Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68126 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

Point,
Ti si u Skandinaviji?
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#68127 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

dale cooper wrote: 16/12/2022 01:24
Point. wrote: 16/12/2022 01:12 Znači 8orka je spremna dati Boga oca samo da se dočepaju komada vlasti. Da su oni potpisivali Dejton danas bi imali nezavisnu RS, neovisnu HB i Republiku Sarajevo. Veće ublehe od ovog prosjećnog bivšeg košarkaša nema na bh političkom nebu.

A čekaj ko kaže da je napušten NATO? Pa sam Dodik je danas rekao da se suradnja sa NATO-om nastavlja.
"Dakle, mislim da je uložen ozbiljan napor, ozbiljna brzina, i uvažavanje partnera koji su došli u ovo sve, to je podrazumijevalo nekoliko osnovnih dokumenata, usvajanje važnih dokumenta za funkcionisanje budžeta, razvojnih planova i deblokada planova. Mislim da smo dobro izabrali dan, kada Bosna i Hercegovina treba da dobije kandidatski status", kazao je Dodik.

Poručio je da postoje razlike, da niko nije napustio svoje pozicije i rekao da će se nastaviti baviti pitanjima saradnje, te da Bosna i Hercegovina ima plan reformi za odbranu i saradnju sa NATO-m koji će nastaviti raditi.

Isatako je da su pregovarači iz Osmorke bili uporni u nastojanju da osiguraju svoje pozicije i interese, ali i jednako fleksibilni te da je neobično brzo se došlo do konsenzusa

"Ne sumnjivo da postoji saradnja sa NATO-om, nesumnjivo da je rečeno u dokumentu da to ne prejudicira proširenje i nesumnjivo da će odluka o pristupanju Bosni i Hercegovine NATO-u biti donesena u Bosni i Hercegovini. HDZ ima svoje pozicije oko NATO i misli da treba, Osmorka misli da treba, mi mislimo da ne treba i ništa nismo dodavali ni oduzimali iz programa reformi", kazao je Dodik o putu ka NATO.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-z ... /221215141
Pa poslušali smo govor Nikšića. Euroatlantske integracije su zamjenjene samo na evropske.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68128 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

Point. wrote: 16/12/2022 11:02
dale cooper wrote: 16/12/2022 01:24

A čekaj ko kaže da je napušten NATO? Pa sam Dodik je danas rekao da se suradnja sa NATO-om nastavlja.



https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-z ... /221215141
Pa poslušali smo govor Nikšića. Euroatlantske integracije su zamjenjene samo na evropske.
fatate se za slamke.

ne bi bilo loše provjeriti i šta te evropske integracije podrazumijevaju.
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#68129 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

dustaban wrote: 16/12/2022 07:46 Čitam ovu gore raspravu o ljiljanima i ne znam bil se smijo il plako.
A stvar je vrlo prosta - Bosnjaci NEMAJU svoju zastavu vec prisvajaju sve sta je drzavno. Tako su sjebali ljiljane i bogami će i ovaj trokut zavrsiti isto tako.
Tip se hvali kako je na svojoj svadbi pronoso drzavnu zastavu kroz zapadni mostar?! I sta ocekuje? Da ja zbog toga zavole i oni tamo?

Lako je lajati po drugima, ima li ovdje iko ogledalo?
Auu koje gluposti valjaš. Znači u tvom ružičastom svijetu ako mašeš državnom zastavom onda je u stvari prisvajaš tj turaš u oko nekom drugom koji isto živi u istoj državi? Bošnjaci su sjebali ljiljane jer druga dva naroda imaju svoje nekakve zastave naroda? Genijalno svega mi.

Stvar je vrlo prosta. Narodi ne bi trebali imati nekakve svoje zastave nego jedna jedina, državna. Genije, kojom zastavom smiju Bošnjaci da mašu a da je ne prisvajaju kao samo svoju i da ne vrijeđaju druge?
User avatar
dr_Evil
Posts: 21777
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#68130 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Point. wrote: 16/12/2022 11:11
dustaban wrote: 16/12/2022 07:46 Čitam ovu gore raspravu o ljiljanima i ne znam bil se smijo il plako.
A stvar je vrlo prosta - Bosnjaci NEMAJU svoju zastavu vec prisvajaju sve sta je drzavno. Tako su sjebali ljiljane i bogami će i ovaj trokut zavrsiti isto tako.
Tip se hvali kako je na svojoj svadbi pronoso drzavnu zastavu kroz zapadni mostar?! I sta ocekuje? Da ja zbog toga zavole i oni tamo?

