Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#59776 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by asurbanipal »

Prpa.ba wrote: 19/11/2022 16:43 A to je inace bio bh patriota. :lol:

Alija ga je plaho begenisao, kao i Miru Lazovića. :lol:

Ne bi me iznenadilo da i njega proglase četnikom, pa da priča u svom na svom bude zaokružena :mrgreen:
User avatar
Ozimician
Posts: 8144
Joined: 05/09/2012 23:21

#59777 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ozimician »

dale cooper wrote: 19/11/2022 16:46
Ozimician wrote: 19/11/2022 16:41 Na ovom forumu su rasprave izgubile smisao jer je trollovanje i botovanje prevršilo mjeru zdravog razuma.

Ovdje čim kritikuješ nekoga iz osmorke, a od nedavno i HDZ i SNSD - odmah te proglašavaju SDA botom ili ti odgovore: DA, ali SDA je uradila ovako, onako...

Brainwashing at the finest.
Pa imamo i brainwashing sa druge strane, gdje se stranke okupljene oko osmorke proglašavaju izdajnicima zbog formiranje vlasti sa
HDZ i SNSD, ono što je SDA provela radeći proteklih 27 godina. Ali tada je priča bila mora se surađivati, tražiti rješenje, eto šta bi ti
Senade itd. :mrgreen:
Niko ne kritikuje osmorku radi formiranja vlasti sa HDZ-om i SNSD-om - nego radi formiranja vlasti bez ikakvih crvenih linija, uslova + čak se prave naivni i ne komentarišu kriminal HDZ-a i Schmidtove odluke.

I ponovo si uradio ono što sam rekao: SDA ovo- SDA-ono

Zajebi sad SDA, nebitni su totalno. Ali da li je cilj osmorke da bude kopija SDA ili nešto drugo ?
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#59778 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Ako živiš dovoljno dugo ovdje dobre su ti šanse da te neko nekada proglasi izdajnikom, fašistom...take your pick. :mrgreen:
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#59779 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

animus wrote: 19/11/2022 16:39 Eh da je pameti pa da sada osmorka kaže necemo u vlast s Dodikom a SDA odgovori necemo ni mi sa covjek koji je Putinov igrac. Pa malo prebaciti loptu kod zlikovaca.
Na žalost nema nama napretka jer se svi bore samo za stolicu.
Covic je pokazao kako se bori za svoje interese i svoga naroda. Na ovoj bošnjačkoj strani nema te pameti. Zato nam i jeste ovako.
Kako bi nam sada pasala jedna opća blokada uspostave vlasti. Da vidi Šmit da i drugi znaju blokirati i da ništa nije napravio sa kretenskim izmjenama ustava. HDZu to najmanje odgovara jer je njihov red za premijera.
Ne mozes tako pisati, bit ces optuzen da si Kadirovac, Prpa i Ozimician objasnili.

Ili si za prepostenu, prehrabru siroku koaliciju koja sto prije mora formirati vlasti sa HDZom i SNSDom da se proganja SDA zbog korupciju ili si SDA Botina :!:
Last edited by Str0nz on 19/11/2022 16:52, edited 1 time in total.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#59780 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

