Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14626 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Idemedosumom wrote: 18/12/2022 20:40 Danas sam gledao ovu Mazdu:
https://www.olx.ba/artikal/50798575/maz ... op-stanje/

Ostavlja dojam kakvog ministarskog vozila.
Pa voza je ministar Pekić, ako to šta znači :D
User avatar
xoklix
Posts: 3397
Joined: 16/01/2018 16:07

#14627 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by xoklix »

Kuvet wrote: 18/12/2022 23:26
xoklix wrote: 18/12/2022 15:08
Imam ti jednog X1 f48 za te pare :mrgreen:
Gledao sam i njega, svidja mi se izvana ali unutra izgeda jako zastarjelo.
To zavisi kojeg si gledao, sa kakvom opremom :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#14628 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Idemedosumom wrote: 18/12/2022 20:40 Danas sam gledao ovu Mazdu:
https://www.olx.ba/artikal/50798575/maz ... op-stanje/

Meni djeluje izuzetno očuvano, uvoz iz Norveške. Ostavlja dojam kakvog ministarskog vozila. Jako veliko vozilo, da smo se ja i supruga zapitali, da li nam toliko vozilo uopšte treba.
Učini mi se da je volan potežak, nemam iskustva s Mazdama, možda je kod svih tako? Sjedao sam i u Kiu s ovog profila, volan se u poređenju okreće kao perce.
Žao mi što nema kameru za rikverc (samo senzore), to je nešto što većina drugih u ovom cjenovnom rangu nudi. Vlasnici nisu nešto Bog zna raspoloženi za priču o spuštanju cijene :-D
Dobar, sta treba vise?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14629 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

basicm wrote: 19/12/2022 10:27
Dobar, sta treba vise?
Nista, od viska opreza nece glava zaboljeti. Ne kupuju se carape.
TheGodfather001
Posts: 1627
Joined: 24/05/2004 10:44

#14630 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by TheGodfather001 »

Gledaj Sailun-ki na autu održavanom u ovlaštenom servisu :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14631 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ulozeno puno :D
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14632 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

TheGodfather001 wrote: 19/12/2022 12:13 Gledaj Sailun-ki na autu održavanom u ovlaštenom servisu :D
Vlasnici mazde samo najbolje kupuju... :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14633 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

odlicne gume, forumasi svakako neopravdaju kupovinu skupih guma :mrgreen:

a i hoce da proda, gdje ce ulozit u dobre gume...
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14634 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

I neko ce kupiti i rahat se navozati na Sailunu
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#14635 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

Samo vi birajte. Godine k…. prolaze
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#14636 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

Pa u Porsche-u mozes kupiti Sava gume :D
izvrsni direktor
Posts: 14757
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#14637 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

:..
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#14638 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Evolution_IV wrote: 19/12/2022 21:15 odlicne gume, forumasi svakako neopravdaju kupovinu skupih guma :mrgreen:

a i hoce da proda, gdje ce ulozit u dobre gume...
Prošle sedmice sam bio u Veroni. Haj što su im auta potanka (A, B i C segment) (šalim se, ljudi imaju vjerovatno druge prioritete) ali gume su uglavnom LingLong, Ceat, Kleber,... neke bendove nisam ni zapamtio.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14639 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Moglo bi se desiti da uskoro dam na prodaju Renault megane pa ako ima zainteresiranih neka me prati. Radi se o 2009. godistu sa 1.5 motorom sa 63kw. Auto potpuno ispravno, bez ijedne greske, originalnih 19x xxx km, kao nov kupljen u BiH, dva seta guma sa felgama, verzija bez dpf i bez plivajuceg zamajca. Registrovan do 01.12.2023.
Last edited by preludezalude on 21/12/2022 02:31, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#14640 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Reci otprilike cijenu.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#14641 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

drug_profi wrote: 21/12/2022 01:37 Reci otprilike cijenu.
Pojma nemam ni kakve su im sad cijene.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14642 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

