Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 23404
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13701 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Seawolf wrote: 09/11/2022 01:23
sime_cipol wrote: 08/11/2022 23:27 Od Boscha je :D
Šime moj dragi, šta nam ovo rade ....

https://m.mobile.de/auto-inserat/alfa-r ... ecatcherAd

p.s. Brake-by-Wire kočioni sistem u Giuliji i Stelviu je Continental MK C1:

https://www.continental.com/en/press/pr ... ogy-mk-c1/
Dobro si, Continental. :thumbup:
A Stelvio? Tacno mi fali jos 122 000 € :D
Racunam da bi ovo svoje mogao prodati za 600 :lol:
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#13702 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

:oops: joj A5 porediti sa Gulijom. A5 samo unutrašnjost možda bolju ima sve ostalo je na strani Gulije osim naravno prodajnih rezultata.

Još jedna velika mana Gulije sporo joj cijena kao polovne pada, Veloce je taman.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13703 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

A5 je lijep auto,....i praktičan, 5 vrata. :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13704 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

naudi a5veshmašinen-Line

foršprung drkteknik
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13705 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

EFD22 wrote: 08/11/2022 23:59 Što? Ne možeš vozit frižidere i veš mašine? :mrgreen:
ma ja :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#13706 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

konektovan wrote: 09/11/2022 10:53 A5 je lijep auto,....i praktičan, 5 vrata. :mrgreen:
6 ako je noviji sa Slino opremom
mos dizalicom ubacit vesmasinen
Tbra
Posts: 7
Joined: 24/05/2013 14:05

#13707 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Tbra »

canvra888 wrote: 08/11/2022 02:33
Tbra wrote: 07/11/2022 19:37 Savjet za malo auto, benzin, iskljucivo za gradsku vožnju, sa sto manjom potrošnjom do 8500 KM?
Seat Ibiza IV 1.2 / Škoda Fabia 1.2
Opel Corsa D 1.2 XER >2011

Ibiza/Fabija 1.2 mislim da imaju najbolju potrošnju za zaj budžet od 8500 KM, iako nisam baš siguran u pouzdanost i kvalitet ovih fauveovih atmo troklipaša. S tim što je Ibiza meni puno ljepši auto sa iznenađujuće i dalje svježim dizajnom za jedno auto iz 2008. godine.

Dok s druge strane, 1.2 XER u Corsi D je dokazan, unaprijeđen i pouzdan Opelov benzinac. Blago veća potrošnja, ali ništa strašno. Moji su uzeli takvu jednu Corsu ljetos i nije to nikakva bauk potrošnja.
Inace, auto je za suprugu. :) Gledali smo C1, 107, Aygo, Twingo...oni su joj simpatični. Vrijedi li uopšte gledati ove najmanje ili je preporuka ipak za ove malo veće sto mi preporučujete?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13708 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Tbra wrote: 09/11/2022 22:44
canvra888 wrote: 08/11/2022 02:33

Seat Ibiza IV 1.2 / Škoda Fabia 1.2
Opel Corsa D 1.2 XER >2011

Ibiza/Fabija 1.2 mislim da imaju najbolju potrošnju za zaj budžet od 8500 KM, iako nisam baš siguran u pouzdanost i kvalitet ovih fauveovih atmo troklipaša. S tim što je Ibiza meni puno ljepši auto sa iznenađujuće i dalje svježim dizajnom za jedno auto iz 2008. godine.

Dok s druge strane, 1.2 XER u Corsi D je dokazan, unaprijeđen i pouzdan Opelov benzinac. Blago veća potrošnja, ali ništa strašno. Moji su uzeli takvu jednu Corsu ljetos i nije to nikakva bauk potrošnja.
Inace, auto je za suprugu. :) Gledali smo C1, 107, Aygo, Twingo...oni su joj simpatični. Vrijedi li uopšte gledati ove najmanje ili je preporuka ipak za ove malo veće sto mi preporučujete?
Ne znam kakve su cijene, meni je Twingo top, bio je jedan GT Line plavi na prodaju baš sa 1.2 benzincem. Jako simpa auto za grada.

