Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#68126 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Point,
Ti si u Skandinaviji?
Ti si u Skandinaviji?
- Point.
- Posts: 33486
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#68127 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa poslušali smo govor Nikšića. Euroatlantske integracije su zamjenjene samo na evropske.dale cooper wrote: ↑16/12/2022 01:24A čekaj ko kaže da je napušten NATO? Pa sam Dodik je danas rekao da se suradnja sa NATO-om nastavlja.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-z ... /221215141"Dakle, mislim da je uložen ozbiljan napor, ozbiljna brzina, i uvažavanje partnera koji su došli u ovo sve, to je podrazumijevalo nekoliko osnovnih dokumenata, usvajanje važnih dokumenta za funkcionisanje budžeta, razvojnih planova i deblokada planova. Mislim da smo dobro izabrali dan, kada Bosna i Hercegovina treba da dobije kandidatski status", kazao je Dodik.
Poručio je da postoje razlike, da niko nije napustio svoje pozicije i rekao da će se nastaviti baviti pitanjima saradnje, te da Bosna i Hercegovina ima plan reformi za odbranu i saradnju sa NATO-m koji će nastaviti raditi.
Isatako je da su pregovarači iz Osmorke bili uporni u nastojanju da osiguraju svoje pozicije i interese, ali i jednako fleksibilni te da je neobično brzo se došlo do konsenzusa
"Ne sumnjivo da postoji saradnja sa NATO-om, nesumnjivo da je rečeno u dokumentu da to ne prejudicira proširenje i nesumnjivo da će odluka o pristupanju Bosni i Hercegovine NATO-u biti donesena u Bosni i Hercegovini. HDZ ima svoje pozicije oko NATO i misli da treba, Osmorka misli da treba, mi mislimo da ne treba i ništa nismo dodavali ni oduzimali iz programa reformi", kazao je Dodik o putu ka NATO.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52710
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#68128 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
fatate se za slamke.Point. wrote: ↑16/12/2022 11:02Pa poslušali smo govor Nikšića. Euroatlantske integracije su zamjenjene samo na evropske.dale cooper wrote: ↑16/12/2022 01:24
A čekaj ko kaže da je napušten NATO? Pa sam Dodik je danas rekao da se suradnja sa NATO-om nastavlja.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-z ... /221215141
ne bi bilo loše provjeriti i šta te evropske integracije podrazumijevaju.
- Point.
- Posts: 33486
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#68129 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Auu koje gluposti valjaš. Znači u tvom ružičastom svijetu ako mašeš državnom zastavom onda je u stvari prisvajaš tj turaš u oko nekom drugom koji isto živi u istoj državi? Bošnjaci su sjebali ljiljane jer druga dva naroda imaju svoje nekakve zastave naroda? Genijalno svega mi.dustaban wrote: ↑16/12/2022 07:46 Čitam ovu gore raspravu o ljiljanima i ne znam bil se smijo il plako.
A stvar je vrlo prosta - Bosnjaci NEMAJU svoju zastavu vec prisvajaju sve sta je drzavno. Tako su sjebali ljiljane i bogami će i ovaj trokut zavrsiti isto tako.
Tip se hvali kako je na svojoj svadbi pronoso drzavnu zastavu kroz zapadni mostar?! I sta ocekuje? Da ja zbog toga zavole i oni tamo?
Lako je lajati po drugima, ima li ovdje iko ogledalo?
Stvar je vrlo prosta. Narodi ne bi trebali imati nekakve svoje zastave nego jedna jedina, državna. Genije, kojom zastavom smiju Bošnjaci da mašu a da je ne prisvajaju kao samo svoju i da ne vrijeđaju druge?