preludezalude wrote: 21/12/2022 02:25
drug_profi wrote: 21/12/2022 01:37 Reci otprilike cijenu.
Pojma nemam ni kakve su im sad cijene.
Zavisno od opreme i motora, idu od nekih 9 hiljada sa nekom 0 opremom pa do 13,5 hiljada u Bose ili Gt line izvedbi.
Mada sa tim motorom vjerovatno je dolazila neka slabija oprema. Drug ima onog sa 110 ks, 2012 godina i ima pofine opreme, tomtom, senzore parking, 4x el podizači i oko 11 hiljada ga je izasao
Last edited by Leon16v on 21/12/2022 07:55, edited 1 time in total.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#14643 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Idemedosumom »

Cijena po dogovoru. Tako se najbrže proda :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14644 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Jedno pitanje za cijenjene forumase, pa ko zeli neka odgovori.

Misljenje o Subaru boxer dizel vozilima i da li bi se usudili kupiti sebi jedan takav automobil ?

Zasto je losiji ili pak bolji od konkurencije.

Subaru Outback ili Forester npr.

2012 godina i navise...
User avatar
sime_cipol
Posts: 23441
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14645 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Spominjalo se dvije stranice ranije, neko je upravo isto pitao i svi su rekli sto ti to treba u zivotu :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14646 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

sime_cipol wrote: 21/12/2022 08:41 Spominjalo se dvije stranice ranije, neko je upravo isto pitao i svi su rekli sto ti to treba u zivotu :lol:
Eh sad vidim.

Odgovorili ljudi koji crpe informacije sa google i srbijanskih stranica( copy/paste).

Znam i za probleme sa Euro 4 motorima i pucanjem radilice zbog zacepljenih EGR ventila i DPF filtera.

Ovi problemi ispravljeni na Euro 5 motorima.

Sve znam, ali ima nesto jace u meni sto mi govori-kupi i zayebi se :lol: :lol:

Fazon je u tome sto ja vec imam jedno starije auto za zayebancije- Nissana X-trail. I kontam mozda da je Subaru 4x4 bolji.

Ali izgleda da i nije :zoka:
Last edited by RagibUzoriti on 21/12/2022 08:59, edited 1 time in total.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23441
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14647 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Da sam gore na sjeveru kao ti, ja bih benzinac kupovao :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14648 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

RagibUzoriti wrote: 21/12/2022 08:33 Jedno pitanje za cijenjene forumase, pa ko zeli neka odgovori.

Misljenje o Subaru boxer dizel vozilima i da li bi se usudili kupiti sebi jedan takav automobil ?

Zasto je losiji ili pak bolji od konkurencije.

Subaru Outback ili Forester npr.

2012 godina i navise...
samo uz servisnu istoriju, a u kojoj pise da su zamjenjeni radilica i prateci dijelovi :thumbup:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#14649 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 21/12/2022 09:15
RagibUzoriti wrote: 21/12/2022 08:33 Jedno pitanje za cijenjene forumase, pa ko zeli neka odgovori.

Misljenje o Subaru boxer dizel vozilima i da li bi se usudili kupiti sebi jedan takav automobil ?

Zasto je losiji ili pak bolji od konkurencije.

Subaru Outback ili Forester npr.

2012 godina i navise...
samo uz servisnu istoriju, a u kojoj pise da su zamjenjeni radilica i prateci dijelovi :thumbup:
Sto ce je mjenjati ako nema problema sa istom?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14650 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

RagibUzoriti wrote: 21/12/2022 08:33 Jedno pitanje za cijenjene forumase, pa ko zeli neka odgovori.

Misljenje o Subaru boxer dizel vozilima i da li bi se usudili kupiti sebi jedan takav automobil ?

Zasto je losiji ili pak bolji od konkurencije.

Subaru Outback ili Forester npr.

2012 godina i navise...
https://youtube.com/shorts/hsHEMElmtqQ?feature=share
Post Reply