INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9901 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 04/01/2023 19:17
zippoo87 wrote: 04/01/2023 19:10

Inspekcija iste objekte obilazi najranije jednom u 3-4 mjeseca...ako ti i nadju neregularnosti,dodju kroz 2-3 mjeseca kao da provjere je li sve uredno uradjeno i ispravljeni nedostaci.
Ako si kada imao posla sa inspekcijom,onda bi trebao znati.
Dakle,maksimalno i da ih hoce stalno kontrolisati,mogu doci 3-4 puta u godini a realnost je da dolaze 1 ili 2 i to reda radi,jer se sve zna kome idu koverte i kakve se kazne pisu.
To je ono i vuk sit i ovce na broju...inspekcija "radi" a "postene" gazde plate sve kazne koje dobiju i to je to.
A ono ispod stola su milijarde,koje niko ne zna gdje i kome idu...ovdje vise para na crno ima u opticaju,nego u najvecim narkomansko-dilerskim organizacijama svijeta.
Po službenoj dužnosti moraju provjeriti svaku prijavu. Ti moguće govoriš o redovnim inspekcijama.
Pa je li ti stvarno mislis da ce ici svake sedmice na istu adresu ??
Ja znam da to tako pise u zakonu i da bi kao trebali ali realnost na terenu je drugacija.
Uzmu zapisnik,promijene datum i cao drugari.

Evo ako ne vjerujes,hajdemo napraviti eksperiment...da uzmemo neku radnju za koju znamo da ne izdaje racune,pekara neka ili nesto i hajdemo svakih 7 dana prijavljivati...evo ja cu prijaviti pod svojim imenom i prezimenom i tako neka svako uradi pa da vidimo hoce li izaci svake sedmice na teren i provjeriti prijavu ?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#9902 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

zippoo87 wrote: 04/01/2023 19:22
n+1 wrote: 04/01/2023 19:17

Po službenoj dužnosti moraju provjeriti svaku prijavu. Ti moguće govoriš o redovnim inspekcijama.
Pa je li ti stvarno mislis da ce ici svake sedmice na istu adresu ??
Ja znam da to tako pise u zakonu i da bi kao trebali ali realnost na terenu je drugacija.
Uzmu zapisnik,promijene datum i cao drugari.

Evo ako ne vjerujes,hajdemo napraviti eksperiment...da uzmemo neku radnju za koju znamo da ne izdaje racune,pekara neka ili nesto i hajdemo svakih 7 dana prijavljivati...evo ja cu prijaviti pod svojim imenom i prezimenom i tako neka svako uradi pa da vidimo hoce li izaci svake sedmice na teren i provjeriti prijavu ?
A kako ćeš znati da su izašli? Dežurat ćeš pred pekarom?
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9903 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 04/01/2023 19:46
zippoo87 wrote: 04/01/2023 19:22
Pa je li ti stvarno mislis da ce ici svake sedmice na istu adresu ??
Ja znam da to tako pise u zakonu i da bi kao trebali ali realnost na terenu je drugacija.
Uzmu zapisnik,promijene datum i cao drugari.

Evo ako ne vjerujes,hajdemo napraviti eksperiment...da uzmemo neku radnju za koju znamo da ne izdaje racune,pekara neka ili nesto i hajdemo svakih 7 dana prijavljivati...evo ja cu prijaviti pod svojim imenom i prezimenom i tako neka svako uradi pa da vidimo hoce li izaci svake sedmice na teren i provjeriti prijavu ?
A kako ćeš znati da su izašli? Dežurat ćeš pred pekarom?
Pa evo i to mozemo rijesiti,da prijavljujemo radnju gdje radi neki poznanik pa neka kaze jesu li bili :lol:
Pa eto traziti ces zapisnik...makar i lazni da su bili a ni toga nece biti :D

