Sreća pa imaš ceste na nivou i bez gužve i radara zajedno sa autoputem bez ograničenja da uživaš u mašinama od 250+ ks u svakom trenutku vožnjeEvolution_IV wrote: ↑16/12/2022 16:17Ne znam jacanvra888 wrote: ↑16/12/2022 15:45
Zato sam i napisao 0-100 km/h vremena, al haj da se i ne gleda to, ako ne vjeruješ meni, ima zeperfs.com pa provjeri sam međuubrzanja. Ako je prosješnom balkancu 2.0 TDI od 140 KS u Golfu V raketa koja jede asfalt, onda ti ja garantujem da si u najgorem slučaju u rangu te 'rakete', a vjerovatno i iznad toga, tj. u ovih 20-ak %![]()
prosjecnom balkancu je 90ks dizela raketa realno![]()
Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14576 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14577 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#14578 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Od Olova do Trnova preko brda i dolova... 

-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#14579 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Opet malo 200KS a svi voze auta po 100KS 
- mk ultra
- Posts: 24041
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#14580 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma ne bi preko bOlova mogao nista ni sa 500ks
Ako hoces preko pune, nebesa su granica
Ako hoces preko pune, nebesa su granica
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#14581 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I sa 200KS ti jedino preostaje da cekas nizbrdicu za preticanje, to ne mice s mjesta 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14582 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Što više imaš, sve ti više treba. 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#14583 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja danas munt'o malo zenu da cipujem Astru 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14584 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
uradi, i to s plinom nek ti podesi 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#14585 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U mene trosi oba goriva istovremeno, nema tu s plinom il bez
kontam da ce se ovaj fen razletit 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14586 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
one stare j su isle na 170ks bez problema
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#14588 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Naletih na njega maloprije, odlican.
Fkt za grada bolji auto ne treba.
Fkt za grada bolji auto ne treba.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#14589 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14590 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Imao sam u familiji jednu ovakvu tursku Europu. Sem ručica ablendera i žmigavaca, nikada ništa. Doduše nakon 20 godina trebalo joj je raditi zadnje blatobrane.
Za 2000 kome treba zahvalno auto, a ne šminka od ovoga teško može bolje.
Za 2000 kome treba zahvalno auto, a ne šminka od ovoga teško može bolje.
- rocco_siffredi
- Posts: 1643
- Joined: 25/07/2015 14:13
#14591 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14592 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
prvo, sto ti to treba u zivoturocco_siffredi wrote: ↑17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
nije on toliko losh, nego je materijal za radilicu bio los pa su isle po nabavnoj
to su nasi preposteni sverceri uvozili budzasto, sve je to goli lesh vecinom
sretno, bolje nadji Mitsubishi asx 1.8did 4x4
Last edited by Evolution_IV on 17/12/2022 08:07, edited 1 time in total.
- kabal1337
- Posts: 13456
- Joined: 11/02/2012 21:08
#14593 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
hahaha inace benzinski motori su im poznati po izdrzljivosti a ne dizelski. Jedino ako ces kupiti neki pa voziti do 100 000 km i noga ( dizel)rocco_siffredi wrote: ↑17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
-
Seawolf
- Posts: 9181
- Joined: 14/06/2012 22:59
#14594 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Izbjegavaj ih, osim ako se ne radi o nekom iz produkcije u zadnje tri godine postojanja (2016 - 2018) u Euro 6 varijanti ....rocco_siffredi wrote: ↑17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
https://www.hotcars.com/subaru-ee20-box ... el-engine/
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14595 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
@kabal1337
kako kome
kako kome
- sime_cipol
- Posts: 23442
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#14596 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Malo ti sto te Sarajevo sekira pa hoces i auto da te zafrkavarocco_siffredi wrote: ↑17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
- B6Redhell
- Posts: 7822
- Joined: 25/12/2010 04:56
#14597 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne znam jeli ti ovo sarkazam da su benziski poznati po izdrzljivosti.kabal1337 wrote: ↑17/12/2022 07:59hahaha inace benzinski motori su im poznati po izdrzljivosti a ne dizelski. Jedino ako ces kupiti neki pa voziti do 100 000 km i noga ( dizel)rocco_siffredi wrote: ↑17/12/2022 02:02 Ima li kakvih informacija o Subaru dizel motorima?