Lako je lajati po drugima, ima li ovdje iko ogledalo?
Auu koje gluposti valjaš. Znači u tvom ružičastom svijetu ako mašeš državnom zastavom onda je u stvari prisvajaš tj turaš u oko nekom drugom koji isto živi u istoj državi? Bošnjaci su sjebali ljiljane jer druga dva naroda imaju svoje nekakve zastave naroda? Genijalno svega mi.

Stvar je vrlo prosta. Narodi ne bi trebali imati nekakve svoje zastave nego jedna jedina, državna. Genije, kojom zastavom smiju Bošnjaci da mašu a da je ne prisvajaju kao samo svoju i da ne vrijeđaju druge?

Kakvi smo svi zajedno mozemo da se skupimo pod zastavom na kojoj je sunce
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68131 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 11:06
Point. wrote: 16/12/2022 11:02
Pa poslušali smo govor Nikšića. Euroatlantske integracije su zamjenjene samo na evropske.
fatate se za slamke.

ne bi bilo loše provjeriti i šta te evropske integracije podrazumijevaju.
Pa vjerovatno ce nam Nerko objasniti sta su europske a sta su euroatlantske integracije, cim je imao potrebu da ispravlja
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#68132 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

PM72 wrote: 16/12/2022 11:02 Point,
Ti si u Skandinaviji?
ne razumiju oni nase dnevne probleme. i dzaba sve.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68133 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

sumirprimus wrote: 16/12/2022 11:15
PM72 wrote: 16/12/2022 11:02 Point,
Ti si u Skandinaviji?
ne razumiju oni nase dnevne probleme. i dzaba sve.
Što si dalje od table Bosna i Hercegovina -veći si patriota.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#68134 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dustaban »

Point. wrote: 16/12/2022 11:11
dustaban wrote: 16/12/2022 07:46 Čitam ovu gore raspravu o ljiljanima i ne znam bil se smijo il plako.
A stvar je vrlo prosta - Bosnjaci NEMAJU svoju zastavu vec prisvajaju sve sta je drzavno. Tako su sjebali ljiljane i bogami će i ovaj trokut zavrsiti isto tako.
Tip se hvali kako je na svojoj svadbi pronoso drzavnu zastavu kroz zapadni mostar?! I sta ocekuje? Da ja zbog toga zavole i oni tamo?
Lako je lajati po drugima, ima li ovdje iko ogledalo?
Auu koje gluposti valjaš. Znači u tvom ružičastom svijetu ako mašeš državnom zastavom onda je u stvari prisvajaš tj turaš u oko nekom drugom koji isto živi u istoj državi? Bošnjaci su sjebali ljiljane jer druga dva naroda imaju svoje nekakve zastave naroda? Genijalno svega mi.
Stvar je vrlo prosta. Narodi ne bi trebali imati nekakve svoje zastave nego jedna jedina, državna. Genije, kojom zastavom smiju Bošnjaci da mašu a da je ne prisvajaju kao samo svoju i da ne vrijeđaju druge?
Ja valjam gluposti a ti si mi mnogo pametan :lol:

Ponavljam pitanje - sta je obiljezje naroda zvanog Bosnjaci?
Ne znate. Neki tvrde da su to ljiljani tj. bivsa drzavna zastava, oni u Sandzaku napravili nekakvu kombinaciju lap-lapo, a sve je pocelo sa zastavom Federacije kad su kraj sahovnice smislili da je simbol Bosnjaka ljiljan na zelenoj podlozi?!
Stvar je vrlo jednostavna, drzavu treba odvojiti od ovih nasih religijskih nacija, ali bosnjacki korpus to uporno odbija, nece da se odvoji od drzavne materine sise i da je dijeli sa bracom. Tu je problem.

Dakle ne znate sto je identitet Bosnjaka, lutate, izmisljate, falsifikujete, provaljujete se... i onda vam svi drugi krivi.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68135 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

palermo wrote: 16/12/2022 11:14
Chmoljo wrote: 16/12/2022 11:06

fatate se za slamke.

ne bi bilo loše provjeriti i šta te evropske integracije podrazumijevaju.
Pa vjerovatno ce nam Nerko objasniti sta su europske a sta su euroatlantske integracije, cim je imao potrebu da ispravlja
objasnio je Bakir. nema u NATO bez srpskog da.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68136 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 11:26
palermo wrote: 16/12/2022 11:14

Pa vjerovatno ce nam Nerko objasniti sta su europske a sta su euroatlantske integracije, cim je imao potrebu da ispravlja
objasnio je Bakir. nema u NATO bez srpskog da.
Bake objasnio, a Nerko implementirao.... :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52680
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#68137 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

palermo wrote: 16/12/2022 11:28
Chmoljo wrote: 16/12/2022 11:26

objasnio je Bakir. nema u NATO bez srpskog da.
Bake objasnio, a Nerko implementirao.... :thumbup:
Alija potpisao, prvo. pa onda sve ostalo.

