Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#60126 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

Styling wrote: 21/11/2022 15:14
dr_Evil wrote: 21/11/2022 15:11


Ne svidja mi se ova ideja izbora kroz parlament nimalo. Nije ovo prvi put da je na stolu. Ali evo svi se kunemo u aprilski paket, a on kaze:



Samo jedan covjek jedan glas, ovo sve ostalo je igranje sa demokratijom. Negdje bi dobio negdje izgubio ali samo je to posteno.
Njemacki predsjednik se bira indirektno u Bundestagu. Biraju ga delegati koji su dobili legitimnost glasaca, znaci tu nema nista sporno. Usput, njemacki predsjednik koji je izabran indirektno ima vece ovlasti nego nase Predsjednistvo koje je izbrano direktnim putem. Ne vidim nikakav problem da se ide sa indirektnim biranjem.
Problem je što se ne bi moglo shuknuti Hrvatima kao do sada, tj što bi umjesto 2:1:0 odnos u Predsjedništvu BiH bio 1:1:1.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60127 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Sta znaci u Parlamentu. Bira ga zatupnicki dom, ili ga bira Dom naroda, ili biraju clanovi Doma naroda iz svakog kluba....svakavih tu opcija ima....tako da reci bira Parlament je jedna uopstena fraza.....a svaki od gore navedenih nacina ima drugacije konzekvence...
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#60128 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by noviforumas »

Dino u ovom interviewu zvuci kao Novak i Kolinda (RiP), pogotovo jer su ga ocito preveli na novohrvatski, pa prica o stozernim strankama i slicno.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#60129 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Styling wrote: 21/11/2022 15:14
dr_Evil wrote: 21/11/2022 15:11


Ne svidja mi se ova ideja izbora kroz parlament nimalo. Nije ovo prvi put da je na stolu. Ali evo svi se kunemo u aprilski paket, a on kaze:



Samo jedan covjek jedan glas, ovo sve ostalo je igranje sa demokratijom. Negdje bi dobio negdje izgubio ali samo je to posteno.
Njemacki predsjednik se bira indirektno u Bundestagu. Biraju ga delegati koji su dobili legitimnost glasaca, znaci tu nema nista sporno. Usput, njemacki predsjednik koji je izabran indirektno ima vece ovlasti nego nase Predsjednistvo koje je izbrano direktnim putem. Ne vidim nikakav problem da se ide sa indirektnim biranjem.
Kad njemacka bude imala problem sa separatistima ko i BiH onda mozemo o njenim zakonima
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60130 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

palermo wrote: 21/11/2022 15:19 Sta znaci u Parlamentu. Bira ga zatupnicki dom, ili ga bira Dom naroda, ili biraju clanovi Doma naroda iz svakog kluba....svakavih tu opcija ima....tako da reci bira Parlament je jedna uopstena fraza.....a svaki od gore navedenih nacina ima drugacije konzekvence...
Zar zaista sumnjas da ako bude indirektni model, a nece, jer Dodik je to davno odjeb'o, ali ako bi i bio, da ce Covic i kompanija dozvolit da nacin biranja predstavnika bude takav, a da ne bude izabran njihov covjek. Sto ce kraju znaciti, da ce morati biti potvrdjen u DN sa 2/3 ili nesto slicno tome...
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60131 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Novak20 wrote: 21/11/2022 15:19
Problem je što se ne bi moglo shuknuti Hrvatima kao do sada, tj što bi umjesto 2:1:0 odnos u Predsjedništvu BiH bio 1:1:1.
Shuknuli ste vi susjed sami sebi davno po svakom pitanju.

Jel to kazes da je sada 2:1 za BiH, a u suprotnim bi se ova dva sabrala pa bila 2:1 protiv BiH.

Malo vise raditi za BiH, a malo manje protiv iste pa nikoga nece zanimati jel Dragan u predsjednistvu ili nije. Ocekujes pruzenu ruku, a non stop drzavu blokiras od 93'.

Nekoga zanima da ga sukne Hrvatima, eto sanjamo vas. Covjek samo gleda da uradi nesto pozitivno za sebe i svoju zemlju.

