Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#67876 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

plavi_E wrote: 15/12/2022 22:31 Ne trebaju Rusi dolijetati u trebinjski aerodrom. Njima samo treba slika sta radar vidi sa tog aerodroma. A posto nam je vlast programerska oni to znaju najbolje kako se daju informacije. Pogotovo diginala obrada signala sa DSP i FPGA i tako to.
Vidimo u Ukrajini koliko Rusi vide i sta vide :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#67877 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Velkoski »

baš je milina čitati ezdea kmeketanje
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#67878 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

saale wrote: 15/12/2022 22:32 Dodiku Finansije i Sigurnost, plus drzi SIPU, tu je godinama bila raavnoteza, ali Kiflu i Trenerku boli quraz vazno ke samo uci u vlast!
Pa neće moći Mile imati sve. Agencije tek treba da se podjele. Vrlo je važno koga će Osmorka postaviti na čelo OSA.
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#67879 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Tananarive »

General War wrote: 15/12/2022 22:30
Tananarive wrote: 15/12/2022 22:27

može li bosanska, je li mora musl... pardon bošnjačka na šta je riđan sveo bošnjake
A sta je Bosanska?
pardon bosanskohercegovačka, nas šačica, manjinica :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35280
Joined: 08/09/2005 20:08

#67880 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

plavi_E wrote: 15/12/2022 22:31 Ne trebaju Rusi dolijetati u trebinjski aerodrom. Njima samo treba slika sta radar vidi sa tog aerodroma. A posto nam je vlast programerska oni to znaju najbolje kako se daju informacije. Pogotovo diginala obrada signala sa DSP i FPGA i tako to.
Sta nas briga sta Rusi vide sa radarom. Nek se Amerikanci sikiraju.

Ako amerikanci ne budu zeljeli da se napravi aerodrom - to ce biti rijeseno za 5 minuta.
Last edited by Haris.ba on 15/12/2022 22:35, edited 1 time in total.
saale
Posts: 1440
Joined: 08/07/2008 13:39

#67881 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saale »

saale wrote: 15/12/2022 22:32 Dodiku Finansije i Sigurnost, plus drzi SIPU a tu je godinama bila raavnoteza, Kiflu i Trenerku naravno boli quraz, vazno je samo uci u vlast!

Ubili su nas pricama o 4 delegatu a isti se da Dodiku, ubili pricama kako je SDA dobila bezze ministarstva a oni dobiju komunikacije, FUJ FUJ FUJ :run:
:skoljka:
Last edited by saale on 15/12/2022 22:36, edited 1 time in total.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#67882 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Tananarive wrote: 15/12/2022 22:27
tataćusak wrote: 15/12/2022 20:26 Sad pogledah ovaj sporazuđ i u njemu nema ni jedna jedina stavka koja je hajmo reći bošnjačka.
Ni jedna jedina
može li bosanska, je li mora musl... pardon bošnjačka na šta je riđan sveo bošnjake
Pa s obzirom da se osmorka bori za "svako svoje", ne znam sta bi to Bosansko trebalo predstavljat
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67883 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

Tananarive wrote: 15/12/2022 22:34
General War wrote: 15/12/2022 22:30

A sta je Bosanska?
pardon bosanskohercegovačka, nas šačica, manjinica :lol:
Ovo sto radi osmorka nije vidilo Bosne a ni Hercegovine, jednom kad u politici zaseres, tesko je vratiti...a mislim da su pali na obecanja iz vana koja ce ostat prazna prica...nemoguce da su ovako glupi ili samo da je vlast u pitanju...tesko da ce je moci zadrzati ni par mjeseci...cak ni do formiranja vlasti.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67884 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Baska aerodrom, hidrocentrale, NATO, plinovodi i ostale stvari koje se najmanje ticu Bosnjaka. Najveca enigma je kako oni misle pronaci jos 5 preletaca tipa Zvizdic u SDA da izglasaju drzavni IZ i to u roku od 6 mjeseci. Kojim metodama? Moraju imati neki plan. Ne idu sigurno grlom u jagode.
:?
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#67885 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

General War wrote: 15/12/2022 22:37
Tananarive wrote: 15/12/2022 22:34

pardon bosanskohercegovačka, nas šačica, manjinica :lol:
Ovo sto radi osmorka nije vidilo Bosne a ni Hercegovine, jednom kad u politici zaseres, tesko je vratiti...a mislim da su pali na obecanja iz vana koja ce ostat prazna prica...nemoguce da su ovako glupi ili samo da je vlast u pitanju...tesko da ce je moci zadrzati ni par mjeseci...cak ni do formiranja vlasti.
Ne smijes gledati na osmorku gledati kao jedno.
Vjerujem da je dio SDP-a i NS jednostavno pao na te price. Vec u nekim prijasnjim situacijama su pokazali da su previse zeleni.

