Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#14651 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

RagibUzoriti wrote: 21/12/2022 08:33 Jedno pitanje za cijenjene forumase, pa ko zeli neka odgovori.

Misljenje o Subaru boxer dizel vozilima i da li bi se usudili kupiti sebi jedan takav automobil ?

Zasto je losiji ili pak bolji od konkurencije.

Subaru Outback ili Forester npr.

2012 godina i navise...
Pogledaj iskustva i mimo nas. Jednostavno boxer dizel ne moze da izdrzi, tako da su veoma nepouzdani. Nije do periferije nego do koncepta.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#14652 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

sime_cipol wrote: 21/12/2022 08:58 Da sam gore na sjeveru kao ti, ja bih benzinac kupovao :D
Kako koji benzinac.

EJ25 15 godina nisu uspijeli sanirati.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14653 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

RagibUzoriti wrote: 21/12/2022 09:24
Evolution_IV wrote: 21/12/2022 09:15

samo uz servisnu istoriju, a u kojoj pise da su zamjenjeni radilica i prateci dijelovi :thumbup:
Sto ce je mjenjati ako nema problema sa istom?
bio opoziv, ne znam do lojeg godista ;-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14654 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

beco wrote: 21/12/2022 13:06
sime_cipol wrote: 21/12/2022 08:58 Da sam gore na sjeveru kao ti, ja bih benzinac kupovao :D
Kako koji benzinac.

EJ25 15 godina nisu uspijeli sanirati.
kolko imas iskustva sa ej25t motorom?
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#14655 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Nikakva ali imam YouTube i vidim da se ljudi stalno žale, pucanje glave serijska greška, blok jednostavno ima premale tolerancije.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14656 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Sad ce jos ispast dobri ti boxeri :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14657 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

beco wrote: 21/12/2022 17:42 Nikakva ali imam YouTube i vidim da se ljudi stalno žale, pucanje glave serijska greška, blok jednostavno ima premale tolerancije.
koliko ima losih toliko i dobrih iskustava na yt, da su toliko smece subaru bi propao davno...

ej20 je tito
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14658 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Hajmo znalci malo poredjenja izmedju dole 3 navedena...
Pouzdanost, cijena odrzavanja, prostor za putnike, opremljenost, osjecaj u voznji...
Godista 2015 - 2018, dizeli kubikaze 2,0 - 2,2
Audi Q3
BMW X3
Mercedes GLA
Mercedes GLC
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14659 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

GLA i Q3 su mala vozila
X3 i GLC su visa klasa

Preferiram X3 :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14660 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

GLC....bolji od ostalih
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14661 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

konektovan wrote: 21/12/2022 20:38 GLC....bolji od ostalih
Danas sjedao u jednog i mogu reci da sam malo iznenadjen sa ne bas velikim prostorom za noge za putnike na zadnjoj klupi.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14662 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

zato ima ml, to su auti vez ikakve svrhe, sem pokazivanja moci i imanja para...
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14663 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Zato je CX-7 potpuno svrsihodna :D Pa isti (u pojedinim verzijama i bolji) clearance imaju W163/164 od CX-7
el_bake007
Posts: 1094
Joined: 16/03/2017 15:26

#14664 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by el_bake007 »

preludezalude wrote: 21/12/2022 20:05 Hajmo znalci malo poredjenja izmedju dole 3 navedena...
Pouzdanost, cijena odrzavanja, prostor za putnike, opremljenost, osjecaj u voznji...
Godista 2015 - 2018, dizeli kubikaze 2,0 - 2,2
Audi Q3
BMW X3
Mercedes GLA
Mercedes GLC


GLA i Q3 su odignuti autici , GLC i X3 se vec mogu zvati crossoverima


od ta dva X3 ako je G01 , ako nije onda GLC sa sto boljom opremom ... mislim da je ciganska navigacija svakako do 2020+
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14665 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

preludezalude wrote: 21/12/2022 20:05 Hajmo znalci malo poredjenja izmedju dole 3 navedena...
Pouzdanost, cijena odrzavanja, prostor za putnike, opremljenost, osjecaj u voznji...
Godista 2015 - 2018, dizeli kubikaze 2,0 - 2,2
Audi Q3
BMW X3
Mercedes GLA
Mercedes GLC
Ovdje bi isao na X3 a zatim na Q3.
Iz prve ruke ti mogu reci da je GLC kvarljivo smece i to samo takvo. I da ti potvrdim da nije samo lose iskustvo kod mene, nego na jos 3 identicna vozila iz moje blize okoline.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14666 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 22/12/2022 02:54 Zato je CX-7 potpuno svrsihodna :D Pa isti (u pojedinim verzijama i bolji) clearance imaju W163/164 od CX-7
sta kenjas zivota ti, gdje sam spomenuo cx7?

:run:

da ponovim, kurton od auta, gla, glc, x4, x6 nasatavi niz...
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#14667 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

G01
PS Lično bih Stelvia 2.2 Mjet :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14668 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 22/12/2022 07:39
canvra888 wrote: 22/12/2022 02:54 Zato je CX-7 potpuno svrsihodna :D Pa isti (u pojedinim verzijama i bolji) clearance imaju W163/164 od CX-7
sta kenjas zivota ti, gdje sam spomenuo cx7?

:run:

da ponovim, kurton od auta, gla, glc, x4, x6 nasatavi niz...
Hoces reci da je npr X6 kurton od auta?

:lol: :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14669 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 22/12/2022 07:39
canvra888 wrote: 22/12/2022 02:54 Zato je CX-7 potpuno svrsihodna :D Pa isti (u pojedinim verzijama i bolji) clearance imaju W163/164 od CX-7
sta kenjas zivota ti, gdje sam spomenuo cx7?

:run:

da ponovim, kurton od auta, gla, glc, x4, x6 nasatavi niz...
Gdje se spomenuo ML? A nedavno se na ovoj temi spominjao CX7, nešto ne znam da si za njega govorio da nema svrhe...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14670 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

RagibUzoriti wrote: 22/12/2022 11:19
Evolution_IV wrote: 22/12/2022 07:39

sta kenjas zivota ti, gdje sam spomenuo cx7?

:run:

da ponovim, kurton od auta, gla, glc, x4, x6 nasatavi niz...
Hoces reci da je npr X6 kurton od auta?

:lol: :lol:
za x5 jeste :thumbup:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14671 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 22/12/2022 13:54
RagibUzoriti wrote: 22/12/2022 11:19

Hoces reci da je npr X6 kurton od auta?

:lol: :lol:
za x5 jeste :thumbup:
E moj Amare. Postajes neozbiljan sugovornik :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14672 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

RagibUzoriti wrote: 22/12/2022 14:52
Evolution_IV wrote: 22/12/2022 13:54
za x5 jeste :thumbup:
E moj Amare. Postajes neozbiljan sugovornik :mrgreen:
zao mi je Ragibe, ne volim glupa i ruzna auta :skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 51481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14673 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 22/12/2022 16:55
RagibUzoriti wrote: 22/12/2022 14:52

E moj Amare. Postajes neozbiljan sugovornik :mrgreen:
zao mi je Ragibe, ne volim glupa i ruzna auta :skoljka:
Što onda voziš mazdu 3? :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14674 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 22/12/2022 17:37
Evolution_IV wrote: 22/12/2022 16:55
zao mi je Ragibe, ne volim glupa i ruzna auta :skoljka:
Što onda voziš mazdu 3? :mrgreen:
:lol: :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14675 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Amar a.k.a. kontraroš a.k.a. švabosjek :D
Post Reply