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#68130 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Point. wrote: ↑16/12/2022 11:11Auu koje gluposti valjaš. Znači u tvom ružičastom svijetu ako mašeš državnom zastavom onda je u stvari prisvajaš tj turaš u oko nekom drugom koji isto živi u istoj državi? Bošnjaci su sjebali ljiljane jer druga dva naroda imaju svoje nekakve zastave naroda? Genijalno svega mi.dustaban wrote: ↑16/12/2022 07:46 Čitam ovu gore raspravu o ljiljanima i ne znam bil se smijo il plako.
A stvar je vrlo prosta - Bosnjaci NEMAJU svoju zastavu vec prisvajaju sve sta je drzavno. Tako su sjebali ljiljane i bogami će i ovaj trokut zavrsiti isto tako.
Tip se hvali kako je na svojoj svadbi pronoso drzavnu zastavu kroz zapadni mostar?! I sta ocekuje? Da ja zbog toga zavole i oni tamo?
Lako je lajati po drugima, ima li ovdje iko ogledalo?
Stvar je vrlo prosta. Narodi ne bi trebali imati nekakve svoje zastave nego jedna jedina, državna. Genije, kojom zastavom smiju Bošnjaci da mašu a da je ne prisvajaju kao samo svoju i da ne vrijeđaju druge?
Kakvi smo svi zajedno mozemo da se skupimo pod zastavom na kojoj je sunce
-
palermo
- Posts: 25339
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#68131 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa vjerovatno ce nam Nerko objasniti sta su europske a sta su euroatlantske integracije, cim je imao potrebu da ispravlja
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#68133 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Što si dalje od table Bosna i Hercegovina -veći si patriota.
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#68134 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja valjam gluposti a ti si mi mnogo pametanPoint. wrote: ↑16/12/2022 11:11Auu koje gluposti valjaš. Znači u tvom ružičastom svijetu ako mašeš državnom zastavom onda je u stvari prisvajaš tj turaš u oko nekom drugom koji isto živi u istoj državi? Bošnjaci su sjebali ljiljane jer druga dva naroda imaju svoje nekakve zastave naroda? Genijalno svega mi.dustaban wrote: ↑16/12/2022 07:46 Čitam ovu gore raspravu o ljiljanima i ne znam bil se smijo il plako.
A stvar je vrlo prosta - Bosnjaci NEMAJU svoju zastavu vec prisvajaju sve sta je drzavno. Tako su sjebali ljiljane i bogami će i ovaj trokut zavrsiti isto tako.
Tip se hvali kako je na svojoj svadbi pronoso drzavnu zastavu kroz zapadni mostar?! I sta ocekuje? Da ja zbog toga zavole i oni tamo?
Lako je lajati po drugima, ima li ovdje iko ogledalo?
Stvar je vrlo prosta. Narodi ne bi trebali imati nekakve svoje zastave nego jedna jedina, državna. Genije, kojom zastavom smiju Bošnjaci da mašu a da je ne prisvajaju kao samo svoju i da ne vrijeđaju druge?
Ponavljam pitanje - sta je obiljezje naroda zvanog Bosnjaci?
Ne znate. Neki tvrde da su to ljiljani tj. bivsa drzavna zastava, oni u Sandzaku napravili nekakvu kombinaciju lap-lapo, a sve je pocelo sa zastavom Federacije kad su kraj sahovnice smislili da je simbol Bosnjaka ljiljan na zelenoj podlozi?!
Stvar je vrlo jednostavna, drzavu treba odvojiti od ovih nasih religijskih nacija, ali bosnjacki korpus to uporno odbija, nece da se odvoji od drzavne materine sise i da je dijeli sa bracom. Tu je problem.
Dakle ne znate sto je identitet Bosnjaka, lutate, izmisljate, falsifikujete, provaljujete se... i onda vam svi drugi krivi.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52710
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#68135 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
objasnio je Bakir. nema u NATO bez srpskog da.
-
palermo
- Posts: 25339
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52710
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
-
palermo
- Posts: 25339
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#68138 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobro, barem je sada lakse svima. Valjda Nerko nece slagati I drzat ce se onog sto je juce rekao...