Ne krivim ja ovdje iskljucivo ni inspektore...prije 1-2 godine,onaj direktor Isovic je pricao da njima u FBiH nedostaje oko 400 inspektora...da oni kao institucija traze ali da se to njima namjerno ne odobrava ,ta nova zaposlenja.
Dakle ovaj broj inspektora koji im nedostaje nije mali...to je vise nego sto ih sada ukupno imaju.
Mozes izgooglati taj tekst negdje...bilo je prilicno vijesti o tome kada je davao intervjue.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#9904 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

zippoo87 wrote: 04/01/2023 19:48
n+1 wrote: 04/01/2023 19:46

A kako ćeš znati da su izašli? Dežurat ćeš pred pekarom?
Pa evo i to mozemo rijesiti,da prijavljujemo radnju gdje radi neki poznanik pa neka kaze jesu li bili :lol:
Pa eto traziti ces zapisnik...makar i lazni da su bili a ni toga nece biti :D

Ne krivim ja ovdje iskljucivo ni inspektore...prije 1-2 godine,onaj direktor Isovic je pricao da njima u FBiH nedostaje oko 400 inspektora...da oni kao institucija traze ali da se to njima namjerno ne odobrava ,ta nova zaposlenja.
Dakle ovaj broj inspektora koji im nedostaje nije mali...to je vise nego sto ih sada ukupno imaju.
Mozes izgooglati taj tekst negdje...bilo je prilicno vijesti o tome kada je davao intervjue.
Milion izgovora. Lakše kukati na forumu.

Pa eto nek' ne izađu, ti si svoje uradio. A ako ti nećeš svoj dio da uradiš, onda trgovci i treba da te kolju.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9905 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 04/01/2023 19:52
zippoo87 wrote: 04/01/2023 19:48
Pa evo i to mozemo rijesiti,da prijavljujemo radnju gdje radi neki poznanik pa neka kaze jesu li bili :lol:
Pa eto traziti ces zapisnik...makar i lazni da su bili a ni toga nece biti :D

Ne krivim ja ovdje iskljucivo ni inspektore...prije 1-2 godine,onaj direktor Isovic je pricao da njima u FBiH nedostaje oko 400 inspektora...da oni kao institucija traze ali da se to njima namjerno ne odobrava ,ta nova zaposlenja.
Dakle ovaj broj inspektora koji im nedostaje nije mali...to je vise nego sto ih sada ukupno imaju.
Mozes izgooglati taj tekst negdje...bilo je prilicno vijesti o tome kada je davao intervjue.
Milion izgovora. Lakše kukati na forumu.

Pa eto nek' ne izađu, ti si svoje uradio. A ako ti nećeš svoj dio da uradiš, onda trgovci i treba da te kolju.
Halo struĆnjak,ja prijavljujem,trazim racune,borim se sa ovom mafijom ali ja sam pojedinac.
Ja ti kazem kako stvari funkcionisu a ja odradim ono sto ja sam kao pojedinac mogu.
Pusti tu mantru "kukanje na forumu",sta ti znas sta ko radi u privatnom zivotu a sta pise na forumu.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#9906 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

Nokian808 wrote: 04/01/2023 15:12
teskeredzic_22 wrote: 03/01/2023 17:08

Malo morgen.
Nema cijena više nikad u padu.
pa vec padaju a mi svojim novcanicima glasamo...piletina file ko gleda moze kupiti i za 8,5 KM (Fortuna marketi, Robot 8,80 KM) , Milka velika 3.95 ko gleda....Ulje kupio za 3,60 KM znaci cijene padaju ako ima dovoljno onih koji gledaju sta koliko kosta.

BTW nafta je opet sletila dobro
https://oilprice.com/Energy/Energy-Gene ... -Year.html
ali najvaznije je da su cijene gasa pale na nivoe prije rata u Ukrajini
slicno je i sa sirovinama tako da su visoke cijene rezultat prije svega pohlepe a protiv pohlepe se bori bojkotom.
Šefe ,

danas sam u Mercatoru (bilo baš hitno) platio bocu WD 40 - 14 KM.
Neki dan sam kutiju probiotika platio 15 KM.

Neće cijene nazad - nema šanse.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#9907 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

zippoo87 wrote: 04/01/2023 20:05
n+1 wrote: 04/01/2023 19:52

Milion izgovora. Lakše kukati na forumu.

