Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Peryton_
- Posts: 1241
- Joined: 04/11/2011 21:23
- Location: Tuzla
#14551 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Prije nekoliko vremena neko je postavljao audi a4 tfsi za 68 ili 64k. Za iste ili manje pare imate gotov pa nov Audi A4 2.0 Tfsi stronic, Quattro, s line, uvoz iz usa kod onih Hercegovaca
- heat
- Posts: 17438
- Joined: 30/01/2013 10:58
- Location: Sarajevo
- Grijem se na: Ljubav
- Vozim: ABCD
- Contact:
#14552 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imate iskustva sa navedenim vozilom ?
Znacila bi info o istom. Hvala
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#14554 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ali kako iz Australije zavrsi U Ludbregu i nekoj improvizovanoj garazi...
Inace Ludbreg
, JNA 1986.
Inace Ludbreg
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14555 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Joj kad počne pričati o istoriji i potpisima, a gurnu unutra plavo led osvjetljanje. I onda zvekne cijenu 65000 eura za krš pun kineskih detalja i premazan raptor bojom. 
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#14556 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Slažem secitroen xm wrote: ↑15/12/2022 13:44 Joj kad počne pričati o istoriji i potpisima, a gurnu unutra plavo led osvjetljanje. I onda zvekne cijenu 65000 eura za krš pun kineskih detalja i premazan raptor bojom.![]()
-
PaulTracy
- Posts: 695
- Joined: 12/05/2021 00:19
#14557 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Treba biti oprezan sa automobilima iz USA.
Velik broj njih su totalno razbijeni automobili koji su tamo proglašeni total loss vehicle i izbačeni iz saobraćaja.
Takvi se eksportuju u druge kontinente, tamo poprave i prodaju.
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14558 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Onaj Matko na YT ima hrpu videa oko tih totalki iz SAD-a i kako ih šalju ovamo za Evropu, prije svega u Poljsku čini mi se pa se tu sastavljaju i idu dalje.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#14559 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zar je moguce registrovati USA kola u bosni, po novom
Kako dobiti homologaciju
Kako dobiti homologaciju
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14560 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kad smo vec kod toga, kakve veze ima sto je auto iz usa ili negdje drugo?
mene to nervira opasno, ok signalizaciju zamijenit, stavit narandzaste zmigavce i svjetla rjesit...al sta me jebes za recimo motor, jel na lijevoj ili desnoj strani volan, ne kontam...
izmjeri izduvne gasove i na osnovu toga udari porez, jebi mater sebi(mislim na drzavu)..
kakva je recimo razlika izmedju golfa gti usa i gti eu, sem signalizacije, sta je to losije na ovom iz USA? Koliko znam cak je i vise pojacan za sudare i to...
mene to nervira opasno, ok signalizaciju zamijenit, stavit narandzaste zmigavce i svjetla rjesit...al sta me jebes za recimo motor, jel na lijevoj ili desnoj strani volan, ne kontam...
izmjeri izduvne gasove i na osnovu toga udari porez, jebi mater sebi(mislim na drzavu)..
kakva je recimo razlika izmedju golfa gti usa i gti eu, sem signalizacije, sta je to losije na ovom iz USA? Koliko znam cak je i vise pojacan za sudare i to...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14561 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima neki frajer iz zapadne hercegovine koji se prije par godina pojavio na OLX-u sa lagerom starih auta u dobrom stanju. To su sve bila auta iz 80-ih čiji je uvoz zabranjenveć 2001. godine. Kako ih je on uvezao Boga pitaj, uglavnom sva su imala žestoku cijenu i bila u odličnom stanju. Još ih dosta ima na OLX-u. Imao je jedan perfektan P505 GTI, dok sam se okrenuo on je prodat.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14562 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
joj vidio sam taj auto u Mostaru jednom, strasno 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14563 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jel metalik plavi?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14564 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
nmgu se sjetit tacno 
onaj nos mu je prejeben
onaj nos mu je prejeben
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14565 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nema veze. Ovaj je bio, i izgledao je doslovno kao nov. 
-
Peryton_
- Posts: 1241
- Joined: 04/11/2011 21:23
- Location: Tuzla
#14566 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zar se neki tezak incident ne bi mogao otkriti pri pregledu vozila, pogotovo za vozilo koje je u garanciji?
Neko ko ima 70 milja i ko kupuje vozilo takve klase, moze platiti milju za la budicu i pregled u ovlastenom po svom izboru.
Ne kazem da nema sranja, ali tako je svugdje
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14567 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma nisu to samo baš tolike cifre, ima auta i u rasponima od 20-30k, barem ono što je on imao u videima.
Zato dijelom i snima to, reklamira carvertical i prikazuje kako na izvještajima nekih random auta sa oglasnika imaju fotografije kada su bili devastirani u SAD. Što se tiče otkrivanja pri pregledu, to sve zavisi koliko su se trudili da zamaskiraju sve to, ali eto, uvijek se nađe neka budala kojoj se može i to uvalit.Zar se neki tezak incident ne bi mogao otkriti pri pregledu vozila, pogotovo za vozilo koje je u garanciji?