animus wrote: 19/11/2022 16:39 Eh da je pameti pa da sada osmorka kaže necemo u vlast s Dodikom a SDA odgovori necemo ni mi sa covjek koji je Putinov igrac. Pa malo prebaciti loptu kod zlikovaca.
Na žalost nema nama napretka jer se svi bore samo za stolicu.
Covic je pokazao kako se bori za svoje interese i svoga naroda. Na ovoj bošnjačkoj strani nema te pameti. Zato nam i jeste ovako.
Kako bi nam sada pasala jedna opća blokada uspostave vlasti. Da vidi Šmit da i drugi znaju blokirati i da ništa nije napravio sa kretenskim izmjenama ustava. HDZu to najmanje odgovara jer je njihov red za premijera.
A sta ti to pomaze? Blokiras uspostavu vlasti i ostane ova sadasnja vlada u tehnickom mandatu. HDZ i SNSD se ne zuri jer su vec u vlast. SDA i DF bi to isto odgovaralo. Glume borbu za drzavu a drze pozicije. To su potvrdili vec Semsudin Mehmedovic iz SDA i njihov glasogovornik s foruma StrOnz.
Last edited by Login77777 on 19/11/2022 16:52, edited 1 time in total.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#59781 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Str0nz wrote: 19/11/2022 16:51
animus wrote: 19/11/2022 16:39 Eh da je pameti pa da sada osmorka kaže necemo u vlast s Dodikom a SDA odgovori necemo ni mi sa covjek koji je Putinov igrac. Pa malo prebaciti loptu kod zlikovaca.
Na žalost nema nama napretka jer se svi bore samo za stolicu.
Covic je pokazao kako se bori za svoje interese i svoga naroda. Na ovoj bošnjačkoj strani nema te pameti. Zato nam i jeste ovako.
Kako bi nam sada pasala jedna opća blokada uspostave vlasti. Da vidi Šmit da i drugi znaju blokirati i da ništa nije napravio sa kretenskim izmjenama ustava. HDZu to najmanje odgovara jer je njihov red za premijera.
Ne mozes tako pisati, bit ces optuzen da si Kadirovac, Prpa i Ozimician objasnili.

Ili si za prepostenu, prehrabru koaliciju koja sto prije mora formirati vlasti sa HDZom i SNSDom da se proganja SDA zbog korupciju ili si SDA Botina :!:
StrOnz zvani tehnicki mandat. :bih:
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#59782 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by geoxx »

Znaci treba igrati na kartu da se Dodik i Covic zabrinu hoce li se formirati drzavna vlast, iako su na vlasti neovisno formirala se ista sutra ili za 50 godina.

Najs
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#59783 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Ozimician wrote: 19/11/2022 16:48
dale cooper wrote: 19/11/2022 16:46

Pa imamo i brainwashing sa druge strane, gdje se stranke okupljene oko osmorke proglašavaju izdajnicima zbog formiranje vlasti sa
HDZ i SNSD, ono što je SDA provela radeći proteklih 27 godina. Ali tada je priča bila mora se surađivati, tražiti rješenje, eto šta bi ti
Senade itd. :mrgreen:
Niko ne kritikuje osmorku radi formiranja vlasti sa HDZ-om i SNSD-om - nego radi formiranja vlasti bez ikakvih crvenih linija, uslova + čak se prave naivni i ne komentarišu kriminal HDZ-a i Schmidtove odluke.

I ponovo si uradio ono što sam rekao: SDA ovo- SDA-ono

Zajebi sad SDA, nebitni su totalno. Ali da li je cilj osmorke da bude kopija SDA ili nešto drugo ?
A to su crvene linije postojale u ranijem odnosu prema ovim strankama? :mrgreen:

Pa normalno da će biti SDA ovo ono, kad je SDA provela toliko godina na vlasti sa HDZ i SNSD da su postali gotovo jedina referentna tačka. :mrgreen:

Kako bi bilo da svi sačekamo formiranje vlasti i makar prvih 100 dana da vidimo kako će stvari funkcionisati. Ljude se proglašava izdajnicima
a nisu još niti formirali vlast, niti je apsolutno sigurno da uopšte i hoće uspjeti u tome.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#59784 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Login77777 wrote: 19/11/2022 16:52
Str0nz wrote: 19/11/2022 16:51

Ne mozes tako pisati, bit ces optuzen da si Kadirovac, Prpa i Ozimician objasnili.

