INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9851 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pazarni dan... 
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#9852 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mi smo jos uvijek carsija i stari obicaji se njeguju
Petak je pazarni dan...tada je najvise svijeta u gradu i tako je stoljece vec
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9853 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#9854 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Tek sada odgovaram. Razumijemo se mi, ja sam to naveo radi onih koji ne znaju kako se sir prav i sta znaci, pa da im "slikovito docaram".
Ne da sam pravio sir, vec sam hranio kravu, muzao kravu, pravio sir, samo sam sirnicu ostavljao zenama
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#9855 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa ja, trebalo je vremena dok si nasao nekog ko ce ti ustupiti kravu da je hranis, muzeš i napravis sir.laserShow wrote: ↑02/01/2023 10:41Tek sada odgovaram. Razumijemo se mi, ja sam to naveo radi onih koji ne znaju kako se sir prav i sta znaci, pa da im "slikovito docaram".
Ne da sam pravio sir, vec sam hranio kravu, muzao kravu, pravio sir, samo sam sirnicu ostavljao zenamaZato kazem, sirnice NEMA bez domaceg, pravog sira. Sada sta je to, kako se pravi i kako napraviti, pa neka svako istrazi
![]()
- laserShow
- Posts: 4719
- Joined: 30/04/2022 22:10
- Grijem se na: nacionalizam
#9856 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nije to poenta. Kako je izgledao moj ziot, moje odrastanje, je moja stvar. Dajem ti besplatan savjet.
Ne treba ti krava, treba ti mogucnost da probas nesto drugacije, pa da onda pocnes vrednovati domace, ali kvalitetno. Tesko je raspravljati s nekim ko nije osjetio "Čari" domace prozivodnje i konzumaciju istog.
Prica je krneula gdje je bolja sirnica. Ja sam rekao da ne valja ni u jednoj pitari, jer nije ni priblizno onome što sirnica treba da bude. Onda sam rekao zašto to mislim i tu bi trebali stati.
Moj savjet svima je da probaju naci domaci sir i napraviti sebi sirnicu. Garantujem da je nikada vise u pitari ne bi pojeli.
Ne treba ti krava, treba ti mogucnost da probas nesto drugacije, pa da onda pocnes vrednovati domace, ali kvalitetno. Tesko je raspravljati s nekim ko nije osjetio "Čari" domace prozivodnje i konzumaciju istog.
Prica je krneula gdje je bolja sirnica. Ja sam rekao da ne valja ni u jednoj pitari, jer nije ni priblizno onome što sirnica treba da bude. Onda sam rekao zašto to mislim i tu bi trebali stati.
Moj savjet svima je da probaju naci domaci sir i napraviti sebi sirnicu. Garantujem da je nikada vise u pitari ne bi pojeli.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#9857 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Cisti gibberish, jedno si upravu, domaca sirnica je domaca sirnica. Svima onima koji nemaju kravu da je hrane, muzu i nauce kako se pravi sir, jer to je valjda bitno da napravis dobru sirnicu, savjetujem da na pijaci kupe domace kravlje maslo i naprave sirnicu na njemu. Vratite masnocu siru!
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#9858 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne jede pravu domacu sirnicu ko ima para, nego kome zena zna napravit

-
Hakiz
- Posts: 48412
- Joined: 30/07/2015 20:01
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#9861 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
To je to ali mislim da i nema mladjih zena da znaju napraviti kao prije sto se pravilo.
Nije to nikakva nauka,jednostavno nece da prave,njih to ne zanima.
Ko ima zivu majku,on jos moze uzivati u pravim okusima pita...ko nema,mislim da ce tesko i od zene to dobiti.
Cim kaze pravi pitu od kupovne jufke,znas da od pite nema ni p
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
Hakiz
- Posts: 48412
- Joined: 30/07/2015 20:01
#9863 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jedino bake/nene/nane... znaju. Pa ko nam je majke učio?
