Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#14401 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ford je ukinuo C Max, Mondea (prodaje se samo na Dalekom istoku), S Max, Galaxy. Slijedi ukidanje Focusa i Fieste. Fokusiraju se na Pumu i Kugu te BEV.
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#14402 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U firmi sam jedno vrijeme paralelno vozio Fabiu i Fiestu.
Fiesta mi je puno bolje sjela jer se ljepse vozila, bila upravljivija, iako je bila na 14kama a Fabia na 15coll tockovima
Fabia bila 1.6tdi 55kw a
Fiesta 1.6tdci sa 70kw.
Fiesta mi je puno bolje sjela jer se ljepse vozila, bila upravljivija, iako je bila na 14kama a Fabia na 15coll tockovima
Fabia bila 1.6tdi 55kw a
Fiesta 1.6tdci sa 70kw.
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#14403 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sierra je izasla prije ovog passata i imala je bolju opremu, pogotovo ghia modeli. Bila je mnogo udobnija, servo, elektricni paket, mnoge imale abs, diskove,putni racunar, grijace, pogotovo modeli'90, neke imale i klimu
Imao je ford i scorpija, prvi izasao '85, bio klasa u svemu iznad vw premijuma
Cuj sabici...kraljica se vozala
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#14405 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To je to, daj kičeraja. A znaju i koje tržište donosi €/$
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14406 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Šta kažete na ovako nešto
https://www.olx.ba/artikal/50144635/peu ... voz-iz-ch/
Navodno fina kilometraža. Iako ne razumijem što nisu ovakve pravili s 4x4 pogonom? A da nije hibrid. Nekako mi bezze crossover a samo prednji pogon
https://www.olx.ba/artikal/50144635/peu ... voz-iz-ch/
Navodno fina kilometraža. Iako ne razumijem što nisu ovakve pravili s 4x4 pogonom? A da nije hibrid. Nekako mi bezze crossover a samo prednji pogon
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14407 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ova prva generacija 3008 mi je čudna, onako malo i ružnjikava, ali je odličan auto. I ovaj 2.0 HDI mu je prava mjera.
Jbg nema PSA 4x4 sem par prepakovanih Micubišija što ovde nije slučaj. A oni njihovi hibridi koji su kao neki 4x4 nisu neka sreća u ovim generacijama tako da ja to ne bih razmatrao.
Jbg nema PSA 4x4 sem par prepakovanih Micubišija što ovde nije slučaj. A oni njihovi hibridi koji su kao neki 4x4 nisu neka sreća u ovim generacijama tako da ja to ne bih razmatrao.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#14408 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sta te zanima konkretno kod ovog auta?Idemedosumom wrote: ↑06/12/2022 16:11 Šta kažete na ovako nešto
https://www.olx.ba/artikal/50144635/peu ... voz-iz-ch/
Navodno fina kilometraža. Iako ne razumijem što nisu ovakve pravili s 4x4 pogonom? A da nije hibrid. Nekako mi bezze crossover a samo prednji pogon![]()
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14410 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Model je za preporuku i može služiti kao porodičan auto vrlo dobro.
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#14411 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Hvala na pomoćicitroen xm wrote: ↑06/12/2022 19:37 Model je za preporuku i može služiti kao porodičan auto vrlo dobro.
Hanumi se sviđa, a ja sam ni tamo ni vamo. Ima solidan paket opreme, samo bih volio da je još i automatik, da se i ja gospodski provozam malo
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#14412 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni rođak vozi takvog već nekih 7-8 godina i ne namjerava ga još mijenjati. Kaže da je prezadovoljan i da ga je odlično poslužio sve ove godine bez ikakvih većih kvarova. Njegov je 1.6 HDI, manuelac sa nekom ne previše bogatom opremom ali ima sve što lično meni treba. Digitalna klima, ima i onaj selektor na kome biraš vrstu podloge pa na klizavom elektronika može da glumi šperu i da se lakše izvučeš iz recimo snijega ili blata.
Meni lično spolja nije nešto lijep, ali unutra jeste i kvalitetno je urađen. Ja sam 187 cm visok i ima mi prostora i naprijed i pozadi, posebno za glavu a to najviše cijenim. Udoban je otprilike kao 308, dakle nije neudoban, ali nije ni mekan kao stari francuzi sa torzijom. Gepek je čini mi se sasvim dovoljno prostran, mada na to nisam obraćao puno pažnje jer ja gepek nikada nisam napunio skroz ni na manjim autima. Od gepeka sam najviše obratio pažnju na podjeljena vrata što može biti korisna stvar.
Ovaj sa tvog oglasa ima po meni poželjniji motor, 2.0 HDI je vrhunski motor i idealan za tu karoseriju. Ostalo ne znam. Ta kilometraža mi je sumnjiva. Zašto tako mala? Možda je sve idealno, ali me vuče da mislim da je vraćena, a ako nije obratio bih pažnju na moguće havarije u prošlosti zbog kojih je bio dugo van ceste.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#14413 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jedina mana je sto je na 17" felgama i gume su mu bas poskupe. Npr Continental je preko 300KM po komadu, Sava blizu 200KM.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#14414 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja imam isti auto, cini mi se identicna oprema, samo je kod mene 1.6Hdi. Taj 2.0 kazu da je bolji. Ja ga kupio kao neko prelazno auto mislio voziti godinu dana jer tad nisam nasao novi 3008. Vozim ga vec vise od godinu i po dana i ne mislim ga mijenjati narednih par godina. Po meni odlican porodicni auto. Ja imam dvoje djece, ima dovoljno prostora unutra, gepek odlican, odlican za voziti, dosta udoban… Prije njega vozio Kiu Sportage 2014. Godina i iskreno 3008 ima malo vise prostora iako Kia djeluje veca. Sjedista dosta bolja kod pezoa u odnosu na kiu.Idemedosumom wrote: ↑06/12/2022 18:53Ovaj model generalno, kao porodični auto, da li je za preporuku?