- Darh Wader
- Posts: 448
- Joined: 25/09/2009 19:04
- Location: New Mexico
#14568 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Teško možeš naći dizela za ove pare A5 i CC ako cilja na facelift 2011-2012.BMW 5 i E 200 takođe teško a i ovi motori od 2.0 su preslabi za ove limuzine trom auto.canvra888 wrote: ↑13/12/2022 15:28Očajna je ponuda benzinaca kod nas svih tih pobrojanih modela, posebno tih švapskih. Ako bi gledao striktno benzinca, onda CX-7 i Mercedes E200 (M 271).
Ako bi dizela, onda ti je ponuda sasvim ok. I A5 i CC imaju već dokazani 2.0 tdi koji je dobar motor, više se svodi na tvoju ličnu preferencu. Možeš do 22k i W212 E klasu ganjat prije facelifta, samo ih je većina prešla pofino. F10 je van budžeta u ovoj računici.
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14569 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nije doduše detaljisao želi li facelift, a facelift A5 i CC dizela ima do 22k. Također i W212 pre facelift ima itekako puno primjeraka do 22k, kao što sam i napisao.Darh Wader wrote: ↑16/12/2022 09:52Teško možeš naći dizela za ove pare A5 i CC ako cilja na facelift 2011-2012.BMW 5 i E 200 takođe teško a i ovi motori od 2.0 su preslabi za ove limuzine trom auto.canvra888 wrote: ↑13/12/2022 15:28
Očajna je ponuda benzinaca kod nas svih tih pobrojanih modela, posebno tih švapskih. Ako bi gledao striktno benzinca, onda CX-7 i Mercedes E200 (M 271).
Ako bi dizela, onda ti je ponuda sasvim ok. I A5 i CC imaju već dokazani 2.0 tdi koji je dobar motor, više se svodi na tvoju ličnu preferencu. Možeš do 22k i W212 E klasu ganjat prije facelifta, samo ih je većina prešla pofino. F10 je van budžeta u ovoj računici.
Ne bih se složio da je E 220d (170 ks) i 520d (184 ks) u bilo kojem smislu slabo. Sa 400 Nm i 8.8s 0-100 odnosno 380 Nm i 8.2s 0-100 si brži od vjerovatno 75-85% učesnika u saobraćaju.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14570 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
jesi jesi, al kad si na vecim brzinama...vidi tezinu tih auta, ne vjerujem ispod 1600 da su, i ja bi tu snagu s rezervom uzimao...
najvise kredita tu ide na mjenjace, koji ga drzi u najboljem opsegu vazda
najvise kredita tu ide na mjenjace, koji ga drzi u najboljem opsegu vazda
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#14571 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Amare ti da si ikad provozao ovaj 520 d ili e 220 cdi, ne bi tako pričao, tj. pisao.
Ne da idu dobro, idu odlično.....stotku fataju ispod cenera, pa je li to fakat slabo? Medjuubrzanja su takodjer više odlična nego loša..
Ne da idu dobro, idu odlično.....stotku fataju ispod cenera, pa je li to fakat slabo? Medjuubrzanja su takodjer više odlična nego loša..
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#14572 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
F10ka je i dan danas baš dobro auto
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14573 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Zato sam i napisao 0-100 km/h vremena, al haj da se i ne gleda to, ako ne vjeruješ meni, ima zeperfs.com pa provjeri sam međuubrzanja. Ako je prosješnom balkancu 2.0 TDI od 140 KS u Golfu V raketa koja jede asfalt, onda ti ja garantujem da si u najgorem slučaju u rangu te 'rakete', a vjerovatno i iznad toga, tj. u ovih 20-ak %Evolution_IV wrote: ↑16/12/2022 14:32 jesi jesi, al kad si na vecim brzinama...vidi tezinu tih auta, ne vjerujem ispod 1600 da su, i ja bi tu snagu s rezervom uzimao...
najvise kredita tu ide na mjenjace, koji ga drzi u najboljem opsegu vazda![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14574 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
poslije 330i i 530d ni ne zelim vjerujkonektovan wrote: ↑16/12/2022 14:40 Amare ti da si ikad provozao ovaj 520 d ili e 220 cdi, ne bi tako pričao, tj. pisao.
Ne da idu dobro, idu odlično.....stotku fataju ispod cenera, pa je li to fakat slabo? Medjuubrzanja su takodjer više odlična nego loša..
ma odlicne masine, bolje volvo d5 kupit
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14575 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne znam jacanvra888 wrote: ↑16/12/2022 15:45Zato sam i napisao 0-100 km/h vremena, al haj da se i ne gleda to, ako ne vjeruješ meni, ima zeperfs.com pa provjeri sam međuubrzanja. Ako je prosješnom balkancu 2.0 TDI od 140 KS u Golfu V raketa koja jede asfalt, onda ti ja garantujem da si u najgorem slučaju u rangu te 'rakete', a vjerovatno i iznad toga, tj. u ovih 20-ak %Evolution_IV wrote: ↑16/12/2022 14:32 jesi jesi, al kad si na vecim brzinama...vidi tezinu tih auta, ne vjerujem ispod 1600 da su, i ja bi tu snagu s rezervom uzimao...
najvise kredita tu ide na mjenjace, koji ga drzi u najboljem opsegu vazda![]()
prosjecnom balkancu je 90ks dizela raketa realno
