Vidimo u Ukrajini koliko Rusi vide i sta vide
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
detroit-mercy
- Posts: 16986
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#67876 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79545
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#67877 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
baš je milina čitati ezdea kmeketanje
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
- Tananarive
- Posts: 1597
- Joined: 22/04/2021 14:45
#67879 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pardon bosanskohercegovačka, nas šačica, manjinicaGeneral War wrote: ↑15/12/2022 22:30A sta je Bosanska?Tananarive wrote: ↑15/12/2022 22:27
može li bosanska, je li mora musl... pardon bošnjačka na šta je riđan sveo bošnjake
- Haris.ba
- Posts: 35282
- Joined: 08/09/2005 20:08
#67880 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sta nas briga sta Rusi vide sa radarom. Nek se Amerikanci sikiraju.
Ako amerikanci ne budu zeljeli da se napravi aerodrom - to ce biti rijeseno za 5 minuta.
Last edited by Haris.ba on 15/12/2022 22:35, edited 1 time in total.
-
saale
- Posts: 1440
- Joined: 08/07/2008 13:39
#67881 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
saale wrote: ↑15/12/2022 22:32 Dodiku Finansije i Sigurnost, plus drzi SIPU a tu je godinama bila raavnoteza, Kiflu i Trenerku naravno boli quraz, vazno je samo uci u vlast!
Ubili su nas pricama o 4 delegatu a isti se da Dodiku, ubili pricama kako je SDA dobila bezze ministarstva a oni dobiju komunikacije, FUJ FUJ FUJ![]()
Last edited by saale on 15/12/2022 22:36, edited 1 time in total.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#67882 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa s obzirom da se osmorka bori za "svako svoje", ne znam sta bi to Bosansko trebalo predstavljatTananarive wrote: ↑15/12/2022 22:27može li bosanska, je li mora musl... pardon bošnjačka na šta je riđan sveo bošnjake
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#67883 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovo sto radi osmorka nije vidilo Bosne a ni Hercegovine, jednom kad u politici zaseres, tesko je vratiti...a mislim da su pali na obecanja iz vana koja ce ostat prazna prica...nemoguce da su ovako glupi ili samo da je vlast u pitanju...tesko da ce je moci zadrzati ni par mjeseci...cak ni do formiranja vlasti.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#67884 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Baska aerodrom, hidrocentrale, NATO, plinovodi i ostale stvari koje se najmanje ticu Bosnjaka. Najveca enigma je kako oni misle pronaci jos 5 preletaca tipa Zvizdic u SDA da izglasaju drzavni IZ i to u roku od 6 mjeseci. Kojim metodama? Moraju imati neki plan. Ne idu sigurno grlom u jagode.

- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#67885 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ne smijes gledati na osmorku gledati kao jedno.General War wrote: ↑15/12/2022 22:37Ovo sto radi osmorka nije vidilo Bosne a ni Hercegovine, jednom kad u politici zaseres, tesko je vratiti...a mislim da su pali na obecanja iz vana koja ce ostat prazna prica...nemoguce da su ovako glupi ili samo da je vlast u pitanju...tesko da ce je moci zadrzati ni par mjeseci...cak ni do formiranja vlasti.
Vjerujem da je dio SDP-a i NS jednostavno pao na te price. Vec u nekim prijasnjim situacijama su pokazali da su previse zeleni.
Konakovic je tu iz licnih razloga, a ostatak (í ove male stranke) radi pozicija i beneficija.
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#67886 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I ja sam za to da se Bosnjaci uopste ne mjesaju oko tog aerodroma. To se njih najmanje tice. Mislim da tu Osmorka postupa pravilno.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#67887 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ma nametnuce ga Smit..plavi_E wrote: ↑15/12/2022 22:38 Baska aerodrom, hidrocentrale, NATO, plinovodi i ostale stvari koje se najmanje ticu Bosnjaka. Najveca enigma je kako oni misle pronaci jos 5 preletaca tipa Zvizdic u SDA da izglasaju drzavni IZ i to u roku od 6 mjeseci. Kojim metodama? Moraju imati neki plan. Ne idu sigurno grlom u jagode.
![]()
- Tananarive
- Posts: 1597
- Joined: 22/04/2021 14:45
#67888 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
mokri snovi svakog sda botićaPrpa.ba wrote: ↑15/12/2022 22:17Moze se vec vidjeti u ideoloskom SDA glasilu "Stavu" da je krenulo trijeznjenje u SDA i da su shvatili da su im ambasade skoro bezobrazno brutalno nasapunjale dasku, kao i da se ulazi u finalnu fazu projekta disolucije BiH uz pomoc prehrabrih korisnih idiota.tandmand wrote: ↑15/12/2022 22:08 Politika davanja ustupaka, relaksacije i megakorupcije, okruživanje Bakira bizarnim likovima i ženine papuče, dovele su SDA leđima uza zid.
