Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
mk ultra
Posts: 24041
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44476 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

lavic wrote: 13/12/2022 11:01
mk ultra wrote: 12/12/2022 22:28 Kakav je ovaj đem trans sa reparacijama dizni i boš sistema
Ili neko drugi u SA i okolici
Dizne su radili u servisu Jasmin M, firma iz Zepca a u Sarajevu su kod Gasprom pumpe bili Brijesce-Bacici.
To je Volvo i Bosch servis.
Zvao maloprije samo teretni program
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44477 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 11:45 Al kontam da bi se zakasljo malo da su grijaci.
Nije bilo -15 vani vec -1..
Prodaj ti to dok je vakat
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#44478 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

mk ultra wrote: 13/12/2022 13:52
lavic wrote: 13/12/2022 11:01

Dizne su radili u servisu Jasmin M, firma iz Zepca a u Sarajevu su kod Gasprom pumpe bili Brijesce-Bacici.
To je Volvo i Bosch servis.
Zvao maloprije samo teretni program
E jbg, ja kad sam radio pumpu radio je dizne za putnicki program.

Probaj Bosch servis u Mostaru/ Vrapcici malo prije stadiona. Znam da rade pumpe i po pristupacnim cjenama-bilo ....
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44479 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

reno kangoo

kad kocim motorom lupka i kao da preskace nesto iz prednjeg lijevog tocka, niz brdo najvise...kad se ubrzava i koci nista ali kocenje motorom bas se cuje...

ovo se pocelo desavati kako je zahladnilo :-)

sta otprilike moze bit, da znam sta cu ljudima u servisu rec :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44480 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

reci nek dotegnu tocak
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44481 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:D :thumbup:
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44482 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Throttle wrote: 13/12/2022 14:04
Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 11:45 Al kontam da bi se zakasljo malo da su grijaci.
Nije bilo -15 vani vec -1..
Prodaj ti to dok je vakat
Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jok
User avatar
canvra888
Posts: 9175
Joined: 09/07/2021 15:03

#44483 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by canvra888 »

Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 18:47
Throttle wrote: 13/12/2022 14:04

Prodaj ti to dok je vakat
Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jok
Što ga ne proda za onih ponuđenih 21.500 :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44484 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 18:47
Throttle wrote: 13/12/2022 14:04

Prodaj ti to dok je vakat
Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jok
Ni ne daj dok ikako pali :D
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44485 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

canvra888 wrote: 13/12/2022 18:59
Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 18:47

Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jok
Što ga ne proda za onih ponuđenih 21.500 :D
Me ne dam, samo furam raju.

Gdje cu ga dat hah
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44486 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Throttle wrote: 13/12/2022 19:49
Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 18:47

Nedaju dovoljno moj ti.Odbio 19.200 prekucer.Reko ja liku to je moglo prije rata u UKR, sad bgm jok
Ni ne daj dok ikako pali :D
Danas poslje posla sve bez problema.
Pratit cemo
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44487 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Qwerty ne prodaje, samo pokazuje sta je prava roba :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44488 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 11:45 Al kontam da bi se zakasljo malo da su grijaci.
Nije bilo -15 vani vec -1..
desilo mi se 3 puta u 8 god s mazdom, kao sa zadrskom zavergla i upali s tim ato mi je ostajala lampica grijaca..
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44489 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Throttle wrote: 13/12/2022 21:55 Qwerty ne prodaje, samo pokazuje sta je prava roba :D
A gdje cu brate prodat auto sa 2 seta alu tockova sa novim i skoro novim gumama. Novim diskovima (i naprijed i nazad), plocicama, akumulatorom, uradjenim velikim servisom, servisom kvatro pogona. Sve ovo u godini dana i u zadnjih 20k km, znaci miran sam jos tonu vremena sa vecinom potrosnih stvari.
Cipovanim na 205ks, iskljucenim DPF-om i EGR-om.Zastita. Kupljen od drugovog komsije koji ga je uvezao iz Svice. CarVertical izvjestaj cist ko suza, svaki entry se poklapa sa kilometrazom i datumom u servisnoj knjizi + provjera u AC Quattru.