Pa eto nek' ne izađu, ti si svoje uradio. A ako ti nećeš svoj dio da uradiš, onda trgovci i treba da te kolju.
Halo struĆnjak,ja prijavljujem,trazim racune,borim se sa ovom mafijom ali ja sam pojedinac.
Ja ti kazem kako stvari funkcionisu a ja odradim ono sto ja sam kao pojedinac mogu.
Pusti tu mantru "kukanje na forumu",sta ti znas sta ko radi u privatnom zivotu a sta pise na forumu.
Svi smo pojedinci. Neće nam niko sistem napraviti, do mi sami.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#9908 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

pepeljara wrote: 04/01/2023 19:21 .

Poslozi se to, samo da su kazne kako treba a ne samo klepati narod za pogresno parkiranje i voznja bez pojasa.
A gdje ovo prvo klepaju života ti ?

Prije dva dana u desnoj traci Pirpine ulice samo još fali parkiran bager da bude potpuna kolekcija i to se i na mostu počeli parkirati.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9909 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

teskeredzic_22 wrote: 04/01/2023 20:07
pepeljara wrote: 04/01/2023 19:21 .

Poslozi se to, samo da su kazne kako treba a ne samo klepati narod za pogresno parkiranje i voznja bez pojasa.
A gdje ovo prvo klepaju života ti ?

Prije dva dana u desnoj traci Pirpine ulice samo još fali parkiran bager da bude potpuna kolekcija i to se i na mostu počeli parkirati.
Parkiranje po putu treba staviti kaznu 1000 KM i opet je mala.
Kod mene ljudi najnormalnije ostave auto na pola puta,ne na ivicnjak i odu u kafanu ili kafic.
Ostave u kruznom toku i odu na kafu isto tako.
Ovo po trotoarima i zelenim povrsama vise i ne racunamo.
A nije da nema parking mjesta,nego nece da plate...a policija 150m od ovih desavanja...kada prijavim i kazem zasto sami ne obilaze,kaze mi to samo po prijavi.

Taodjer u moju ulicu koja je jednosmjerna ,imaju dva ulaza sirine oko 4-5m ali uvijek sa jedne strane su parkirana auta i kako put nije jednako sirok i na ulazu i na izlazu,uvijek se u milimetre provlaci tu.
Naravno kada mi treba doci kamion u ulicu i dovuci nesto...par dana pokusavaju i ne mogu proci...nekada moram zaustaviti saobracaj pa kamion navoditi da ide 150m u suprotnom smjeru da bi uopste usao do mene.
Prijavim uredno policiji,izadju ,napisu kaznu...ja sutradan prodjem,sve isto opet auta parkirana i opet ne moze se proci :lol:
A parkiraju tu u ulazu jer je znak za zabranu parkiranja spusten dole pored puta i onda tu imaju 3-4 parking mjesta gdje im ne naplacuju parking i svi tu parkiraju.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17061
Joined: 27/04/2021 22:52

#9910 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tramvajtrojka »

zippoo87 wrote: 04/01/2023 20:15
teskeredzic_22 wrote: 04/01/2023 20:07

A gdje ovo prvo klepaju života ti ?

Prije dva dana u desnoj traci Pirpine ulice samo još fali parkiran bager da bude potpuna kolekcija i to se i na mostu počeli parkirati.
Parkiranje po putu treba staviti kaznu 1000 KM i opet je mala.
Kod mene ljudi najnormalnije ostave auto na pola puta,ne na ivicnjak i odu u kafanu ili kafic.
Ostave u kruznom toku i odu na kafu isto tako.
Ovo po trotoarima i zelenim povrsama vise i ne racunamo.
A nije da nema parking mjesta,nego nece da plate...a policija 150m od ovih desavanja...kada prijavim i kazem zasto sami ne obilaze,kaze mi to samo po prijavi.

Taodjer u moju ulicu koja je jednosmjerna ,imaju dva ulaza sirine oko 4-5m ali uvijek sa jedne strane su parkirana auta i kako put nije jednako sirok i na ulazu i na izlazu,uvijek se u milimetre provlaci tu.
Naravno kada mi treba doci kamion u ulicu i dovuci nesto...par dana pokusavaju i ne mogu proci...nekada moram zaustaviti saobracaj pa kamion navoditi da ide 150m u suprotnom smjeru da bi uopste usao do mene.
Prijavim uredno policiji,izadju ,napisu kaznu...ja sutradan prodjem,sve isto opet auta parkirana i opet ne moze se proci :lol:
A parkiraju tu u ulazu jer je znak za zabranu parkiranja spusten dole pored puta i onda tu imaju 3-4 parking mjesta gdje im ne naplacuju parking i svi tu parkiraju.
ne mozes ti bosnju i sa kaznama dovesti u red nažalost kod nas u Sarajevu postavili dvije kamere na stajalištu na socijalnom cim se parkiras odmah te uslikaju tu ima vise bankomata i jedna prodavnica , ja mislim ako tu policija nije uzela vise od pola miliona za pola godine neka se ugase , svaki dan u svako doba sata neko stoji i policija kuca kazne :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#9911 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Evo jos jedan dokaz.