Konakovic je tu iz licnih razloga, a ostatak (í ove male stranke) radi pozicija i beneficija.
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67886 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Haris.ba wrote: 15/12/2022 22:35
plavi_E wrote: 15/12/2022 22:31 Ne trebaju Rusi dolijetati u trebinjski aerodrom. Njima samo treba slika sta radar vidi sa tog aerodroma. A posto nam je vlast programerska oni to znaju najbolje kako se daju informacije. Pogotovo diginala obrada signala sa DSP i FPGA i tako to.
Sta nas briga sta Rusi vide sa radarom. Nek se Amerikanci sikiraju.

Ako amerikanci ne budu zeljeli da se napravi aerodrom - to ce biti rijeseno za 5 minuta.
I ja sam za to da se Bosnjaci uopste ne mjesaju oko tog aerodroma. To se njih najmanje tice. Mislim da tu Osmorka postupa pravilno.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#67887 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

plavi_E wrote: 15/12/2022 22:38 Baska aerodrom, hidrocentrale, NATO, plinovodi i ostale stvari koje se najmanje ticu Bosnjaka. Najveca enigma je kako oni misle pronaci jos 5 preletaca tipa Zvizdic u SDA da izglasaju drzavni IZ i to u roku od 6 mjeseci. Kojim metodama? Moraju imati neki plan. Ne idu sigurno grlom u jagode.
:?
Ma nametnuce ga Smit..
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#67888 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Tananarive »

Prpa.ba wrote: 15/12/2022 22:17
tandmand wrote: 15/12/2022 22:08 Politika davanja ustupaka, relaksacije i megakorupcije, okruživanje Bakira bizarnim likovima i ženine papuče, dovele su SDA leđima uza zid.
Odbačeni su od svih a toliko su ustupaka dali.

Nije ništa kasno, ima vremena .. samo treba zahmeta. Treba malo proučiti taktike "jogurt revolucija".
Sad će mislim SDA malo u vaninstitucionalno djelovanje, blokade, i muslimanske "litije". To je način da se postane politički dominantan i da te domaća i MZ počne poštovati. Ono gdje je SDA jaka, to je lokalni nivo i tu će takođe vraćati udarce.

Ovaj Nikšić mi je največe razočarenje, djeluje mi ko kakav tinejdžerski potrčko u kratkim hlačama, spucala ga euforija, pogubio se.
Samo mu još fali domobranska kačket kapa. :D
Moze se vec vidjeti u ideoloskom SDA glasilu "Stavu" da je krenulo trijeznjenje u SDA i da su shvatili da su im ambasade skoro bezobrazno brutalno nasapunjale dasku, kao i da se ulazi u finalnu fazu projekta disolucije BiH uz pomoc prehrabrih korisnih idiota.

Najbolji scenarij za BiH je da se cinom odljepljivanja SDA i DF od budzeta i OHr-ovskim silovanjem demokratije stvori istinski animozitet prema tzv. MZ i konacno pocne osamostaljivanje bosnjacke nacionalne politike van budzetskih jasli. Pa ukljucujuci i nase "litije" kao legitiman nacin politicke borbe protiv uzurpacije bosnjacke kvote.

Bilo je i vrijeme za to, samo sto sam mislio da ce modernu bosnjacku politiku utjeloviti Trojka, ali izgleda da ce historijska uloga ponovo zapasti SDA i to bas preko ledja Trojke. :lol:

Jebat ga. :mrgreen:
mokri snovi svakog sda botića
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67889 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

sehohari wrote: 15/12/2022 22:40
General War wrote: 15/12/2022 22:37

Ovo sto radi osmorka nije vidilo Bosne a ni Hercegovine, jednom kad u politici zaseres, tesko je vratiti...a mislim da su pali na obecanja iz vana koja ce ostat prazna prica...nemoguce da su ovako glupi ili samo da je vlast u pitanju...tesko da ce je moci zadrzati ni par mjeseci...cak ni do formiranja vlasti.
Ne smijes gledati na osmorku gledati kao jedno.
Vjerujem da je dio SDP-a i NS jednostavno pao na te price. Vec u nekim prijasnjim situacijama su pokazali da su previse zeleni.

