Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22501 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

konektovan wrote: 16/11/2022 14:50Meni te feluge goleme,..za to auto
Meni su top. Malo falilo da 19ke nabacim :lol:
Meni 17ke bile premale
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22502 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

hopi wrote: 16/11/2022 14:5819 inča?
18ke
User avatar
donnie_darko
Posts: 1198
Joined: 11/11/2017 22:49

#22503 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by donnie_darko »

artur morgan wrote: 16/11/2022 13:24
donnie_darko wrote: 16/11/2022 12:52 Ima li ko iskustva sa bridgestone blizzakom? Danas nabacih 4 nove. Vozim zadnju vucu sa ugasenom kontrolom proklizavanja zimi, nadam se da se nisam zayebao :D
Imam ja.

Iskustvo sa tim gumama blizzak lm serije imam na Golfu 7 u dimenziji 205/55 R16 kojeg povremeno vozim, i na tom autu su izuzetno dobre. Jedne od najboljih zimskih guma na kojim sam vozio. Sad, može biti razlika od klase-segmenta auta i dimenzija guma, ali mislim da si dobro odabrao. I uključi kontrolu proklizavanja :wink:
Isti smo segment iste dimenzije, ovo malo danas sto sam vozio mi je puno bolje od save koju sam vozio protekle dvije zime. Osjetno bolje prijanjanje na ovoj kisi danas.

Nema kontrole proklizavanja po snijegu na bmw-u ako imas zadnju vucu vjeruj mi, ne bi mogao uz najmanje brdo uzaci.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22504 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Throttle wrote: 16/11/2022 14:57
Leon16v wrote: 16/11/2022 14:54 Još samo da dođeš na EP Čvila svake subote da se skupljas sa ostalim opelašima i slikate felNe, acam :D
Ovo je slikano u Ključu na EP kad sam se vracao iz Bihaca, izasao da vidim jel me Krajisnik izvar'o i jel sve ok :D
I da opalim sliku, da se pohvalim raji :lol:
Nisi smio pred njim pogledati :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22505 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 16/11/2022 14:58
hopi wrote: 16/11/2022 14:5819 inča?
18ke
od J modela?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22506 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Evolution_IV wrote: 16/11/2022 19:41
Throttle wrote: 16/11/2022 14:58

18ke
od J modela?
Da, zato sto za K nema prije Njemacke :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22507 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Leon16v wrote: 16/11/2022 19:41
Throttle wrote: 16/11/2022 14:57

Ovo je slikano u Ključu na EP kad sam se vracao iz Bihaca, izasao da vidim jel me Krajisnik izvar'o i jel sve ok :D
I da opalim sliku, da se pohvalim raji :lol:
Nisi smio pred njim pogledati :mrgreen:
Ljuti Krajisnici :D
Ma pregledao sam felge al stao par puta da vidim drze li pritisak i jesu li ok sarafi. Na ovim tockovima nemam senzore pa mi gori lampica pa mi sve nesto u glavi da su mozda malo ispuhale. Psiha je cudo :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22508 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 16/11/2022 19:44
Evolution_IV wrote: 16/11/2022 19:41

od J modela?
Da, zato sto za K nema prije Njemacke :lol:
:thumbup: 8-)
Proposition Joe
Posts: 369
Joined: 10/03/2012 09:26

#22509 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Proposition Joe »

Ima li negdje na području Centra, Koševa ili Jezera vulkanizer koji radi do nekog kasnijeg termina, barem do 19 sati, kako bi se moglo stići poslije posla odraditi zamjena guma?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#22510 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Proposition Joe wrote: 17/11/2022 12:17 Ima li negdje na području Centra, Koševa ili Jezera vulkanizer koji radi do nekog kasnijeg termina, barem do 19 sati, kako bi se moglo stići poslije posla odraditi zamjena guma?
Jedino mi na um pada onaj na Terezijama kod VIKa
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#22511 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

donnie_darko wrote: 16/11/2022 17:15
artur morgan wrote: 16/11/2022 13:24

Imam ja.

