Zvao maloprije samo teretni program
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#44476 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44477 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prodaj ti to dok je vakatQwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 11:45 Al kontam da bi se zakasljo malo da su grijaci.
Nije bilo -15 vani vec -1..
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#44478 Re: Pitamo Mehanicare ?
E jbg, ja kad sam radio pumpu radio je dizne za putnicki program.
Probaj Bosch servis u Mostaru/ Vrapcici malo prije stadiona. Znam da rade pumpe i po pristupacnim cjenama-bilo ....
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44479 Re: Pitamo Mehanicare ?
reno kangoo
kad kocim motorom lupka i kao da preskace nesto iz prednjeg lijevog tocka, niz brdo najvise...kad se ubrzava i koci nista ali kocenje motorom bas se cuje...
ovo se pocelo desavati kako je zahladnilo
sta otprilike moze bit, da znam sta cu ljudima u servisu rec
kad kocim motorom lupka i kao da preskace nesto iz prednjeg lijevog tocka, niz brdo najvise...kad se ubrzava i koci nista ali kocenje motorom bas se cuje...
ovo se pocelo desavati kako je zahladnilo
sta otprilike moze bit, da znam sta cu ljudima u servisu rec
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44480 Re: Pitamo Mehanicare ?
reci nek dotegnu tocak
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
Qwerty1234
- Posts: 1280
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44482 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jokThrottle wrote: ↑13/12/2022 14:04Prodaj ti to dok je vakatQwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 11:45 Al kontam da bi se zakasljo malo da su grijaci.
Nije bilo -15 vani vec -1..
- canvra888
- Posts: 9175
- Joined: 09/07/2021 15:03
#44483 Re: Pitamo Mehanicare ?
Što ga ne proda za onih ponuđenih 21.500Qwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 18:47Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jok
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44484 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ni ne daj dok ikako paliQwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 18:47Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jok
-
Qwerty1234
- Posts: 1280
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44485 Re: Pitamo Mehanicare ?
Me ne dam, samo furam raju.canvra888 wrote: ↑13/12/2022 18:59Što ga ne proda za onih ponuđenih 21.500Qwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 18:47
Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jok![]()
Gdje cu ga dat hah
-
Qwerty1234
- Posts: 1280
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44486 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas poslje posla sve bez problema.Throttle wrote: ↑13/12/2022 19:49Ni ne daj dok ikako paliQwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 18:47
Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jok![]()
Pratit cemo
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44487 Re: Pitamo Mehanicare ?
Qwerty ne prodaje, samo pokazuje sta je prava roba 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44488 Re: Pitamo Mehanicare ?
desilo mi se 3 puta u 8 god s mazdom, kao sa zadrskom zavergla i upali s tim ato mi je ostajala lampica grijaca..Qwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 11:45 Al kontam da bi se zakasljo malo da su grijaci.
Nije bilo -15 vani vec -1..
-
Qwerty1234
- Posts: 1280
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44489 Re: Pitamo Mehanicare ?
A gdje cu brate prodat auto sa 2 seta alu tockova sa novim i skoro novim gumama. Novim diskovima (i naprijed i nazad), plocicama, akumulatorom, uradjenim velikim servisom, servisom kvatro pogona. Sve ovo u godini dana i u zadnjih 20k km, znaci miran sam jos tonu vremena sa vecinom potrosnih stvari.
Cipovanim na 205ks, iskljucenim DPF-om i EGR-om.Zastita. Kupljen od drugovog komsije koji ga je uvezao iz Svice. CarVertical izvjestaj cist ko suza, svaki entry se poklapa sa kilometrazom i datumom u servisnoj knjizi + provjera u AC Quattru.
Uradio sam taj turbo, a vjerovatno nisam morao. I dan danas me majstor ruzi, kaze svaki mora balit malo nakon 200k km, i bali tako jako jako dugo dok nije za zamjenu. To je to od kvarova, i termostat izvinjavam se. DPF i EGR preventivno ugasio, cijena bila 50 KM i dao svoj DPF.
Po gradu mi trosi 8, na otvorenom normalne voznje 5 - 5.5l
Samo bi Webasto volio da ima, a iz Svice ih puno ima, al eto meni se ne posreci.
I sta kupit? Bolje tesko, bez da dodajem bijesne pare.
Hvala @Evolution_IV odgovoru. Pratit cemo to.
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#44490 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako bih ja volio da hoce neko dohakat vama sto skidate DPF... ali bas bih se veselio.
-
Qwerty1234
- Posts: 1280
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44491 Re: Pitamo Mehanicare ?
Niko nikad, puna Holandija i Njemacka auta bez dpfa.drug_profi wrote: ↑14/12/2022 01:34 Kako bih ja volio da hoce neko dohakat vama sto skidate DPF... ali bas bih se veselio.
I kad ne bude zamjena jednaka 20% cijene auta mozda i razmislim.
Ali samo mozda!
-
el_bake007
- Posts: 1094
- Joined: 16/03/2017 15:26
#44492 Re: Pitamo Mehanicare ?
preporuka za spuru u sarajevu?
-
Qwerty1234
- Posts: 1280
- Joined: 27/05/2021 09:57
-
el_bake007
- Posts: 1094
- Joined: 16/03/2017 15:26
#44494 Re: Pitamo Mehanicare ?
daleko mi to
-
Qwerty1234
- Posts: 1280
- Joined: 27/05/2021 09:57
#44495 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ferhatovic 35, delta 30, neskovic qrcu nevalja.
U hadzicima 20 i dzaba pregled trapa uz kahvu takodjer gratis.
Ne bi trebo cenera goriva potrosit do Hadzica
-
el_bake007
- Posts: 1094
- Joined: 16/03/2017 15:26
#44496 Re: Pitamo Mehanicare ?
Qwerty1234 wrote: ↑14/12/2022 02:44Ferhatovic 35, delta 30, neskovic qrcu nevalja.
U hadzicima 20 i dzaba pregled trapa uz kahvu takodjer gratis.
Ne bi trebo cenera goriva potrosit do Hadzica![]()
Ma nije do goriva nego vremena, znam da je prije hvaljen bio pa ako je idalje najbolji onda cu iduce sedmice zakazati posjetu
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#44498 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je normalno u tim uvjetima, imam Audi i isto se dešava. I ne samo kod Audija, već i kod nekih drugih vozila. Mislim, da je kašnjenje u zimskim uvjetima nakon dužeg nekorištenja auta sa razlogom. Elektronika vozila iz nekog razloga to radi, moguće da grijači duže odrade ili šta već.Qwerty1234 wrote: ↑13/12/2022 09:13 E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.
Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.
Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranukad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.
Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#44499 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje odvesti trulju na pregled/kontrolu začepljenosti katalizatora?
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#44500 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda se moze preko dijagnostike vidjeti stanje katalizatora, a ovi sto ciste DPF ciste i katalizatore.Naslovnica wrote: ↑14/12/2022 10:09 Gdje odvesti trulju na pregled/kontrolu začepljenosti katalizatora?