Konakovic je tu iz licnih razloga, a ostatak (í ove male stranke) radi pozicija i beneficija.
Koje ba zeleni, imaju u politici vise radnog staza nego godina, a posebno za patriotsko naprdjivanje...odlicno su se namjestili SDA da pokrene svoju masineriju od budjetlija do boraca, a sve cisto ko suza, ne mora im se puno objasnjavat Pa nije 2014 tako davno bila.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#67890 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 15/12/2022 22:02 Ti se bodes
Tananarive wrote: 15/12/2022 22:44 mokri snovi svakog sda botića
:lol:
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#67891 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

General War wrote: 15/12/2022 22:44
sehohari wrote: 15/12/2022 22:40

Ne smijes gledati na osmorku gledati kao jedno.
Vjerujem da je dio SDP-a i NS jednostavno pao na te price. Vec u nekim prijasnjim situacijama su pokazali da su previse zeleni.

Konakovic je tu iz licnih razloga, a ostatak (í ove male stranke) radi pozicija i beneficija.
Koje ba zeleni, imaju u politici vise radnog staza nego godina, a posebno za patriotsko naprdjivanje...odlicno su se namjestili SDA da pokrene svoju masineriju od budjetlija do boraca, a sve cisto ko suza. Pa nije 2014 tako davno bila.
Jeli govoris o NS ili o SDP-u?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17039
Joined: 27/04/2021 22:52

#67892 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

detroit-mercy wrote: 15/12/2022 22:27
HelaS wrote: 15/12/2022 22:09 Zašto se vjerski praznik obilježava u zgradi državnog Parlamenta :?

Zar za te prilike ne služe crkve, katedrale i sl. sakralni objekti...

Image
Ne, to nije molitva niti vjerski obred nego obiljezavanje predsojeceg praznika na svecaniji nacin gdje se poziva javni i politicki zivot da to obiljezi. Praksa poznata svugdje u svijetu.
Predpostavaljam da ti slavis Bajram samo u dzamiji jer koji ces vrag u kuci kada nije sakralni objekt :skoljka:
Image

isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom :skoljka: :mrgreen: tad je okay bilo da se bozicni prijem odrzi u drzavnim institucijama a sad je cafirski krstaski obred :lol: :lol:

salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
plavi_E
Posts: 7613
Joined: 18/10/2021 19:47

#67893 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Spit_fire wrote: 15/12/2022 22:43
plavi_E wrote: 15/12/2022 22:38 Baska aerodrom, hidrocentrale, NATO, plinovodi i ostale stvari koje se najmanje ticu Bosnjaka. Najveca enigma je kako oni misle pronaci jos 5 preletaca tipa Zvizdic u SDA da izglasaju drzavni IZ i to u roku od 6 mjeseci. Kojim metodama? Moraju imati neki plan. Ne idu sigurno grlom u jagode.
:?
Ma nametnuce ga Smit..
Na veliku zalost nekih u Zagrebu to je nesto sto Shmit ne moze nametnuti. Da moze vjerovatno nebi ni bilo ovog cirkusa oko Osmorke.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#67894 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

plavi_E wrote: 15/12/2022 22:38 Baska aerodrom, hidrocentrale, NATO, plinovodi i ostale stvari koje se najmanje ticu Bosnjaka. Najveca enigma je kako oni misle pronaci jos 5 preletaca tipa Zvizdic u SDA da izglasaju drzavni IZ i to u roku od 6 mjeseci. Kojim metodama? Moraju imati neki plan. Ne idu sigurno grlom u jagode.
:?
Mozda je plan ambasada kompleksan, da ide na raspad SDA, da se zdrave snage pridruže osmorci a Bakir, Fadil ... za pokaznu vježbu uhapse u borbi protiv korupcije.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67895 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

sehohari wrote: 15/12/2022 22:46
General War wrote: 15/12/2022 22:44
Koje ba zeleni, imaju u politici vise radnog staza nego godina, a posebno za patriotsko naprdjivanje...odlicno su se namjestili SDA da pokrene svoju masineriju od budjetlija do boraca, a sve cisto ko suza. Pa nije 2014 tako davno bila.
Jeli govoris o NS ili o SDP-u?
Zar je bitno? Svi su dio osmorke, trojke...koga vec.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#67896 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PreWiBa »