Iskustvo sa tim gumama blizzak lm serije imam na Golfu 7 u dimenziji 205/55 R16 kojeg povremeno vozim, i na tom autu su izuzetno dobre. Jedne od najboljih zimskih guma na kojim sam vozio. Sad, može biti razlika od klase-segmenta auta i dimenzija guma, ali mislim da si dobro odabrao. I uključi kontrolu proklizavanja :wink:
Isti smo segment iste dimenzije, ovo malo danas sto sam vozio mi je puno bolje od save koju sam vozio protekle dvije zime. Osjetno bolje prijanjanje na ovoj kisi danas.

Nema kontrole proklizavanja po snijegu na bmw-u ako imas zadnju vucu vjeruj mi, ne bi mogao uz najmanje brdo uzaci.
Što baš zimi ugašen traction control? Hajde ako zaglavis negdje u snijeg pa ga privremeno ugasiš. Jesi to drifter :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22512 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Zar u ovom periodu ne rade skoro svi malo duze, kad je sezona zamjene guma?
Ja ostavim kod vulkanizera blizu posla kad dodjem, pokupim na pauzi.
User avatar
donnie_darko
Posts: 1198
Joined: 11/11/2017 22:49

#22513 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by donnie_darko »

beco wrote: 17/11/2022 12:42

Što baš zimi ugašen traction control? Hajde ako zaglavis negdje u snijeg pa ga privremeno ugasiš. Jesi to drifter :mrgreen:
Snijeg na cesti, hoces do gazproma na Breci recimo. Uz bolnicku nikad uzasao ne bi sa kontrolom proklizavanja, pokusavao sam-ne ide. Isto i uz svaku ulicu koja ima malo veci nagib.
Nego ugasis fino, pomolis se Bogu i onda kreces :D
Ali gume su fakat bitne, sa losim gumama i po ravnom je patnja vozit.
splinter
Posts: 8705
Joined: 08/10/2011 12:28

#22514 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by splinter »

vjeshalica wrote: 17/11/2022 12:21
Proposition Joe wrote: 17/11/2022 12:17 Ima li negdje na području Centra, Koševa ili Jezera vulkanizer koji radi do nekog kasnijeg termina, barem do 19 sati, kako bi se moglo stići poslije posla odraditi zamjena guma?
Jedino mi na um pada onaj na Terezijama kod VIKa
Tamek & Son d.o.o. Terezija 20 do 18 h
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#22515 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Peryton_ »

Ja pri izlasku iz svog sokaka gasim traction Control, cim izadjem upalim.Uporno brdo, oduzima gas konstantno po snijegu.
Proposition Joe
Posts: 369
Joined: 10/03/2012 09:26

#22516 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Proposition Joe »

vjeshalica wrote: 17/11/2022 12:21
Proposition Joe wrote: 17/11/2022 12:17 Ima li negdje na području Centra, Koševa ili Jezera vulkanizer koji radi do nekog kasnijeg termina, barem do 19 sati, kako bi se moglo stići poslije posla odraditi zamjena guma?
Jedino mi na um pada onaj na Terezijama kod VIKa
Bravo, zaboravio skroz na njih :thumbup:
rimano
Posts: 811
Joined: 28/12/2009 00:05

#22517 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by rimano »

