nemire.
Ovo globalne elite dobro kuhaju. Dabogda sami kusali ono što kuhaju sirotinji.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10003 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Neki dan u merkatoru bile 3.55
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10004 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mi nemami veze s tim burzamapepeljara wrote: ↑07/01/2023 00:26Gas je pojeftinio, al je bar grijanje poskupilo 2xNokian808 wrote: ↑07/01/2023 00:20 Gas je na berzama pao na nivoe prije rata u Ukrajini. Ima ga i viska radi tople zime sta je onda sa cijenama? Nafta je dodatno pojeftinila na berzama a vidim neki u Sa opet digli gorivo npr. Eol bio 2.81 isao da naspem vidim sad 2.86 iz principa prosao i nasuo dalje za 2.80 KM=
Kod nas je cijena plina nova svaka 3 mjeseca i bazira se na cijeni nafte 9 mjeseci unazad
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10005 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ćorluka je uložio ogroman novac u nove pogone violete i u Lastu, pare se moraju namaknuti. Kao trzisni lider, njemu je bilo lakše podiči cijene...dječak sa šibicama wrote: ↑06/01/2023 22:38 Meni je toaletni papir najveca misterija, zasto je poskupio pa skoro 100% ili duplo, eto onaj Violetin sto je bio 2,20 godinama, onaj obicni, sad je skoro 4 marke. Druga pakovanja da ne komentarisem.
Stao izvoz celuloze iz Ukrajine? vise seremo?
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#10006 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
"Violeta" nabavlja toaletni papir u velikim balama iz Italije, pa ih onda razmotava, siječe i ponovo namotava u mala pakovanja. Vjerujem da je dobavljač podigao svoju cijenu. Skuplje je gorivo, pa je i transport skuplji. Možda je i ambalaža skuplja, možda cijenu podižu i veće plaće radnika, itd.konektovan wrote: ↑07/01/2023 08:58Ćorluka je uložio ogroman novac u nove pogone violete i u Lastu, pare se moraju namaknuti. Kao trzisni lider, njemu je bilo lakše podiči cijene...dječak sa šibicama wrote: ↑06/01/2023 22:38 Meni je toaletni papir najveca misterija, zasto je poskupio pa skoro 100% ili duplo, eto onaj Violetin sto je bio 2,20 godinama, onaj obicni, sad je skoro 4 marke. Druga pakovanja da ne komentarisem.
Stao izvoz celuloze iz Ukrajine? vise seremo?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#10007 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jos sad kad uzme McD fransizu.....konektovan wrote: ↑07/01/2023 08:58Ćorluka je uložio ogroman novac u nove pogone violete i u Lastu, pare se moraju namaknuti. Kao trzisni lider, njemu je bilo lakše podiči cijene...dječak sa šibicama wrote: ↑06/01/2023 22:38 Meni je toaletni papir najveca misterija, zasto je poskupio pa skoro 100% ili duplo, eto onaj Violetin sto je bio 2,20 godinama, onaj obicni, sad je skoro 4 marke. Druga pakovanja da ne komentarisem.
Stao izvoz celuloze iz Ukrajine? vise seremo?
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#10008 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ovo je katastrofa 4,55 KM
Prosle godine bile po 2 i nesto na akciji 1,80
I za krastavice je kriv rat u Ukrajini
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#10009 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
hajd da je to povecanje za nekih 20-30 pf pa hajde, ali doslovno su stvari duplo skuplje, pogotovo hrana i osnovne zivotne namirnice.bumerangss wrote: ↑07/01/2023 12:45
Ovo je katastrofa 4,55 KM![]()
Prosle godine bile po 2 i nesto na akciji 1,80
I za krastavice je kriv rat u Ukrajini![]()
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
#10010 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
zar ne bi sad trebali znati za prvi kvartal ? sute pi..e jer je niza cijena.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51281
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10011 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
i ova sunka je bila oko 5 ipo km, vidi je sad na snizenju 50% skupljabumerangss wrote: ↑07/01/2023 12:45
Ovo je katastrofa 4,55 KM![]()
Prosle godine bile po 2 i nesto na akciji 1,80
I za krastavice je kriv rat u Ukrajini![]()
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#10012 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja imam svoje domace...a imam i originalni recept koji koristi firma Vegafruit...tako da su bolje od tih sa slike .bumerangss wrote: ↑07/01/2023 12:45
Ovo je katastrofa 4,55 KM![]()
Prosle godine bile po 2 i nesto na akciji 1,80
I za krastavice je kriv rat u Ukrajini![]()
Vrhunski recept ...prije smo svakakve isprobavali ali krajnji rezultat je uvijek bio od srednja zalost do lose a sa ovim receptom su vrhunske.
Ne bi dao 3-4 KM za 300 gr ukiseljenih krastavaca,kada ih nikada ne bi pojeo
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10013 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bice do 15.1.nova cijena koja ce vaziti od 1.1.
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#10014 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bio je krompir zvrk 1.5 duplo manji nego prije... Koliko je sad nisam bio u ovoj godini...Nokian808 wrote: ↑06/01/2023 14:08 I Makedonac digao cijene pite sve za marku gore....ne kontam sad kad su cijene krenule dole dize uglavnom necu vise maxsuz na Pofalice do sad sam maxusz isao kod njega sad mi Malta bliza a cijena i kvalitet slicni.
