Pises kao da znas sadrzaj buduceg izbornog zakona. Po tebi je jedino rjesenje da se nista ne mjenja i smatras da ce se donijeti losije rjesenje nego sto ga imamo sad, . Ovo sto je smit nametnuo nije dobro ali je otkocilo procese i imacemo novu vlast veoma brzo ko god bude u njoj. Promjene ustava i izbornog zakona i ustava tek predstoje smit je samo otvorio vrata.Jordan1961 wrote: ↑18/11/2022 03:40Sve sto si napisao indirektno ukazuje da se Osmorka spremna naguzit' momentalno (zamaskirano u "kompromis").sajber87 wrote: ↑18/11/2022 01:05
Prvo nema mi, ja sam obicni forumas koji iznosi samo svoje misljenje.
1. Nece se prihvatiti coviceve zelje doci ce do kompromisa a definiciju kompromisa znas.
2. Zato sto se moraju ispostovati presude evropskog suda jer ovaj izborni zakon koji imamo je diskriminatoran i sa njim nema kreranja prema eu. Ja koliko cujem u medijima ono sto osmorka govori je da ce se ici ka tome da se te presude ispostuju i da se predsjednistvo bira u parlamentu sto je po meni kompromis bar za taj nivo. Ostalo znam kao i ti
Biranjem u parlamentu ili direktno, izmjena IZ kako je Cirilo opisao je izmjena karaktera drzave zamisljenog u Daytonu i definitivna podjela tj, zadnji cavao u lijes BiH, uz mnoge koje je SDA ranije svesrdno zabijala.
Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#59401 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Last edited by sajber87 on 18/11/2022 10:13, edited 1 time in total.
-
geoxx
- Posts: 2494
- Joined: 08/08/2015 23:39
#59402 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ovo sta rade Vojin i TAKOZVANI pokret za drzavu oko biranja delegata u DN granici sa mentalnom retardacijom. Kakvi diletanti. 
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#59403 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa sad biraju cetvrtog SNSD delegata indirektno umjesto direktno kao 2018.
Tako da ih ne moze niko optuziti da su izabrali delegata iz SNSD kao 2018.
Zadovoljan Dodik a i Bakir ce neku uslugu od strane Dodika dobiti.
-
sajber87
- Posts: 4325
- Joined: 25/07/2008 13:14
#59404 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Hdz bi pristao na ovo jer se ne mijenja nista samo sto se ovlastenja federalnog doma prenijela na drzavni dom. Snsd ne bi jer bi to znacilo da se ovlastenja doma naroda dizu na federalnu razinu a to je ono sto je govorio i sdp nip sda df ns itd. Ne bi bilo puno gubitaka pozicija jer ukidanjem domova naroda fed i rs i prenosenja ovlasti na drzavni dom naroda morao bi se podici i broj delegata drzavnog domaABH017 wrote: ↑18/11/2022 01:46Ovo bi se jako teško postiglo, kao i ukidanje kantona. Neće pristati ni SNSD, ni HDZ, a ne bi pristala ni SDA vjeruj mi. To bi značilo gubitak pozicija za njihove uhljebljenike. Ovim ne amnestiram ni druge stranke. Generalno su svi političari slični i ja im ne vjerujem.sajber87 wrote: ↑18/11/2022 01:36
Slazem se za domove naroda volio bi da se ukinu i da nemaju ovlasti , ali znas li kako doci do toga, sumnjam da se to moze u ovom trenutku , ali ono sto po meni moze i sto bi bilo rjesenje je ukinuti dom naroda rs i federacije i sve ovlasti prenijeti na drzavni dom naroda koji bi imao ingerencije na svaki entitet i distrikt. To bi prakticno dovelo da se vijece naroda rs podigne na nivo doma naroda fed sto bi dovelo do zastite bosnjaka i hrvata u rs jer nas cilj mora biti jacanje bosnjaka u rs
-
geoxx
- Posts: 2494
- Joined: 08/08/2015 23:39
#59405 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa mene ne bi iznenadilo da je u pitanju zapravo manjak pameti i kratkovidnost, odnosno da na kraju nece biti protuusluge za bilo koga, dok ce Dodik dobit 4. delegata.Login77777 wrote: ↑18/11/2022 09:34Pa sad biraju cetvrtog SNSD delegata indirektno umjesto direktno kao 2018.
