INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#9726 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Dr. Kuca wrote: 20/12/2022 13:46
ElRe wrote: 20/12/2022 13:41

Image

U nedelju na akciji bilo 6.95 za 500g

Uzeo sam tu, bezobrazluk.
Za tursku/bosansku kafu najbolja domaća kafa. Ima u Bakalaru na Baščaršiji turska Mehmet Efendi ali je 100gr 3 KM, ona je meni najbolja.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#9727 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

ElRe wrote: 20/12/2022 15:48
Za tursku/bosansku kafu najbolja domaća kafa. Ima u Bakalaru na Baščaršiji turska Mehmet Efendi ali je 100gr 3 KM, ona je meni najbolja.
Ðe tacno se nalazi
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#9728 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

vjeshalica wrote: 20/12/2022 17:32
ElRe wrote: 20/12/2022 15:48
Za tursku/bosansku kafu najbolja domaća kafa. Ima u Bakalaru na Baščaršiji turska Mehmet Efendi ali je 100gr 3 KM, ona je meni najbolja.
enja

Ðe tacno se nalazi


Odmah kod Sebilja, i radnja je Bakkal
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#9729 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Zahvaljujem, ja trazila Bakalar pa nisam uspjela. :thumbup:
User avatar
Reisova
Posts: 1018
Joined: 15/08/2011 16:28

#9730 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Reisova »

Jutros u Amku kefir koji je bio 0,5 sada 0,90 stvarno bezobrazluk. Ovo tačno treba na nekoj web stranici javno objavljivati ovakve stvari…
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9731 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Reisova wrote: 20/12/2022 19:13 Jutros u Amku kefir koji je bio 0,5 sada 0,90 stvarno bezobrazluk. Ovo tačno treba na nekoj web stranici javno objavljivati ovakve stvari…
Amko je šsmpion u pljačkanju gradjana..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83516
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9732 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 20/12/2022 20:49
Reisova wrote: 20/12/2022 19:13 Jutros u Amku kefir koji je bio 0,5 sada 0,90 stvarno bezobrazluk. Ovo tačno treba na nekoj web stranici javno objavljivati ovakve stvari…
Amko je šsmpion u pljačkanju gradjana..
Kako je nastao....
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#9733 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Al taj bezobrazluk podignu cijenu i cim su je digli fola akcija :D
Ma mrs.
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9734 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 20/12/2022 20:49
konektovan wrote: 20/12/2022 20:49

Amko je šsmpion u pljačkanju gradjana..
Kako je nastao....
Privatizacijom.....certifikatima, pljačkom..
tap3ah75
Posts: 7604
Joined: 07/09/2009 14:14

#9735 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Al je fol da nema po malo poskupljivanja nego udri odmah u kost.
Uzimao neke tortilje ... veeeliko pakovanje bile 10 KM - od danas 14 KM.
Nema ono 11 .... pa za mjesec/dva 12 .... nego odmah 14

Ma idi u klinac krasni .... mogu i bez toga.
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#9736 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Pa ko i kafici.
Poskupi kila kafe (120 kafa od nje) za 2KM odmah za po marke dignu kafe :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83516
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9737 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 20/12/2022 20:51
_BataZiv_0809 wrote: 20/12/2022 20:49

Kako je nastao....
Privatizacijom.....certifikatima, pljačkom..
Stare navike
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#9738 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by ElRe »

Image

Ima ih još na akcijama.
Sad će espresso u Metru biti 3.50 KM :D
DebelinJoe
Posts: 4260
Joined: 03/03/2021 20:06

#9739 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by DebelinJoe »

Sarajevski kiseljak 1.15 KM. Valjda i mineralnu vodu uvozimo iz Ukrajine.
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#9740 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

ElRe wrote: 20/12/2022 21:44 Image

Ima ih još na akcijama.
Sad će espresso u Metru biti 3.50 KM :D
Ova mingos kafa je meni lično odlična,..mada ja i nisam neki kahVFedzija, ali eto da se zna. :mrgreen:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6611
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9741 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by VladaFBiH »

pepeljara wrote: 20/12/2022 20:54 Pa ko i kafici.
Poskupi kila kafe (120 kafa od nje) za 2KM odmah za po marke dignu kafe :D
preciznije cca 140 jer je po 7g standard za espresso :)
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#9742 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

VladaFBiH wrote: 21/12/2022 08:25
pepeljara wrote: 20/12/2022 20:54 Pa ko i kafici.
Poskupi kila kafe (120 kafa od nje) za 2KM odmah za po marke dignu kafe :D
preciznije cca 140 jer je po 7g standard za espresso :)
ma kafe su standardica 7-8g :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9743 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Hehe sad sam probao ono sto su forumasi savjetovali
Kupio sam snikers za 90
A na kasi 1.30
Platio karticom
I lagano po sefovoma...reko danas sam slobodan imam vremena...i dobijem svojih 40 pf na ruke

:mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9745 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Stani u red
Ja sam stipsic :mrgreen: :run:
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#9746 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by medvjed23 »

Joj, ovi su najgori. Hajd što ne bi počastili, al što se hvale kako imaju. Neka, neka, imaću i ja nekad 40 feninga.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9747 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Jes fino kad si slobodan obilazis i kupujes gdje je jeftino i na snizenju
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#9748 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

ElRe wrote: 20/12/2022 21:44 Image

Ima ih još na akcijama.
Sad će espresso u Metru biti 3.50 KM :D
Ja na ta lopovska mjesta tipa Metropolis ili Vatra ne izlazim iz principa da je kafa djaba unutra, cuo sam kakva su g*ovna vlasnici i zato :D
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#9749 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

Truba wrote: 21/12/2022 11:55 Hehe sad sam probao ono sto su forumasi savjetovali
Kupio sam snikers za 90
A na kasi 1.30
Platio karticom
I lagano po sefovoma...reko danas sam slobodan imam vremena...i dobijem svojih 40 pf na ruke

:mrgreen:
Koji market ??
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9750 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Truba »

Merkator u grand centru
Post Reply