Da li je neko upratio bude li na crni petak kod nasih trgovaca kakvog dodatnog popusta ili ostaju cijene kakve jesu?
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22518 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

rimano wrote: 17/11/2022 19:36 Da li je neko upratio bude li na crni petak kod nasih trgovaca kakvog dodatnog popusta ili ostaju cijene kakve jesu?
Bilo je prosle godine u Gumi M na 205 55 16 akcija Michelin Alpin 6. Uzeo sam 4 gume, bila cijena 109 KM po komadu. Bio je i u Unitrade popust.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#22519 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

splinter wrote: 17/11/2022 13:27
vjeshalica wrote: 17/11/2022 12:21
Jedino mi na um pada onaj na Terezijama kod VIKa
Tamek & Son d.o.o. Terezija 20 do 18 h
To su pravi stručnjaci, stežu šarafe na točku uz pomoč vodovodne cijevi dugačke jedno metar i kusur.... Valjda im ovi iz VIK-a daju poneku cijev besplatno :lol:
Da ne pričam dalje, uglavnom u širokom luku ih zaobilazim. Što mi je zapravo žao, jer je blizu njih moja nekadašnja osnovna škola :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#22520 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Me_again wrote: 17/11/2022 21:02
splinter wrote: 17/11/2022 13:27

Tamek & Son d.o.o. Terezija 20 do 18 h
To su pravi stručnjaci, stežu šarafe na točku uz pomoč vodovodne cijevi dugačke jedno metar i kusur.... Valjda im ovi iz VIK-a daju poneku cijev besplatno :lol:
Da ne pričam dalje, uglavnom u širokom luku ih zaobilazim. Što mi je zapravo žao, jer je blizu njih moja nekadašnja osnovna škola :thumbup:
Jbg trazio je ove sto dokasno rade a kako rade je druga prica
Ako hoce mog majstora al je daleko on radi sa momentom jbg i do 17h hhhh
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#22521 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Me_again »

vjeshalica wrote: 17/11/2022 21:06
Me_again wrote: 17/11/2022 21:02

To su pravi stručnjaci, stežu šarafe na točku uz pomoč vodovodne cijevi dugačke jedno metar i kusur.... Valjda im ovi iz VIK-a daju poneku cijev besplatno :lol:
Da ne pričam dalje, uglavnom u širokom luku ih zaobilazim. Što mi je zapravo žao, jer je blizu njih moja nekadašnja osnovna škola :thumbup:
Jbg trazio je ove sto dokasno rade a kako rade je druga prica
Ako hoce mog majstora al je daleko on radi sa momentom jbg i do 17h hhhh
Ima i Subota, sa najavom i rezervacijom....
Ali ko sam ja da sudim :-D
Treg7L
Posts: 32
Joined: 25/12/2020 16:41

#22522 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Treg7L »

Kupio General Snow Grabber+
Solidne gume, tihe, mekane po SUHOM.

Cim kisa krene imaju neki zvizduk posebno ako uletis u spuru punu vode, bas bude glasno.

Neko sa istim gumama i problemom?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22523 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Ako ti samo zvizduk smeta, odvrni Šabana do daske
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22524 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Treg7L wrote: 19/11/2022 06:24 Kupio General Snow Grabber+
Solidne gume, tihe, mekane po SUHOM.

Cim kisa krene imaju neki zvizduk posebno ako uletis u spuru punu vode, bas bude glasno.

Neko sa istim gumama i problemom?
Rekao bih da je to normalno, zbog gume, šare itd.
I buka isto, zavisi od asfalta, meni npr gume od C.Vile do Pofalica bruje ko ležajevi, a dio od Stupa prema Ilidzi, ništa se ne čuje.
Tako da samo vozim Stup-Ilidza po cijeli dan :mrgreen:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#22525 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

Me_again wrote: 17/11/2022 21:02
splinter wrote: 17/11/2022 13:27

Tamek & Son d.o.o. Terezija 20 do 18 h
To su pravi stručnjaci, stežu šarafe na točku uz pomoč vodovodne cijevi dugačke jedno metar i kusur.... Valjda im ovi iz VIK-a daju poneku cijev besplatno :lol:
Da ne pričam dalje, uglavnom u širokom luku ih zaobilazim. Što mi je zapravo žao, jer je blizu njih moja nekadašnja osnovna škola :thumbup:
Da su losi ne bi im Dzela bio stalni klijent.
Post Reply