- Javier Pena
- Posts: 940
- Joined: 09/11/2020 21:50
#68139 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
SDA-ovci sad zabrinuti za NATO put. Oni ga ukinuli zarad uhljebljenja
- Point.
- Posts: 33486
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68141 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Valjaa gluposti i to samo takve...Bosnjaci prisvajaju? Kako..tako sto postuju drzavu?dustaban wrote: ↑16/12/2022 11:21Ja valjam gluposti a ti si mi mnogo pametanPoint. wrote: ↑16/12/2022 11:11
Auu koje gluposti valjaš. Znači u tvom ružičastom svijetu ako mašeš državnom zastavom onda je u stvari prisvajaš tj turaš u oko nekom drugom koji isto živi u istoj državi? Bošnjaci su sjebali ljiljane jer druga dva naroda imaju svoje nekakve zastave naroda? Genijalno svega mi.
Stvar je vrlo prosta. Narodi ne bi trebali imati nekakve svoje zastave nego jedna jedina, državna. Genije, kojom zastavom smiju Bošnjaci da mašu a da je ne prisvajaju kao samo svoju i da ne vrijeđaju druge?![]()
Ponavljam pitanje - sta je obiljezje naroda zvanog Bosnjaci?
Ne znate. Neki tvrde da su to ljiljani tj. bivsa drzavna zastava, oni u Sandzaku napravili nekakvu kombinaciju lap-lapo, a sve je pocelo sa zastavom Federacije kad su kraj sahovnice smislili da je simbol Bosnjaka ljiljan na zelenoj podlozi?!
Stvar je vrlo jednostavna, drzavu treba odvojiti od ovih nasih religijskih nacija, ali bosnjacki korpus to uporno odbija, nece da se odvoji od drzavne materine sise i da je dijeli sa bracom. Tu je problem.
Dakle ne znate sto je identitet Bosnjaka, lutate, izmisljate, falsifikujete, provaljujete se... i onda vam svi drugi krivi.
Znaci ja postujem BiH i njemu zastavu, a ti ne postujes ni jedno ni drugo..i onda logicno jel ja to prisvajam?
Hrvati i Srbi su gradjani ove drzave kolilo sam i ja, ako oni ne zele da priznaju drzavu u kojoj zive a ja zelim..to ne znaci da je ja svojatam nego da je oni odbijaju....
Zvanicna zastava BiH pod kojom je primljena u UN su ljiljani...al dodje HvO kae borimo se za BiH al pod shaovnicom..znamo svi za sta su se borili al da ne idemo sad u to...i sta je zakljucak ljiljani su bosnjacki?
Nisu ni ljiljani ni trokut bosnjacki negk jedino Bosnjack ovu drzavu smatraju svojom i postuju njene simbole
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#68142 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kako ce Nerko implementirati, kad je Bake implementirao. Bake i Komsic su donijeli zakon kojim Bosna ne moze u NATO bez potpisa 3 clana predsjednistva, iako su imali prije toga zakon koji kaze da mogu.
Nerko sada jedino moze ponovo taj zakon na glasanje pa da se izjasnimo, cik pogodi kako ce glasati SNSD?
