INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#9751 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Image

Ovi iz Teloptica su baš na lošim drogama. Em su im proizvodi izuzetno nekvalitetni (pošto je hrana da ne kažem smeće), em su najskuplji.

Ko kupuje Milkos, Bajra, Ovako, visočake, Madi... nije mi jasno. Baš loši proizvodi.
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9752 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

ElRe wrote: 21/12/2022 16:58 Image

Ovi iz Teloptica su baš na lošim drogama. Em su im proizvodi izuzetno nekvalitetni (pošto je hrana da ne kažem smeće), em su najskuplji.

Ko kupuje Milkos, Bajra, Ovako, visočake, Madi... nije mi jasno. Baš loši proizvodi.
Jučer BCC jogurti milkos 1+1....slabo se prodaju, i umjesto da snize cijenu, čekaju da istekne rok. :-)

Bajra sudzuke su mi ok, posebno Vlašićka, čajna i ona sa bijelim lukom.
Luoujem i od ovako i od madi programa, imaju i dobrih proizvoda. Da može biti bolje, može..
User avatar
Truba
Posts: 93850
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9753 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Ima mizo 1.90
Ima i neko 2 km 1.5 mm
Samo 2 i ispod 2 gledam
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9754 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Truba wrote: 21/12/2022 19:24 Ima mizo 1.90
Ima i neko 2 km 1.5 mm
Samo 2 i ispod 2 gledam
Mizo nije mlijeko. Ima neki parmeatan. Tako nekako.
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#9755 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

konektovan wrote: 21/12/2022 18:49
ElRe wrote: 21/12/2022 16:58 Image

Ovi iz Teloptica su baš na lošim drogama. Em su im proizvodi izuzetno nekvalitetni (pošto je hrana da ne kažem smeće), em su najskuplji.

Ko kupuje Milkos, Bajra, Ovako, visočake, Madi... nije mi jasno. Baš loši proizvodi.
Jučer BCC jogurti milkos 1+1....slabo se prodaju, i umjesto da snize cijenu, čekaju da istekne rok. :-)

Bajra sudzuke su mi ok, posebno Vlašićka, čajna i ona sa bijelim lukom.
Luoujem i od ovako i od madi programa, imaju i dobrih proizvoda. Da može biti bolje, može..
+ meggle smece skupo
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#9756 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Truba wrote: 21/12/2022 19:24 Ima mizo 1.90
Ima i neko 2 km 1.5 mm
Samo 2 i ispod 2 gledam
Dukat Gradačac - 2.20
newera86
Posts: 392
Joined: 11/12/2012 00:18

#9757 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by newera86 »

konektovan wrote: 20/12/2022 22:39
ElRe wrote: 20/12/2022 21:44 Image

Ima ih još na akcijama.
Sad će espresso u Metru biti 3.50 KM :D
Ova mingos kafa je meni lično odlična,..mada ja i nisam neki kahVFedzija, ali eto da se zna. :mrgreen:
Jeste, bas fina.
Ja se iznenadio, mislio sam bice neko smece.
User avatar
xoklix
Posts: 3398
Joined: 16/01/2018 16:07

#9758 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by xoklix »

Reisova wrote: 20/12/2022 19:13 Jutros u Amku kefir koji je bio 0,5 sada 0,90 stvarno bezobrazluk. Ovo tačno treba na nekoj web stranici javno objavljivati ovakve stvari…
Kad je bila afera sa pokvarenim Wudy kobasicama svi su imali neke akcije na Wudy hrenovke samo Amko držao cijenu od 1.50 KM. Mali Mercator u mahali 0.80 KM(malo pakovanje) dok su u Bingu bile 0.55 KM. Uzeo za macana pola police :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#9759 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Sanjarko wrote: 21/12/2022 19:27
Truba wrote: 21/12/2022 19:24 Ima mizo 1.90
Ima i neko 2 km 1.5 mm
Samo 2 i ispod 2 gledam
Mizo nije mlijeko. Ima neki parmeatan. Tako nekako.
Mizo je mliječni napitak.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#9760 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Rothmans »

newera86 wrote: 22/12/2022 05:10
konektovan wrote: 20/12/2022 22:39

Ova mingos kafa je meni lično odlična,..mada ja i nisam neki kahVFedzija, ali eto da se zna. :mrgreen:
Jeste, bas fina.
Ja se iznenadio, mislio sam bice neko smece.
Pa docekusa je , nije sikterusa...
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5429
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#9761 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by duh_sa_sjekirom »

Inače, Amko guli momački...i sa nekakvim popustima budu opet skuplji od većine ostalih.
Kod njih kupujem samo u slučaju krajnje nužde i to minimalno
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9762 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Naslovnica wrote: 22/12/2022 07:07
Sanjarko wrote: 21/12/2022 19:27

Mizo nije mlijeko. Ima neki parmeatan. Tako nekako.
Mizo je mliječni napitak.
Znam, zato i kazem. Ima taj parmeatan.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6612
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9763 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by VladaFBiH »

konektovan wrote: 21/12/2022 18:49
ElRe wrote: 21/12/2022 16:58 Image

Ovi iz Teloptica su baš na lošim drogama. Em su im proizvodi izuzetno nekvalitetni (pošto je hrana da ne kažem smeće), em su najskuplji.

