INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#9976 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
I Makedonac digao cijene pite sve za marku gore....ne kontam sad kad su cijene krenule dole dize uglavnom necu vise maxsuz na Pofalice do sad sam maxusz isao kod njega sad mi Malta bliza a cijena i kvalitet slicni.
Inace i neke pumpe digle 5 feninga gore vorivo iako je na berzama gorivo dodatno palo sa 85 na 78 usd?
Ne daju se profiteri...
Inace i neke pumpe digle 5 feninga gore vorivo iako je na berzama gorivo dodatno palo sa 85 na 78 usd?
Ne daju se profiteri...
Last edited by Nokian808 on 06/01/2023 14:11, edited 1 time in total.
- Sanjarko
- Posts: 28459
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#9977 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ovdje svuda jaja poskupila.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#9978 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gledam u Mercatoru 11.5 KM njihova mala Mercator brand jaja...neka hvala rekoh prosetao do Robota bolje izgledaju jaja i jos 9.5 KM.
2 KM nije beznacajna razlika.
Usput gledam fakat Mercator postao bezobrazan sa laznim akcijama Pureca sunka Perutine Ptuj koja je na akcijama 8.95 KM ili 9.95 KM (9.95 KM u Robotu trenutno) navodno na akciji pise velikim akcija na 11.95 sa 15.95 KM. Kunem se nikad nisam vidio da se prodavala po 15.95 znaci LAZU!
Nece Mercator mene vise vidjeti sa takvom pijacarskom politikom.
2 KM nije beznacajna razlika.
Usput gledam fakat Mercator postao bezobrazan sa laznim akcijama Pureca sunka Perutine Ptuj koja je na akcijama 8.95 KM ili 9.95 KM (9.95 KM u Robotu trenutno) navodno na akciji pise velikim akcija na 11.95 sa 15.95 KM. Kunem se nikad nisam vidio da se prodavala po 15.95 znaci LAZU!
Nece Mercator mene vise vidjeti sa takvom pijacarskom politikom.
Last edited by Nokian808 on 06/01/2023 14:18, edited 2 times in total.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#9979 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Banane kod Hoše 3.65 KM...
Ne vidjel je li akcija ili redovna cijena...

Ne vidjel je li akcija ili redovna cijena...
Last edited by duh_sa_sjekirom on 06/01/2023 14:18, edited 1 time in total.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#9980 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jeftinije su u Merkatoru za citavu marku ili vise
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#9981 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Bingu su 3.50
I još žlj kvalitete
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#9982 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mercator najbezobrazniji sa laznim akcijama nekad davno prije bio pojam gospodskog lanca sad Bingo bolji od njih...samo je Amko skuplji
Last edited by Nokian808 on 06/01/2023 14:22, edited 1 time in total.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#9983 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Banane Robot 2.70
Ali ih ne kupujem ni po toj cijeni previse kad su ispod 2.5 na akciji uzmem
Ali ih ne kupujem ni po toj cijeni previse kad su ispod 2.5 na akciji uzmem
- darius_maximus
- Posts: 4485
- Joined: 22/01/2007 02:18
- Location: Sarajevo
#9984 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Cigarete sadrže amonijak i još mnogo zabavnih stvari.
Kaže, brine se šta jede, pa zapali cigaretu.
Azbest se prije stavljao u filtere jer nismo znali kakav učinak ima.
Trebao je kao bolje filtrirati štetne tvari iz cigarete, tako da su ljudi bukvalno dudlali azbest.
Veći hit od toga je bio olovni benzin koji je kod nas tek nedavno zabranjen i koji je pobio milione ljudi.
Zdravije se živjelo prije, šta da ti kažem.
- Sanjarko
- Posts: 28459
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#9985 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Obje mi rahmet im dusi, nane umrle mlade, u 50-tim godinama. Rahmet im dusi, dide u 70-tim godinama. Sto se tice njihove djece u 60-tim neka umrla, moj rahmetli otac i rahmetli tetka. Ostali su jos zivi i zdravi i pokretni. Neki su u 60-tim, neki u 70-tim, a ima jedno od 80 i nesto godina.darius_maximus wrote: ↑06/01/2023 14:25Cigarete sadrže amonijak i još mnogo zabavnih stvari.
Kaže, brine se šta jede, pa zapali cigaretu.