A bio i jedan RS Gordini, al’ puno skuplji. To je već priča za sebe auto 😁
User avatar
sime_cipol
Posts: 23404
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13709 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Od tih malih ja bih gledao Pandu i 500. Ali to sam ja.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13710 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

sime_cipol wrote: 09/11/2022 22:47 Od tih malih ja bih gledao Pandu i 500. Ali to sam ja.
Ne znam da li može naći 500 za 8500 KM.

A slažem se da je vrh autić. Moja stara je prezadovoljna sa svojim Fićekom
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#13711 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Neki dan sjednem samo da preparkiran jedan VW Up
Majko moja, kakav je ono sepet od auta. Da nisam znao koje je auto prije sjedanja, rekao bih da se radi o nekom kinezu ili u najboljem slucaju najtanjoj Daciji. Unutra je dno dna.
Tbra
Posts: 7
Joined: 24/05/2013 14:05

#13712 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Tbra »

EFD22 wrote: 09/11/2022 22:48
sime_cipol wrote: 09/11/2022 22:47 Od tih malih ja bih gledao Pandu i 500. Ali to sam ja.
Ne znam da li može naći 500 za 8500 KM.

A slažem se da je vrh autić. Moja stara je prezadovoljna sa svojim Fićekom
Ima jedan za okruglo 8500. :)
https://www.olx.ba/r/50197416/12937

Ja sam kod neke zene vidio unutrašnjost ovog auta, znaci ogulilo se sve sto se moglo oguliti. Ne znam da li je to neki izolovan slučaj ili se svaki oguli. :) Za motor i pouzdanost ne znam nista.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13713 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Kod moje stare je facelift. Nije se ništa ogulilo, niti pokazuje znakove korištenja. Doduše malo je prešla pravo.

A eto i taj s oglasa nema ništa unutra oguljeno koliko vidim.

Zavisi sve kako je paženo auto.

A ovaj 1.2 fire je super motorić.

Ako ko od ekipe zna na šta treba obratiti pažnju nek napiše. Kod mene nije dovoljno prešao da pričam o manama nekim.
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#13714 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Seawolf wrote: 09/11/2022 01:23

p.s. Brake-by-Wire kočioni sistem u Giuliji i Stelviu je Continental MK C1:

https://www.continental.com/en/press/pr ... ogy-mk-c1/
Znači smeće :-)

PS Većinski forum se ponaša kao većina današnjih kupaca. Bitno je da ima LED farove, Full HD monitore, Android, LED lajsne... Ispod može biti 1.2 TFSI, svakako ćeš voziti do 120 km/h, može ići polukruta osovina...
Last edited by ElRe on 10/11/2022 06:11, edited 1 time in total.
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#13715 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

EFD22 wrote: 09/11/2022 23:06 Kod moje stare je facelift. Nije se ništa ogulilo, niti pokazuje znakove korištenja. Doduše malo je prešla pravo.

A eto i taj s oglasa nema ništa unutra oguljeno koliko vidim.

Zavisi sve kako je paženo auto.

A ovaj 1.2 fire je super motorić.

Ako ko od ekipe zna na šta treba obratiti pažnju nek napiše. Kod mene nije dovoljno prešao da pričam o manama nekim.
Fiat 1.2 Fire je motor skoro bez mane uz redovno održavanje. Kad počne da slini ulje provjeriti dihtung glave motora. Za današnje standarde možda troši 1l više u gradu od VVTi, TFSI, THP motora, ali na njemu nema šta da se pokvari.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#13716 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by drug_profi »

Tbra wrote: 09/11/2022 22:44
canvra888 wrote: 08/11/2022 02:33

Seat Ibiza IV 1.2 / Škoda Fabia 1.2
Opel Corsa D 1.2 XER >2011

Ibiza/Fabija 1.2 mislim da imaju najbolju potrošnju za zaj budžet od 8500 KM, iako nisam baš siguran u pouzdanost i kvalitet ovih fauveovih atmo troklipaša. S tim što je Ibiza meni puno ljepši auto sa iznenađujuće i dalje svježim dizajnom za jedno auto iz 2008. godine.

