Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14576 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 16/12/2022 16:17
canvra888 wrote: 16/12/2022 15:45

Zato sam i napisao 0-100 km/h vremena, al haj da se i ne gleda to, ako ne vjeruješ meni, ima zeperfs.com pa provjeri sam međuubrzanja. Ako je prosješnom balkancu 2.0 TDI od 140 KS u Golfu V raketa koja jede asfalt, onda ti ja garantujem da si u najgorem slučaju u rangu te 'rakete', a vjerovatno i iznad toga, tj. u ovih 20-ak %
Ne znam ja :D

prosjecnom balkancu je 90ks dizela raketa realno :thumbup:
Sreća pa imaš ceste na nivou i bez gužve i radara zajedno sa autoputem bez ograničenja da uživaš u mašinama od 250+ ks u svakom trenutku vožnje :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14577 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 16/12/2022 16:33
Evolution_IV wrote: 16/12/2022 16:17

Ne znam ja :D

prosjecnom balkancu je 90ks dizela raketa realno :thumbup:
Sreća pa imaš ceste na nivou i bez gužve i radara zajedno sa autoputem bez ograničenja da uživaš u mašinama od 250+ ks u svakom trenutku vožnje :thumbup:
danas sam uzivao u koloni od Dolova do Sarajeva 25km/h :)
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#14578 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Od Olova do Trnova preko brda i dolova... :kontrabas:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14579 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Opet malo 200KS a svi voze auta po 100KS :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14580 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Ma ne bi preko bOlova mogao nista ni sa 500ks

Ako hoces preko pune, nebesa su granica :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14581 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

I sa 200KS ti jedino preostaje da cekas nizbrdicu za preticanje, to ne mice s mjesta :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14582 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Što više imaš, sve ti više treba. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14583 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ja danas munt'o malo zenu da cipujem Astru :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14584 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

uradi, i to s plinom nek ti podesi :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#14585 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

U mene trosi oba goriva istovremeno, nema tu s plinom il bez :lol: kontam da ce se ovaj fen razletit :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14586 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol:

one stare j su isle na 170ks bez problema :)
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14588 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Naletih na njega maloprije, odlican. :thumbup:
Fkt za grada bolji auto ne treba.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14589 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

:lol: ovako sam ja nesto ganjo za po gradu al da mu privarim profile sa strana pa kad se bockamo da moje bocka.vise :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14590 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Imao sam u familiji jednu ovakvu tursku Europu. Sem ručica ablendera i žmigavaca, nikada ništa. Doduše nakon 20 godina trebalo joj je raditi zadnje blatobrane.

Za 2000 kome treba zahvalno auto, a ne šminka od ovoga teško može bolje.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1643
Joined: 25/07/2015 14:13

#14591 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by rocco_siffredi »

Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14592 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

rocco_siffredi wrote: 17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
prvo, sto ti to treba u zivotu :D

nije on toliko losh, nego je materijal za radilicu bio los pa su isle po nabavnoj :lol: , ako nije u opozivu uradjeno u ovlastenom zaobidji...ostalo na tom autu :thumbup:

to su nasi preposteni sverceri uvozili budzasto, sve je to goli lesh vecinom :run:

sretno, bolje nadji Mitsubishi asx 1.8did 4x4
Last edited by Evolution_IV on 17/12/2022 08:07, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#14593 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

rocco_siffredi wrote: 17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
hahaha inace benzinski motori su im poznati po izdrzljivosti a ne dizelski. Jedino ako ces kupiti neki pa voziti do 100 000 km i noga ( dizel)
Seawolf
Posts: 9171
Joined: 14/06/2012 22:59

#14594 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

rocco_siffredi wrote: 17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
Izbjegavaj ih, osim ako se ne radi o nekom iz produkcije u zadnje tri godine postojanja (2016 - 2018) u Euro 6 varijanti ....

https://www.hotcars.com/subaru-ee20-box ... el-engine/
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14595 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