Ili si za prepostenu, prehrabru koaliciju koja sto prije mora formirati vlasti sa HDZom i SNSDom da se proganja SDA zbog korupciju ili si SDA Botina :!:
StrOnz zvani tehnicki mandat. :bih:
Evo nesto i od prehrabrog lidera, koji preuzima inicijativu i pokazuje kako se liderise :bih:
U Mostaru se sastali Čović i Konaković, lider NiP-a za "Avaz" : Vrlo sam zadovoljan kako smo lagano riješili ključne prioritete

U ponedjeljak ćemo imati sastanak Osmorke, rekao je Konaković

Image

Konaković: Uskladili smo neke završne stavove po pitanju naših finalnih programskih rješenja

U Mostaru su se danas, prije sastanka delegacija HDZ BiH i SNSD-a, kako saznaje portal "Avaza", sastali predsjednici HDZ-a BiH i NiP-a, Dragan Čović i Elmedin Konaković.

Informaciju o tome nam je potvrdio Konaković, kazavši da je sastanak između njega i Čovića bio organiziran u koordinaciji s kolegama iz Osmorke.

- Uskladili smo neke završne stavove po pitanju naših finalnih programskih rješenja i bila je potreba da se zajedno sastanemo i pregledamo to - rekao je Konaković za portal "Avaza".

Podsjetimo, na pres-konferenciji nakon sastanka s delegacijom SNSD-a, Čović je rekao da je "proces sa strankama koje su do sada djelimično bile u vlasti priveden kraju" te da su zajednički program i načela tog dogovora usaglasili, kao i da ga ne bi iznenadilo da to već iduće sedmice bude prezentirano javnosti.

- Ni mene ne bi iznenadilo. Mi imamo sastanak Osmorke u ponedjeljak u poslijepodnevnim satima, dakle s kolegama predsjednicima i predstavnicima stranaka, na kojem sam ja izvjestilac sa ovog sastanka, a nakon kojeg ćemo, eventualno, obavijestiti našu javnost o tom nekom finalnom stavu - rekao je predsjednik NiP-a.

Prenio nam je i svoj opći dojam sa sastanka.

- Vrlo sam zadovoljan kako smo lagano riješili ključne prioritete koje treba da radi buduća vlast. Naravno, ulazimo u još neke koje treba detaljnije obraditi, odnosno, da ljudi koji budu sjedili u vladama razrade ozbiljnije programe sa mjerama i rokovima, ali to je drugi korak. Ovaj prvi je, na naše zadovoljstvo, veoma uspješan - naglasio je Konaković za portal "Avaza".
https://avaz.ba/vijesti/bih/787850/u-mo ... prioritete
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#59785 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by asurbanipal »

Login77777 wrote: 19/11/2022 16:51
animus wrote: 19/11/2022 16:39 Eh da je pameti pa da sada osmorka kaže necemo u vlast s Dodikom a SDA odgovori necemo ni mi sa covjek koji je Putinov igrac. Pa malo prebaciti loptu kod zlikovaca.
Na žalost nema nama napretka jer se svi bore samo za stolicu.
Covic je pokazao kako se bori za svoje interese i svoga naroda. Na ovoj bošnjačkoj strani nema te pameti. Zato nam i jeste ovako.
Kako bi nam sada pasala jedna opća blokada uspostave vlasti. Da vidi Šmit da i drugi znaju blokirati i da ništa nije napravio sa kretenskim izmjenama ustava. HDZu to najmanje odgovara jer je njihov red za premijera.
A sta ti to pomaze? Blokiras uspostavu vlasti i ostane ova sadasnja vlada u tehnickom mandatu. HDZ i SNSD se ne zuri jer su vec u vlast. SDA i DF bi to isto odgovaralo. Glume borbu za drzavu a drze pozicije. To su potvrdili vec Semsudin Mehmedovic iz SDA i njihov glasogovornik s foruma StrOnz.


