Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

sta se sekiras, prolaze benzinci eko test i bez katalizatora
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

kabal1337 wrote: 14/12/2022 11:54 sta se sekiras, prolaze benzinci eko test i bez katalizatora
Nije mi zbog eko testa nego osjećam da nema snage uzbrdo.
Znam da je deduka, ali vidim da se prepadne brda.
Ne bih rekao da je lamela, ne proklizava, ne smrdi.
Nisam se ni ja nešto udebljao više nego inače. :lol:
Kablovi i svjećice novi.
Imam osjećaj da kada vidi brdo da se prepadne.
Kontam da nije do začepljenog katalizatora...?!
alenn_m
Posts: 32
Joined: 22/11/2010 23:08

#44503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by alenn_m »

Naslovnica wrote: 14/12/2022 11:59
kabal1337 wrote: 14/12/2022 11:54 sta se sekiras, prolaze benzinci eko test i bez katalizatora
Nije mi zbog eko testa nego osjećam da nema snage uzbrdo.
Znam da je deduka, ali vidim da se prepadne brda.
Ne bih rekao da je lamela, ne proklizava, ne smrdi.
Nisam se ni ja nešto udebljao više nego inače. :lol:
Kablovi i svjećice novi.
Imam osjećaj da kada vidi brdo da se prepadne.
Kontam da nije do začepljenog katalizatora...?!
Imao sam ja isti problem sa benzincem, nove svjecice ali nije imao snage uzbrdo, po autoputu maks isao 110 i to jedva (motor je 1.4). Problem bile bobine, otkako sam ih zamijenio evo vec 3 godine auto ide fino.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Ja sam nedavno vozio Aurisa od jedne kolegice, 1.6 benzin.
To auto uopce ne ide onako kako sam ja ocekivao da ce ici, iako ima 90 i nesto kw i nekih 120+ks.
Sad kako pisete, vrlo moguce da je i njemu nesto otislo, tipa zacepljen katalizator jer se auto vozi 12 godina iskljucivo po gradu.
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#44505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ne umijete vi to voziti.
Slobodno malo mjenjac, malo gas, ne ide to bez min. 4.000 rpm.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 14/12/2022 13:09 Ne umijete vi to voziti.
Slobodno malo mjenjac, malo gas, ne ide to bez min. 4.000 rpm.
nemoi ote priće role znadem kakoe išo i kako sade iđe
negriu se toćkovi nie blokirata koćnica vego nejma kuveta
nie ni do čorbe sto po sto
nailakšeje mijenjati brzine i pretiskati papuču ali nie oto riješenje rođo
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39564
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Suni mu litar ateefa nekse malo diyne proći ste
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Samo Tedeji bajo, kakavi vaši benyinci 1.4 kosilice. selam
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Leon16v wrote: 14/12/2022 13:23 Samo Tedeji bajo, kakavi vaši benyinci 1.4 kosilice. selam
umenee deduka 1.6 8v
dobro iako iđe
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/12/2022 13:23 Suni mu litar ateefa nekse malo diyne proći ste
selam rođo
isto i naplin i na bemcin
probaču kilu ateefa u svakom slučaiju
hvalavi na savijetu
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Prodaj ti to....
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#44512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Ma kakav katalizator, nista njemu nije. Promjena vremena pa malo zeza.
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#44513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote: 14/12/2022 13:22
NediM17 wrote: 14/12/2022 13:09 Ne umijete vi to voziti.
Slobodno malo mjenjac, malo gas, ne ide to bez min. 4.000 rpm.
nemoi ote priće role znadem kakoe išo i kako sade iđe
negriu se toćkovi nie blokirata koćnica vego nejma kuveta
nie ni do čorbe sto po sto
nailakšeje mijenjati brzine i pretiskati papuču ali nie oto riješenje rođo
Nije is'o nikad a sad jos slabije. :run:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

artur morgan wrote: 14/12/2022 09:05
Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 09:13 E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.

Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.

Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranu :mrgreen: kad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.

Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
To je normalno u tim uvjetima, imam Audi i isto se dešava. I ne samo kod Audija, već i kod nekih drugih vozila. Mislim, da je kašnjenje u zimskim uvjetima nakon dužeg nekorištenja auta sa razlogom. Elektronika vozila iz nekog razloga to radi, moguće da grijači duže odrade ili šta već.
ma nije samo to, ljudi su navikli na pumpadose koji sastavi cim zavergla...

commonrail nema pumpe, mora navuc gorivo kad pvp radi u rezimu niskog pritiska i zato oni verglaju duze, zimi pogotovo...meni nekad upali odma, nekad vergla jbg :lol:
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#44515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

artur morgan wrote: 14/12/2022 09:05
Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 09:13 E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.

Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.

Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranu :mrgreen: kad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.

Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
To je normalno u tim uvjetima, imam Audi i isto se dešava. I ne samo kod Audija, već i kod nekih drugih vozila. Mislim, da je kašnjenje u zimskim uvjetima nakon dužeg nekorištenja auta sa razlogom. Elektronika vozila iz nekog razloga to radi, moguće da grijači duže odrade ili šta već.
Isto i na mojem autu, treba mu par sekundi duze da se upali ali poslije radi normalno. Upali se lampica ''Diesel preheat'' na kontakt ali ugasi se kada se auto upali
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#44516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

alenn_m wrote: 14/12/2022 12:08
Naslovnica wrote: 14/12/2022 11:59
Nije mi zbog eko testa nego osjećam da nema snage uzbrdo.
Znam da je deduka, ali vidim da se prepadne brda.
Ne bih rekao da je lamela, ne proklizava, ne smrdi.
Nisam se ni ja nešto udebljao više nego inače. :lol:
Kablovi i svjećice novi.
Imam osjećaj da kada vidi brdo da se prepadne.
Kontam da nije do začepljenog katalizatora...?!
Imao sam ja isti problem sa benzincem, nove svjecice ali nije imao snage uzbrdo, po autoputu maks isao 110 i to jedva (motor je 1.4). Problem bile bobine, otkako sam ih zamijenio evo vec 3 godine auto ide fino.
Auto na ravnici dobro ide, cim krene uzbrdo prode par sekundi i racunar ne da preko 30. Stanes ugasis i upalis auto i ici ce on par metara normalno i opet racunar zablokira brzinu na 30. Tako je kod poznanika bilo kada su bobine u pitanju
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Bas racunar zablokira
alenn_m
Posts: 32
Joined: 22/11/2010 23:08