Inace i neke pumpe digle 5 feninga gore vorivo iako je na berzama gorivo dodatno palo sa 85 na 78 usd?
Ne daju se profiteri...
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#10015 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U konzumu, cokolada (ona njemacka obicna mlijecna) koja je prije ovog sranja bila 1 km po redovnoj, sad 1.80 km na snizenju. Da mi je samo znati sto je ona duplo poskupila, eto. U pm vise, covjek se samo izivcira 
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#10016 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Agda dušmani ne daju mira, ja ne znam kako @konektovan prezivljava.


- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10017 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jesu ovo cijene iz Mercatora/konzuma??Snake Eyes wrote: ↑07/01/2023 23:44 Agda dušmani ne daju mira, ja ne znam kako @konektovan prezivljava.
![]()
Snalazim se na razne načine,...kupujem jeftinije i lošije dok ne naletim na jeftine i kvalitetne.
Odem do mege, nakuoujem buena pi marku, milki oreo 1.25 KM i terravita milk ( iznenadjenje godine
Ma pošto sam stalno u pokretu, naleti se još uvijek na relativno jeftine slatkiše.
Doduše takvih u Konzumu i mercatoru nema više...
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#10018 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ima kupiti na autopijaci znstno jeftinije, doduše sa isteklim rokom par mjeseci 
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#10019 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bingo.konektovan wrote: ↑07/01/2023 23:52Jesu ovo cijene iz Mercatora/konzuma??Snake Eyes wrote: ↑07/01/2023 23:44 Agda dušmani ne daju mira, ja ne znam kako @konektovan prezivljava.
![]()
![]()
Snalazim se na razne načine,...kupujem jeftinije i lošije dok ne naletim na jeftine i kvalitetne.![]()
Odem do mege, nakuoujem buena pi marku, milki oreo 1.25 KM i terravita milk ( iznenadjenje godine) isto 1.25 KM..
Ma pošto sam stalno u pokretu, naleti se još uvijek na relativno jeftine slatkiše.![]()
Doduše takvih u Konzumu i mercatoru nema više...![]()
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10020 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nisam bio 3 dana u Bingu,...Snake Eyes wrote: ↑08/01/2023 08:16Bingo.konektovan wrote: ↑07/01/2023 23:52
Jesu ovo cijene iz Mercatora/konzuma??![]()
Snalazim se na razne načine,...kupujem jeftinije i lošije dok ne naletim na jeftine i kvalitetne.![]()
Odem do mege, nakuoujem buena pi marku, milki oreo 1.25 KM i terravita milk ( iznenadjenje godine) isto 1.25 KM..
Ma pošto sam stalno u pokretu, naleti se još uvijek na relativno jeftine slatkiše.![]()
Doduše takvih u Konzumu i mercatoru nema više...![]()
Jedina šansa su mi poljske čokolade iz Mege..
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#10021 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sve ove Milka cokolade su jeftinije u Megi skoro 50% u odnosui na Bingo, Bingo se totalno oteo kontroli i jednostavno su podviljali sa marzama da se vise ne moze ni ispratiti, moja sreca u svemu ovome sto do posla prodjem pored 5 vecih supermarketa i sve mi usput onda da se zajebajem sa cijenama i prodjem malo jeftinije.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10022 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma ne a više ni u megi po marku milki. Bile jedino oreo jagoda po 1.25 KM, ističe rok u martu.Ironmen wrote: ↑08/01/2023 10:19 Sve ove Milka cokolade su jeftinije u Megi skoro 50% u odnosui na Bingo, Bingo se totalno oteo kontroli i jednostavno su podviljali sa marzama da se vise ne moze ni ispratiti, moja sreca u svemu ovome sto do posla prodjem pored 5 vecih supermarketa i sve mi usput onda da se zajebajem sa cijenama i prodjem malo jeftinije.
Ali vjerujem da će kod njih opet biti jeftinije, jer ih nabavljaju nekimsvojim kanalima mi o Nelt-a koji je ovlašteni uvoznik. Snaha mi je potvrdila da je nelt podigao cijene prema lancima, ona je u konzumu, i ovo je već drugi put od aprila da nelt mijenja cijenu na više..
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#10023 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bingo mleko 2.45
ovo se prije ni mackama nije kupovalo
Ne samo da je sve mlijeko skupo
Nego su najjeftinija skrivena ili nemaju cijene ili su izmiiesana uokolo
Ne samo da je sve mlijeko skupo
Nego su najjeftinija skrivena ili nemaju cijene ili su izmiiesana uokolo
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#10024 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pakovanje kafe evo sad po 400 grama a stave cijenu kao od 500 grama ako malo negledas jeban si

-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10025 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
BINGO mlijeko 2.45?
Fakat je Bingo postao kralj visokih cijena... Mercator sam zbog laznih akcija i cijena vec prekrzio ako nastavi Bingo ovako i oni idu na bojkot
Btw Uzeo Dukat u Robotu onaj od 1.5 % masnoce 2 KM.
Fakat je Bingo postao kralj visokih cijena... Mercator sam zbog laznih akcija i cijena vec prekrzio ako nastavi Bingo ovako i oni idu na bojkot
Btw Uzeo Dukat u Robotu onaj od 1.5 % masnoce 2 KM.