To je logika dobrog dede Alie s Kovača koja se pomalja miljačanskom kotlinom preko 30 godina...
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#59786 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Str0nz »

Jos dvije slike, samo za fanove :!:
Spoiler
Show
Image

Image
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#59787 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ABH017 »

LSD wrote: 18/11/2022 10:26
Bloo wrote: 18/11/2022 10:17

Nisu. One su bile za zajednistvo.
Image
:lol: :lol:

A kasnije Alija do '93 govorio "ekstremno krilo SDS" za one primate koji su granatirali Sarajevo i ostale gadove.
Kao da je postojalo neko umjereno krilo SDS :lol:
Najmudriji od Bošnjaka. :roll: :lol: I dan danas ga veličaju kao da nam je proširio državu i povećao standard, kao da je napravio Švicu od BiH.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#59788 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Login77777 wrote: 19/11/2022 16:51
animus wrote: 19/11/2022 16:39 Eh da je pameti pa da sada osmorka kaže necemo u vlast s Dodikom a SDA odgovori necemo ni mi sa covjek koji je Putinov igrac. Pa malo prebaciti loptu kod zlikovaca.
Na žalost nema nama napretka jer se svi bore samo za stolicu.
Covic je pokazao kako se bori za svoje interese i svoga naroda. Na ovoj bošnjačkoj strani nema te pameti. Zato nam i jeste ovako.
Kako bi nam sada pasala jedna opća blokada uspostave vlasti. Da vidi Šmit da i drugi znaju blokirati i da ništa nije napravio sa kretenskim izmjenama ustava. HDZu to najmanje odgovara jer je njihov red za premijera.
A sta ti to pomaze? Blokiras uspostavu vlasti i ostane ova sadasnja vlada u tehnickom mandatu. HDZ i SNSD se ne zuri jer su vec u vlast. SDA i DF bi to isto odgovaralo. Glume borbu za drzavu a drze pozicije. To su potvrdili vec Semsudin Mehmedovic iz SDA i njihov glasogovornik s foruma StrOnz.
Puno bi pomoglo jer vjeruj da se i njima žuri. HDZ treba uzeti mjesto premijera. Vojin Mitrović preuzeo poziciju zastupnika u RS tako da SNSD gubi jedno ministarstvo. Bevanda bolestan i nece moci vise biti ministar. Plus strancima pokažeš da moramo i mi biti uvaženi jer nas je vec 60%. Svašta se može osim slijepog srljanja u vlast pa kasnije kukanja.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#59789 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ABH017 »

Prpa.ba wrote: 19/11/2022 16:39 Hobotnica korisnih budala zuri u vlast kao manji partner HDZ-u i SNSD-u ne bi li se obracunali sa SDA.

U tom obracunu jedino ce zaplatiti drzava. Katolicki i pravoslavni separatisti ce biti proglaseni nositeljima euro vrijednosti, a ko god prokomentarise OHr i fasiste bit ce proglasen Kadirovcem.

Puzajuca disolucija.

Jer Dino hoce da bude posljednji Premijer FBiH. :thumbup:

Najbolji uvid u promisljanja NiP-ovaca moze se dobiti pazljivim citanjem postova sekretarice iz MUP-a FBiH.
Ma ja. Bolje da nam Fadil ostane vječni i zadnji premijer. :lol:
I da nam nabavi još ventilatora povoljno, malo nas je pobijeno na njima. Da generalna direktorica protjera još kojeg doktora, imamo ih previše. Samo se par mjeseci čeka na pregled srca. Baš nam je super.
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#59790 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by geoxx »

animus wrote: 19/11/2022 17:02
Login77777 wrote: 19/11/2022 16:51

A sta ti to pomaze? Blokiras uspostavu vlasti i ostane ova sadasnja vlada u tehnickom mandatu. HDZ i SNSD se ne zuri jer su vec u vlast. SDA i DF bi to isto odgovaralo. Glume borbu za drzavu a drze pozicije. To su potvrdili vec Semsudin Mehmedovic iz SDA i njihov glasogovornik s foruma StrOnz.
Puno bi pomoglo jer vjeruj da se i njima žuri. HDZ treba uzeti mjesto premijera. Vojin Mitrović preuzeo poziciju zastupnika u RS tako da SNSD gubi jedno ministarstvo. Bevanda bolestan i nece moci vise biti ministar. Plus strancima pokažeš da moramo i mi biti uvaženi jer nas je vec 60%. Svašta se može osim slijepog srljanja u vlast pa kasnije kukanja.
Toliko im se zuri da Dodik u dobroj vjeri najavljuje pregovore govoreci da se vlast nece formirati do proljeca kad, pazi sad cuda, zavrsava predsjedavanje Cvijanovica bez cijeg aminovanja ne mozes na dnevni red staviti imenovanje mandatara.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#59791 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Obracun sa SDA ispred dobrobiti naroda i drzave.

