Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#22476 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by artur morgan »

Mogle bi lako postati :D :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22477 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Jaka stvar :D kad proslajdra tocak pa onima iza sto te guraju baci ovo u zube :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#22478 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

artur morgan wrote: 14/11/2022 08:34 Da li je ko ovo testirao po snijegu :-D

https://ibb.co/6vd9qPN

Image
Hah radije gurni gumenu patosnicu
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#22479 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

vjeshalica wrote: 13/11/2022 08:27
elk wrote: 13/11/2022 08:17 A sto mora biti snijeg da bi se stavile zimske? Jutros u 7 sati 2 stepena.
Ne mora al jbg, znas koja je razlika u strukturi gume i kako se ponasa na 0 ili 15 stepeni. Nije sad bogzna hladno da moraju zimske na ovoj loko voznji, moze se jos koji dan, a nije ni nedozvoljeno.
Ma udobnije je ako nista :D
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22480 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

Qwerty1234 wrote: 13/11/2022 17:00
EFD22 wrote: 13/11/2022 16:20

Ne znam, ja sam najviše Tigrova i Petlasa vidio na premiJum švabskim harabatijama
Samo nek nisu one iz penija, sailun ili kako vec :D
Provociraju te ovi kojima žice vire iz guma :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#22481 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

u porseu conti 195 65 15, 135 KM
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22482 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

ekupi 125 trenutno, kad bude ona akcija 10% na visa kartice izađe po 118 km
User avatar
donnie_darko
Posts: 1198
Joined: 11/11/2017 22:49

#22483 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by donnie_darko »

Ima li ko iskustva sa bridgestone blizzakom? Danas nabacih 4 nove. Vozim zadnju vucu sa ugasenom kontrolom proklizavanja zimi, nadam se da se nisam zayebao :D
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#22484 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by artur morgan »

donnie_darko wrote: 16/11/2022 12:52 Ima li ko iskustva sa bridgestone blizzakom? Danas nabacih 4 nove. Vozim zadnju vucu sa ugasenom kontrolom proklizavanja zimi, nadam se da se nisam zayebao :D
Imam ja.

Iskustvo sa tim gumama blizzak lm serije imam na Golfu 7 u dimenziji 205/55 R16 kojeg povremeno vozim, i na tom autu su izuzetno dobre. Jedne od najboljih zimskih guma na kojim sam vozio. Sad, može biti razlika od klase-segmenta auta i dimenzija guma, ali mislim da si dobro odabrao. I uključi kontrolu proklizavanja :wink:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#22485 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by EasyMan »

Ja na sportageu imamo te gume, bio bas nezadovoljan. Ne znam da li je do dimenzije, tipa auta, vuce, ali nisam losije gume vozio. Doduse meni dosle stare jednu sezonu, nisam ih nove kupio. Poslije njih kupim savu hp2 bio mnogo zadovoljniji.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#22486 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by artur morgan »

Najvjerovatnije do dimenzija i tipa auta. Ja sam na svoje auto kupio prije 4 sezone Dunlop WS5, recenzije bile dobre, u top 3 na testovima, cijena tada ok, i na forumu ima pozitivnih iskustava. Moja iskustva na većem autu i većim dimenzijama ( u odnosu na testove ) nisu čemu, ne bi više njih kupovao.
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22487 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Zamijenio i ja jutros kaljače... :mrgreen: vakat je. :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22488 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Jel Tajger
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#22489 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

Ja sam jos na ljetnim, iduce sedmice bi moglo biti i minusa, mozda bih mogao i ja polako razmisljati da se prebacim na manje i ruznije felge...
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22490 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

I ja ću sada za vik-end
A naručio sam i novu dizalicu
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22491 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Ja prekjucer namontirao vece felge s ljetnim gumama. Kontra normalnog svijeta :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22492 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 16/11/2022 13:58 Jel Tajger
Samo Sava... :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22493 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Throttle wrote: 16/11/2022 14:38 Ja prekjucer namontirao vece felge s ljetnim gumama. Kontra normalnog svijeta :lol:
E jesi normalan... :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22494 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

konektovan wrote: 16/11/2022 14:41
Throttle wrote: 16/11/2022 14:38 Ja prekjucer namontirao vece felge s ljetnim gumama. Kontra normalnog svijeta :lol:
E jesi normalan... :lol:
Kak'e zimulje, vidi ovo :lol:

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22495 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Throttle wrote: 16/11/2022 14:45
konektovan wrote: 16/11/2022 14:41

E jesi normalan... :lol:
Kak'e zimulje, vidi ovo :lol:

Image
Meni te feluge goleme,..za to auto
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22496 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Taman :thumbup:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22497 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Još samo da dođeš na EP Čvila svake subote da se skupljas sa ostalim opelašima i slikate felNe, acam :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22498 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Imamo mi u Zenici ove naše beskrajne noći (Endless nights) :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22499 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Leon16v wrote: 16/11/2022 14:54 Još samo da dođeš na EP Čvila svake subote da se skupljas sa ostalim opelašima i slikate felNe, acam :D
Ovo je slikano u Ključu na EP kad sam se vracao iz Bihaca, izasao da vidim jel me Krajisnik izvar'o i jel sve ok :D
I da opalim sliku, da se pohvalim raji :lol:
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22500 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

19 inča?
Post Reply