Ko kupuje Milkos, Bajra, Ovako, visočake, Madi... nije mi jasno. Baš loši proizvodi.
Jučer BCC jogurti milkos 1+1....slabo se prodaju, i umjesto da snize cijenu, čekaju da istekne rok. :-)

Bajra sudzuke su mi ok, posebno Vlašićka, čajna i ona sa bijelim lukom.
Luoujem i od ovako i od madi programa, imaju i dobrih proizvoda. Da može biti bolje, može..
ama lik u mjesec dana već četvrti put *ere po istim firmama i ne prestaje - valjda nije dovoljno da kaže jednom. Jedino se s njim slažem za Milkos da strašno variraju u kvaliteti a ovo ostalo baš i ne.
Last edited by VladaFBiH on 22/12/2022 09:34, edited 1 time in total.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#9764 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

newera86 wrote: 22/12/2022 05:10
konektovan wrote: 20/12/2022 22:39

Ova mingos kafa je meni lično odlična,..mada ja i nisam neki kahVFedzija, ali eto da se zna. :mrgreen:
Jeste, bas fina.
Ja se iznenadio, mislio sam bice neko smece.
Ovo je promotivno pakovanje i kao prezentacija je bila 15 dana ove Docekuse, sigurno da se cijena nece zadrzati na ovome.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51328
Joined: 29/06/2011 23:39

#9765 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Amko na trgu austrije, crna zvijezda 1 km

Amko Za beglukom par stotina metara uzbrdo, crna zvijezda 1,5 km

:bih:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#9766 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by HelaS »

...
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#9767 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by HelaS »

Poskupila i "pita sa sirom" i "pita sa zeljem" :D

Image
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#9768 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nlt »

Pale cijene goriva kao i većine sirovina, pšenice itd itd
Ja nisam primijetio pad cijena kod nas :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#9769 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Može im se, potražnja ne pada. Svi bismo tako radili. Bar u Sarajevu ima klijentele za sve.
Ja im npr ove novce neću dati za pitu.
Last edited by ElRe on 23/12/2022 14:45, edited 1 time in total.
emmir1
Posts: 4940
Joined: 07/06/2013 15:28

#9770 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by emmir1 »

duh_sa_sjekirom wrote: 22/12/2022 07:10 Inače, Amko guli momački...i sa nekakvim popustima budu opet skuplji od većine ostalih.
Kod njih kupujem samo u slučaju krajnje nužde i to minimalno

Fakat.


Neki dan u Amku u Bulevaru, slučajno se tu zadesio.

Iznenadio sam se da su skuplji od svih.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5429
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#9771 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by duh_sa_sjekirom »

Pita uopće nije skupa i realno bi trebala biti 50% skuplja...
Znači, hoćeš da ti je neko napravi, ispeče, ev. servira i za tobom počisti a ti ko paša...
Jebiga, sve ima cijenu...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51328
Joined: 29/06/2011 23:39

#9772 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Hajde ne dipr svega ti.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#9773 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

duh_sa_sjekirom wrote: 23/12/2022 15:49 Pita uopće nije skupa i realno bi trebala biti 50% skuplja...
Znači, hoćeš da ti je neko napravi, ispeče, ev. servira i za tobom počisti a ti ko paša...
Jebiga, sve ima cijenu...
Pa nije janje sunce ti poljubim
tap3ah75
Posts: 7604
Joined: 07/09/2009 14:14

#9774 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Truba wrote: 21/12/2022 11:55 Hehe sad sam probao ono sto su forumasi savjetovali
Kupio sam snikers za 90
A na kasi 1.30
Platio karticom
I lagano po sefovoma...reko danas sam slobodan imam vremena...i dobijem svojih 40 pf na ruke

:mrgreen:
To to
Ništa prepiranje na kasi ... samo plati.
Onda se vratiš i provjeriš sto posto da je to ta cijena i proizvod i pitaš ko glavni ovdje.
Mene jebe to što živim u malom mjestu - svi svakoga znaju. Pa gdje ću komšinici to uraditi ili familiji.
Zapravo jesam jednom familiji - to se dolazilo meni kući na razgovor poslije toga.
:lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9775 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by moonca »

da se napravi jelo od piletine i biftek.. provedeno vrijeme za pripremu je priblizno. ali se ochekuje da piletina bude znatno jeftinija.. nije.. :-)
.. pita zahtjeva puno vremena, a jeftini sastojci ... .. i treba da je cijenjena i po cijeni ..
Post Reply