Kako nas je samo SOA odradila, uvalili nam jednu grlatu spodobu koja na lijepu pricu isposlova i izborni zakon po mjeri Zagreba, uskoro i imovinu po mjeri Beograda, jos samo da Gazu spremi. :thumbup:

Ali makar ce biti Gaza sa novim tramvajima. I porodiljskim naknadama. Dok EBRD ne otkaci podrsku. :thumbup:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#59792 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Poraz SDA i njeno micanje iz vlasti je najveca pobjeda za Bosnjake koja je u ovom momentu moguca..
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#59793 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Pa naravno, kome je obracun sa SDA ispred drzave, naravno da mu je izbacivanje SDA iz vlasti pobjeda. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59794 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Prpa.ba wrote: 19/11/2022 17:13 Obracun sa SDA ispred dobrobiti naroda i drzave.
Obracun sa SDA jeste dobrobit naroda i drzave.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#59795 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

_BataZiv_0809 wrote: 19/11/2022 17:20
Prpa.ba wrote: 19/11/2022 17:13 Obracun sa SDA ispred dobrobiti naroda i drzave.
Obracun sa SDA jeste dobrobit naroda i drzave.
:thumbup: :bih:
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#59796 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zbunjola71sa »

tom sda nikad nije drzava bila na prvom mjestu ,cak su rekli daj da mi udarimo zadnji ekser na kovceg zvani drzava,tako da se nema ko ni sta izdati
sda je to vec uradila i proglasila se pobjednikom
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#59797 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 19/11/2022 17:20 Obracun sa SDA jeste dobrobit naroda i drzave.
Apsolutno, apsolutno.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#59798 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Dinini puleni i ove pobornici HDZ koji ovdje glume ljevicare a tu su po zadatku

Trubili ste mjesecima da je Smitov zakon mozda los al nosi dugorocno dobro jer ce se konacno stat u kraj dodiku nakon sto se relaksiraju odnosi Bosnjaka i Hrvata...

Kad ono eto ti ga na covic i dodik bacise jaci zagrljaj nego ikad bez da se moraju obazirati i na kakve smetnje, jer i ono malo otpora sto je bilo unistio je Smit svojim nametanjima a za ostalo tu je Dino sa armijom botova da optuzi svakoga ko se usudi suprotstavit

Nakon sto je ocigledno da zakon dugorocno a ni kratkorocno nije donio doslovno nista, sad pricaju nebuloze..od kojih bi izdvojio iducu:

"HDZ i Hrvatska drzava su skrsili stotine miliona na lobiranje kako bi nametnuli zakon koji ce pomoci ustvari SDA" :-)

A sta je pozadina toga...pozadina je da su Dino i sljedbenici iznenadilo i covica sa tim koliko su se spremni sageti, pa Covke konta yebo ovo daj mi sad sve

Sto se tice NS i SDP zanimljivo je kako godinama izmedju redova ovdje ujedaju Bosnjake maltene gore je da im kazes da su Bosnjaci nego da su Cetnici...A sad kad im to covic kaze odjednom je prihvatljivo, za Dragana ce bit i vanzemaljci ako zatreba samo da nam je cirilicar zadovoljan...

Da sumiram jos jednom narativ botina sa foruma i velikog im vodje

-HDZ je umjerena stranka koja se ne bavi kriminalon i korupcijom
-HDZ nije separatisticka strnka oni su za BiH 101%
-Bosnjaci ugnjetavaju Hrvate
-HDZ nije imao veze sa blokadom FBiH sve je to kriva SDA koja ustvari i pravi losu sliku o postenom HDZu


Kolika je kvota da ce kad se formira drzavna vlast identicnu stvar Dino pricati i o Dodiku...