BiH je nasa domovina, rece Dragan i zapali svijecu za HZHB.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#60132 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Vaya wrote: 21/11/2022 15:24
palermo wrote: 21/11/2022 15:19 Sta znaci u Parlamentu. Bira ga zatupnicki dom, ili ga bira Dom naroda, ili biraju clanovi Doma naroda iz svakog kluba....svakavih tu opcija ima....tako da reci bira Parlament je jedna uopstena fraza.....a svaki od gore navedenih nacina ima drugacije konzekvence...
Zar zaista sumnjas da ako bude indirektni model, a nece, jer Dodik je to davno odjeb'o, ali ako bi i bio, da ce Covic i kompanija dozvolit da nacin biranja predstavnika bude takav, a da ne bude izabran njihov covjek. Sto ce kraju znaciti, da ce morati biti potvrdjen u DN sa 2/3 ili nesto slicno tome...
Ma ne sumnjam. Rekoh, Covke je najprincipjelnij od svih. Ne odstupa od svojih zahtjeva.

Ovo je upuceno vise.ovim forumskim diplesama
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60133 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Novak20 wrote: 21/11/2022 15:19
Styling wrote: 21/11/2022 15:14

Njemacki predsjednik se bira indirektno u Bundestagu. Biraju ga delegati koji su dobili legitimnost glasaca, znaci tu nema nista sporno. Usput, njemacki predsjednik koji je izabran indirektno ima vece ovlasti nego nase Predsjednistvo koje je izbrano direktnim putem. Ne vidim nikakav problem da se ide sa indirektnim biranjem.
Problem je što se ne bi moglo shuknuti Hrvatima kao do sada, tj što bi umjesto 2:1:0 odnos u Predsjedništvu BiH bio 1:1:1.
:lol:
Poslije ovakvog Schmidtovog zakona i rasporeda delegata u DN, nabijem ja Predsjednistvo na onu stvar...Eto vam ga kompletno i postavite u njeg tri Borjane Kristo...
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60134 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

palermo wrote: 21/11/2022 15:26
Vaya wrote: 21/11/2022 15:24

Zar zaista sumnjas da ako bude indirektni model, a nece, jer Dodik je to davno odjeb'o, ali ako bi i bio, da ce Covic i kompanija dozvolit da nacin biranja predstavnika bude takav, a da ne bude izabran njihov covjek. Sto ce kraju znaciti, da ce morati biti potvrdjen u DN sa 2/3 ili nesto slicno tome...
Ma ne sumnjam. Rekoh, Covke je najprincipjelnij od svih. Ne odstupa od svojih zahtjeva.

Ovo je upuceno vise.ovim forumskim diplesama
Tako je, on je principijelan u zahjevima, a Dino danas rece da je principijelan u dogovorima.

Ja samo ocekujem da vidim sporazum koji ce potpisati...a pretpostavljam da ce izgledati ovako:

1. Socio-ekonomske reforme
2. Zavrsetak izmjena IZ i (Draganova omiljena sintagma) "djelimicne izmjene Ustava FBiH"
3. Euro-atlantske integracije BiH
4. World peace

Nemoj namicati ostalim ove teme, vidis da su fokusirani delegate u DN, vidis da kada neko nekog zajebe u nekoj kantonalnoj skupstini, odmah se nakuca novih 10 stranica teksta na temi u ismijavanju, podjebavanju i slicnim tinejdzerskim istupima...to isto vazi i za SDA-ovce...

A to sto Dodik i Covic slazu ciglu po ciglu...
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60135 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

dr_Evil wrote: 21/11/2022 15:25
Novak20 wrote: 21/11/2022 15:19
Problem je što se ne bi moglo shuknuti Hrvatima kao do sada, tj što bi umjesto 2:1:0 odnos u Predsjedništvu BiH bio 1:1:1.
Shuknuli ste vi susjed sami sebi davno po svakom pitanju.

Jel to kazes da je sada 2:1 za BiH, a u suprotnim bi se ova dva sabrala pa bila 2:1 protiv BiH.

Malo vise raditi za BiH, a malo manje protiv iste pa nikoga nece zanimati jel Dragan u predsjednistvu ili nije. Ocekujes pruzenu ruku, a non stop drzavu blokiras od 93'.

Nekoga zanima da ga sukne Hrvatima, eto sanjamo vas. Covjek samo gleda da uradi nesto pozitivno za sebe i svoju zemlju.

