Cuj kako je kriv narod. Pa je li trazi fiskalni? Ako ne trazi, onda je krivica 50-50%. Trazi racun, ne dobijes, zoves nadlezne i u cemu je problem?
Jok, svi hoce drzavu da im neko drugi da i vodi.
Moderator: anex
Cuj kako je kriv narod. Pa je li trazi fiskalni? Ako ne trazi, onda je krivica 50-50%. Trazi racun, ne dobijes, zoves nadlezne i u cemu je problem?
Nije fiskalni. jedini dokaz . prometa / potroshnje /zarade/ biznisa... kopija rachuna/ narudjbe ... je u kasi.. koja je bitna za poreznu u Bosni. u nekim drzavama i nije..
Imam ja. To sto mene dobavljac je... i na fakturi umanji cijenu 10x i primora me da mu platim u kesu, je moj problem, koji ne smijem prebacivati na kupca. Da mi "biznicari" stanemo u kraj takvima, mozda bi bilo i bolje.
laserShow wrote: ↑17/12/2022 14:58Imam ja. To sto mene dobavljac je... i na fakturi umanji cijenu 10x i primora me da mu platim u kesu, je moj problem, koji ne smijem prebacivati na kupca. Da mi "biznicari" stanemo u kraj takvima, mozda bi bilo i bolje.
Isto je i za kupce, da trazi racun i da zove nadlezne, nesto bi se uradilo. Ovako ne dobije racun, izadje iz pekare i onda na forumu pise da nije dobio racun![]()
![]()
![]()
Ustaneš u 3, sebi, porodici, prije posla ispečeš kruh. I ne treba ti fiskalni jer ne kupiš kruh. Eto kako pomaže.
Ovo je 1000% ovako i podrzavam i svi trebamo prvo promijeniti sebe da bi se promijenio sistem.
Ko vašar u puračiću...Vox_liberi wrote: ↑17/12/2022 16:25 Megadiskont na ilidzi, prepun znači, baš dugo redovi.
A cijene i više nego korektne
Zar nije lakse da isnpekcija opali kaznu od 10 000 km prvi put a 5 put ako te uhvate dobijes zabranu rada i rijesen problem.
Zadnji petak u mjesecu je 10% popust na cijeli racun, bude prepuno penzionera i super akcija pogotovo od hemije.Vox_liberi wrote: ↑17/12/2022 16:25 Megadiskont na ilidzi, prepun znači, baš dugo redovi.
A cijene i više nego korektne
Cijena goriva u Saudijskoj Arabiji je 0,16 dolara po litru.Mea_parvitas wrote: ↑16/12/2022 13:50Pitao si gdje se trosi taj novac, ja sam ti napisao, a sve dalje sto sam napisao naravno da podrazumijeva domacinsko poslovanje i upravljanje, ali obzirom da Elektroprivredom upravlja politika, sta drugo ocekivati osim promasenih ulaganja, bacanja para niz vjetar, uzimanja akumulirane dobiti od strane vlasti za sve i svasta (tunel Hranjen npr, a ne ulaganje u nove proizvodne pogone).zippoo87 wrote: ↑16/12/2022 11:53 A gdje su javasluk,kriminal,nedomacinsko upravljanje,nesposobne uprave?
Ti nista od cinjenica ne spominjes.
Ko upravlja tim elektranama 30 godina...bilo je dobiti i po 50+ miliona,zasto se nisu radili novi blokovi i projekti?
Ko je kriv sto su sada sjebali 300 mil. KM na blok 7 u Tz...ja da to placam iz svog dzepa?
Nemoj mi bogati supljacima replicirati i braniti ovu nesposobnu kriminalnu bagru
Ti ces to svakako platiti iz svog dzepa, kad tad, bolje je po 5 KM sada, nego po 105 KM vise, kad budes morao uvoziti struju, pa se bude moralo iz budzeta svake godine izvaliti 500 miliona KM tvojih i mojih para, jer se nije na vrijeme razmisljalo. Ok, eto nece poskupiti, nece biti ni dobiti, sta ces sutra kad ne bude ni toga, mislis da ce neko iz milostinje prodavati ti i dalje po 42 eura MWh? Hoce, al malo sutra...
A nikome se ne zalis jer je gorivo skuplje 100% u odnosu na prije godinu, jer jbg, eto to je tako, nije nase, a kad je nase, daj dzaba, nek i rudar radi dzaba, a svakom je porasla plata drasticno, plate rastu itekako, u skladu sa inflacijom, samo struju ne diraj, ona se pravi od nicega...
Naravno da je lakse da neko drugi za nas izgradi drzavu i sistem, ali nece moci. Valjda i ta inspekcija treba doci na necij poziv? Valjda i zakon treba biti izmijenjen i kazna 10.000KM kada bi gradjani to zatraztili i za to se izborili.
Na desetine puta sma zvao inspekciju za krsenje propisa jedne firme, mislis da su ikada dosli i uradili nestolaserShow wrote: ↑20/12/2022 10:16Naravno da je lakse da neko drugi za nas izgradi drzavu i sistem, ali nece moci. Valjda i ta inspekcija treba doci na necij poziv? Valjda i zakon treba biti izmijenjen i kazna 10.000KM kada bi gradjani to zatraztili i za to se izborili.
Ali prvo treba skontati da nam niko nece napraviti drzavu, no mi sami.