drugo je što izetbegovići potpišu pa poslije slažu.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68138 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Chmoljo wrote: 16/12/2022 11:29
palermo wrote: 16/12/2022 11:28

Bake objasnio, a Nerko implementirao.... :thumbup:
Alija potpisao, prvo. pa onda sve ostalo.

drugo je što izetbegovići potpišu pa poslije slažu.
Dobro, barem je sada lakse svima. Valjda Nerko nece slagati I drzat ce se onog sto je juce rekao...
User avatar
Javier Pena
Posts: 940
Joined: 09/11/2020 21:50

#68139 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Javier Pena »

SDA-ovci sad zabrinuti za NATO put. Oni ga ukinuli zarad uhljebljenja
:lol:
User avatar
Point.
Posts: 33479
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#68140 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

PM72 wrote: 16/12/2022 11:02 Point,
Ti si u Skandinaviji?
Correct.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68141 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

dustaban wrote: 16/12/2022 11:21
Point. wrote: 16/12/2022 11:11
Auu koje gluposti valjaš. Znači u tvom ružičastom svijetu ako mašeš državnom zastavom onda je u stvari prisvajaš tj turaš u oko nekom drugom koji isto živi u istoj državi? Bošnjaci su sjebali ljiljane jer druga dva naroda imaju svoje nekakve zastave naroda? Genijalno svega mi.
Stvar je vrlo prosta. Narodi ne bi trebali imati nekakve svoje zastave nego jedna jedina, državna. Genije, kojom zastavom smiju Bošnjaci da mašu a da je ne prisvajaju kao samo svoju i da ne vrijeđaju druge?
Ja valjam gluposti a ti si mi mnogo pametan :lol:

Ponavljam pitanje - sta je obiljezje naroda zvanog Bosnjaci?
Ne znate. Neki tvrde da su to ljiljani tj. bivsa drzavna zastava, oni u Sandzaku napravili nekakvu kombinaciju lap-lapo, a sve je pocelo sa zastavom Federacije kad su kraj sahovnice smislili da je simbol Bosnjaka ljiljan na zelenoj podlozi?!
Stvar je vrlo jednostavna, drzavu treba odvojiti od ovih nasih religijskih nacija, ali bosnjacki korpus to uporno odbija, nece da se odvoji od drzavne materine sise i da je dijeli sa bracom. Tu je problem.

Dakle ne znate sto je identitet Bosnjaka, lutate, izmisljate, falsifikujete, provaljujete se... i onda vam svi drugi krivi.
Valjaa gluposti i to samo takve...Bosnjaci prisvajaju? Kako..tako sto postuju drzavu?

Znaci ja postujem BiH i njemu zastavu, a ti ne postujes ni jedno ni drugo..i onda logicno jel ja to prisvajam?

Hrvati i Srbi su gradjani ove drzave kolilo sam i ja, ako oni ne zele da priznaju drzavu u kojoj zive a ja zelim..to ne znaci da je ja svojatam nego da je oni odbijaju....

Zvanicna zastava BiH pod kojom je primljena u UN su ljiljani...al dodje HvO kae borimo se za BiH al pod shaovnicom..znamo svi za sta su se borili al da ne idemo sad u to...i sta je zakljucak ljiljani su bosnjacki?

Nisu ni ljiljani ni trokut bosnjacki negk jedino Bosnjack ovu drzavu smatraju svojom i postuju njene simbole
User avatar
dr_Evil
Posts: 21777
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#68142 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

palermo wrote: 16/12/2022 11:28
Chmoljo wrote: 16/12/2022 11:26

objasnio je Bakir. nema u NATO bez srpskog da.
Bake objasnio, a Nerko implementirao.... :thumbup:
Kako ce Nerko implementirati, kad je Bake implementirao. Bake i Komsic su donijeli zakon kojim Bosna ne moze u NATO bez potpisa 3 clana predsjednistva, iako su imali prije toga zakon koji kaze da mogu.

Nerko sada jedino moze ponovo taj zakon na glasanje pa da se izjasnimo, cik pogodi kako ce glasati SNSD?
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#68143 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Rothmans »

Bosnjaci smatraju BiH svojom , a na 70% teritorije prdnut ne smiju. Stvarno je vakat da prestanemo snivati snove i jamimo sta se moze
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#68144 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

sajber87 wrote: 16/12/2022 10:03
dr_Evil wrote: 16/12/2022 09:45

Budi cool, poslusaj sta kaze nas voljeni Topic, od 4:45 do 7:00, posebno bitno 6:10-7:00.
MI to sta je on tada pricao, i danas zivimo.