Odbačeni su od svih a toliko su ustupaka dali.
Nije ništa kasno, ima vremena .. samo treba zahmeta. Treba malo proučiti taktike "jogurt revolucija".
Sad će mislim SDA malo u vaninstitucionalno djelovanje, blokade, i muslimanske "litije". To je način da se postane politički dominantan i da te domaća i MZ počne poštovati. Ono gdje je SDA jaka, to je lokalni nivo i tu će takođe vraćati udarce.
Ovaj Nikšić mi je največe razočarenje, djeluje mi ko kakav tinejdžerski potrčko u kratkim hlačama, spucala ga euforija, pogubio se.
Samo mu još fali domobranska kačket kapa.![]()
Najbolji scenarij za BiH je da se cinom odljepljivanja SDA i DF od budzeta i OHr-ovskim silovanjem demokratije stvori istinski animozitet prema tzv. MZ i konacno pocne osamostaljivanje bosnjacke nacionalne politike van budzetskih jasli. Pa ukljucujuci i nase "litije" kao legitiman nacin politicke borbe protiv uzurpacije bosnjacke kvote.
Bilo je i vrijeme za to, samo sto sam mislio da ce modernu bosnjacku politiku utjeloviti Trojka, ali izgleda da ce historijska uloga ponovo zapasti SDA i to bas preko ledja Trojke.![]()
Jebat ga.![]()
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#67889 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Koje ba zeleni, imaju u politici vise radnog staza nego godina, a posebno za patriotsko naprdjivanje...odlicno su se namjestili SDA da pokrene svoju masineriju od budjetlija do boraca, a sve cisto ko suza, ne mora im se puno objasnjavat Pa nije 2014 tako davno bila.sehohari wrote: ↑15/12/2022 22:40Ne smijes gledati na osmorku gledati kao jedno.General War wrote: ↑15/12/2022 22:37
Ovo sto radi osmorka nije vidilo Bosne a ni Hercegovine, jednom kad u politici zaseres, tesko je vratiti...a mislim da su pali na obecanja iz vana koja ce ostat prazna prica...nemoguce da su ovako glupi ili samo da je vlast u pitanju...tesko da ce je moci zadrzati ni par mjeseci...cak ni do formiranja vlasti.
Vjerujem da je dio SDP-a i NS jednostavno pao na te price. Vec u nekim prijasnjim situacijama su pokazali da su previse zeleni.
Konakovic je tu iz licnih razloga, a ostatak (í ove male stranke) radi pozicija i beneficija.
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#67891 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jeli govoris o NS ili o SDP-u?General War wrote: ↑15/12/2022 22:44Koje ba zeleni, imaju u politici vise radnog staza nego godina, a posebno za patriotsko naprdjivanje...odlicno su se namjestili SDA da pokrene svoju masineriju od budjetlija do boraca, a sve cisto ko suza. Pa nije 2014 tako davno bila.sehohari wrote: ↑15/12/2022 22:40
Ne smijes gledati na osmorku gledati kao jedno.
Vjerujem da je dio SDP-a i NS jednostavno pao na te price. Vec u nekim prijasnjim situacijama su pokazali da su previse zeleni.
Konakovic je tu iz licnih razloga, a ostatak (í ove male stranke) radi pozicija i beneficija.
- tramvajtrojka
- Posts: 17040
- Joined: 27/04/2021 22:52
#67892 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
detroit-mercy wrote: ↑15/12/2022 22:27Ne, to nije molitva niti vjerski obred nego obiljezavanje predsojeceg praznika na svecaniji nacin gdje se poziva javni i politicki zivot da to obiljezi. Praksa poznata svugdje u svijetu.
Predpostavaljam da ti slavis Bajram samo u dzamiji jer koji ces vrag u kuci kada nije sakralni objekt![]()

isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom
salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
-
plavi_E
- Posts: 7613
- Joined: 18/10/2021 19:47
#67893 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Na veliku zalost nekih u Zagrebu to je nesto sto Shmit ne moze nametnuti. Da moze vjerovatno nebi ni bilo ovog cirkusa oko Osmorke.Spit_fire wrote: ↑15/12/2022 22:43Ma nametnuce ga Smit..plavi_E wrote: ↑15/12/2022 22:38 Baska aerodrom, hidrocentrale, NATO, plinovodi i ostale stvari koje se najmanje ticu Bosnjaka. Najveca enigma je kako oni misle pronaci jos 5 preletaca tipa Zvizdic u SDA da izglasaju drzavni IZ i to u roku od 6 mjeseci. Kojim metodama? Moraju imati neki plan. Ne idu sigurno grlom u jagode.
