Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#67901 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Crithagra »

Ovako će im se smijati svih narednih godina, malo u facu a mnogo više iza leđa:

plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67902 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

tandmand wrote: 15/12/2022 22:47
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 15/12/2022 22:38 Baska aerodrom, hidrocentrale, NATO, plinovodi i ostale stvari koje se najmanje ticu Bosnjaka. Najveca enigma je kako oni misle pronaci jos 5 preletaca tipa Zvizdic u SDA da izglasaju drzavni IZ i to u roku od 6 mjeseci. Kojim metodama? Moraju imati neki plan. Ne idu sigurno grlom u jagode.
:?
Mozda je plan ambasada kompleksan, da ide na raspad SDA, da se zdrave snage pridruže osmorci a Bakir, Fadil ... za pokaznu vježbu uhapse u borbi protiv korupcije.
Plan sigurno postoji i nije sigurno hajd da probamo pa ce mo vidjeti. Metode su uvijek iste, zavrtanje ruku ili kupovina novcem.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17039
Joined: 27/04/2021 22:52

#67903 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Spit_fire wrote: 15/12/2022 22:53
tramvajtrojka wrote: 15/12/2022 22:46

Image

isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom :skoljka: :mrgreen: tad je okay bilo da se bozicni prijem odrzi u drzavnim institucijama a sad je cafirski krstaski obred :lol: :lol:

salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
Ljudino jesi ti svjestan da si zadnjih 10tak postova pisao i dokumentovao da...

"OSMORKA RADI ISTO KO SDA"

Ja I
:nargila: :nargila:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#67904 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DEMONIKA »

HelaS wrote: 15/12/2022 22:09 Zašto se vjerski praznik obilježava u zgradi državnog Parlamenta :?

Zar za te prilike ne služe crkve, katedrale i sl. sakralni objekti...

Image
a zašto da ne

bolje pitanje je
zašto imamo vjeronauk u školama
zar za to ne služe ti tvoji sakralni objekti
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#67905 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HelaS »

tramvajtrojka wrote: 15/12/2022 22:46
detroit-mercy wrote: 15/12/2022 22:27
Ne, to nije molitva niti vjerski obred nego obiljezavanje predsojeceg praznika na svecaniji nacin gdje se poziva javni i politicki zivot da to obiljezi. Praksa poznata svugdje u svijetu.
Predpostavaljam da ti slavis Bajram samo u dzamiji jer koji ces vrag u kuci kada nije sakralni objekt :skoljka:
Image

isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom :skoljka: :mrgreen: tad je okay bilo da se bozicni prijem odrzi u drzavnim institucijama a sad je cafirski krstaski obred :lol: :lol:

salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
Otkad neki zamjenici organiziraju ovakve skupove na kojima se obilježava vjerski praznik, u zgradi državnog Parlamenta :? Ili je Čović samozvani predstavnik svih BiH katolika, pa sa te pozicije kreira proslave :-)

Napisah maloprije iznad, znači li ovo Božično slavlje u zgradi državnog parlamenta pravo i muslimanima da Bajram proslave na sličan način... A Bajram ima 4 dana slavlja :D

Ne protivim se ljudima u njihovom slavlju vjerskih praznika, ali to trebaju da rade "u svojoj kući". Parlament nije takvo mjesto :-)
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#67906 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

palermo wrote: 15/12/2022 22:32
sajber87 wrote: 15/12/2022 22:26

Novi ustav, novi izborni zakon, drzavna imovina, ravnopravnost svih i ista prava na svakom pedlju bosne bosnjaka i hrvata u rs srba u fed kao i ostalih. Naucicemo na tezi nacin da saradjujemo umjesto da se koljemo i da je to jedini nacin za formiranje vlasti i za buducnost svih. To je moje misljenje a koliko ce sve to trajati ne znam ali par godina sigurno
ma odlično....

ja se nadam da će se to završiti makar do idućeg svjetskog u fudbalu....kakva bi to bila simbolika, rasplet počeo sa završetkom ovoga a dovršen sa početkom idućeg

kad gledaš iz te perspektive, onda je sasvum logično odustajanje od Nata....što će nam kad svakako uskoro riješavamo naše probleme...
Ne treba ti ovaj spin oko NATO a, znamo dobro kako to ide iznad sam ti objasnio a ti opet ;-)
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67907 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Spit_fire wrote: 15/12/2022 22:53
Ljudino jesi ti svjestan da si zadnjih 10tak postova pisao i dokumentovao da...

