Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Peryton_
Posts: 1242
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#14551 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

Prije nekoliko vremena neko je postavljao audi a4 tfsi za 68 ili 64k. Za iste ili manje pare imate gotov pa nov Audi A4 2.0 Tfsi stronic, Quattro, s line, uvoz iz usa kod onih Hercegovaca
User avatar
heat
Posts: 17438
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#14552 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by heat »

Evolution_IV wrote: 13/12/2022 17:13
Throttle wrote: 13/12/2022 16:38 Od tih navedenih, ja bih mazdu jedibo benzinca. Ostalo dizeli
al automatik sto se tice cx7 2.3 turbo :thumbup:
Imate iskustva sa navedenim vozilom ?
Znacila bi info o istom. Hvala :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#14554 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Ali kako iz Australije zavrsi U Ludbregu i nekoj improvizovanoj garazi...
Inace Ludbreg :thumbup: , JNA 1986.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14555 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Joj kad počne pričati o istoriji i potpisima, a gurnu unutra plavo led osvjetljanje. I onda zvekne cijenu 65000 eura za krš pun kineskih detalja i premazan raptor bojom. :run:
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#14556 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

citroen xm wrote: 15/12/2022 13:44 Joj kad počne pričati o istoriji i potpisima, a gurnu unutra plavo led osvjetljanje. I onda zvekne cijenu 65000 eura za krš pun kineskih detalja i premazan raptor bojom. :run:
Slažem se
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#14557 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by PaulTracy »

Peryton_ wrote: 13/12/2022 20:33 Prije nekoliko vremena neko je postavljao audi a4 tfsi za 68 ili 64k. Za iste ili manje pare imate gotov pa nov Audi A4 2.0 Tfsi stronic, Quattro, s line, uvoz iz usa kod onih Hercegovaca
Treba biti oprezan sa automobilima iz USA.
Velik broj njih su totalno razbijeni automobili koji su tamo proglašeni total loss vehicle i izbačeni iz saobraćaja.
Takvi se eksportuju u druge kontinente, tamo poprave i prodaju.
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14558 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Onaj Matko na YT ima hrpu videa oko tih totalki iz SAD-a i kako ih šalju ovamo za Evropu, prije svega u Poljsku čini mi se pa se tu sastavljaju i idu dalje.
User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14559 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Zar je moguce registrovati USA kola u bosni, po novom
Kako dobiti homologaciju
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14560 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kad smo vec kod toga, kakve veze ima sto je auto iz usa ili negdje drugo?

mene to nervira opasno, ok signalizaciju zamijenit, stavit narandzaste zmigavce i svjetla rjesit...al sta me jebes za recimo motor, jel na lijevoj ili desnoj strani volan, ne kontam...

izmjeri izduvne gasove i na osnovu toga udari porez, jebi mater sebi(mislim na drzavu)..

kakva je recimo razlika izmedju golfa gti usa i gti eu, sem signalizacije, sta je to losije na ovom iz USA? Koliko znam cak je i vise pojacan za sudare i to...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14561 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

dr_arsla wrote: 15/12/2022 18:22 Garant Latini našli neku šnjuru :D
Ima neki frajer iz zapadne hercegovine koji se prije par godina pojavio na OLX-u sa lagerom starih auta u dobrom stanju. To su sve bila auta iz 80-ih čiji je uvoz zabranjenveć 2001. godine. Kako ih je on uvezao Boga pitaj, uglavnom sva su imala žestoku cijenu i bila u odličnom stanju. Još ih dosta ima na OLX-u. Imao je jedan perfektan P505 GTI, dok sam se okrenuo on je prodat.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14562 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

joj vidio sam taj auto u Mostaru jednom, strasno :run:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14563 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Jel metalik plavi?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14564 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

nmgu se sjetit tacno :sad:

onaj nos mu je prejeben :thumbup:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#14565 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Nema veze. Ovaj je bio, i izgledao je doslovno kao nov. :thumbup:
Peryton_
Posts: 1242
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#14566 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Peryton_ »

canvra888 wrote: 15/12/2022 17:05 Onaj Matko na YT ima hrpu videa oko tih totalki iz SAD-a i kako ih šalju ovamo za Evropu, prije svega u Poljsku čini mi se pa se tu sastavljaju i idu dalje.
Zar se neki tezak incident ne bi mogao otkriti pri pregledu vozila, pogotovo za vozilo koje je u garanciji?

Neko ko ima 70 milja i ko kupuje vozilo takve klase, moze platiti milju za la budicu i pregled u ovlastenom po svom izboru.
Ne kazem da nema sranja, ali tako je svugdje
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14567 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Peryton_ wrote: 15/12/2022 19:55
canvra888 wrote: 15/12/2022 17:05 Onaj Matko na YT ima hrpu videa oko tih totalki iz SAD-a i kako ih šalju ovamo za Evropu, prije svega u Poljsku čini mi se pa se tu sastavljaju i idu dalje.
Neko ko ima 70 milja i ko kupuje vozilo takve klase, moze platiti milju za la budicu i pregled u ovlastenom po svom izboru.
Ne kazem da nema sranja, ali tako je svugdje
Ma nisu to samo baš tolike cifre, ima auta i u rasponima od 20-30k, barem ono što je on imao u videima.
Zar se neki tezak incident ne bi mogao otkriti pri pregledu vozila, pogotovo za vozilo koje je u garanciji?
Zato dijelom i snima to, reklamira carvertical i prikazuje kako na izvještajima nekih random auta sa oglasnika imaju fotografije kada su bili devastirani u SAD. Što se tiče otkrivanja pri pregledu, to sve zavisi koliko su se trudili da zamaskiraju sve to, ali eto, uvijek se nađe neka budala kojoj se može i to uvalit.
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#14568 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Darh Wader »

canvra888 wrote: 13/12/2022 15:28
heat wrote: 13/12/2022 15:18 Moze li neko podijeliti iskustvo ili prijedlog za ovu sarenoliku ideju do cca 22 milje, a po mogucnosti da je benzin?
Mazda CX-7, Audi A5, Passat CC, BMW 5 ili Mercedes E.
Očajna je ponuda benzinaca kod nas svih tih pobrojanih modela, posebno tih švapskih. Ako bi gledao striktno benzinca, onda CX-7 i Mercedes E200 (M 271).