@kabal1337

kako kome :thumbup:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23439
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#14596 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

rocco_siffredi wrote: 17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
Malo ti sto te Sarajevo sekira pa hoces i auto da te zafrkava :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 7822
Joined: 25/12/2010 04:56

#14597 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

kabal1337 wrote: 17/12/2022 07:59
rocco_siffredi wrote: 17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
hahaha inace benzinski motori su im poznati po izdrzljivosti a ne dizelski. Jedino ako ces kupiti neki pa voziti do 100 000 km i noga ( dizel)
Ne znam jeli ti ovo sarkazam da su benziski poznati po izdrzljivosti.
Pogotovo turbaci u wrx izvedbama.. to kad kupis. Kupi i rezervni motor. Trebat ce ti..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14598 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

B6Redhell wrote: 17/12/2022 15:09
kabal1337 wrote: 17/12/2022 07:59

hahaha inace benzinski motori su im poznati po izdrzljivosti a ne dizelski. Jedino ako ces kupiti neki pa voziti do 100 000 km i noga ( dizel)
Ne znam jeli ti ovo sarkazam da su benziski poznati po izdrzljivosti.
Pogotovo turbaci u wrx izvedbama.. to kad kupis. Kupi i rezervni motor. Trebat ce ti..
lupetate, fabricki mogu kolko hoces uz normalno odrzavanje, to sto tamo svako tjunira to je drugi par rukavica...iskustva u familiji sa 2.0T foresterom odlicna :thumbup:

mada, najbolja njihova serija je 2.0 dal obicni ili turbo
User avatar
B6Redhell
Posts: 7822
Joined: 25/12/2010 04:56

#14599 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Ma klinac..
ovo napisano je licno iskustvo od poznanika sa wrx i motorom koji nije imo ni 70-80k km.. mogu ti ga preporuciti.. psovat ce i subarija. :D i onog ko pita za njih…

2.5L EJ motori poznati po drobljenju ležajeva.

Dihtung glave im smece.. ,

Uljno sito u crijevu koji opskrbljuje uljem turbopunjač zaštopa. turbo se isušuje, izjeda svoj ležaj i kao rezultat kontaminira uljni sistem. 5-10k km kasnije mozes ga J…

Na nekim novijim ,pri hladnom startu i laksim turiranjem karike sprzi, jer je toliko agresivno mapiran fabricki i usmjereno na smanjenje emisija ispusnih gasova.. jedni od najtezih motora za ulja, zajdno sa onim mazdinim mps i vw prve generacije fsi motorima.
motori od 2.0L, 1.8L i 2.2L su malo pouzdaniji. Ali nista specijalno..
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#14600 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

B6Redhell wrote: 17/12/2022 16:37 Ma klinac..
ovo napisano je licno iskustvo od poznanika sa wrx i motorom koji nije imo ni 70-80k km.. mogu ti ga preporuciti.. psovat ce i subarija. :D i onog ko pita za njih…

2.5L EJ motori poznati po drobljenju ležajeva.

Dihtung glave im smece.. ,

Uljno sito u crijevu koji opskrbljuje uljem turbopunjač zaštopa. turbo se isušuje, izjeda svoj ležaj i kao rezultat kontaminira uljni sistem. 5-10k km kasnije mozes ga J…

Na nekim novijim ,pri hladnom startu i laksim turiranjem karike sprzi, jer je toliko agresivno mapiran fabricki i usmjereno na smanjenje emisija ispusnih gasova.. jedni od najtezih motora za ulja, zajdno sa onim mazdinim mps i vw prve generacije fsi motorima.
motori od 2.0L, 1.8L i 2.2L su malo pouzdaniji. Ali nista specijalno..
logicno da je sarkazam, problemi za dihtungom glave itd...

Covjek sve objasnio, a da i mjenjaci ko ledenice hahaha
https://www.youtube.com/shorts/hsHEMElmtqQ
Post Reply