"OSMORKA RADI ISTO KO SDA"
Pa sad su skoro svi svjesni toga. Prica "sacekaj mo da vidimo" se je istrosila. Ali Osmorka predstavlja vecinu bosnjackog plemena i oni su ogledalo Bosnjaka. Sta god oni da potpisu imaju demokratsku legitimnost.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67908 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

sehohari wrote: 15/12/2022 22:51
General War wrote: 15/12/2022 22:48

Zar je bitno? Svi su dio osmorke, trojke...koga vec.
Ja, ok.
Uglavnom, te godine "staza" nista ne znace.

Vecina nase elite su Facebook politicari, lako je zamislivo da ih stranci preveslaju.
Ok, evo i mi seruckamo po forumu, pa tesko da nas neko moze preveslat...a uopste se ne radi o preveslavanju, vec namjeri
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67909 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

tandmand wrote: 15/12/2022 22:32
Chmoljo wrote: 15/12/2022 22:26

Doslovno prije par strana slika - bozicni prijem, bakir i nesvrsena studentica ispred zastave HB.

Njima je valjda halal. Ofetvila IZ.
Đaba su fetvili i đaba se Bakir pravio da je europljanin.
Otresoše ih ambasade kao da su libanonski Hezbollah.
E pa eto, ne sekiraj se i osmorku ce.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#67910 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

HelaS wrote: 15/12/2022 22:59
tramvajtrojka wrote: 15/12/2022 22:46

Image

isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom :skoljka: :mrgreen: tad je okay bilo da se bozicni prijem odrzi u drzavnim institucijama a sad je cafirski krstaski obred :lol: :lol:

salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
Otkad neki zamjenici organiziraju ovakve skupove na kojima se obilježava vjerski praznik, u zgradi državnog Parlamenta :? Ili je Čović samozvani predstavnik svih BiH katolika, pa sa te pozicije kreira proslave :-)

Napisah maloprije iznad, znači li ovo Božično slavlje u zgradi državnog parlamenta pravo i muslimanima da Bajram proslave na sličan način... A Bajram ima 4 dana slavlja :D

Ne protivim se ljudima u njihovom slavlju vjerskih praznika, ali to trebaju da rade "u svojoj kući". Parlament nije takvo mjesto :-)
https://predstavnickidom-pfbih.gov.ba/u ... menta-fbih
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sar ... ini-centar
https://infoplus.ba/izdvojeno/uprilicen ... udruzenja/
last mohicans
Posts: 18196
Joined: 09/08/2012 23:19

#67911 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by last mohicans »

Znači Dinček mini-star MVP, eh svasta. Hoće li imati test engleskog jezika? Fakat se i on nakurčio da visoke politike vodi. Pa sto neće Čudićka (iako je ne gotovim), zna jezik, pojavom je damasta i činovničkog izgleda, sigurno ima više kompetencija od DK.
palermo
Posts: 25333
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#67912 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

sajber87 wrote: 15/12/2022 23:00
palermo wrote: 15/12/2022 22:32

ma odlično....

ja se nadam da će se to završiti makar do idućeg svjetskog u fudbalu....kakva bi to bila simbolika, rasplet počeo sa završetkom ovoga a dovršen sa početkom idućeg

kad gledaš iz te perspektive, onda je sasvum logično odustajanje od Nata....što će nam kad svakako uskoro riješavamo naše probleme...
Ne treba ti ovaj spin oko NATO a, znamo dobro kako to ide iznad sam ti objasnio a ti opet ;-)
Nema spina. Cista logika. Ako rijesavamo probleme za par godina, onda se I ne trebamo opterecivati I trositi na NATO. NATO ti treba kad imas probleme, kad ih nemas onda ti je samo oprerecenje.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#67913 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

HelaS wrote: 15/12/2022 22:59
tramvajtrojka wrote: 15/12/2022 22:46

Image

isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom :skoljka: :mrgreen: tad je okay bilo da se bozicni prijem odrzi u drzavnim institucijama a sad je cafirski krstaski obred :lol: :lol:

salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
Otkad neki zamjenici organiziraju ovakve skupove na kojima se obilježava vjerski praznik, u zgradi državnog Parlamenta :? Ili je Čović samozvani predstavnik svih BiH katolika, pa sa te pozicije kreira proslave :-)

Napisah maloprije iznad, znači li ovo Božično slavlje u zgradi državnog parlamenta pravo i muslimanima da Bajram proslave na sličan način... A Bajram ima 4 dana slavlja :D