Tako da ih ne moze niko optuziti da su izabrali delegata iz SNSD kao 2018.
Zadovoljan Dodik a i Bakir ce neku uslugu od strane Dodika dobiti.
A imali su more opcija. Sramota.
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#59406 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Da će dobiti govno, jako moguće. Ne bi im bilo prvi put da tako trguju. Ali, vrijedi probati, to je logika.geoxx wrote: ↑18/11/2022 09:41Pa mene ne bi iznenadilo da je u pitanju zapravo manjak pameti i kratkovidnost, odnosno da na kraju nece biti protuusluge za bilo koga, dok ce Dodik dobit 4. delegata.Login77777 wrote: ↑18/11/2022 09:34
Pa sad biraju cetvrtog SNSD delegata indirektno umjesto direktno kao 2018.
Tako da ih ne moze niko optuziti da su izabrali delegata iz SNSD kao 2018.
Zadovoljan Dodik a i Bakir ce neku uslugu od strane Dodika dobiti.
A imali su more opcija. Sramota.
Da nemaju pameti i da ne vide, nema šanse. Sami kažu da ih zovu iz Sarajeva, što znači i naši i ambasade.
Vuna im je i uzdaju se u Mileta. Starog saveznika.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#59407 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ništa se nije moglo spriječiti, niti su nacionalne stranke u BiH krive za rat.dragan53 wrote: ↑18/11/2022 09:16 Dobro podsjećanje.Na današnji dan 1990. održani su prvi izbori u BIH. Gledam ove rezultate i kontam da se zlo moglo spriječiti da lijeve i gradanske stranke nisu rasipale glasove i nastupile u 10 kolona....
https://avaz.com/na-danasnji-dan-od ... biti-rata/
Slicno je i u Hrvatskoj Ravan i Savka da su išli zajedno HDZ nikad ne bi pobijedio... Al služba je vjerovatno uradila svoje
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59408 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kao i za drzavu i ekonomiju...ne moze jedno prije drurog tako ne mozes ti uc u EU pa onda pravit gradjansku drzavu moze samo obratno....ako smo bilo 100 koraka daleko od EU sad su nas vratili jos 100...i stvarno mi nije jasno zasto uporno se vrti prica da je ovo za dobrobir, eu peto deseto kad se sa ovim ide u kontra smjeru.zabit_mehmedov wrote: ↑18/11/2022 02:08ne moze dino hinjski prehebati hdz, niti hdz moze dinu i ovu koaliciju prehebati bilo kakvim uslovljavanjem, da im se nesto mora dati da bi ovi uzeli njih a ne sda kako se spinuje, to je jedina istina, sve su drugo dumangijeSpit_fire wrote: ↑18/11/2022 01:02
Mozda bi mozda ne bi...al to nije ni vazno...nece biti nitijedna promjena za gradjansku...
Evo posto volis pisat opsirno, ajde napisi rado cu procitat...kako zamisljas da HDZ koji zadnjih 15 godina gura maltene rasne zakone, SADA KADA SKORO IMA TAJ ZAKON, podrzi gradjansku opciju koja bi ponistila tih njihovih 15 godina borbe?
Pa ne moze ljudino i jedno i drugo...i gradjanska drzava i HDZov apartjed u isto vrijeme?