Ice prica "Ma nije on toliko los samo nije mogao nac sagovirnika na Bosnjackoj strani" ..al sad smo mi tu

Sve ovo sto se desava kako o Smitu tako i o Dini se pisalo i prije nametanja izbornog zakona i tad su nam govorili da smo SDA botovi i paranoicni, sad kad se sve obisntilo kad vise niko ni ne krije svoje namjere, sad nas ubjeduju da smo coravi i gluhi...

Iduci korak ce bit da ako necemo da se pravimo tekvim uslijedice sankcije..kako na forumu tako i u zivotu
Last edited by Spit_fire on 19/11/2022 17:53, edited 2 times in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#59799 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

Spit_fire wrote: 19/11/2022 17:41 Dinini puleni i ove pobornici HDZ koji ovdje glume ljevicare a tu su po zadatku

Trubili ste mjesecima da je Smitov zakon mozda los al nosi dugorocno dobro jer ce se konacno stat u kraj dodiku nakon sto se relaksiraju odnosi Bosnjaka i Hrvata...

Kad ono eto ti ga na covic i dodik bacise jaci zagrljaj nego ikad bez da se moraju obazirati i na kakve smetnje, jer i ono malo otpora sto je bilo unistio je Smit svojim nametanjima a za ostalo tu je Dino sa armijom botova da optuzi svakoga ko se usudi suprotstavit

Nakon sto je ocigledno da zakon dugorocno a ni kratkorocno nije donio doslovno nista, sad pricaju nebuloze..od kojih bi izdvojio iducu:

"HDZ i Hrvatska drzava su skrsili stotine miliona na lobiranje kako bi nametnuli zakon koji ce pomoci ustvari SDA" :-)

A sta je pozadina toga...pozadina je da su Dino i sljedbenici iznenadilo i covica sa tim koliko su se spremni sageti, pa Covke konta yebo ovo daj mi sad sve

Sto se tice NS i SDP zanimljivo je kako godinama izmedju redova ovdje ujedaju Bosnjake maltene gore je da im kazes da su Bosnjaci nego da su Cetnici...A sad kad im to covic kaze odjednom je prihvatljivo, za Dragana ce bit i vanzemaljci ako zatreba samo da nam je cirilicar zadovoljan...

Da sumiram jos jednom narativ botina sa foruma i velikog im vodje

-HDZ je umjerena stranka koja se ne bavi kriminalon i korupcijom
-HDZ nije separatisticka strnka oni su za BiH 101%
-Bosnjaci ugnjetavaju Hrvate
-HDZ nije imao veze sa blokadom FBiH sve je to kriva SDA koja ustvari i pravi losu sliku o postenom HDZu

Kolika je kvota da ce kad se formira drzavna vlast identicnu stvar Dino pricati i o Dodiku...

Ice prica "Ma nije on toliko los samo nije mogao nac sagovirnika na Bosnjackoj strani"

Sve ovo sto se desava kako o Smitu tako i o Dini se pisalo i prije nametanja izbornog zakona i tad su nam govorili da smo SDA botovi i paranoicni, sad kad se sve obisntilo kad vise niko ni ne krije svoje namjere, sad nas ubjeduju da smo coravi i gluhi...

Iduci korak ce bit da ako necemo da se pravimo tekvim uslijedice sankcije..kako na forumu tako i u zivotu
Izvoli:

Image
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#59800 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by canvra888 »

Meni je tragikomično kako su godinama bila kmečanja od strane opozicije kako SDA izdaje bošnjake sa stalnim koalicijama sa HDZ-om. Dođe prilika, odmah i ta istoimena opozicija pohrli ka koaliciji sa HDZ-om.

Sve samo politikanstvo, nikakav refresh nije u pitanju.
Locked