Inace kupujem Temjanika vino, i pratim proizvodjace, i cesto uzmem Tikves ili Stobi.
Odlicno vino (meni :D)

Tikves je 9.5 KM, a Stobi bude cirka 7-8.5KM max, ovisno od prodavnice.

Danas u merkatoru vidim da je 11.45 i snizeno sa 18.95. Znaci lopovija je digla i fola na akciji ga prodaju, a akcija +3 KM u odnosu na cijenu prije 15 dana.

Haman grozdje iz ukrajine nije rodilo dobro....
Image
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9912 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

tramvajtrojka wrote: 04/01/2023 20:19
zippoo87 wrote: 04/01/2023 20:15

Parkiranje po putu treba staviti kaznu 1000 KM i opet je mala.
Kod mene ljudi najnormalnije ostave auto na pola puta,ne na ivicnjak i odu u kafanu ili kafic.
Ostave u kruznom toku i odu na kafu isto tako.
Ovo po trotoarima i zelenim povrsama vise i ne racunamo.
A nije da nema parking mjesta,nego nece da plate...a policija 150m od ovih desavanja...kada prijavim i kazem zasto sami ne obilaze,kaze mi to samo po prijavi.

Taodjer u moju ulicu koja je jednosmjerna ,imaju dva ulaza sirine oko 4-5m ali uvijek sa jedne strane su parkirana auta i kako put nije jednako sirok i na ulazu i na izlazu,uvijek se u milimetre provlaci tu.
Naravno kada mi treba doci kamion u ulicu i dovuci nesto...par dana pokusavaju i ne mogu proci...nekada moram zaustaviti saobracaj pa kamion navoditi da ide 150m u suprotnom smjeru da bi uopste usao do mene.
Prijavim uredno policiji,izadju ,napisu kaznu...ja sutradan prodjem,sve isto opet auta parkirana i opet ne moze se proci :lol:
A parkiraju tu u ulazu jer je znak za zabranu parkiranja spusten dole pored puta i onda tu imaju 3-4 parking mjesta gdje im ne naplacuju parking i svi tu parkiraju.
ne mozes ti bosnju i sa kaznama dovesti u red nažalost kod nas u Sarajevu postavili dvije kamere na stajalištu na socijalnom cim se parkiras odmah te uslikaju tu ima vise bankomata i jedna prodavnica , ja mislim ako tu policija nije uzela vise od pola miliona za pola godine neka se ugase , svaki dan u svako doba sata neko stoji i policija kuca kazne :lol:
Pa sa ovim od 20 KM i ne mozes ali sa 1000 KM bi mogao :D
Platio sam i ja 1-2 kaznu dok sam radio i morao svako jutro polagati pazar u banku a tu ispred banke je zabranjeno parkiranje ali uvijek ima parkiranih 6-7 auta,jer je tu i trzni centar i centar grada i sve i policija tu najcesce pise.
Ono dodjem ujutro,kontam 3 minute samo da pazar polozim,udjem u banku,tamo red 10 osoba...ostanem 15-20 minuta i dobijem cestitku.
Kasnije sam se 3 mjeseca gombao sa gazdom i firmom i molio,kumio da otvore racun u banci koja ima tu u trznom centru,da ne moram svaki puta ici par km dalje da polazem pazar,naravno gorivo o mom trosku kao i kazne.Jednom se pozalio da sam dobio kaznu,dobio sam ismijavanje od gazde a ja se budala ponadao dati ce mi cvaju :lol: :lol:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9913 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

pepeljara wrote: 04/01/2023 20:26 Evo jos jedan dokaz.

