INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9851 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Pazarni dan... :mrgreen:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9852 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

konektovan wrote: 30/12/2022 17:23 Pazarni dan... :mrgreen:
Mi smo jos uvijek carsija i stari obicaji se njeguju :lol:
Petak je pazarni dan...tada je najvise svijeta u gradu i tako je stoljece vec :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9853 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

zippoo87 wrote: 30/12/2022 17:56
konektovan wrote: 30/12/2022 17:23 Pazarni dan... :mrgreen:
Mi smo jos uvijek carsija i stari obicaji se njeguju :lol:
Petak je pazarni dan...tada je najvise svijeta u gradu i tako je stoljece vec :lol:
Znam,..kolaps je u Gračanici petkom. :mrgreen:
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#9854 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by laserShow »

zippoo87 wrote: 26/12/2022 22:50 Ali da tebe pitam nesto...ti haman ne znas kako se sir pravi
Sta ti znaci ovo boldirano...sir koji je razblazen s vise cijedjenja ,odnosno filtriranja ????
Tek sada odgovaram. Razumijemo se mi, ja sam to naveo radi onih koji ne znaju kako se sir prav i sta znaci, pa da im "slikovito docaram".

Ne da sam pravio sir, vec sam hranio kravu, muzao kravu, pravio sir, samo sam sirnicu ostavljao zenama :D Zato kazem, sirnice NEMA bez domaceg, pravog sira. Sada sta je to, kako se pravi i kako napraviti, pa neka svako istrazi :)
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#9855 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Snake Eyes »

laserShow wrote: 02/01/2023 10:41
zippoo87 wrote: 26/12/2022 22:50 Ali da tebe pitam nesto...ti haman ne znas kako se sir pravi
Sta ti znaci ovo boldirano...sir koji je razblazen s vise cijedjenja ,odnosno filtriranja ????
Tek sada odgovaram. Razumijemo se mi, ja sam to naveo radi onih koji ne znaju kako se sir prav i sta znaci, pa da im "slikovito docaram".

Ne da sam pravio sir, vec sam hranio kravu, muzao kravu, pravio sir, samo sam sirnicu ostavljao zenama :D Zato kazem, sirnice NEMA bez domaceg, pravog sira. Sada sta je to, kako se pravi i kako napraviti, pa neka svako istrazi :)
Pa ja, trebalo je vremena dok si nasao nekog ko ce ti ustupiti kravu da je hranis, muzeš i napravis sir.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#9856 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by laserShow »

Nije to poenta. Kako je izgledao moj ziot, moje odrastanje, je moja stvar. Dajem ti besplatan savjet.

Ne treba ti krava, treba ti mogucnost da probas nesto drugacije, pa da onda pocnes vrednovati domace, ali kvalitetno. Tesko je raspravljati s nekim ko nije osjetio "Čari" domace prozivodnje i konzumaciju istog.

Prica je krneula gdje je bolja sirnica. Ja sam rekao da ne valja ni u jednoj pitari, jer nije ni priblizno onome što sirnica treba da bude. Onda sam rekao zašto to mislim i tu bi trebali stati.

Moj savjet svima je da probaju naci domaci sir i napraviti sebi sirnicu. Garantujem da je nikada vise u pitari ne bi pojeli.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#9857 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Snake Eyes »

Cisti gibberish, jedno si upravu, domaca sirnica je domaca sirnica. Svima onima koji nemaju kravu da je hrane, muzu i nauce kako se pravi sir, jer to je valjda bitno da napravis dobru sirnicu, savjetujem da na pijaci kupe domace kravlje maslo i naprave sirnicu na njemu. Vratite masnocu siru!
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#9858 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

Ne jede pravu domacu sirnicu ko ima para, nego kome zena zna napravit :D :D
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#9859 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

Ironmen wrote: 02/01/2023 12:48 Ne jede pravu domacu sirnicu ko ima para, nego kome zena zna napravit :D :D
Amin.
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9860 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Ironmen wrote: 02/01/2023 12:48 Ne jede pravu domacu sirnicu ko ima para, nego kome zena zna napravit :D :D
Takoe.. :mrgreen: :thumbup:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9861 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Ironmen wrote: 02/01/2023 12:48 Ne jede pravu domacu sirnicu ko ima para, nego kome zena zna napravit :D :D
To je to ali mislim da i nema mladjih zena da znaju napraviti kao prije sto se pravilo.
Nije to nikakva nauka,jednostavno nece da prave,njih to ne zanima.
Ko ima zivu majku,on jos moze uzivati u pravim okusima pita...ko nema,mislim da ce tesko i od zene to dobiti.
Cim kaze pravi pitu od kupovne jufke,znas da od pite nema ni p 😂
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#9862 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Ironmen wrote: 02/01/2023 12:48 Ne jede pravu domacu sirnicu ko ima para, nego kome zena zna napravit :D :D
Meni je mama napravi, ne može žena od noktiju.
🥺
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#9863 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