Negdje pročitam hvale ih, negdje kažu da su govno.
Gledam neki Subaru XV.
Pogotovo turbaci u wrx izvedbama.. to kad kupis. Kupi i rezervni motor. Trebat ce ti..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#14598 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
lupetate, fabricki mogu kolko hoces uz normalno odrzavanje, to sto tamo svako tjunira to je drugi par rukavica...iskustva u familiji sa 2.0T foresterom odlicna
mada, najbolja njihova serija je 2.0 dal obicni ili turbo
- B6Redhell
- Posts: 7822
- Joined: 25/12/2010 04:56
#14599 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma klinac..
ovo napisano je licno iskustvo od poznanika sa wrx i motorom koji nije imo ni 70-80k km.. mogu ti ga preporuciti.. psovat ce i subarija.
i onog ko pita za njih…
2.5L EJ motori poznati po drobljenju ležajeva.
Dihtung glave im smece.. ,
Uljno sito u crijevu koji opskrbljuje uljem turbopunjač zaštopa. turbo se isušuje, izjeda svoj ležaj i kao rezultat kontaminira uljni sistem. 5-10k km kasnije mozes ga J…
Na nekim novijim ,pri hladnom startu i laksim turiranjem karike sprzi, jer je toliko agresivno mapiran fabricki i usmjereno na smanjenje emisija ispusnih gasova.. jedni od najtezih motora za ulja, zajdno sa onim mazdinim mps i vw prve generacije fsi motorima.
motori od 2.0L, 1.8L i 2.2L su malo pouzdaniji. Ali nista specijalno..
ovo napisano je licno iskustvo od poznanika sa wrx i motorom koji nije imo ni 70-80k km.. mogu ti ga preporuciti.. psovat ce i subarija.
2.5L EJ motori poznati po drobljenju ležajeva.
Dihtung glave im smece.. ,
Uljno sito u crijevu koji opskrbljuje uljem turbopunjač zaštopa. turbo se isušuje, izjeda svoj ležaj i kao rezultat kontaminira uljni sistem. 5-10k km kasnije mozes ga J…
Na nekim novijim ,pri hladnom startu i laksim turiranjem karike sprzi, jer je toliko agresivno mapiran fabricki i usmjereno na smanjenje emisija ispusnih gasova.. jedni od najtezih motora za ulja, zajdno sa onim mazdinim mps i vw prve generacije fsi motorima.
motori od 2.0L, 1.8L i 2.2L su malo pouzdaniji. Ali nista specijalno..
- kabal1337
- Posts: 13456
- Joined: 11/02/2012 21:08
#14600 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
logicno da je sarkazam, problemi za dihtungom glave itd...B6Redhell wrote: ↑17/12/2022 16:37 Ma klinac..
ovo napisano je licno iskustvo od poznanika sa wrx i motorom koji nije imo ni 70-80k km.. mogu ti ga preporuciti.. psovat ce i subarija.i onog ko pita za njih…
2.5L EJ motori poznati po drobljenju ležajeva.
Dihtung glave im smece.. ,
Uljno sito u crijevu koji opskrbljuje uljem turbopunjač zaštopa. turbo se isušuje, izjeda svoj ležaj i kao rezultat kontaminira uljni sistem. 5-10k km kasnije mozes ga J…
Na nekim novijim ,pri hladnom startu i laksim turiranjem karike sprzi, jer je toliko agresivno mapiran fabricki i usmjereno na smanjenje emisija ispusnih gasova.. jedni od najtezih motora za ulja, zajdno sa onim mazdinim mps i vw prve generacije fsi motorima.
motori od 2.0L, 1.8L i 2.2L su malo pouzdaniji. Ali nista specijalno..
Covjek sve objasnio, a da i mjenjaci ko ledenice hahaha
https://www.youtube.com/shorts/hsHEMElmtqQ
