Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13751 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/11/2022 11:33 grand cherokee je do 2005. imao player s kasetom i cd-om + u gepeku cd changer 10 kom :D
10 komada to je rekord. Zezancija je kad trebaš pronaći cd koji tražiš od njih 10 :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13752 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by bitanga_sa_otesa »

artur morgan wrote: 11/11/2022 12:50

10 komada to je rekord. Zezancija je kad trebaš pronaći cd koji tražiš od njih 10 :-D
lako se to pronadje ,pise sve na displeju a komande na volanu :-D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#13753 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by madner »

Pika li se i DVD player koji je mogao sa CDovima? :D
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13754 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Naravno.

Bilo kakav media plejer koji reprodukuje audio CD-ove.
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#13755 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Proosvjetni_uhljeb »

To hoćete da gledate filmove dok vozite?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#13756 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by tramvajtrojka »

Proosvjetni_uhljeb wrote: 11/11/2022 15:51 To hoćete da gledate filmove dok vozite?
zli jezici bi rekli da se furaju na dragona :oops: :oops: :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13757 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Coek vozi m4, puknite hejteri štae poyy
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13758 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Seawolf wrote: 11/11/2022 08:09 Jedno pitanje za prave stručnjake:

Koji bi bio najnoviji polovan automobil koji se može nađi na tržištu, a da ima tvornički ugrađen CD-player?

I da je auto kako treba biti, naravno.
mazdurine sigurno :-D
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13759 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Evolution_IV wrote: 11/11/2022 16:10
Seawolf wrote: 11/11/2022 08:09 Jedno pitanje za prave stručnjake:

Koji bi bio najnoviji polovan automobil koji se može nađi na tržištu, a da ima tvornički ugrađen CD-player?

I da je auto kako treba biti, naravno.
mazdurine sigurno :-D
Ima li CX-5 iz aktuelne produkcije CD-plejer?
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#13760 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Seawolf wrote: 11/11/2022 08:09 Jedno pitanje za prave stručnjake:

Koji bi bio najnoviji polovan automobil koji se može nađi na tržištu, a da ima tvornički ugrađen CD-player?

I da je auto kako treba biti, naravno.
Subaru Forester 2022 verzija :-D
Kadjar, QQ u baznoj opremi, prethodni i30, i40...
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#13761 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

beco wrote: 11/11/2022 11:43 Jos saml neko gramofon da ugradi :mrgreen:
Bilo je i to nekad. :-D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13762 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Seawolf wrote: 11/11/2022 16:25
Evolution_IV wrote: 11/11/2022 16:10

mazdurine sigurno :-D
Ima li CX-5 iz aktuelne produkcije CD-plejer?
s pocetka 2022 ima do polovine, od polovine nema :-)
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13763 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

uglavnom ima još kola sa cede plejerima i običnim radionima
haj ne čudi me za vitaru svakako nije premijum

ma meni je dovoljan blutut ostalo mi ne treba
preludezalude
Posts: 7009
Joined: 07/03/2012 00:09

#13764 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Surfam onako bezciljno po piku razgledavajuci vozila i naletih na zanimljivu prepisku. Radi se o audi a6 c6 2005. godiste. Jedan interesant kaze "Moze li broj?" Odgovor prodavca je "Sta ce ti?" Drugi nteresant pita "Kako je facelift a 2005. godiste?" Odgovor je "Eto da bi pitao".
Stvarno mi nisu jasni neki ljudi. Sta je mislio, da ce neko kupiti artikal bez ikakvih pitanja.
A i meni je malo cudno da je facelift a 2005. godiste. Zar nije facelift se pojavio tek 2008. godine?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13765 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Pa u njegovoj glavi jeste. :mrgreen:

Ma svako auto na OLX-u je fejslift i "modelska godina" viša za godinu od godine proizvodnje. :skoljka:
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#13766 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

ma i s novim autima nije bolje
gdledaš video neki recimo iz januar 2022 kaže modelska godina 2023
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#13767 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Kad smo već kod Mazde

Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13768 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Lijepa centralna tabla :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#13769 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

hopi wrote: 11/11/2022 19:50 ma i s novim autima nije bolje
gdledaš video neki recimo iz januar 2022 kaže modelska godina 2023
ka desifrujes VIN broj vidis koja je modelska godina.
I kod mene je za godinu visa od godine proizvodnje.

A sto je to tako ja ne znam.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#13770 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Proizveden iza godisnjeg odmora.
Moj prosli Ceed je bio proizveden u septembru 2009, MY 2010.
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13771 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

NediM17 wrote: 11/11/2022 20:46 Proizveden iza godisnjeg odmora.
Moj prosli Ceed je bio proizveden u septembru 2009, MY 2010.
Je l' Slovaci idu na godišnji u julu, ili u avgustu?
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#13772 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Tako je vazda bilo. Neki proizvodjaci čak idu od jula do jula.
Znaci ako je auto napravljeno u avgustu 2021. Modelska godina tog proizvodjaca ili modela je 2022
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#13773 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Seawolf wrote: 11/11/2022 20:48
NediM17 wrote: 11/11/2022 20:46 Proizveden iza godisnjeg odmora.
Moj prosli Ceed je bio proizveden u septembru 2009, MY 2010.
Je l' Slovaci idu na godišnji u julu, ili u avgustu?
2009.su isli u 8. mjesecu, ferragosto. :mrgreen:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13774 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Ne kontam kako vam nije najjasniji koncept nečega što se naziva modelska godina.

Inače, u nekim slučajevima, modelska godina može trajati i 18 mjeseci. Tako da auti proizvedeni po dizajnu jedne modelske godine, mogu biti proizvedeni u jednoj od tri različite kalendarske godine.

Npr, Mercedes-Benz C-klasa W/S 205 MY 2020, mogla je biti proizvedena i u oktobru 2019-e i u junu 2020-e i u martu 2021-e.

I da, kod većine proizvođača se niti modelska godina, niti mjesec i godina proizvodnje, ne mogu pročitati direktno iz VIN-a.
User avatar
konektovan
Posts: 51396
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13775 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

ElRe wrote: 11/11/2022 20:11 Kad smo već kod Mazde

Image
Lijep dizajn, u talijanskom stilu.
Post Reply