BiH je nasa domovina, rece Dragan i zapali svijecu za HZHB.
Molim te mi reci, jesi li ti stvarno ozbiljan ili si profesionalni troller level pro 1000, kada njemu postavljas/iznosis ovako/ovakvu pitanje/konstataciju?
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60136 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

palermo wrote: 21/11/2022 15:19 Sta znaci u Parlamentu. Bira ga zatupnicki dom, ili ga bira Dom naroda, ili biraju clanovi Doma naroda iz svakog kluba....svakavih tu opcija ima....tako da reci bira Parlament je jedna uopstena fraza.....a svaki od gore navedenih nacina ima drugacije konzekvence...
Samo zastupnicki dom. Ne ide na potvrdu u DN.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#60137 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

laik1981 wrote: 21/11/2022 15:15
dr_Evil wrote: 21/11/2022 15:12

Ne vjerujem, sve dok je Mijatovic tamo bit ce kako Dodo i Bakir zele.
Haj da vidimo.. Vrijeme prodavanja drzave je iza nas.. Vojinova ruka nije kljucna, taman da na svoju ruku pokusa nesto uraditi..
Od pet ruku PZD, potrebne su tri za izglasavanje opozicionog člana.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60138 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Vaya wrote: 21/11/2022 15:24
palermo wrote: 21/11/2022 15:19 Sta znaci u Parlamentu. Bira ga zatupnicki dom, ili ga bira Dom naroda, ili biraju clanovi Doma naroda iz svakog kluba....svakavih tu opcija ima....tako da reci bira Parlament je jedna uopstena fraza.....a svaki od gore navedenih nacina ima drugacije konzekvence...
Zar zaista sumnjas da ako bude indirektni model, a nece, jer Dodik je to davno odjeb'o, ali ako bi i bio, da ce Covic i kompanija dozvolit da nacin biranja predstavnika bude takav, a da ne bude izabran njihov covjek. Sto ce kraju znaciti, da ce morati biti potvrdjen u DN sa 2/3 ili nesto slicno tome...
Ne moze ici na DN, jer bi to znacilo totalnu blokadu izbora. Treba ici na prostu vecinu prisutnih.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60139 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Styling wrote: 21/11/2022 15:43
palermo wrote: 21/11/2022 15:19 Sta znaci u Parlamentu. Bira ga zatupnicki dom, ili ga bira Dom naroda, ili biraju clanovi Doma naroda iz svakog kluba....svakavih tu opcija ima....tako da reci bira Parlament je jedna uopstena fraza.....a svaki od gore navedenih nacina ima drugacije konzekvence...
Samo zastupnicki dom. Ne ide na potvrdu u DN.
Samo zastupnicki dom?
Hajd nam malo pojasni detalje, posto vidim da imas informacije...
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60140 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Vaya wrote: 21/11/2022 15:41
dr_Evil wrote: 21/11/2022 15:25

Shuknuli ste vi susjed sami sebi davno po svakom pitanju.

Jel to kazes da je sada 2:1 za BiH, a u suprotnim bi se ova dva sabrala pa bila 2:1 protiv BiH.

Malo vise raditi za BiH, a malo manje protiv iste pa nikoga nece zanimati jel Dragan u predsjednistvu ili nije. Ocekujes pruzenu ruku, a non stop drzavu blokiras od 93'.

Nekoga zanima da ga sukne Hrvatima, eto sanjamo vas. Covjek samo gleda da uradi nesto pozitivno za sebe i svoju zemlju.

BiH je nasa domovina, rece Dragan i zapali svijecu za HZHB.
Molim te mi reci, jesi li ti stvarno ozbiljan ili si profesionalni troller level pro 1000, kada njemu postavljas/iznosis ovako/ovakvu pitanje/konstataciju?
Nista od toga, znam ja dobro ko je Novak(makar na forumu). Vise mi na neku stvar otislo sta napisa. Znam da je uzalud. Ko i sve ostalo sta pisem, svi imaju formirana misljenja, pa i ja. Nikad niko nije promijenio misljenje.

Evo, osim Ive KOmsica u vezi SDA u petak kod Senada.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60141 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

dr_Evil wrote: 21/11/2022 15:46
Vaya wrote: 21/11/2022 15:41

Molim te mi reci, jesi li ti stvarno ozbiljan ili si profesionalni troller level pro 1000, kada njemu postavljas/iznosis ovako/ovakvu pitanje/konstataciju?
Nista od toga, znam ja dobro ko je Novak(makar na forumu). Vise mi na neku stvar otislo sta napisa. Znam da je uzalud. Ko i sve ostalo sta pisem, svi imaju formirana misljenja, pa i ja. Nikad niko nije promijenio misljenje.