Uradio sam taj turbo, a vjerovatno nisam morao. I dan danas me majstor ruzi, kaze svaki mora balit malo nakon 200k km, i bali tako jako jako dugo dok nije za zamjenu. To je to od kvarova, i termostat izvinjavam se. DPF i EGR preventivno ugasio, cijena bila 50 KM i dao svoj DPF.

Po gradu mi trosi 8, na otvorenom normalne voznje 5 - 5.5l

Samo bi Webasto volio da ima, a iz Svice ih puno ima, al eto meni se ne posreci.

I sta kupit? Bolje tesko, bez da dodajem bijesne pare.

Hvala @Evolution_IV odgovoru. Pratit cemo to.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#44490 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Kako bih ja volio da hoce neko dohakat vama sto skidate DPF... ali bas bih se veselio.
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44491 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

drug_profi wrote: 14/12/2022 01:34 Kako bih ja volio da hoce neko dohakat vama sto skidate DPF... ali bas bih se veselio.
Niko nikad, puna Holandija i Njemacka auta bez dpfa.

I kad ne bude zamjena jednaka 20% cijene auta mozda i razmislim.

Ali samo mozda!
el_bake007
Posts: 1094
Joined: 16/03/2017 15:26

#44492 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by el_bake007 »

preporuka za spuru u sarajevu?
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44493 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

el_bake007 wrote: 14/12/2022 01:53 preporuka za spuru u sarajevu?
http://autoklinika-kajimovic.com/

Hadzici
el_bake007
Posts: 1094
Joined: 16/03/2017 15:26

#44494 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by el_bake007 »

Qwerty1234 wrote: 14/12/2022 01:55
el_bake007 wrote: 14/12/2022 01:53 preporuka za spuru u sarajevu?
http://autoklinika-kajimovic.com/

Hadzici
daleko mi to
Qwerty1234
Posts: 1280
Joined: 27/05/2021 09:57

#44495 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

el_bake007 wrote: 14/12/2022 02:03
Qwerty1234 wrote: 14/12/2022 01:55

http://autoklinika-kajimovic.com/

Hadzici
daleko mi to
Ferhatovic 35, delta 30, neskovic qrcu nevalja.
U hadzicima 20 i dzaba pregled trapa uz kahvu takodjer gratis.

Ne bi trebo cenera goriva potrosit do Hadzica :)
el_bake007
Posts: 1094
Joined: 16/03/2017 15:26

#44496 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by el_bake007 »

Qwerty1234 wrote: 14/12/2022 02:44
el_bake007 wrote: 14/12/2022 02:03

daleko mi to
Ferhatovic 35, delta 30, neskovic qrcu nevalja.
U hadzicima 20 i dzaba pregled trapa uz kahvu takodjer gratis.

Ne bi trebo cenera goriva potrosit do Hadzica :)


Ma nije do goriva nego vremena, znam da je prije hvaljen bio pa ako je idalje najbolji onda cu iduce sedmice zakazati posjetu
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#44497 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/12/2022 17:46 reci nek dotegnu tocak
;-)
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#44498 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 09:13 E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.

Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.

Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranu :mrgreen: kad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.

Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
To je normalno u tim uvjetima, imam Audi i isto se dešava. I ne samo kod Audija, već i kod nekih drugih vozila. Mislim, da je kašnjenje u zimskim uvjetima nakon dužeg nekorištenja auta sa razlogom. Elektronika vozila iz nekog razloga to radi, moguće da grijači duže odrade ili šta već.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44499 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Gdje odvesti trulju na pregled/kontrolu začepljenosti katalizatora?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#44500 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Naslovnica wrote: 14/12/2022 10:09 Gdje odvesti trulju na pregled/kontrolu začepljenosti katalizatora?
Mozda se moze preko dijagnostike vidjeti stanje katalizatora, a ovi sto ciste DPF ciste i katalizatore.
Post Reply