Naslovnica wrote: 02/01/2023 18:43
Ironmen wrote: 02/01/2023 12:48 Ne jede pravu domacu sirnicu ko ima para, nego kome zena zna napravit :D :D
Meni je mama napravi, ne može žena od noktiju.
🥺
Jedino bake/nene/nane... znaju. Pa ko nam je majke učio?

Jedna od najsmješnijih stvari na koje naiđem je kada mladi bračni par, koji je tek dobio prvo dijete, kaže svojim roditeljima "Ne petljajte se, šta vi znate o odgajanju djece". A ukupno ti mladi roditelji imaju 7 braće i sestara.

:-)
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#9864 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by drugtito2011 »

Hakiz wrote: 02/01/2023 20:48
Naslovnica wrote: 02/01/2023 18:43

Meni je mama napravi, ne može žena od noktiju.
🥺
Jedino bake/nene/nane... znaju. Pa ko nam je majke učio?

Jedna od najsmješnijih stvari na koje naiđem je kada mladi bračni par, koji je tek dobio prvo dijete, kaže svojim roditeljima "Ne petljajte se, šta vi znate o odgajanju djece". A ukupno ti mladi roditelji imaju 7 braće i sestara.

:-)
Ima izreka Ne znaš ti majko kako je dijete roditi.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#9865 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

Naslovnica wrote: 02/01/2023 18:43
Ironmen wrote: 02/01/2023 12:48 Ne jede pravu domacu sirnicu ko ima para, nego kome zena zna napravit :D :D
Meni je mama napravi, ne može žena od noktiju.
🥺
Zato te žena može češkati.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9866 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Sad ide recesija, barem tako najavise iz MMF-a.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51298
Joined: 29/06/2011 23:39

#9867 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Akova opet digla cijene, a pilece bijelo niko ne kupuje, i na snizenju je 12 km, ja u Hosi kupim za 8,5

Stoji im piletina na snizenju, niko ne kupuje.
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#9868 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Sad je nastupio kokuzni januar sada ce cijene dole sto su derali derali su...
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9869 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Teško Boga mi,....
Sad bio u mercatoru ložionička,..pa ljudi nisu normalni majke mi. Mala teglica milka namaza 350 g 9 KM, velike milke nema ispod 7.30 KM...to je znači najjeftinija, ostale idu iznad 8 KM...užas života mi.
Ovi deeu li deru,..i ne misle stati izgleda.
User avatar
dembele
Posts: 4228
Joined: 19/06/2014 09:15

#9870 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dembele »

U Zenici velike milke poskupile sa 3.95 na 4.35 :D
Doduše jedan market je u pitanju.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#9871 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

Nokian808 wrote: 03/01/2023 15:45 Sad je nastupio kokuzni januar sada ce cijene dole sto su derali derali su...
Malo morgen.
Nema cijena više nikad u padu.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#9872 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by n+1 »

Hoćemo deflaciju

25%
sahbazzz
Posts: 1095
Joined: 19/07/2020 12:27

#9873 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by sahbazzz »

dječak sa šibicama wrote: 03/01/2023 14:49 Akova opet digla cijene, a pilece bijelo niko ne kupuje, i na snizenju je 12 km, ja u Hosi kupim za 8,5

Stoji im piletina na snizenju, niko ne kupuje.
Maloprije kupio u Bingu 9.5KM cini mi se, tako nesto.
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#9874 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nekome »

n+1 wrote: 03/01/2023 17:45 Hoćemo deflaciju

25%
hocu i ja mentalnu vedrinu i smirenost pa me onda alarm probudi :D
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#9875 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Trappist »

https://www.index.hr/vijesti/clanak/usp ... sti_prva_d
"Usporedili smo cijene osnovnih namirnica u Hrvatskoj i Sloveniji"

Kad gledam njihove cijene gori bijes u meni. Jbt plate su im sigurno duplo vece u prosjeku, a cijene SVEGA su im ili iste ili blago skuplje nego kod nas. Cijena 1kg pileceg filea 5 eura u sloveniji, kod nas mimo akcije bude po 13-14 km kg. A hvalimo se jakom domacom proizvodnjom mesa :-)
Post Reply