![]()
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#67894 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Mozda je plan ambasada kompleksan, da ide na raspad SDA, da se zdrave snage pridruže osmorci a Bakir, Fadil ... za pokaznu vježbu uhapse u borbi protiv korupcije.plavi_E wrote: ↑15/12/2022 22:38 Baska aerodrom, hidrocentrale, NATO, plinovodi i ostale stvari koje se najmanje ticu Bosnjaka. Najveca enigma je kako oni misle pronaci jos 5 preletaca tipa Zvizdic u SDA da izglasaju drzavni IZ i to u roku od 6 mjeseci. Kojim metodama? Moraju imati neki plan. Ne idu sigurno grlom u jagode.
![]()
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#67895 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zar je bitno? Svi su dio osmorke, trojke...koga vec.sehohari wrote: ↑15/12/2022 22:46Jeli govoris o NS ili o SDP-u?General War wrote: ↑15/12/2022 22:44
Koje ba zeleni, imaju u politici vise radnog staza nego godina, a posebno za patriotsko naprdjivanje...odlicno su se namjestili SDA da pokrene svoju masineriju od budjetlija do boraca, a sve cisto ko suza. Pa nije 2014 tako davno bila.
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#67896 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ja, ok.
Uglavnom, te godine "staza" nista ne znace.
Vecina nase elite su Facebook politicari, lako je zamislivo da ih stranci preveslaju.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#67897 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
General War wrote: ↑15/12/2022 22:37Ovo sto radi osmorka nije vidilo Bosne a ni Hercegovine, jednom kad u politici zaseres, tesko je vratiti...a mislim da su pali na obecanja iz vana koja ce ostat prazna prica...nemoguce da su ovako glupi ili samo da je vlast u pitanju...tesko da ce je moci zadrzati ni par mjeseci...cak ni do formiranja vlasti.
Ponavljam opet ajd za Dinu mi nije cudno, najgora sorta ljudi..al da Nasa Stranka i SDP pristaju na etnu podjele i odustaju od gradjanskog modela...zanima me nakon svih ovih izmjena koja je svrha postojanja Nase stranke?
Kandidovace Hrvate koji se nikad nece pitat ni za sta?
Bosnjaka ionako nemaju a kamol da samo bosnjake stave na listu?
I jos jedna stvar koja prodje ispod radara..8 godina trube kako SDA daje 4og Dodiku, a sad se jasno vidi ko mu je sad dao cetvrtog...
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#67898 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ljudino jesi ti svjestan da si zadnjih 10tak postova pisao i dokumentovao da...tramvajtrojka wrote: ↑15/12/2022 22:46detroit-mercy wrote: ↑15/12/2022 22:27
Ne, to nije molitva niti vjerski obred nego obiljezavanje predsojeceg praznika na svecaniji nacin gdje se poziva javni i politicki zivot da to obiljezi. Praksa poznata svugdje u svijetu.
Predpostavaljam da ti slavis Bajram samo u dzamiji jer koji ces vrag u kuci kada nije sakralni objekt![]()
isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom![]()
tad je okay bilo da se bozicni prijem odrzi u drzavnim institucijama a sad je cafirski krstaski obred
![]()
salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
"OSMORKA RADI ISTO KO SDA"
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#67900 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Spit_fire wrote: ↑15/12/2022 22:51I oni i botovi su toliko zaslijepljeni da ne vide nista osim vlasti...ko kad igricu instaliras prihvati terms samo da igram..koga briga sta pise
Ponavljam opet ajd za Dinu mi nije cudno, najgora sorta ljudi..al da Nasa Stranka i SDP pristaju na etnu podjele i odustaju od gradjanskog modela...zanima me nakon svih ovih izmjena koja je svrha postojanja Nase stranke?
Kandidovace Hrvate koji se nikad nece pitat ni za sta?
Bosnjaka ionako nemaju a kamol da samo bosnjake stave na listu?
I jos jedna stvar koja prodje ispod radara..8 godina trube kako SDA daje 4og Dodiku, a sad se jasno vidi ko mu je sad dao cetvrtog...
Pa cilj i jeste ubacivati FGR-ovce u Bosnjacku kvotu. Kako da 55% stanovnistva svedes na 15% vlasti, i to onaj dio koji pravi "bolne kompromise" da "svima bude dobro".