Dok s druge strane, 1.2 XER u Corsi D je dokazan, unaprijeđen i pouzdan Opelov benzinac. Blago veća potrošnja, ali ništa strašno. Moji su uzeli takvu jednu Corsu ljetos i nije to nikakva bauk potrošnja.
Inace, auto je za suprugu. :) Gledali smo C1, 107, Aygo, Twingo...oni su joj simpatični. Vrijedi li uopšte gledati ove najmanje ili je preporuka ipak za ove malo veće sto mi preporučujete?
Moj savjet: uzmi auto za koje ima karoserijskih dijelova na otpadu.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#13717 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Me_again »

ElRe wrote: 10/11/2022 06:08
EFD22 wrote: 09/11/2022 23:06 Kod moje stare je facelift. Nije se ništa ogulilo, niti pokazuje znakove korištenja. Doduše malo je prešla pravo.

A eto i taj s oglasa nema ništa unutra oguljeno koliko vidim.

Zavisi sve kako je paženo auto.

A ovaj 1.2 fire je super motorić.

Ako ko od ekipe zna na šta treba obratiti pažnju nek napiše. Kod mene nije dovoljno prešao da pričam o manama nekim.
Fiat 1.2 Fire je motor skoro bez mane uz redovno održavanje. Kad počne da slini ulje provjeriti dihtung glave motora. Za današnje standarde možda troši 1l više u gradu od VVTi, TFSI, THP motora, ali na njemu nema šta da se pokvari.
Gradska potrošnja je uvijek diskutabilna. Sve zavisi od ruta i vremena kada se vozi po gradu.
Do mora i nazad troši manje od 5 litara, informacija iz prve ruke :)
Motor nije interferentan, dakle pri eventualnom pucanju zubčastog remena ništa se neče polomiti. Vrlo zahvalan motor.
I, unutra se ništa ne "guli". Ako se "guli" taj je prešao 400.000 km :(
User avatar
sime_cipol
Posts: 23404
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13718 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Bilo je onih 500 sa bijelom unutrašnjosti, koji su nakon 100k izgledali kao da su presli pola miliona. Rodica je imala 500 Sport sa 1.4 motorom i 100 KS, vozila ga je nekih 10ak godina i 250k km. Auto je bio unutra crn, ma ni najmanji tragovi korištenja unutra se na njemu nisu vidjeli. Jedini problem su bile bobine koje je 2x mijenjala.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13719 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Kod moje stare je bijeli unutra, bijela koža i bijela plastika na kontrolama klime i to. Nema nikavih packi. Osim što se lakše prlja.
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#13720 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Last edited by ElRe on 10/11/2022 10:35, edited 4 times in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13721 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

Al je lijepa ta Alfa je*bes joj mater :D Viđao sam kod nas u Sarajevu, siva, ali prava "djetelina" quadrifoglio :D
User avatar
ElRe
Posts: 16897
Joined: 12/12/2011 11:28

#13722 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ElRe »

Me_again wrote: 10/11/2022 09:25
Motor nije interferentan, dakle pri eventualnom pucanju zubčastog remena ništa se neče polomiti. Vrlo zahvalan motor.
I, unutra se ništa ne "guli". Ako se "guli" taj je prešao 400.000 km :(
Ako je išta valjalo kod italijanskih automobila to su motori i mjenjači. Naravno, bilo je i kod njih promašaja tipa 1.4 12V, 0.9 TwinAir, dizni (Bosch i Mareli) na Euro V i VI 1.3 Mjetu, ali ostali motori su u pravilu bez većih ulaganja prelazili ozbiljne kilometraže.
ITNet
Posts: 998
Joined: 30/09/2016 11:47

#13723 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ITNet »

Raja treba mi neko malo auto za jednu pocetnicu do 5-6 hiljada, gledam svasta ovih dana ako netko ima neki primjerak da je naletio neka podjeli bio bih zahvalan :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13724 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 09/11/2022 22:47 Od tih malih ja bih gledao Pandu i 500. Ali to sam ja.
A twingo?

RENAULT TWINGO 1.5 DCI *NEW MOD 2013*FACELIFT* (8.400 KM)
https://www.olx.ba/r/49207247/809186
Ili 1.2 benzin, mislim da je kvalitetim ispred fiata.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23404
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13725 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Ja bih radije prvog Twinga, sto novijeg godišta. :D
Genijalan auto.
Post Reply