Evo, osim Ive KOmsica u vezi SDA u petak kod Senada.
Kod "intelektualci" mijenjaju misljenje za sahan pilava, a ne sta drugo...
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60142 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Vaya wrote: 21/11/2022 15:45
Styling wrote: 21/11/2022 15:43

Samo zastupnicki dom. Ne ide na potvrdu u DN.
Samo zastupnicki dom?
Hajd nam malo pojasni detalje, posto vidim da imas informacije...
Ne trebam ti nista pojasnjavati. Izbor u ZD prostom vecinom prisutnih. Vjerovatno ce ubaciti i opciju da izabrani kandidat mora imati odredjeni broj glasova zastupnika iz "svog" naroda, zbog legitimnosti.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60143 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Vaya wrote: 21/11/2022 15:48

Kod "intelektualci" mijenjaju misljenje za sahan pilava, a ne sta drugo...
Istina, jesu, mada samo budala ne mjenja, a treba pokazati svoju velicinu i reci pogrijesio sam. On je to uradio, ja nisam pa ostajem budala.

Ne znam koja je pozadina, necemo nikad saznati, prije 2 godine zamalo ne pokopase SDP zbog SDA. Mislim na one sta ih izbacise iz stranke.
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60144 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Kao da su svi kupovali jakne na istom mjestu :lol: :lol: :lol:

https://avaz.ba/vijesti/bih/788297/u-sa ... ka-osmorke
Last edited by Styling on 21/11/2022 15:56, edited 1 time in total.
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#60145 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Vaya »

Styling wrote: 21/11/2022 15:44
Vaya wrote: 21/11/2022 15:24

Zar zaista sumnjas da ako bude indirektni model, a nece, jer Dodik je to davno odjeb'o, ali ako bi i bio, da ce Covic i kompanija dozvolit da nacin biranja predstavnika bude takav, a da ne bude izabran njihov covjek. Sto ce kraju znaciti, da ce morati biti potvrdjen u DN sa 2/3 ili nesto slicno tome...
Ne moze ici na DN, jer bi to znacilo totalnu blokadu izbora. Treba ici na prostu vecinu prisutnih.
A treba ici, a ja sam mislio da ces ti meni ponuditi neko info konkretan koji stoji u nacrtu sporazuma izmedju Osmorke i HDZ-a, na ovu temu, a ne da kazes sta bi trebalo...draga moja, ja cu ti sada recibovdje milion racionalnih stvari koje bi trebalo...Ti kazes da bi potvrda u DN bila mehanizam da se opet blokira, pa jel to nesto novo za HDZ? Oni otvoreno blokirali FBiH prosle 4 godine i za kaznu dobiju prvi dio izmjena IZ (ali onaj sustinski dio) identicno onako kako oni hoce, sad ti meni reci, da ce sutra oni pristat na drugi dio izmjena izbornog zakon, i neka to bude indirektni model, takav da sutra SDP-u i DF-u prodje da opet izaberu nekog Komsica u Predsjednistvo?
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60146 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Vaya wrote: 21/11/2022 15:56
Styling wrote: 21/11/2022 15:44

Ne moze ici na DN, jer bi to znacilo totalnu blokadu izbora. Treba ici na prostu vecinu prisutnih.
A treba ici, a ja sam mislio da ces ti meni ponuditi neko info konkretan koji stoji u nacrtu sporazuma izmedju Osmorke i HDZ-a, na ovu temu, a ne da kazes sta bi trebalo...draga moja, ja cu ti sada recibovdje milion racionalnih stvari koje bi trebalo...Ti kazes da bi potvrda u DN bila mehanizam da se opet blokira, pa jel to nesto novo za HDZ? Oni otvoreno blokirali FBiH prosle 4 godine i za kaznu dobiju prvi dio izmjena IZ (ali onaj sustinski dio) identicno onako kako oni hoce, sad ti meni reci, da ce sutra oni pristat na drugi dio izmjena izbornog zakon, i neka to bude indirektni model, takav da sutra SDP-u i DF-u prodje da opet izaberu nekog Komsica u Predsjednistvo?
kako ti mogu ponuditi neto iz nacrta kada niko osim odredjenog kruga ljudi nema pristup.