Ako bi dizela, onda ti je ponuda sasvim ok. I A5 i CC imaju već dokazani 2.0 tdi koji je dobar motor, više se svodi na tvoju ličnu preferencu. Možeš do 22k i W212 E klasu ganjat prije facelifta, samo ih je većina prešla pofino. F10 je van budžeta u ovoj računici.
Teško možeš naći dizela za ove pare A5 i CC ako cilja na facelift 2011-2012.BMW 5 i E 200 takođe teško a i ovi motori od 2.0 su preslabi za ove limuzine trom auto.
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14569 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Darh Wader wrote: 16/12/2022 09:52
canvra888 wrote: 13/12/2022 15:28

Očajna je ponuda benzinaca kod nas svih tih pobrojanih modela, posebno tih švapskih. Ako bi gledao striktno benzinca, onda CX-7 i Mercedes E200 (M 271).

Ako bi dizela, onda ti je ponuda sasvim ok. I A5 i CC imaju već dokazani 2.0 tdi koji je dobar motor, više se svodi na tvoju ličnu preferencu. Možeš do 22k i W212 E klasu ganjat prije facelifta, samo ih je većina prešla pofino. F10 je van budžeta u ovoj računici.
Teško možeš naći dizela za ove pare A5 i CC ako cilja na facelift 2011-2012.BMW 5 i E 200 takođe teško a i ovi motori od 2.0 su preslabi za ove limuzine trom auto.
Nije doduše detaljisao želi li facelift, a facelift A5 i CC dizela ima do 22k. Također i W212 pre facelift ima itekako puno primjeraka do 22k, kao što sam i napisao.

Ne bih se složio da je E 220d (170 ks) i 520d (184 ks) u bilo kojem smislu slabo. Sa 400 Nm i 8.8s 0-100 odnosno 380 Nm i 8.2s 0-100 si brži od vjerovatno 75-85% učesnika u saobraćaju.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14570 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

jesi jesi, al kad si na vecim brzinama...vidi tezinu tih auta, ne vjerujem ispod 1600 da su, i ja bi tu snagu s rezervom uzimao...

najvise kredita tu ide na mjenjace, koji ga drzi u najboljem opsegu vazda :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14571 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Amare ti da si ikad provozao ovaj 520 d ili e 220 cdi, ne bi tako pričao, tj. pisao.
Ne da idu dobro, idu odlično.....stotku fataju ispod cenera, pa je li to fakat slabo? Medjuubrzanja su takodjer više odlična nego loša..
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#14572 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

F10ka je i dan danas baš dobro auto
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#14573 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Evolution_IV wrote: 16/12/2022 14:32 jesi jesi, al kad si na vecim brzinama...vidi tezinu tih auta, ne vjerujem ispod 1600 da su, i ja bi tu snagu s rezervom uzimao...

najvise kredita tu ide na mjenjace, koji ga drzi u najboljem opsegu vazda :thumbup:
Zato sam i napisao 0-100 km/h vremena, al haj da se i ne gleda to, ako ne vjeruješ meni, ima zeperfs.com pa provjeri sam međuubrzanja. Ako je prosješnom balkancu 2.0 TDI od 140 KS u Golfu V raketa koja jede asfalt, onda ti ja garantujem da si u najgorem slučaju u rangu te 'rakete', a vjerovatno i iznad toga, tj. u ovih 20-ak %
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14574 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 16/12/2022 14:40 Amare ti da si ikad provozao ovaj 520 d ili e 220 cdi, ne bi tako pričao, tj. pisao.
Ne da idu dobro, idu odlično.....stotku fataju ispod cenera, pa je li to fakat slabo? Medjuubrzanja su takodjer više odlična nego loša..
poslije 330i i 530d ni ne zelim vjeruj :lol:

ma odlicne masine, bolje volvo d5 kupit :skoljka:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#14575 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

canvra888 wrote: 16/12/2022 15:45
Evolution_IV wrote: 16/12/2022 14:32 jesi jesi, al kad si na vecim brzinama...vidi tezinu tih auta, ne vjerujem ispod 1600 da su, i ja bi tu snagu s rezervom uzimao...

najvise kredita tu ide na mjenjace, koji ga drzi u najboljem opsegu vazda :thumbup:
Zato sam i napisao 0-100 km/h vremena, al haj da se i ne gleda to, ako ne vjeruješ meni, ima zeperfs.com pa provjeri sam međuubrzanja. Ako je prosješnom balkancu 2.0 TDI od 140 KS u Golfu V raketa koja jede asfalt, onda ti ja garantujem da si u najgorem slučaju u rangu te 'rakete', a vjerovatno i iznad toga, tj. u ovih 20-ak %
Ne znam ja :D

prosjecnom balkancu je 90ks dizela raketa realno :thumbup:
Post Reply