Ne protivim se ljudima u njihovom slavlju vjerskih praznika, ali to trebaju da rade "u svojoj kući". Parlament nije takvo mjesto :-)
Ne moze islam nije kul, proglasice nas isilovcima
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#67914 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

Morel' federalni Parlament, tu smo naši?
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#67915 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

sehohari wrote: 15/12/2022 22:31
sajber87 wrote: 15/12/2022 22:26

Novi ustav, novi izborni zakon, drzavna imovina, ravnopravnost svih i ista prava na svakom pedlju bosne bosnjaka i hrvata u rs srba u fed kao i ostalih. Naucicemo na tezi nacin da saradjujemo umjesto da se koljemo i da je to jedini nacin za formiranje vlasti i za buducnost svih. To je moje misljenje a koliko ce sve to trajati ne znam ali par godina sigurno
Koja suplja majkemi
Pa cujes li ti sebe

Halo ba, danas ti izglasali vijece naroda gdje nakon 20 godina SNSD cini vecinu bosnjackog kluba. Cak nas i tu sad hoce da izbace.

Jedino ako ti kao ravnopravnost vidis zrtvovanje predsjednistva radi koalicije sa HDZ-om.
Ali molim te, odmah reci tako.
A ne da ovako vrijedjas ljudima inteligenciju.
Za vijece naroda rs a tek predstoje odluke, ovakav nece ostati siguran budi, a predsjednistvo ce ici iz parlamenta , ocekujem i nadam se nekom novom aprilskom paketu u malo drugacijoj formi ali sustinski istiom. Vrijeme pred nama ce pokazati ali ne ocekuj da ce sve biti gotovo za mjesec dana, potrajace. Ameri ce pospremiti stanje u bosni tu vise nema pitanja, a ovo sto imamo je samo pocetak
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#67916 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DEMONIKA »

Spit_fire wrote: 15/12/2022 22:53
tramvajtrojka wrote: 15/12/2022 22:46

Image

isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom :skoljka: :mrgreen: tad je okay bilo da se bozicni prijem odrzi u drzavnim institucijama a sad je cafirski krstaski obred :lol: :lol:

salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
Ljudino jesi ti svjestan da si zadnjih 10tak postova pisao i dokumentovao da...

"OSMORKA RADI ISTO KO SDA"
ja i?
zamisli, neko se usudio :lol:


šta kaže lik :lol: :lol: :mrgreen:

Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67917 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

Spit_fire wrote: 15/12/2022 22:51
General War wrote: 15/12/2022 22:37

Ovo sto radi osmorka nije vidilo Bosne a ni Hercegovine, jednom kad u politici zaseres, tesko je vratiti...a mislim da su pali na obecanja iz vana koja ce ostat prazna prica...nemoguce da su ovako glupi ili samo da je vlast u pitanju...tesko da ce je moci zadrzati ni par mjeseci...cak ni do formiranja vlasti.
:thumbup: I oni i botovi su toliko zaslijepljeni da ne vide nista osim vlasti...ko kad igricu instaliras prihvati terms samo da igram..koga briga sta pise

Ponavljam opet ajd za Dinu mi nije cudno, najgora sorta ljudi..al da Nasa Stranka i SDP pristaju na etnu podjele i odustaju od gradjanskog modela...zanima me nakon svih ovih izmjena koja je svrha postojanja Nase stranke?

Kandidovace Hrvate koji se nikad nece pitat ni za sta?

Bosnjaka ionako nemaju a kamol da samo bosnjake stave na listu?

I jos jedna stvar koja prodje ispod radara..8 godina trube kako SDA daje 4og Dodiku, a sad se jasno vidi ko mu je sad dao cetvrtog...
Apsolutno dogovorena igra, svi igraju po "terms and condition" jos od '93
Mogu se kladit da im je neko nesto obecao iz vana, pa se primili ko saucesce
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#67918 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tataćusak »

Hoće li osmorka usvojiti ovo nametnuto



nastavku objašnjavajući svoj stav zapitala se kako je moguće da Hercegovačko-neretvanski kanton imenuje pet Hrvata i jednog Bošnjaka, a u HNK živi 118.297 Hrvata i 92.005 Bošnjaka.

Napomenula je da se mandati u Dom naroda FBiH prema odluci Schmidta raspodjeljuju prema Popisu stanovništva iz 2013. iako nije proveden Aneks VII Dejtonskog mirovnog sporazuma

"Iz Srednjobosanskog kantona se imenuju 4 Hrvata i 2 Bošnjaka iako u ovom kantonu živi 97.629 Hrvata i 146.652 Bošnjaka", napisala je.

