Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13676 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

artur morgan wrote: 08/11/2022 19:17
Kad ovaj sad model bude imao 10+ godina pitat cu te kakav ti je...ako ne zaboravim :D
Pitaj :mrgreen:

Ali i nakon tih 10 godina će mi biti privlačniji prvi A5 od ovoga trenutno aktuelnog. :thumbup: Nije to samo do Audija već do sveopštih trenutnih trendova u auto industriji. :thumbup:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13677 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

citroen xm wrote: 08/11/2022 19:34
Seawolf wrote: 08/11/2022 19:19 Nevjerovatno je da na podforumu na kojem bi se trebali okupljati ljudi koji se kao razumiju u aute, toliko njih ocjenjuje i uspoređuje aute samo na osnovu njihovog izgleda.

Izvinite što moram tako reći, ali vidi se da više gledate aute, nego što ih vozite.
Da li bi kupio auto koje je tehnički odlično na svakom polju, ali te estetski nimalo ne privlači? Ja ne bih, meni je dizajn auta jedan od najbitnijih faktora, pored još dosta stvari.
Auto koje je tehnički odlično na svakom polju me veoma privlači.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13678 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

citroen xm wrote: 08/11/2022 19:34
Seawolf wrote: 08/11/2022 19:19 Nevjerovatno je da na podforumu na kojem bi se trebali okupljati ljudi koji se kao razumiju u aute, toliko njih ocjenjuje i uspoređuje aute samo na osnovu njihovog izgleda.

Izvinite što moram tako reći, ali vidi se da više gledate aute, nego što ih vozite.
Da li bi kupio auto koje je tehnički odlično na svakom polju, ali te estetski nimalo ne privlači? Ja ne bih, meni je dizajn auta jedan od najbitnijih faktora, pored još dosta stvari.
Uvijek

Dizajn zadnji, ne gledam ga dok ga vozim
Kad kaze ruzan mu karavan, kako znas da je ruzan sjedis i vozis :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#13679 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

mk ultra wrote: 08/11/2022 20:26
citroen xm wrote: 08/11/2022 19:34 Da li bi kupio auto koje je tehnički odlično na svakom polju, ali te estetski nimalo ne privlači? Ja ne bih, meni je dizajn auta jedan od najbitnijih faktora, pored još dosta stvari.
Uvijek

Dizajn zadnji, ne gledam ga dok ga vozim
Kad kaze ruzan mu karavan, kako znas da je ruzan sjedis i vozis :lol:
Isto sam govorio, sad vec drugi karavan po redu u posjedu. :sad:
Trazio lEmozinu ali nisam mogao naci sa karakteristikama koje sam htio.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13680 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 08/11/2022 18:50 Ovaj što je Amar postavio je 2.0 TFSI Quattro.
245ks sasvim dovoljno :izet:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#13681 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

DSG i quattro, go se trazi. :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13682 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Meni je AR 166 prefacelift teski pornic od auta
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13683 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Evolution_IV wrote: 08/11/2022 20:32
citroen xm wrote: 08/11/2022 18:50 Ovaj što je Amar postavio je 2.0 TFSI Quattro.
245ks sasvim dovoljno :izet:
Alfa Romeo Giulia Veloce 280ks Q4, NOVO! (68.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48991653/1345059

Samo dobacujem :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13684 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

artur morgan wrote: 08/11/2022 20:43
Evolution_IV wrote: 08/11/2022 20:32

245ks sasvim dovoljno :izet:
Alfa Romeo Giulia Veloce 280ks Q4, NOVO! (68.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48991653/1345059

Samo dobacujem :D
ne svidja mi se ;-)
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13685 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ljepša od sve i jednog Audija
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13686 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Hehe niko je kući ne vozi
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#13687 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Better Man »

artur morgan wrote: 08/11/2022 20:43
Evolution_IV wrote: 08/11/2022 20:32

245ks sasvim dovoljno :izet:
Alfa Romeo Giulia Veloce 280ks Q4, NOVO! (68.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48991653/1345059

Samo dobacujem :D
Bolja je ovo opcija od polovnog A5 Audia i još jeftiniji.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13688 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Tako dobra opcija a niko je nece
Vela havle svijeta :shock:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23398
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13689 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Sta kupac zna sta su duple lafete, motor smješten središnje sprijeda, ZF 8HP mjenjac, raspored mase 50/50, multilink nazad, Q4 pogon, 2 kruga okretanja volana od/do, brake by wire... vazan je znak i sta ce komsiluk rec :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13690 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Giulia možda nije postigla tržišni uspjeh,..ali se radi o brutalno dobrom automobilu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13691 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

sime_cipol wrote: 08/11/2022 22:30 Sta kupac zna sta su duple lafete, motor smješten središnje sprijeda, ZF 8HP mjenjac, raspored mase 50/50, multilink nazad, Q4 pogon, 2 kruga okretanja volana od/do, brake by wire... vazan je znak i sta ce komsiluk rec :D
E da.

Ja znam, al’ nemam para…

Al’ bit će, dok se kuća otplati, i za ovakvu ljepoticu mjesta pored nje. Dok se ostali budu vozali u usisivačima i fenovima na struju :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13692 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

sime_cipol wrote: 08/11/2022 22:30 Sta kupac zna sta su duple lafete, motor smješten središnje sprijeda, ZF 8HP mjenjac, raspored mase 50/50, multilink nazad, Q4 pogon, 2 kruga okretanja volana od/do, brake by wire... vazan je znak i sta ce komsiluk rec :D
ima i manjih autica za uzivanje :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13693 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Seawolf wrote: 08/11/2022 19:57
Auto koje je tehnički odlično na svakom polju me veoma privlači.
Privlači i mene, ali mora to pratiti i dobar dizajn. Zato sam i zavolio onaj Citroen koji je umro nekada prije 20+ godina. Imali su sve, možda ne najbolje u svakoj kategoriji, ali mix je bio savršen.

Recimo evo raja pominje Đuliju. Možda je onaj A5 tehnološki savršeniji od Đulije, meni je ona daleko bolje auto. Onaj A5 je jasno kao dan, kompletniji i bolji od starog A5, ja ga pored starog A5 ne bih ni pogledao pod uslovom da su slično očuvani i da se ne bavim preprodajom auta i mislim samo na novac.

_BataZiv_0809 wrote: 08/11/2022 20:39 Meni je AR 166 prefacelift teski pornic od auta
I meni.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#13694 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

meni je brake by wire veliki minus
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#13695 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

kabal1337 wrote: 08/11/2022 23:12 meni je brake by wire veliki minus
Pogotovo kad ga alfa napravi. Pouzdati se u njega uvijek :)
User avatar
sime_cipol
Posts: 23398
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13696 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Od Boscha je :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13697 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Vjerujem da ima bolji feedback od Infinitijevog koji je najblaže rečeno jedna dobra spužva :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13698 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

nema peta vrata, meni ne bi odgovarala nikako :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13699 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Što? Ne možeš vozit frižidere i veš mašine? :mrgreen:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13700 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

sime_cipol wrote: 08/11/2022 23:27 Od Boscha je :D
Šime moj dragi, šta nam ovo rade ....

https://m.mobile.de/auto-inserat/alfa-r ... ecatcherAd

p.s. Brake-by-Wire kočioni sistem u Giuliji i Stelviu je Continental MK C1:

https://www.continental.com/en/press/pr ... ogy-mk-c1/
Post Reply