..da nes mozda rec da je ovo sve pretvaranje Dine jer on ustvari hoce na hinjaka da syebe HDZ
niko tu nije budala, niti su stranci budale, nije covic budala da partnera uzme na osnovu obecanja, ako ista u politici ne vrijedi onda ne vrijedi obecanje, niti je moguce teoretski da se nesto prvo izglasa u korist hdz pa formira vlast, niti stranci mogu uslovljavati kad se vlast formira po principu pomogli smo vam, ajmo sad glasajte vako il nako, ne ide to tako zna, svaki ozbiljan covjek
neki kompromisi se mogu traziti, al da bude gradjanska drzava, a da se sacuvaju osnovni temeljni principi dejtona, nema teorije to dvoje i ja se slazem, taman da je uz svu dobru volju za, rjesenje u osmorki osam aristotela, a u hdz platon, teoretski pomirenje ova dva principa ne postoji
ono sto pricaju amerikanci mozda je i najrealnije, smiriti tenzije i razviti povjerenje i bolji standard, urediti sto se moze urediti i s ovom ludjackom kosuljom, a gradjanska drzava koja je i uslov za ulazak u eu moze jedino tek onda kad udjes u eu, ako ikad udjes, da hrvati tek tad halale sve garancije koje traze sad, tad bi bilo i relanije jer bi bile potpuno nove okolnosti, al pitanje sta sa rs
ne moze normalno i jare i pare, slazem se tu, nikakav konakovic ne moze tu nista bitno promijeniti, mogu se samo spustiti tenzije, napraviti napredak neki ekonomski, saobracajni, pravni i jos mnogo toga, a i to je opet sto se mene tice sve upitno jer se zakasnilo, nase drustvo je bolesno, vrlo moguce da je metastaziralo i od sutra da se okrene ploca i da osvanemo u gradjanskoj drzavi sa najpostenijim i najpametnijim politicarima na dunjaluku, mozda je vec kasno, treba biti realan, broj ljudi koji je vec otisao i koji ce otici dok se stvari imalo srede taman od sutra da pocne srdjivanje genralno, po meni je vec kritican, nesto treba pokusavati al ja nisam optimista neki veliki
Ne moze se kretanje prema tacci B na pravoj smatrati priblizavanjem tacki A..cista logik
Opet cu pitat kao sto sam i drugog kolegu iznad:
Kompromis je valjda da obje strane daju nesto za vise dobro? Sta tacnk daje HDZ? Ovo nije kompromis ovo je ucjena i reket...reket koji smo mi platili. Dali su im sve sto su trazili da bi se fino ponasali...
Samo ako cemo logicki ici za lose ponasanje treba trazit sankciju a ne nacin kako da ga opravdas i udovoljis mu
-
dragan53
- Posts: 282
- Joined: 29/12/2012 10:19
#59409 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Jeste moglo eto uzmi i saberi glasove komunista i reformista i tih 10 stranaka što su nastale od komunista. Mogli su imati 5 od 7 članova Predsjedništva BiH. Da ne pričam o tome da su imali svu vlast na raspolaganju i da su mogli šta su htjeli i da su se vodili logikom ovih danas kradi i kupuj nikad ne bi pali.palermo wrote: ↑18/11/2022 10:13Ništa se nije moglo spriječiti, niti su nacionalne stranke u BiH krive za rat.dragan53 wrote: ↑18/11/2022 09:16 Dobro podsjećanje.Na današnji dan 1990. održani su prvi izbori u BIH. Gledam ove rezultate i kontam da se zlo moglo spriječiti da lijeve i gradanske stranke nisu rasipale glasove i nastupile u 10 kolona....
https://avaz.com/na-danasnji-dan-od ... biti-rata/
Slicno je i u Hrvatskoj Ravan i Savka da su išli zajedno HDZ nikad ne bi pobijedio... Al služba je vjerovatno uradila svoje
Da nacionalne stranke jesu krive za rat.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#59410 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nisu. One su bile za zajednistvo.palermo wrote: ↑18/11/2022 10:13Ništa se nije moglo spriječiti, niti su nacionalne stranke u BiH krive za rat.dragan53 wrote: ↑18/11/2022 09:16 Dobro podsjećanje.Na današnji dan 1990. održani su prvi izbori u BIH. Gledam ove rezultate i kontam da se zlo moglo spriječiti da lijeve i gradanske stranke nisu rasipale glasove i nastupile u 10 kolona....
https://avaz.com/na-danasnji-dan-od ... biti-rata/
Slicno je i u Hrvatskoj Ravan i Savka da su išli zajedno HDZ nikad ne bi pobijedio... Al služba je vjerovatno uradila svoje

-
HD_2015
- Posts: 1561
- Joined: 27/08/2015 12:54
#59411 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nice try. Agresija je planirana u Srbiji i Hrvatskoj. Rezultati u BiH nemaju veze sa tim.dragan53 wrote: ↑18/11/2022 09:16 Dobro podsjećanje. Na današnji dan 1990. održani su prvi izbori u BIH.Gledam ove rezultate i kontam da se zlo moglo spriječiti da lijeve i gradanske stranke nisu rasipale glasove i nastupile u 10 kolona....
https://avaz.com/na-danasnji-dan-od ... biti-rata/
Slicno je i u Hrvatskoj Ravan i Savka da su išli zajedno HDZ nikad ne bi pobijedio... Al služba je vjerovatno uradila svoje

Tako to krene, okolo, pa malo-pomalo, krivci za rat su u BiH i svi su isto krivi.