Jedna od najsmješnijih stvari na koje naiđem je kada mladi bračni par, koji je tek dobio prvo dijete, kaže svojim roditeljima "Ne petljajte se, šta vi znate o odgajanju djece". A ukupno ti mladi roditelji imaju 7 braće i sestara.
- drugtito2011
- Posts: 2978
- Joined: 01/08/2011 18:45
#9864 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ima izreka Ne znaš ti majko kako je dijete roditi.Hakiz wrote: ↑02/01/2023 20:48Jedino bake/nene/nane... znaju. Pa ko nam je majke učio?
Jedna od najsmješnijih stvari na koje naiđem je kada mladi bračni par, koji je tek dobio prvo dijete, kaže svojim roditeljima "Ne petljajte se, šta vi znate o odgajanju djece". A ukupno ti mladi roditelji imaju 7 braće i sestara.
![]()
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#9865 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zato te žena može češkati.
- Sanjarko
- Posts: 28466
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#9866 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sad ide recesija, barem tako najavise iz MMF-a.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51298
- Joined: 29/06/2011 23:39
#9867 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Akova opet digla cijene, a pilece bijelo niko ne kupuje, i na snizenju je 12 km, ja u Hosi kupim za 8,5
Stoji im piletina na snizenju, niko ne kupuje.
Stoji im piletina na snizenju, niko ne kupuje.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#9868 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sad je nastupio kokuzni januar sada ce cijene dole sto su derali derali su...
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#9869 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Teško Boga mi,....
Sad bio u mercatoru ložionička,..pa ljudi nisu normalni majke mi. Mala teglica milka namaza 350 g 9 KM, velike milke nema ispod 7.30 KM...to je znači najjeftinija, ostale idu iznad 8 KM...užas života mi.
Ovi deeu li deru,..i ne misle stati izgleda.
Sad bio u mercatoru ložionička,..pa ljudi nisu normalni majke mi. Mala teglica milka namaza 350 g 9 KM, velike milke nema ispod 7.30 KM...to je znači najjeftinija, ostale idu iznad 8 KM...užas života mi.
Ovi deeu li deru,..i ne misle stati izgleda.
- dembele
- Posts: 4228
- Joined: 19/06/2014 09:15
#9870 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Zenici velike milke poskupile sa 3.95 na 4.35
Doduše jedan market je u pitanju.
Doduše jedan market je u pitanju.
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
- n+1
- Posts: 7012
- Joined: 23/02/2022 09:38
- Location: https://shorturl.at/bkpqD
#9872 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Hoćemo deflaciju
25%
25%
-
sahbazzz
- Posts: 1095
- Joined: 19/07/2020 12:27
#9873 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Maloprije kupio u Bingu 9.5KM cini mi se, tako nesto.dječak sa šibicama wrote: ↑03/01/2023 14:49 Akova opet digla cijene, a pilece bijelo niko ne kupuje, i na snizenju je 12 km, ja u Hosi kupim za 8,5
Stoji im piletina na snizenju, niko ne kupuje.
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#9875 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
https://www.index.hr/vijesti/clanak/usp ... sti_prva_d
"Usporedili smo cijene osnovnih namirnica u Hrvatskoj i Sloveniji"
Kad gledam njihove cijene gori bijes u meni. Jbt plate su im sigurno duplo vece u prosjeku, a cijene SVEGA su im ili iste ili blago skuplje nego kod nas. Cijena 1kg pileceg filea 5 eura u sloveniji, kod nas mimo akcije bude po 13-14 km kg. A hvalimo se jakom domacom proizvodnjom mesa
"Usporedili smo cijene osnovnih namirnica u Hrvatskoj i Sloveniji"
Kad gledam njihove cijene gori bijes u meni. Jbt plate su im sigurno duplo vece u prosjeku, a cijene SVEGA su im ili iste ili blago skuplje nego kod nas. Cijena 1kg pileceg filea 5 eura u sloveniji, kod nas mimo akcije bude po 13-14 km kg. A hvalimo se jakom domacom proizvodnjom mesa