#44518 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by alenn_m »

Juka Jebach wrote: 14/12/2022 13:52
alenn_m wrote: 14/12/2022 12:08

Imao sam ja isti problem sa benzincem, nove svjecice ali nije imao snage uzbrdo, po autoputu maks isao 110 i to jedva (motor je 1.4). Problem bile bobine, otkako sam ih zamijenio evo vec 3 godine auto ide fino.
Auto na ravnici dobro ide, cim krene uzbrdo prode par sekundi i racunar ne da preko 30. Stanes ugasis i upalis auto i ici ce on par metara normalno i opet racunar zablokira brzinu na 30. Tako je kod poznanika bilo kada su bobine u pitanju
Nije meni blokiralo brzinu, cak ni na dijagnostici se nije vidjela greska niti je bila upaljena check engine lampica, ali nakon zamjene bobina auto islo 100 puta bolje. cak mi je majstor vratio stare bobine da vidi jel bas do njih i na starim bobinama opet nije auto imalo snage. :-)
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Juka Jebach wrote: 14/12/2022 13:52
alenn_m wrote: 14/12/2022 12:08

Imao sam ja isti problem sa benzincem, nove svjecice ali nije imao snage uzbrdo, po autoputu maks isao 110 i to jedva (motor je 1.4). Problem bile bobine, otkako sam ih zamijenio evo vec 3 godine auto ide fino.
Auto na ravnici dobro ide, cim krene uzbrdo prode par sekundi i racunar ne da preko 30. Stanes ugasis i upalis auto i ici ce on par metara normalno i opet racunar zablokira brzinu na 30. Tako je kod poznanika bilo kada su bobine u pitanju
Ma hoće kod mene, nema tij blokada, samo treba stisnuti.
Problem je što treba stisnuti više nego što sam stiskao prije.
Filter zraka je OK.
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#44520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

NediM17 wrote: 14/12/2022 13:09 Ne umijete vi to voziti.
Slobodno malo mjenjac, malo gas, ne ide to bez min. 4.000 rpm.
Ja sam ovog pokusao i vrtiti, ali ni blizu ne ide za auto od 120+ks. Jednostavno nekakav lijen.
Stekao sam utisak da bolje ide 1.4 sa 75 ks u Grande Puntu kojeg isto ponekad vozim od Aurisa.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Da li neko zna ima li u SA kupiti bravu vrata osim na otpadu?
Motor centralne brave tacnije
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

artur morgan wrote: 14/12/2022 09:05
Qwerty1234 wrote: 13/12/2022 09:13 E jebo zajebanciju.
Cudna situacija na Avdiju, ne znam.

Sinoc palim auto, nakon 8 sati na minusu.

Kontakt dajem, lampice se pale normalno, lampice se gase isto normalno.
Kvacilo do kraja, kljuc u desnu stranu :mrgreen: kad nista.Tajac.
I 2 sekunde kasnije auto upali.

Znaci kao neko kasnjenje, lag bukvalno.
Nije on uopste zakasljao kad je upalio, bez ikakve patnje i kasljanja samo je reakcija kasnila 2 sec cca.
To je normalno u tim uvjetima, imam Audi i isto se dešava. I ne samo kod Audija, već i kod nekih drugih vozila. Mislim, da je kašnjenje u zimskim uvjetima nakon dužeg nekorištenja auta sa razlogom. Elektronika vozila iz nekog razloga to radi, moguće da grijači duže odrade ili šta već.
Meni se to na VW nikad nije desilo
User avatar
kabal1337
Posts: 13454
Joined: 11/02/2012 21:08

#44523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

vjeshalica wrote: 14/12/2022 17:05 Da li neko zna ima li u SA kupiti bravu vrata osim na otpadu?
Motor centralne brave tacnije
Ima u ovlastenom, napisi sifru dijela. Provjerit cu ti ja cijenu koliko otp. kosta
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#44524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Samo da pohvalim @Al'din -a.
Urađena špura, zamjenjene neke pregorjele sijalice, cijena skroz korektna, ljubaznost i usluga na nivou, šta drugo reći nego svaka preporuka.
Naravno, prvo sam izbacio lišće ispod haube u Zujevinu i oprao auto. :gunjastajl:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

kabal1337 wrote: 14/12/2022 17:07
vjeshalica wrote: 14/12/2022 17:05 Da li neko zna ima li u SA kupiti bravu vrata osim na otpadu?
Motor centralne brave tacnije
Ima u ovlastenom, napisi sifru dijela. Provjerit cu ti ja cijenu koliko otp. kosta
Ma imaju neke zamjenske nove, a imaju i polovne nije skupo ali fazon je ako narucim onda hocel i jedne i druge raditi kako treba i dokad. I mrzim da vracam postu... Broj dijela nemam trebala bi skidat oblogu vrata jedino da potrazim na internetu na osnovu VINa
Post Reply