Azbest se prije stavljao u filtere jer nismo znali kakav učinak ima.
Trebao je kao bolje filtrirati štetne tvari iz cigarete, tako da su ljudi bukvalno dudlali azbest.
Veći hit od toga je bio olovni benzin koji je kod nas tek nedavno zabranjen i koji je pobio milione ljudi.
Zdravije se živjelo prije, šta da ti kažem.
Smrt ne bira. Neko je se cuvao tj nije pusio i sl, neko jest. Ja skoro 40 imam i znam da bas necu dugo pozivjeti mozda. Jer svi sa sch krace zive za 10-20 godina u odnosu na ostalu populaciju.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#9986 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Otrov je u količini.vjeshalica wrote: ↑06/01/2023 08:08Ljudi su zderali to godinama domace dok jos nije bilo podvala pa nisu oboljevali od kancera, jedino sad ove generacije hibridnih ljudi, nakon koristenja 2 kasike pekmeza dobije tumor mozga.Snake Eyes wrote: ↑06/01/2023 06:40 Tko smatra domaći pekmez napravljen od soka domaće jabuke nezdravim i kancerogenim proizvodom?
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#9987 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Otrov je u malim bocicama. Nije da se u teglama (kolicinski) prodaje...hhhhSnake Eyes wrote: ↑06/01/2023 16:50Otrov je u količini.vjeshalica wrote: ↑06/01/2023 08:08
Ljudi su zderali to godinama domace dok jos nije bilo podvala pa nisu oboljevali od kancera, jedino sad ove generacije hibridnih ljudi, nakon koristenja 2 kasike pekmeza dobije tumor mozga.
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#9988 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U isto vrijeme radili su po cijele dane da bi si osigurali hranu, praktički osnovno. U svakom slučaju bolje nego crnčiti za našeg gazdu za nekoliko stotina KM.citroen xm wrote: ↑06/01/2023 13:44 Ja pričam o hrani koju su moji pradjedovi proizvodili za sebe. Nisu oni izuzetak, svi su tada tako radili. Kakvo crno tretiranje, ako okreči voćku to joj je sve. Nisu krompir prskali protiv zlatice. Jeli su meso od svojih životinja i povrće i žitarice koje su sami uzgajali.
Poljoprivreda, pčelarstvo, uzgoj životinja je ok kao dodatni prihod i za sebe ako se radi. Jako nezgodno kod nas kao primarni izvor prihoda.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#9989 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zato su se dosjetili da uvoze ovo:citroen xm wrote: ↑06/01/2023 13:44 Ja pričam o hrani koju su moji pradjedovi proizvodili za sebe. Nisu oni izuzetak, svi su tada tako radili. Kakvo crno tretiranje, ako okreči voćku to joj je sve. Nisu krompir prskali protiv zlatice. Jeli su meso od svojih životinja i povrće i žitarice koje su sami uzgajali.
https://www.google.com/amp/s/m.vecernji ... 352?espv=1
Ima jos davno je bilo, uvezeno nekakvo smeće od krompira iz Brazila.
Beli nama treba uvoz sorti krompira pored naseg domaceg ?
Unisti nasu vrstu koja je kvalitetna uvozom strane jer je jeftinija, zarazi zemljiste itd...proklet smo narod
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#9990 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nema kod nas kolektivne svijesti. Kod nas radi ko šta hoće i sve prolazi. Par pojedinaca će uništiti kompletan narod zarad lične dodatne koristi.
Pa i danas se radi da se osigura hrana i još po nešto što tada nije ni postojalo. Razlika je u tome što si tada radio za hranu koju sam proizvedeš, a danas radiš za novac kojim kupiš hranu koju drugi proizvede ko zna gdje i ko zna kako.fortaleza wrote: ↑06/01/2023 17:00
U isto vrijeme radili su po cijele dane da bi si osigurali hranu, praktički osnovno. U svakom slučaju bolje nego crnčiti za našeg gazdu za nekoliko stotina KM.
