Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Pitam se sta je generalno pametnije kupiti. Za sada mogu zakljuciti, kako je 3008 izuzetno funkcionalan i pouzdan, iako malo specificnog vanjskog izgleda. Komsije ne bi crkle od zavisti
sime_cipol wrote: ↑07/12/2022 11:22
Ovaj FL je ok, onaj prvi je
Pa izuzmeš li minijaturne razlike na svjetlosnim grupama, sve ostalo je isto. Hoću reći, dizaj je isti.
Što se točkova na većini 3008 tiče, meni nekako izgledaju previše uvučeni u karoseriju ili je do dizajna felge. Kao da ET nije dobar. Neki dan sam vidio jedan bijeli, kao da je malo spušteniji i sa širim tragom točkova. Izgledao mi je muno bolje od svih drugih koje često viđam.
Pitam se sta je generalno pametnije kupiti. Za sada mogu zakljuciti, kako je 3008 izuzetno funkcionalan i pouzdan, iako malo specificnog vanjskog izgleda. Komsije ne bi crkle od zavisti
Ja ovakvu kugu probao kad sam sportagea kupovao, meni nije legla. Sportage dosta bolji auto, a i 3008 mi vise lezi. Ja bi da opet kupujem prije kupio pezoa.
sime_cipol wrote: ↑07/12/2022 11:22
Ovaj FL je ok, onaj prvi je
Pa izuzmeš li minijaturne razlike na svjetlosnim grupama, sve ostalo je isto. Hoću reći, dizaj je isti.
Što se točkova na većini 3008 tiče, meni nekako izgledaju previše uvučeni u karoseriju ili je do dizajna felge. Kao da ET nije dobar. Neki dan sam vidio jedan bijeli, kao da je malo spušteniji i sa širim tragom točkova. Izgledao mi je muno bolje od svih drugih koje često viđam.
Isto mislim o tockovima, zato sam i pisao gore da su 18” fabricke mjera za 3008.
Bas sam htio pitati, u opisu pise da se placa samo PDV, a ti kazes da ide i carina.
Postoji li mogucnost da se u vrijeme kupovine ovih Vitara carina nije obracunavala na njih?
Kuga je na nekom americkom portalu kojeg sam davno citao proglasena u vrhu top 10 used cars koje treba izbjegavati. Navodno problemi sa mjenjacem i diferencijalom na vecim kilometrazama.
E ne znam koji Mk.
drug_profi wrote: ↑07/12/2022 20:28
Kuga je na nekom americkom portalu kojeg sam davno citao proglasena u vrhu top 10 used cars koje treba izbjegavati. Navodno problemi sa mjenjacem i diferencijalom na vecim kilometrazama.
E ne znam koji Mk.
Samo kombinacija AWD i PowerShift. I to problem pravi senzor temperature ulja u stražnjem diferencijalu. Koji pogrešno prijavi pregrijavanje, pa se stražnji pogon skroz isključi.
Svaka druga kombinacija (FWD manual, FWD PowerShift i AWD manual) su bez problema ikakvih.
AWD se po meni podrazumjeva za ovakva vozila, jer su bez njega potpuno besmislena.
A uvijek sam preferirao rucni mjenjac.
Kuga je fin autic, ali meni licno je problem sto se svi ovi SUV, od RAV4 pa preko Quashqai, Kuge itd. bezveze nabildavaju sa svakom novom generacijom.
RAV I je bio sicusan, ali namjenski toliki, RAV II je vec narastao na pristojan volumen, ali jos uvijek ne prevelik.
Dalje je besmisleno rastao, a da se nista nije pojavilo na njegovom mjestu.
A zapravo je veliko trziste za AWD vozila velicne Vitare, Dustera, Yariss Crossa...
Navodno fina kilometraža. Iako ne razumijem što nisu ovakve pravili s 4x4 pogonom? A da nije hibrid. Nekako mi bezze crossover a samo prednji pogon
Nisam nikakav strucnjak, ali evo malo logickog razmisljanja- ako ti auto odgovara izgledom, stanjem, ako ti kućna ministrica finansija odobrava trošak, odgovori i misljenja forumasa su ti dali odgovore na tebi bitna pitanja, a i dalje nisi siguran u tacnost kilometraze, u BL (gdje se auto i nalazi) imas ovlasteni Peugeot servis gdje mozes dogovoriti provjeru kilometraze, a sa tim je i dealer saglasan. Vjerovatno si na slici skontao da su mu ljetne gume iz marta 2021, sto moze biti finansijska prednost, ako nisu izraubovane. Obrati paznju na sliku br 19.- fotografisan je senzor za kisu, nesto mi je rub senzora nepravilan (losa slika ili... sajba?)
permanentan wrote: ↑07/12/2022 21:40
Ne znam za Peugeot, ali za Renault sam siguran da mogu.
Meni su u Guma m provjerili i potvrdili istoriju odrzavanja na megane 3 kad sam kupovao.
U Banjaluci, jos prije nego je Guma M preuzela posao od Union auto, provjera je moguca za Renault vozila.
Ako je forumas bas zagrijan za ovo auto, zar je problem kontaktirati Verano i pitati ih za ovu uslugu?
Kada sam ja kupovao 308, u Bloku su mi rekli da mi ne mogu provjeriti servisnu istoriju jer PSA nema centraliziranu bazu.
Kada smo Megana održavali u Gumi M i kada bih pitao da li su unijeli servis u bazu, njihov administrator mi je rekao da to nije od neke koristi jer se ne vidi van njihove mreže servisa.