Ovaj konkretan primjerak, da li bi mogao valjati? Radije bih uzeo od privatnog lica, a ne preprodavca, ali ovdje kilometraža izgleda primamljivo.
Meni licno se najvise svidja sto jako malo trosi, dobro ide, jedtin dosta za odrzavati, nema nekih mana i enterijer sa ovom opremom mi je predobar. Head up displej isto odlicna stvar, bukvalno ne znam kako mi izgleda tabla sa kilometar satom jer nema potrebe da gledam dole
Ako te jos sta zanima pitaj.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#14415 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
A na kojim felgama da bude ovo auto, na 15” mozdapreludezalude wrote: ↑06/12/2022 22:12 Jedina mana je sto je na 17" felgama i gume su mu bas poskupe. Npr Continental je preko 300KM po komadu, Sava blizu 200KM.
- mk ultra
- Posts: 24038
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#14416 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa na 4x98 ne ocekujes 17"
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#14417 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Može tu rođo moj i RC od 19” petokraka sa tracmax kineskim gumama samo tako
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#14420 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Dolazi i na 16-kama i tada su gume mnogo jeftinije. Guma 225 50 17 je bas poskupa.EasyMan wrote: ↑06/12/2022 22:43A na kojim felgama da bude ovo auto, na 15” mozdapreludezalude wrote: ↑06/12/2022 22:12 Jedina mana je sto je na 17" felgama i gume su mu bas poskupe. Npr Continental je preko 300KM po komadu, Sava blizu 200KM.![]()
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#14421 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisu mnogo jeftinije, zapravo nisu uopste jeftinije.preludezalude wrote: ↑07/12/2022 00:18Dolazi i na 16-kama i tada su gume mnogo jeftinije. Guma 225 50 17 je bas poskupa.
https://www.olx.ba/artikal/44431673/215 ... 15-60-r16/
Znaci cijena gume 215-60-16 koja ide na 3008 je otprilike isto para kao i 225-50-17. Stvarno ne znam zasto lupate gluposti
Druga stvar je sto je ovo auto na tim 16” felgama zesce ruglo. Znaci preruzne i premale felge za ovo auto.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#14422 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nasao si najskuplju Savu na piku. Ima je i jeftinije. Premijum 16-ka je sigurno ispod 300KM dok je 17- sigurno preko 300-KM. Ipak su malo jeftinije 16". Ne lupam nista. Preberi sve pa vidi. RODJAK MI IMA 3008 i upoznat sam bas sa ovim mukama. Samo meni vise lici da ovom autu trebaju tockovi veceg obima. Gledam na rodjakovoj 3008-ici i sa 17" nesto kao da nije u redu. Ili trebaju veci tockovi ili treba auto biti nize.
Ali kako god okrenes...16 ili 17...ovo auto koristi skupu dimenziju.
Ali kako god okrenes...16 ili 17...ovo auto koristi skupu dimenziju.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#14423 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Michelin - 280preludezalude wrote: ↑07/12/2022 01:57 Nasao si najskuplju Savu na piku. Ima je i jeftinije. Premijum 16-ka je sigurno ispod 300KM dok je 17- sigurno preko 300-KM. Ipak su malo jeftinije 16". Ne lupam nista. Preberi sve pa vidi. RODJAK MI IMA 3008 i upoznat sam bas sa ovim mukama. Samo meni vise lici da ovom autu trebaju tockovi veceg obima. Gledam na rodjakovoj 3008-ici i sa 17" nesto kao da nije u redu. Ili trebaju veci tockovi ili treba auto biti nize.
Ali kako god okrenes...16 ili 17...ovo auto koristi skupu dimenziju.
Fulda - 190
Sava - 165 ljetna, zimska ima jeftinije ali koliko stare?
Ja sam 225-50-17 michelin bio nasao po 150KM, ali star dot
Evo poredjenja radi, za sportagea su mi bile skuplje gume isto 17” 225-60-17.
Bgm ti kao da pricas o onim novim gumama sa scenica 19” koje niko nema, a ne o gumama koje imas kupiti na svakom cosku.
Kad kazes da si upoznat o mukama koje ti rodjak ima, kakve su to muke??
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#14424 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ako je dizajn prihvatljiv, odličan automobil. Pouzdan i jak motor, mjenjač je mogao biti i bolji (lješi rad), enterijer kvalitetan, prostran.Idemedosumom wrote: ↑06/12/2022 16:11 Šta kažete na ovako nešto
https://www.olx.ba/artikal/50144635/peu ... voz-iz-ch/
Navodno fina kilometraža. Iako ne razumijem što nisu ovakve pravili s 4x4 pogonom? A da nije hibrid. Nekako mi bezze crossover a samo prednji pogon![]()
- sime_cipol
- Posts: 23435
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#14425 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovaj FL je ok, onaj prvi je 