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#59412 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A kasnije Alija do '93 govorio "ekstremno krilo SDS" za one primate koji su granatirali Sarajevo i ostale gadove.
Kao da je postojalo neko umjereno krilo SDS
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#59413 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Rat u Bosni i Hercegovini nije ništa drugo nego agresija države Srbije ( u tom trenutku pod imenom Jugoslavija) kojoj se kasnije pridružila i Hrvatska na državu Bosnu i Hercegovinu. Nacionalne stranek, dakle SDS i HDZ nisu ništa drugo bile nego samo produžena ruka Beograda i Zagreba.dragan53 wrote: ↑18/11/2022 10:17Jeste moglo eto uzmi i saberi glasove komunista i reformista i tih 10 stranaka što su nastale od komunista. Mogli su imati 5 od 7 članova Predsjedništva BiH. Da ne pričam o tome da su imali svu vlast na raspolaganju i da su mogli šta su htjeli i da su se vodili logikom ovih danas kradi i kupuj nikad ne bi pali.
Da nacionalne stranke jesu krive za rat.
SDA (govorim o njoj kao nacionalnoj stranci) ne snosi nikakvu krivicu za rat, osim ako pod krivicom nećemo smatrati korištenje prava na odbranu.
Rat je bio prije 30 godina, ne pričam o njemu niti imam namjeru pričati o njemu,ne određuje mi taj rat život, ali ovo su, za mene neoborive činjenice, koje ja znam i prenio sam i svojoj djeci.
-
dragan53
- Posts: 282
- Joined: 29/12/2012 10:19
#59414 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dobro to su zaključci glavnog odbora SDA imaš li ti neko svoje mišljenje.palermo wrote: ↑18/11/2022 10:27Rat u Bosni i Hercegovini nije ništa drugo nego agresija države Srbije ( u tom trenutku pod imenom Jugoslavija) kojoj se kasnije pridružila i Hrvatska na državu Bosnu i Hercegovinu. Nacionalne stranek, dakle SDS i HDZ nisu ništa drugo bile nego samo produžena ruka Beograda i Zagreba.dragan53 wrote: ↑18/11/2022 10:17
Jeste moglo eto uzmi i saberi glasove komunista i reformista i tih 10 stranaka što su nastale od komunista. Mogli su imati 5 od 7 članova Predsjedništva BiH. Da ne pričam o tome da su imali svu vlast na raspolaganju i da su mogli šta su htjeli i da su se vodili logikom ovih danas kradi i kupuj nikad ne bi pali.
Da nacionalne stranke jesu krive za rat.
SDA (govorim o njoj kao nacionalnoj stranci) ne snosi nikakvu krivicu za rat, osim ako pod krivicom nećemo smatrati korištenje prava na odbranu.
Rat je bio prije 30 godina, ne pričam o njemu niti imam namjeru pričati o njemu,ne određuje mi taj rat život, ali ovo su, za mene neoborive činjenice, koje ja znam i prenio sam i svojoj djeci.
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59415 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Zovu ih one ambasade, koje hoce da ih povale oko ucesca u vlasti gdje god mogu i govore nemojte davati Dodiku 4...A_A_AKCIJA wrote: ↑18/11/2022 09:47Da će dobiti govno, jako moguće. Ne bi im bilo prvi put da tako trguju. Ali, vrijedi probati, to je logika.
Da nemaju pameti i da ne vide, nema šanse. Sami kažu da ih zovu iz Sarajeva, što znači i naši i ambasade.
Vuna im je i uzdaju se u Mileta. Starog saveznika.
Naravno da je svaki komentar suvisan i da naravno ne trebaju dati 4 delegata, ali opet s druge strane vracamo se opet na one osnovne parametre kada pricamo opoziciji medju Srbima i Hrvatima, tj. da te opozicije nema ili ako je ima, njihovi stavovi po pitanju drzave su isti, ako ne i gori u odnosu na HDZ i SNSD...
Stav SDS&PDP prema Pokretu za drzavu je takav da oni njih uce sta je drzavotvornost i da oni ne trebaju dati Dodiku 4 delegata, jer ce on blokirati sve, nego treba dati njima 2, iako ce njih dvojica u DN glasati 95% isto kao i eventualno ona Dodikova 3...Znaci skines blokadu sa kvoruma, a u sustini ti ostane 95% ista blokada u klubu Srba...