- Rothmans
- Posts: 4651
- Joined: 21/11/2019 21:32
#68143 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bosnjaci smatraju BiH svojom , a na 70% teritorije prdnut ne smiju. Stvarno je vakat da prestanemo snivati snove i jamimo sta se moze
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#68144 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
eh, da smo mi ovako drzavu gradili gdje bi nam kraj bio? Ali jok. I dan danas podanicki mentalitet, popusi kurac pravoslavcima, katolicima, naguzi im se, povali bosnju gdje stignes, prodaj sta stignes, nadji svoj sitni interes. Nisu nas djaba ubijali u pojam 47 godina. Mujo nosi sjeno, marko cita.sajber87 wrote: ↑16/12/2022 10:03Ovaj lik skolski primjer fasiste, ali najgore sto mozemo da uradimo da da zaigramo njegovu igru pa da odgovorimo na slican nacin. Takvi se hrane mrznjom i jedino u mrznji mogu da opstanu. Bosna je bila i bosna ce biti od une do drine i od save do mora a sto se mene tice moze klub nazvati hrvatski na kvadrat, mi nesmijemo davati kiseonik na njegovo bljuvanje vatre. Mrznja se nikad u istoriji nije pobijedila mrznjomdr_Evil wrote: ↑16/12/2022 09:45
Budi cool, poslusaj sta kaze nas voljeni Topic, od 4:45 do 7:00, posebno bitno 6:10-7:00.
MI to sta je on tada pricao, i danas zivimo.
[youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=vlHuY5_n0ek&t=295s[/youtube]
-
palermo
- Posts: 25339
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#68145 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobro ljudi, shvatio sam, Nerko je stavljen pred svrsen cin....a I sve ostalo sto se desi ce biti samo zato sto je Nerko stavljen pred....pogadate, svrsen cin....dr_Evil wrote: ↑16/12/2022 11:36Kako ce Nerko implementirati, kad je Bake implementirao. Bake i Komsic su donijeli zakon kojim Bosna ne moze u NATO bez potpisa 3 clana predsjednistva, iako su imali prije toga zakon koji kaze da mogu.
Nerko sada jedino moze ponovo taj zakon na glasanje pa da se izjasnimo, cik pogodi kako ce glasati SNSD?
Ja mislim da sam shvatio...valjda ce I drugi...
- denis.istok
- Posts: 926
- Joined: 09/04/2010 13:12
#68146 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Forum je mjesto gdje pojedinici bez prestanka pokusavaju uvjeriti ove druge da su u pravu, a ovi drugi inace uvjeravaju prve.
Nek je nama sa srecom novo VM, ko zna, mozda se nesto i promjeni. Jucer smo vec primljeni skoro u EU.
Nek je nama sa srecom novo VM, ko zna, mozda se nesto i promjeni. Jucer smo vec primljeni skoro u EU.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#68149 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Evo kaze Klix Helez novi ministar odbrane..pa jbt 
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#68150 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
MOgao je uraditi ovako kao 2018:palermo wrote: ↑16/12/2022 11:39Dobro ljudi, shvatio sam, Nerko je stavljen pred svrsen cin....a I sve ostalo sto se desi ce biti samo zato sto je Nerko stavljen pred....pogadate, svrsen cin....dr_Evil wrote: ↑16/12/2022 11:36
Kako ce Nerko implementirati, kad je Bake implementirao. Bake i Komsic su donijeli zakon kojim Bosna ne moze u NATO bez potpisa 3 clana predsjednistva, iako su imali prije toga zakon koji kaze da mogu.
Nerko sada jedino moze ponovo taj zakon na glasanje pa da se izjasnimo, cik pogodi kako ce glasati SNSD?
Ja mislim da sam shvatio...valjda ce I drugi...
1. Ne uci u koaliciju sa SDS/PDP-om iako je bilo moguce
2. Ne dogovoriti u isto vrijeme potpisivanje federalne i drzavne vlasti
3. Prekinuti NATO put lijepe nase, i prilagodit ga da prati Srbiju
4. Uspostaviti drzavnu vlast, dok federalna ceka 2026 u tehnickom mandata
5. Uspostaviti mehanizam koordinacije gdje je entitet nadlezan drzavi
Sve 5 navedeno su Bakir i Komso uradili, a nisu morali. Nerko je uradio ono pod 1.
Svrsen cin ili ne, on je nasa realnost. Nerko je dogovorio da se taj lazni ANP salje svake godine, i da sve iz njega mora ispostovati, potpisano. Daj boze da se i to ostvari!