Inace kupujem Temjanika vino, i pratim proizvodjace, i cesto uzmem Tikves ili Stobi.
Odlicno vino (meni :D)

Tikves je 9.5 KM, a Stobi bude cirka 7-8.5KM max, ovisno od prodavnice.

Danas u merkatoru vidim da je 11.45 i snizeno sa 18.95. Znaci lopovija je digla i fola na akciji ga prodaju, a akcija +3 KM u odnosu na cijenu prije 15 dana.

Haman grozdje iz ukrajine nije rodilo dobro....
Image
Stobi grasevina je godinama bio 4-5 KM u Bingu ,prijatelj mi to pije u litrima dnevno,umjesto kisele :D
Ne znam koliko je sada...to je onaj sa harmonika naljepnicom,ako pricamo o istom.Dobra grasevina.

Ma dizu cijene bez ikakve logike...najvise trznih centara se kod mene izgradilo za ove 2 godine od korone do danas.
Gdje god se okrenes,veci poslovni prostori su pretvoreni u trzne centre a neki su i od nule napravljeni.
Pored milion drugih starih trznih centara...opljackali su nas za ove 2-3 godine na desetine i desetine milijardi KM.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51282
Joined: 29/06/2011 23:39

#9914 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Malo jace kazne, nema mjesec dana da su se u manjem entitetu "pohvalili" kako su od svih trznih centara, zbog prekoracenja marzi, naplatili bogatih 230 hiljada km.

Svi trzni centri na teritoriju RS, 230 hiljada. To je dnevni pazar za njih desetak, cak i pretjerujem.

Uz takve "kazne", oni ce mlatiti marzu koliko god mogu. To nisu nikakve kazne, prava kazna bi bila kljuc u bravu na neodredjeno vrijeme.
Naravno da nema kazni kad su svi ti centri sustinski vlasnistvo politicara, Amko Bingo Power Kord sve je to u rukama nama znanih lica. Ono sto se po medijima pojavljuje kao vlasnici, fazon Al Shidija, da zavara trag.

Javna je tajna da je Dodikov Kosarac drzi sve u istocnom Sarajevu, kompletnu trgovinu, bez njega niko ne smije prdnuti. A prilicno je jednostavno izracunati ko stoji iza Stase, ne stojim ja sigurno.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9915 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

tramvajtrojka wrote: 04/01/2023 20:19
zippoo87 wrote: 04/01/2023 20:15

Parkiranje po putu treba staviti kaznu 1000 KM i opet je mala.
Kod mene ljudi najnormalnije ostave auto na pola puta,ne na ivicnjak i odu u kafanu ili kafic.
Ostave u kruznom toku i odu na kafu isto tako.
Ovo po trotoarima i zelenim povrsama vise i ne racunamo.
A nije da nema parking mjesta,nego nece da plate...a policija 150m od ovih desavanja...kada prijavim i kazem zasto sami ne obilaze,kaze mi to samo po prijavi.

Taodjer u moju ulicu koja je jednosmjerna ,imaju dva ulaza sirine oko 4-5m ali uvijek sa jedne strane su parkirana auta i kako put nije jednako sirok i na ulazu i na izlazu,uvijek se u milimetre provlaci tu.
Naravno kada mi treba doci kamion u ulicu i dovuci nesto...par dana pokusavaju i ne mogu proci...nekada moram zaustaviti saobracaj pa kamion navoditi da ide 150m u suprotnom smjeru da bi uopste usao do mene.
Prijavim uredno policiji,izadju ,napisu kaznu...ja sutradan prodjem,sve isto opet auta parkirana i opet ne moze se proci :lol:
A parkiraju tu u ulazu jer je znak za zabranu parkiranja spusten dole pored puta i onda tu imaju 3-4 parking mjesta gdje im ne naplacuju parking i svi tu parkiraju.
ne mozes ti bosnju i sa kaznama dovesti u red nažalost kod nas u Sarajevu postavili dvije kamere na stajalištu na socijalnom cim se parkiras odmah te uslikaju tu ima vise bankomata i jedna prodavnica , ja mislim ako tu policija nije uzela vise od pola miliona za pola godine neka se ugase , svaki dan u svako doba sata neko stoji i policija kuca kazne :lol:
Skinute kamere...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#9916 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Pao promet Hosketu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#9917 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

tramvajtrojka wrote: 04/01/2023 20:19
ne mozes ti bosnju i sa kaznama dovesti u red nažalost kod nas u Sarajevu postavili dvije kamere na stajalištu na socijalnom cim se parkiras odmah te uslikaju tu ima vise bankomata i jedna prodavnica , ja mislim ako tu policija nije uzela vise od pola miliona za pola godine neka se ugase , svaki dan u svako doba sata neko stoji i policija kuca kazne :lol:
Nema tih kamera odavno. Poskidane.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#9918 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