A hajd nek mi neko kaze slijedece, ako i hrvatska i srpska strana mogu pro-BiH, da ne kazem po Dodikovskom muslimanskoj strani postavljati ultimatume i uslove, zasto to ne moze uraditi u pro-BiH bloku i to na slijedeci nacin...
Vergla evo Dino da ima vecinu za sklapanje vlasti u FBiH i BiH. Otpoceo je pregovore sa HDZ i Covic mu je vec rekao koji je njegov minimum. Ako Covic kaze da ne smije DF biti u koaliciji, zasto Osmorka ne postavi uslov Covicu i kaze mu da na drzavnom nivou ne moze biti Dodik, tj. da se u ovim okolnostima moze obezbjediti vecina iz RS i u PD i DN bez Dodika. 5 poslanika SDS, PDP i Vukan, te ako on podrzi da prihvati ovu opoziciju, neka mu garantuje da ce Pokreta za drzavu obezbjediti prohodnost u DN. Kada se ovo poslozi, neka Mijatovic ode opoziciji RS i kaze im, mi cemo vam pomoc i osigurati da budete u vlasti na drzavi, slomit cemo Covica za podrsku, a za uzvrat vi morate podrzati mene za DN...
I svi sretni na kraju, drzavni nivo u solidnoj mjeri otkocen...nema Dodika, nema Osmorci SDA...
Ali ovo se nece nikada desiti, jer prvo Dino nema petlje da to zatrazi od Covica, jer zna kada bi krenuo nesto da zanovjeta da bi ga Covic odmah pustio niz vodu...
Drugo, da je ne znam kakva vlast u pitanju, ne bi SDS&PDP podrzali nekog pro-BiH Srbina, pa makar to bio Srbin koji po mom misljenju glumi da je pro-BiH orijentisan, a i kada bi se u nekim ludim snovima desilo to, da opozicija i Pokret imaju po jednog svog u DN, glasanje tog jednog od opozicije bi 95% bilo isto kao od one trojice Dodikovih...
Pro-BiH politicka strana, bez obzira o kome govorimo je uvijek ta koja pravi kompromise i popusta, te je svaki put bilo da na kraju popuse radi tog kompromisa, sto svojom krivicom, sto budu prevareni... Evo prilike Covicu i opoziciji u RS da pokazu da su makar malo spremni na fleksibilnost, nek Covic pusti Dodika i nek opozicija pusti Vojina u DN...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#59416 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nacionalne stranke su bilo sredstvo i preduslov za agresiju za RBiH od strane Srbije. Bilo je potrebno izvrsiti unutrasnju podjelu da se oslabi odbrana i nadju domace izdajice.
SDA nije kriva za ambicije Srbije da se revidira projekt Jugoslavije i vrati tocak vremena na 1918.
SDA nije kriva za ambicije Srbije da se revidira projekt Jugoslavije i vrati tocak vremena na 1918.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#59417 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Schmittler je nametnuo da iz HNK vise delegata imaju Srbi nego Bošnjaci. Jel to po tebi dobro?sajber87 wrote: ↑18/11/2022 09:27Pises kao da znas sadrzaj buduceg izbornog zakona. Po tebi je jedino rjesenje da se nista ne mjenja i smatras da ce se donijeti losije rjesenje nego sto ga imamo sad, . Ovo sto je smit nametnuo nije dobro ali je otkocilo procese i imacemo novu vlast veoma brzo ko god bude u njoj. Promjene ustava i izbornog zakona i ustava tek predstoje smit je samo otvorio vrata.Jordan1961 wrote: ↑18/11/2022 03:40
Sve sto si napisao indirektno ukazuje da se Osmorka spremna naguzit' momentalno (zamaskirano u "kompromis").