General War wrote: 15/12/2022 22:48
sehohari wrote: 15/12/2022 22:46

Jeli govoris o NS ili o SDP-u?
Zar je bitno? Svi su dio osmorke, trojke...koga vec.
Ja, ok.
Uglavnom, te godine "staza" nista ne znace.

Vecina nase elite su Facebook politicari, lako je zamislivo da ih stranci preveslaju.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#67897 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

General War wrote: 15/12/2022 22:37
Tananarive wrote: 15/12/2022 22:34

pardon bosanskohercegovačka, nas šačica, manjinica :lol:
Ovo sto radi osmorka nije vidilo Bosne a ni Hercegovine, jednom kad u politici zaseres, tesko je vratiti...a mislim da su pali na obecanja iz vana koja ce ostat prazna prica...nemoguce da su ovako glupi ili samo da je vlast u pitanju...tesko da ce je moci zadrzati ni par mjeseci...cak ni do formiranja vlasti.
:thumbup: I oni i botovi su toliko zaslijepljeni da ne vide nista osim vlasti...ko kad igricu instaliras prihvati terms samo da igram..koga briga sta pise

Ponavljam opet ajd za Dinu mi nije cudno, najgora sorta ljudi..al da Nasa Stranka i SDP pristaju na etnu podjele i odustaju od gradjanskog modela...zanima me nakon svih ovih izmjena koja je svrha postojanja Nase stranke?

Kandidovace Hrvate koji se nikad nece pitat ni za sta?

Bosnjaka ionako nemaju a kamol da samo bosnjake stave na listu?

I jos jedna stvar koja prodje ispod radara..8 godina trube kako SDA daje 4og Dodiku, a sad se jasno vidi ko mu je sad dao cetvrtog...
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#67898 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

tramvajtrojka wrote: 15/12/2022 22:46
detroit-mercy wrote: 15/12/2022 22:27
Ne, to nije molitva niti vjerski obred nego obiljezavanje predsojeceg praznika na svecaniji nacin gdje se poziva javni i politicki zivot da to obiljezi. Praksa poznata svugdje u svijetu.
Predpostavaljam da ti slavis Bajram samo u dzamiji jer koji ces vrag u kuci kada nije sakralni objekt :skoljka:
Image

isto taj prijem u istoj ovoj zgradi sa istom spornom zastavom samo je tu beg bio ispred sahare pa je neutralizovao svojim halal prisustvom :skoljka: :mrgreen: tad je okay bilo da se bozicni prijem odrzi u drzavnim institucijama a sad je cafirski krstaski obred :lol: :lol:

salto mortale logika kao i sve od kmekavih patriota u zadnja dva mjeseca
Ljudino jesi ti svjestan da si zadnjih 10tak postova pisao i dokumentovao da...

"OSMORKA RADI ISTO KO SDA"
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#67899 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#67900 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Spit_fire wrote: 15/12/2022 22:51 :thumbup: I oni i botovi su toliko zaslijepljeni da ne vide nista osim vlasti...ko kad igricu instaliras prihvati terms samo da igram..koga briga sta pise

Ponavljam opet ajd za Dinu mi nije cudno, najgora sorta ljudi..al da Nasa Stranka i SDP pristaju na etnu podjele i odustaju od gradjanskog modela...zanima me nakon svih ovih izmjena koja je svrha postojanja Nase stranke?

Kandidovace Hrvate koji se nikad nece pitat ni za sta?

Bosnjaka ionako nemaju a kamol da samo bosnjake stave na listu?

I jos jedna stvar koja prodje ispod radara..8 godina trube kako SDA daje 4og Dodiku, a sad se jasno vidi ko mu je sad dao cetvrtog...

Pa cilj i jeste ubacivati FGR-ovce u Bosnjacku kvotu. Kako da 55% stanovnistva svedes na 15% vlasti, i to onaj dio koji pravi "bolne kompromise" da "svima bude dobro".
Locked