Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44501 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta se sekiras, prolaze benzinci eko test i bez katalizatora
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#44502 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije mi zbog eko testa nego osjećam da nema snage uzbrdo.
Znam da je deduka, ali vidim da se prepadne brda.
Ne bih rekao da je lamela, ne proklizava, ne smrdi.
Nisam se ni ja nešto udebljao više nego inače.
Kablovi i svjećice novi.
Imam osjećaj da kada vidi brdo da se prepadne.
Kontam da nije do začepljenog katalizatora...?!
-
alenn_m
- Posts: 32
- Joined: 22/11/2010 23:08
#44503 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imao sam ja isti problem sa benzincem, nove svjecice ali nije imao snage uzbrdo, po autoputu maks isao 110 i to jedva (motor je 1.4). Problem bile bobine, otkako sam ih zamijenio evo vec 3 godine auto ide fino.Naslovnica wrote: ↑14/12/2022 11:59Nije mi zbog eko testa nego osjećam da nema snage uzbrdo.
Znam da je deduka, ali vidim da se prepadne brda.
Ne bih rekao da je lamela, ne proklizava, ne smrdi.
Nisam se ni ja nešto udebljao više nego inače.![]()
Kablovi i svjećice novi.
Imam osjećaj da kada vidi brdo da se prepadne.
Kontam da nije do začepljenog katalizatora...?!
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#44504 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam nedavno vozio Aurisa od jedne kolegice, 1.6 benzin.
To auto uopce ne ide onako kako sam ja ocekivao da ce ici, iako ima 90 i nesto kw i nekih 120+ks.
Sad kako pisete, vrlo moguce da je i njemu nesto otislo, tipa zacepljen katalizator jer se auto vozi 12 godina iskljucivo po gradu.
To auto uopce ne ide onako kako sam ja ocekivao da ce ici, iako ima 90 i nesto kw i nekih 120+ks.
Sad kako pisete, vrlo moguce da je i njemu nesto otislo, tipa zacepljen katalizator jer se auto vozi 12 godina iskljucivo po gradu.
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44505 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne umijete vi to voziti.
Slobodno malo mjenjac, malo gas, ne ide to bez min. 4.000 rpm.
Slobodno malo mjenjac, malo gas, ne ide to bez min. 4.000 rpm.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#44506 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemoi ote priće role znadem kakoe išo i kako sade iđe
negriu se toćkovi nie blokirata koćnica vego nejma kuveta
nie ni do čorbe sto po sto
nailakšeje mijenjati brzine i pretiskati papuču ali nie oto riješenje rođo
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44507 Re: Pitamo Mehanicare ?
Suni mu litar ateefa nekse malo diyne proći ste
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#44508 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo Tedeji bajo, kakavi vaši benyinci 1.4 kosilice. selam
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#44510 Re: Pitamo Mehanicare ?
selam rođo
isto i naplin i na bemcin
probaču kilu ateefa u svakom slučaiju
hvalavi na savijetu
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#44511 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prodaj ti to....
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#44512 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma kakav katalizator, nista njemu nije. Promjena vremena pa malo zeza.
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#44513 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije is'o nikad a sad jos slabije.Naslovnica wrote: ↑14/12/2022 13:22nemoi ote priće role znadem kakoe išo i kako sade iđe
negriu se toćkovi nie blokirata koćnica vego nejma kuveta
nie ni do čorbe sto po sto
nailakšeje mijenjati brzine i pretiskati papuču ali nie oto riješenje rođo
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44514 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma nije samo to, ljudi su navikli na pumpadose koji sastavi cim zavergla...artur morgan wrote: ↑14/12/2022 09:05To je normalno u tim uvjetima, imam Audi i isto se dešava. I ne samo kod Audija, već i kod nekih drugih vozila. Mislim, da je kašnjenje u zimskim uvjetima nakon dužeg nekorištenja auta sa razlogom. Elektronika vozila iz nekog razloga to radi, moguće da grijači duže odrade ili šta već.Qwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 09:13 E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.
Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.
Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranukad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.
Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
commonrail nema pumpe, mora navuc gorivo kad pvp radi u rezimu niskog pritiska i zato oni verglaju duze, zimi pogotovo...meni nekad upali odma, nekad vergla jbg
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#44515 Re: Pitamo Mehanicare ?
Isto i na mojem autu, treba mu par sekundi duze da se upali ali poslije radi normalno. Upali se lampica ''Diesel preheat'' na kontakt ali ugasi se kada se auto upaliartur morgan wrote: ↑14/12/2022 09:05To je normalno u tim uvjetima, imam Audi i isto se dešava. I ne samo kod Audija, već i kod nekih drugih vozila. Mislim, da je kašnjenje u zimskim uvjetima nakon dužeg nekorištenja auta sa razlogom. Elektronika vozila iz nekog razloga to radi, moguće da grijači duže odrade ili šta već.Qwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 09:13 E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.
Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.
Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranukad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.
Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#44516 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto na ravnici dobro ide, cim krene uzbrdo prode par sekundi i racunar ne da preko 30. Stanes ugasis i upalis auto i ici ce on par metara normalno i opet racunar zablokira brzinu na 30. Tako je kod poznanika bilo kada su bobine u pitanjualenn_m wrote: ↑14/12/2022 12:08Imao sam ja isti problem sa benzincem, nove svjecice ali nije imao snage uzbrdo, po autoputu maks isao 110 i to jedva (motor je 1.4). Problem bile bobine, otkako sam ih zamijenio evo vec 3 godine auto ide fino.Naslovnica wrote: ↑14/12/2022 11:59
Nije mi zbog eko testa nego osjećam da nema snage uzbrdo.
Znam da je deduka, ali vidim da se prepadne brda.
Ne bih rekao da je lamela, ne proklizava, ne smrdi.
Nisam se ni ja nešto udebljao više nego inače.![]()
Kablovi i svjećice novi.
Imam osjećaj da kada vidi brdo da se prepadne.
Kontam da nije do začepljenog katalizatora...?!
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44517 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas racunar zablokira
-
alenn_m
- Posts: 32
- Joined: 22/11/2010 23:08
#44518 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije meni blokiralo brzinu, cak ni na dijagnostici se nije vidjela greska niti je bila upaljena check engine lampica, ali nakon zamjene bobina auto islo 100 puta bolje. cak mi je majstor vratio stare bobine da vidi jel bas do njih i na starim bobinama opet nije auto imalo snage.Juka Jebach wrote: ↑14/12/2022 13:52Auto na ravnici dobro ide, cim krene uzbrdo prode par sekundi i racunar ne da preko 30. Stanes ugasis i upalis auto i ici ce on par metara normalno i opet racunar zablokira brzinu na 30. Tako je kod poznanika bilo kada su bobine u pitanju
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#44519 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma hoće kod mene, nema tij blokada, samo treba stisnuti.Juka Jebach wrote: ↑14/12/2022 13:52Auto na ravnici dobro ide, cim krene uzbrdo prode par sekundi i racunar ne da preko 30. Stanes ugasis i upalis auto i ici ce on par metara normalno i opet racunar zablokira brzinu na 30. Tako je kod poznanika bilo kada su bobine u pitanju
Problem je što treba stisnuti više nego što sam stiskao prije.
Filter zraka je OK.
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#44520 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam ovog pokusao i vrtiti, ali ni blizu ne ide za auto od 120+ks. Jednostavno nekakav lijen.
Stekao sam utisak da bolje ide 1.4 sa 75 ks u Grande Puntu kojeg isto ponekad vozim od Aurisa.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44521 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li neko zna ima li u SA kupiti bravu vrata osim na otpadu?
Motor centralne brave tacnije
Motor centralne brave tacnije
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44522 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se to na VW nikad nije desiloartur morgan wrote: ↑14/12/2022 09:05To je normalno u tim uvjetima, imam Audi i isto se dešava. I ne samo kod Audija, već i kod nekih drugih vozila. Mislim, da je kašnjenje u zimskim uvjetima nakon dužeg nekorištenja auta sa razlogom. Elektronika vozila iz nekog razloga to radi, moguće da grijači duže odrade ili šta već.Qwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 09:13 E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.
Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.
Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranukad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.
Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
- kabal1337
- Posts: 13453
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44523 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima u ovlastenom, napisi sifru dijela. Provjerit cu ti ja cijenu koliko otp. kostavjeshalica wrote: ↑14/12/2022 17:05 Da li neko zna ima li u SA kupiti bravu vrata osim na otpadu?
Motor centralne brave tacnije
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#44524 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo da pohvalim @Al'din -a.
Urađena špura, zamjenjene neke pregorjele sijalice, cijena skroz korektna, ljubaznost i usluga na nivou, šta drugo reći nego svaka preporuka.
Naravno, prvo sam izbacio lišće ispod haube u Zujevinu i oprao auto.
Urađena špura, zamjenjene neke pregorjele sijalice, cijena skroz korektna, ljubaznost i usluga na nivou, šta drugo reći nego svaka preporuka.
Naravno, prvo sam izbacio lišće ispod haube u Zujevinu i oprao auto.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44525 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma imaju neke zamjenske nove, a imaju i polovne nije skupo ali fazon je ako narucim onda hocel i jedne i druge raditi kako treba i dokad. I mrzim da vracam postu... Broj dijela nemam trebala bi skidat oblogu vrata jedino da potrazim na internetu na osnovu VINakabal1337 wrote: ↑14/12/2022 17:07Ima u ovlastenom, napisi sifru dijela. Provjerit cu ti ja cijenu koliko otp. kostavjeshalica wrote: ↑14/12/2022 17:05 Da li neko zna ima li u SA kupiti bravu vrata osim na otpadu?
Motor centralne brave tacnije