Biranjem u parlamentu ili direktno, izmjena IZ kako je Cirilo opisao je izmjena karaktera drzave zamisljenog u Daytonu i definitivna podjela tj, zadnji cavao u lijes BiH, uz mnoge koje je SDA ranije svesrdno zabijala.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#59419 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Imam, upravo sam ti ga prezentirao. Ako se ono poklapa sa mišljenjem glavnog odbora SDA ja tu ništa ne mogudragan53 wrote: ↑18/11/2022 10:28Dobro to su zaključci glavnog odbora SDA imaš li ti neko svoje mišljenje.palermo wrote: ↑18/11/2022 10:27
Rat u Bosni i Hercegovini nije ništa drugo nego agresija države Srbije ( u tom trenutku pod imenom Jugoslavija) kojoj se kasnije pridružila i Hrvatska na državu Bosnu i Hercegovinu. Nacionalne stranek, dakle SDS i HDZ nisu ništa drugo bile nego samo produžena ruka Beograda i Zagreba.
SDA (govorim o njoj kao nacionalnoj stranci) ne snosi nikakvu krivicu za rat, osim ako pod krivicom nećemo smatrati korištenje prava na odbranu.
Rat je bio prije 30 godina, ne pričam o njemu niti imam namjeru pričati o njemu,ne određuje mi taj rat život, ali ovo su, za mene neoborive činjenice, koje ja znam i prenio sam i svojoj djeci.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#59420 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
delegiranje nije nigdje pravedno
vidite sto smo imali u americi
protikandidat ima popular vote
ali je đerđ buš pobijedio ukupno
prosječnom bošnjaku u mostaru je sa svim svejedno koliko delegata ima delegirano u dom naroda
isto kao i hrvatu za komšića
istina je da se stalno treba gibati prema pravednom rješenju
vidite sto smo imali u americi
protikandidat ima popular vote
ali je đerđ buš pobijedio ukupno
prosječnom bošnjaku u mostaru je sa svim svejedno koliko delegata ima delegirano u dom naroda
isto kao i hrvatu za komšića
istina je da se stalno treba gibati prema pravednom rješenju
-
A_A_AKCIJA
- Posts: 7959
- Joined: 16/11/2009 02:54
#59421 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
HDZ se morao odreći apsolutne moći Doma naroda. Prije ovoga, dozvoljena veličina krompira za pomfrit je mogla biti VNI.
Sada će postojati lista šta može biti vitalni nacionalni interes. Sve mimo toga ne mogu zaustaviti.
Ovo je ogroman napredak.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#59422 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
Vaya
- Posts: 1161
- Joined: 17/06/2015 14:27
#59423 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Sad ce ti kolega sajber objasniti kako je to Europski nacin kako se dolazi do gradjanske uredjenja, samo to Bosnjaci jos nisu skontali...Lex77 wrote: ↑18/11/2022 10:34Schmittler je nametnuo da iz HNK vise delegata imaju Srbi nego Bošnjaci. Jel to po tebi dobro?sajber87 wrote: ↑18/11/2022 09:27
Pises kao da znas sadrzaj buduceg izbornog zakona. Po tebi je jedino rjesenje da se nista ne mjenja i smatras da ce se donijeti losije rjesenje nego sto ga imamo sad, . Ovo sto je smit nametnuo nije dobro ali je otkocilo procese i imacemo novu vlast veoma brzo ko god bude u njoj. Promjene ustava i izbornog zakona i ustava tek predstoje smit je samo otvorio vrata.
Ne trebamo se zaliti na to sto skoro 50% stanovnistva HNK su Bosnjaci, a imaju samo jednog u DN, eno u ZHK zivi cca 36 Bosnjaka, pa su dobili jednog u DN...
Ali to je ta dobronamjerni dio Zapada koji zeli da pomogne BiH...
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59424 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#59425 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Znaci HDZ je obecao da ce se ponasat civilizovano i toA_A_AKCIJA wrote: ↑18/11/2022 10:36HDZ se morao odreći apsolutne moći Doma naroda. Prije ovoga, dozvoljena veličina krompira za pomfrit je mogla biti VNI.
Sada će postojati lista šta može biti vitalni nacionalni interes. Sve mimo toga ne mogu zaustaviti.
Ovo je ogroman napredak.
je njihov kompromis
Ovo sto cu napisat se nije desilo al evo moja prognoza..HDZ je ostvario milestone 1 sad ide prema ostalim. Cim im se nesto ne bude dalo reforme ce tu stati, a VP ce pozvat opet da se dogovre stranke ili ce on nametnut to sro HDZ trazi...a vi cete ovdje ostat u soku.."Pa stanite pa nismo se tako dogovorili, pa Dragane , pa zasto ..pa stani "