Poljoprivreda, pčelarstvo, uzgoj životinja je ok kao dodatni prihod i za sebe ako se radi. Jako nezgodno kod nas kao primarni izvor prihoda.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#9991 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
When you drink too much water, your kidneys can't get rid of the excess water. The sodium content of your blood becomes diluted. This is called hyponatremia and it can be life-threatening.vjeshalica wrote: ↑06/01/2023 16:54Otrov je u malim bocicama. Nije da se u teglama (kolicinski) prodaje...hhhh
-
nlt
- Posts: 2610
- Joined: 18/05/2014 18:02
#9992 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Narod jede lošu hranu, masnu ovakvu onakvu ali je ključno nedostatak fizičke aktivnosti. Nažderu se ljudi i onda sjede...
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#9993 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa da, ovo je na tragu onoga što sam htio napisati.citroen xm wrote: ↑06/01/2023 17:12 Nema kod nas kolektivne svijesti. Kod nas radi ko šta hoće i sve prolazi. Par pojedinaca će uništiti kompletan narod zarad lične dodatne koristi.
Pa i danas se radi da se osigura hrana i još po nešto što tada nije ni postojalo. Razlika je u tome što si tada radio za hranu koju sam proizvedeš, a danas radiš za novac kojim kupiš hranu koju drugi proizvede ko zna gdje i ko zna kako.fortaleza wrote: ↑06/01/2023 17:00
U isto vrijeme radili su po cijele dane da bi si osigurali hranu, praktički osnovno. U svakom slučaju bolje nego crnčiti za našeg gazdu za nekoliko stotina KM.
Poljoprivreda, pčelarstvo, uzgoj životinja je ok kao dodatni prihod i za sebe ako se radi. Jako nezgodno kod nas kao primarni izvor prihoda.
Isto tako, naši preci su bili jednostavniji, prostiji ljudi koji su živjeli u takvom vremenu. Moderan čovjek se razvio u društvenom smislu (ne nužno pozitivno) da svoje potrebe me može i pogotovo ne želi ostvarivati u direktnom kontaktu s prirodom, već kroz ustanovljene socio odnose.
Hajd natjeraj nekog iz grada na selo, jako mali broj.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#9994 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Teško, jako teško. Ja sam samo pošao od činjenice da se možda nekada prije jelo jednoličnije, ali zdravije. Nije bilo 100 klinaca kao sada, ali su bili zdravi. Sada imaš milion prehrambenih proizvoda koji su puni svega i svačega što nije zdravo.
-
McGradySA
- Posts: 804
- Joined: 24/02/2021 11:25
#9995 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bingo dignuo njihove grožđice za 20 feninga, lafo sniženje sa 1.40 na 1.20.
- ElRe
- Posts: 16941
- Joined: 12/12/2011 11:28
#9996 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kad smo bili kod meda
- dječak sa šibicama
- Posts: 51282
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9997 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Meni je toaletni papir najveca misterija, zasto je poskupio pa skoro 100% ili duplo, eto onaj Violetin sto je bio 2,20 godinama, onaj obicni, sad je skoro 4 marke. Druga pakovanja da ne komentarisem.
Stao izvoz celuloze iz Ukrajine? vise seremo?
Stao izvoz celuloze iz Ukrajine? vise seremo?
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#9998 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bio je nedavno članak na Bloombergu.

Transforming wood into pulp and then into toilet tissue is very energy-intensive — more so than for other kinds of papers. In Europe, the process is now prohibitively expensive as natural gas and electricity wholesale prices surge to an all-time high.

-
suspect_zero
- Posts: 28000
- Joined: 11/10/2008 21:45
#9999 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Hajde što je poskupio, nego je troslojni postao dvoslojni a dvoslojni jednoslojni....ista stvar i sa papirnim ručnicima i maramicama....jedino one dm maramice iste ostale a i cijenom je ok uzeti ono pakovanje od 15 kom.dječak sa šibicama wrote: ↑06/01/2023 22:38 Meni je toaletni papir najveca misterija, zasto je poskupio pa skoro 100% ili duplo, eto onaj Violetin sto je bio 2,20 godinama, onaj obicni, sad je skoro 4 marke. Druga pakovanja da ne komentarisem.
Stao izvoz celuloze iz Ukrajine? vise seremo?
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10000 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gas je na berzama pao na nivoe prije rata u Ukrajini. Ima ga i viska radi tople zime sta je onda sa cijenama? Nafta je dodatno pojeftinila na berzama a vidim neki u Sa opet digli gorivo npr. Eol bio 2.81 isao da naspem vidim sad 2.86 iz principa prosao i nasuo dalje za 2.80 KM