Dodala je da prema Ustavu FBiH delegate u Dom naroda biraju kantonalne skupštine proprocionalno nacionalnoj strukturi stanovništva.

"Ovdje se misli na nacionalnu strukturu stanovništva u odgovarajućem kantonu, a ne generalno na nivou Federacije. Šta je ratio legis ovakvih odredaba u nametnutim amandmanima i da li za ovu etničku disktriminaciju postoji legitiman cilj i objektivno i razumno opravdanje?", napisala je Čolo.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67919 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Crithagra wrote: 15/12/2022 22:54 Ovako će im se smijati svih narednih godina, malo u facu a mnogo više iza leđa:

Ali atmosfera je relaksirana.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#67920 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

DEMONIKA wrote: 15/12/2022 23:06
Spit_fire wrote: 15/12/2022 22:53

Ljudino jesi ti svjestan da si zadnjih 10tak postova pisao i dokumentovao da...

"OSMORKA RADI ISTO KO SDA"
ja i?
zamisli, neko se usudio :lol:


šta kaže lik :lol: :lol: :mrgreen:

Image
Pa nista..trubis 4 godine Sda vaki Sda naki i ti isto uradis ..evo aplauz
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#67921 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by MarlboroGold »

Trebaš biti na pragu retardacije ako na svaku osnovanu kritiku upućena osmorci odgovaraš sa kreveljenjem o Bakiru, Asimu i ostaloj SDA ekipi.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17039
Joined: 27/04/2021 22:52

#67922 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

HelaS wrote: 15/12/2022 22:59
tramvajtrojka wrote: 15/12/2022 22:46

Image

isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom :skoljka: :mrgreen: tad je okay bilo da se bozicni prijem odrzi u drzavnim institucijama a sad je cafirski krstaski obred :lol: :lol:

salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
Otkad neki zamjenici organiziraju ovakve skupove na kojima se obilježava vjerski praznik, u zgradi državnog Parlamenta :? Ili je Čović samozvani predstavnik svih BiH katolika, pa sa te pozicije kreira proslave :-)

Napisah maloprije iznad, znači li ovo Božično slavlje u zgradi državnog parlamenta pravo i muslimanima da Bajram proslave na sličan način... A Bajram ima 4 dana slavlja :D

Ne protivim se ljudima u njihovom slavlju vjerskih praznika, ali to trebaju da rade "u svojoj kući". Parlament nije takvo mjesto :-)
uvijek se ovaj prijem odrzavao il u parlamentu il predsjedništvu isto i za uskrs, sto se za bajram ne okupljamo i mi e to treba pitati bosnjacku "patriotsku" stranku koja nikad nije organizovala takvu vrstu prijema

veca je sramota da legalni al ne i legitimni hrvatski clan predsjedništva BiH nema domjenak za praznike niti je dosao dns il poslao izlaslanika, busas se da si hrvatski clan predsjedništva ispostuj vecinski praznik od tog naroda , ovo isto je kao da Bećirović ne ode kod reisa na bajramski prijem
sajber87
Posts: 4325
Joined: 25/07/2008 13:14

#67923 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

palermo wrote: 15/12/2022 23:04
sajber87 wrote: 15/12/2022 23:00

Ne treba ti ovaj spin oko NATO a, znamo dobro kako to ide iznad sam ti objasnio a ti opet ;-)
Nema spina. Cista logika. Ako rijesavamo probleme za par godina, onda se I ne trebamo opterecivati I trositi na NATO. NATO ti treba kad imas probleme, kad ih nemas onda ti je samo oprerecenje.
Rjesavanje je proces koji traje, a u NATO cemo uci kad to odluci NATO, mi imamo zakon kojim smo izrazili spremnost za ulazak a do njih je kad ce nas pozvati. Slozices se da oni znaju najbolje kad je vrijeme
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67924 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

MarlboroGold wrote: 15/12/2022 23:09 Trebaš biti na pragu retardacije ako na svaku osnovanu kritiku upućena osmorci odgovaraš sa kreveljenjem o Bakiru, Asimu i ostaloj SDA ekipi.
Ovo botovi osmorke ovako dozivljavaju: :D

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#67925 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bloo »

tramvajtrojka wrote: 15/12/2022 23:09 i mi e to treba pitati bosnjacku "patriotsku" stranku koja nikad nije organizovala takvu vrstu prijema
Jeste, valja guglat. :D
Locked