Ja ti govorim o opciji koja je razmatrana jos prije Neuma, pa ponovo ponudjena u Neumu. Covic je pristao ali je bio problem Dodik.
Last edited by Styling on 21/11/2022 16:01, edited 1 time in total.
neon-x
Posts: 848
Joined: 18/07/2012 19:13

#60147 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by neon-x »

A_A_AKCIJA wrote: 21/11/2022 15:44
laik1981 wrote: 21/11/2022 15:15
Haj da vidimo.. Vrijeme prodavanja drzave je iza nas.. Vojinova ruka nije kljucna, taman da na svoju ruku pokusa nesto uraditi..
Od pet ruku PZD, potrebne su tri za izglasavanje opozicionog člana.
Ovi nasi majmuni svi redom trebaju izolovati Dodika gdje god je moguce. Jedino Nasa Stranka otvoreno govori o tome. Je li moguce da oni stvarno uopce razmisljaju dati SNSD ponovo 4tog. Tog covjeka treba prekriziti gdje god se moze. Vlast na drzavnom treba formirati sa opozicijom iz RS a Covic moze s njim i u krevet ako zeli. Pa ce ostati i on bez dzavne vlasti. Nek blokira koliko hoce.

Dati 4tog SNSD-u je ponovo veleizdaja i ne mogu da vjerujem da javnost ne vrsi veci pritisak na stranke da se to ne dozvoli.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21804
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#60148 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

neon-x wrote: 21/11/2022 15:57
A_A_AKCIJA wrote: 21/11/2022 15:44

Od pet ruku PZD, potrebne su tri za izglasavanje opozicionog člana.
Ovi nasi majmuni svi redom trebaju izolovati Dodika gdje god je moguce. Jedino Nasa Stranka otvoreno govori o tome. Je li moguce da oni stvarno uopce razmisljaju dati SNSD ponovo 4tog. Tog covjeka treba prekriziti gdje god se moze. Vlast na drzavnom treba formirati sa opozicijom iz RS a Covic moze s njim i u krevet ako zeli. Pa ce ostati i on bez dzavne vlasti. Nek blokira koliko hoce.

Dati 4tog SNSD-u je ponovo veleizdaja i ne mogu da vjerujem da javnost ne vrsi veci pritisak na stranke da se to ne dozvoli.

Kako Bakir rece, nije to izdaja, mi samo ne dodjemo na sjednicu kad treba nesto odluciti i eto ga. Spin opozicije.

:D

A sada ozbiljno, slazem se s tobom. Bit ce interesantno vidjeti kako ce sve stranke, SDP, SDA i ko je vec u tom pokretu da se opravdaju. U idealnom svijetu se slazem s onim sta Mijatovic kaze, koja je wtf razlika izmedju SDS-a i SNDS-a.

Nikakva.

Takticki, vise sanse za prolaz mnogo toga ima kada su ruke iz RS podijeljena na ta dva bloka.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#60149 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

neon-x wrote: 21/11/2022 15:57
A_A_AKCIJA wrote: 21/11/2022 15:44

Od pet ruku PZD, potrebne su tri za izglasavanje opozicionog člana.
Ovi nasi majmuni svi redom trebaju izolovati Dodika gdje god je moguce. Jedino Nasa Stranka otvoreno govori o tome. Je li moguce da oni stvarno uopce razmisljaju dati SNSD ponovo 4tog. Tog covjeka treba prekriziti gdje god se moze. Vlast na drzavnom treba formirati sa opozicijom iz RS a Covic moze s njim i u krevet ako zeli. Pa ce ostati i on bez dzavne vlasti. Nek blokira koliko hoce.

Dati 4tog SNSD-u je ponovo veleizdaja i ne mogu da vjerujem da javnost ne vrsi veci pritisak na stranke da se to ne dozvoli.
Pa dali su mu cetvrtog prosli put.. I sad bi da se pitaju samo oni koji su se pitali prosli put..

Glasali za Dusanku Majkic, a nisu za Mladena Ivanica :lol:
https://pressmediabih.com/vijesti/2020/ ... vo-i-kako/

Ovo je sjedilo u drzavnoj vlasti zahvaljujuci SDA
Image
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#60150 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Dodika treba izolovati.

Samo, Dodik je Bakirova jedina šansa.
Mislim da je Bakir dogovorio: ja tebi četvrtu ruku, ti mene u Vijeće ministara.

E sad, tih pet zastupnika PZD nisu svi SDA. Ne moraju glasati po Bakirovoj želji.

DF već rekao kako će pratiti SDP.
Locked