[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=vlHuY5_n0ek&t=295s[/youtube]
Ovaj lik skolski primjer fasiste, ali najgore sto mozemo da uradimo da da zaigramo njegovu igru pa da odgovorimo na slican nacin. Takvi se hrane mrznjom i jedino u mrznji mogu da opstanu. Bosna je bila i bosna ce biti od une do drine i od save do mora a sto se mene tice moze klub nazvati hrvatski na kvadrat, mi nesmijemo davati kiseonik na njegovo bljuvanje vatre. Mrznja se nikad u istoriji nije pobijedila mrznjom
eh, da smo mi ovako drzavu gradili gdje bi nam kraj bio? Ali jok. I dan danas podanicki mentalitet, popusi kurac pravoslavcima, katolicima, naguzi im se, povali bosnju gdje stignes, prodaj sta stignes, nadji svoj sitni interes. Nisu nas djaba ubijali u pojam 47 godina. Mujo nosi sjeno, marko cita.
palermo
Posts: 25335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#68145 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

dr_Evil wrote: 16/12/2022 11:36
palermo wrote: 16/12/2022 11:28

Bake objasnio, a Nerko implementirao.... :thumbup:
Kako ce Nerko implementirati, kad je Bake implementirao. Bake i Komsic su donijeli zakon kojim Bosna ne moze u NATO bez potpisa 3 clana predsjednistva, iako su imali prije toga zakon koji kaze da mogu.

Nerko sada jedino moze ponovo taj zakon na glasanje pa da se izjasnimo, cik pogodi kako ce glasati SNSD?
Dobro ljudi, shvatio sam, Nerko je stavljen pred svrsen cin....a I sve ostalo sto se desi ce biti samo zato sto je Nerko stavljen pred....pogadate, svrsen cin....

Ja mislim da sam shvatio...valjda ce I drugi...
User avatar
denis.istok
Posts: 926
Joined: 09/04/2010 13:12

#68146 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by denis.istok »

Forum je mjesto gdje pojedinici bez prestanka pokusavaju uvjeriti ove druge da su u pravu, a ovi drugi inace uvjeravaju prve.

Nek je nama sa srecom novo VM, ko zna, mozda se nesto i promjeni. Jucer smo vec primljeni skoro u EU.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68147 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Rothmans wrote: 16/12/2022 11:38 Bosnjaci smatraju BiH svojom , a na 70% teritorije prdnut ne smiju. Stvarno je vakat da prestanemo snivati snove i jamimo sta se moze
Ako ti ne smijes ne znaci da drugi ne smiju
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#68148 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

Point. wrote: 16/12/2022 11:32
PM72 wrote: 16/12/2022 11:02 Point,
Ti si u Skandinaviji?
Correct.
Sve ok,vidim da voliš Bosnu više od mene
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#68149 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Evo kaze Klix Helez novi ministar odbrane..pa jbt :-)
User avatar
dr_Evil
Posts: 21777
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#68150 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

palermo wrote: 16/12/2022 11:39
dr_Evil wrote: 16/12/2022 11:36

Kako ce Nerko implementirati, kad je Bake implementirao. Bake i Komsic su donijeli zakon kojim Bosna ne moze u NATO bez potpisa 3 clana predsjednistva, iako su imali prije toga zakon koji kaze da mogu.

Nerko sada jedino moze ponovo taj zakon na glasanje pa da se izjasnimo, cik pogodi kako ce glasati SNSD?
Dobro ljudi, shvatio sam, Nerko je stavljen pred svrsen cin....a I sve ostalo sto se desi ce biti samo zato sto je Nerko stavljen pred....pogadate, svrsen cin....

Ja mislim da sam shvatio...valjda ce I drugi...
MOgao je uraditi ovako kao 2018:

1. Ne uci u koaliciju sa SDS/PDP-om iako je bilo moguce
2. Ne dogovoriti u isto vrijeme potpisivanje federalne i drzavne vlasti
3. Prekinuti NATO put lijepe nase, i prilagodit ga da prati Srbiju
4. Uspostaviti drzavnu vlast, dok federalna ceka 2026 u tehnickom mandata
5. Uspostaviti mehanizam koordinacije gdje je entitet nadlezan drzavi

Sve 5 navedeno su Bakir i Komso uradili, a nisu morali. Nerko je uradio ono pod 1.

Svrsen cin ili ne, on je nasa realnost. Nerko je dogovorio da se taj lazni ANP salje svake godine, i da sve iz njega mora ispostovati, potpisano. Daj boze da se i to ostvari!
Locked