Kad sam kreno hranit okolokucne macke konzerve sa macijom hranom su se kretale oko 0,70 do 1 km jedino je kitkat bio skuplji kao brend, sada najeftinija macja hrana ZLJ marke je 1,80, jefitnije mi je kupit 1 kg salame nego 1 kg macje hrane da ih nahranim :lol: :lol:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#9919 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by HelaS »

dječak sa šibicama wrote: 04/01/2023 22:37 Malo jace kazne, nema mjesec dana da su se u manjem entitetu "pohvalili" kako su od svih trznih centara, zbog prekoracenja marzi, naplatili bogatih 230 hiljada km.
Jesu li cijene vraćene na prethodne, nakon...?
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#9920 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

HelaS wrote: 05/01/2023 11:13
dječak sa šibicama wrote: 04/01/2023 22:37 Malo jace kazne, nema mjesec dana da su se u manjem entitetu "pohvalili" kako su od svih trznih centara, zbog prekoracenja marzi, naplatili bogatih 230 hiljada km.
Jesu li cijene vraćene na prethodne, nakon...?
Upravo.

Kakva kupcu korist što je naplaćena kazna ako cijena i dalje ostane visoka?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51282
Joined: 29/06/2011 23:39

#9921 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

HelaS wrote: 05/01/2023 11:13
dječak sa šibicama wrote: 04/01/2023 22:37 Malo jace kazne, nema mjesec dana da su se u manjem entitetu "pohvalili" kako su od svih trznih centara, zbog prekoracenja marzi, naplatili bogatih 230 hiljada km.
Jesu li cijene vraćene na prethodne, nakon...?
Odlicno pitanje.

Naravno da nisu, udari kaznu i kaze mu "ma namirices ti to za par dana". Inspekcije :lol:
User avatar
Tony Soprano
Posts: 1064
Joined: 21/01/2015 00:35
Location: Bada Bing

#9922 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Tony Soprano »

pepeljara wrote: 04/01/2023 20:26 Evo jos jedan dokaz.

Inace kupujem Temjanika vino, i pratim proizvodjace, i cesto uzmem Tikves ili Stobi.
Odlicno vino (meni :D)

Tikves je 9.5 KM, a Stobi bude cirka 7-8.5KM max, ovisno od prodavnice.

Danas u merkatoru vidim da je 11.45 i snizeno sa 18.95. Znaci lopovija je digla i fola na akciji ga prodaju, a akcija +3 KM u odnosu na cijenu prije 15 dana.

Haman grozdje iz ukrajine nije rodilo dobro....
Image
ma bjazi, ti si burzuj, ja znam samo sta je visko vino :lol:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22612
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#9923 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by SmokingMan »

Kako je Pepeljara prestao igrati Battlefield propio se. Veteranska kriza. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9924 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 05/01/2023 07:34
tramvajtrojka wrote: 04/01/2023 20:19
ne mozes ti bosnju i sa kaznama dovesti u red nažalost kod nas u Sarajevu postavili dvije kamere na stajalištu na socijalnom cim se parkiras odmah te uslikaju tu ima vise bankomata i jedna prodavnica , ja mislim ako tu policija nije uzela vise od pola miliona za pola godine neka se ugase , svaki dan u svako doba sata neko stoji i policija kuca kazne :lol:
Nema tih kamera odavno. Poskidane.
Zna li se razlog?
User avatar
pepeljara
Posts: 7364
Joined: 22/08/2003 00:00

#9925 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

SmokingMan wrote: 05/01/2023 15:17 Kako je Pepeljara prestao igrati Battlefield propio se. Veteranska kriza. :D
ne mozemo samo kukati na skupo ulje i brasno :D
Post Reply