Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#64626 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

tuitamo wrote: 08/11/2022 19:37
drug_profi wrote: 08/11/2022 16:40 Liverpul kad god se zajebo kupovinom, to se i na tabeli vidjelo.
Dok Siti samo kupi novog u prvom sljedecem roku.
City je osvojio 4 lige u zadnjih 5 godina. Gundogan jedan od glavnih igraca. Ekipa i trener sa najduzim stazom.

O cemu pricas?
Da ne nabrajam sve transfer fule koje je siti imao, pa samo u prvom narednom roku kupio drugog igraca.
Znas i sam da ih je bilo. Ne znam zasto Gundoana pominjes.

Adebayor, Fernandes, Mangala, Bony, Sinclair....pa Mendy, Torres, Grealish... onaj golman sto ga je doveo i otjerao Harta... sve promasaji i to skupi.
Pa tri puta je prve golmane kupovao samo.
Liverpul bi se sa takvim fulama borio za sredinu tabele 4-5 godina.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#64627 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

darius_maximus wrote: 08/11/2022 20:10
drug_profi wrote: 08/11/2022 16:40 Liverpul kad god se zajebo kupovinom, to se i na tabeli vidjelo.
Dok Siti samo kupi novog u prvom sljedecem roku.
City svoju ekipu gradi na jasnim temeljima.
Znaju šta im kada treba i to traže.
Među top 10 najskupljih pojačanja u EPL-u je mislim samo jedan njihov i to Graelish zbog toga sto je Englez i zbog tajminga oko prvenstva.
Ponašate se kao da je City nabacana ekipa preplaćenih igraca, a ekipa odlično izbalansirana.

Nije da Liverpool ne može kupiti igrača, nego vlasnici neće.
To nema nikakve veze s Arapima ni Cityem.
U sličnoj je situaciji bio i Arsenal, pa su i oni na kraju izletili para...
Nije sporno sta je Siti.
Samo kazem da se sitiju moze da baci 50 miliona ko nista. Samo u januaru kupi novog za jos 50.

I jasno je sta je Liverpul. Ekipa koja mora napraviti profit svom vlasmiku. Niko nista ne spori.
tuitamo
Posts: 1423
Joined: 14/04/2013 00:35

#64628 Re: Liverpool FC

Post by tuitamo »

drug_profi wrote: 08/11/2022 20:31
tuitamo wrote: 08/11/2022 19:37

City je osvojio 4 lige u zadnjih 5 godina. Gundogan jedan od glavnih igraca. Ekipa i trener sa najduzim stazom.

O cemu pricas?
Da ne nabrajam sve transfer fule koje je siti imao, pa samo u prvom narednom roku kupio drugog igraca.
Znas i sam da ih je bilo. Ne znam zasto Gundoana pominjes.

Adebayor, Fernandes, Mangala, Bony, Sinclair....pa Mendy, Torres, Grealish... onaj golman sto ga je doveo i otjerao Harta... sve promasaji i to skupi.
Pa tri puta je prve golmane kupovao samo.
Liverpul bi se sa takvim fulama borio za sredinu tabele 4-5 godina.
U svakom klubu mozes napraviti takvu listu. Godine idu. Igraci dolaze i odlaze.
Taj Torres je doveden za 20 a prodat za 50mil.
United je u zadnjih 5 godina potrosio vise nego City. Taj mit da je sve zbog para je samo mit.
Osmi Socrates
Posts: 12729
Joined: 19/10/2020 15:33

#64629 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

United je dovodio više kvaliteta na papiru od Citija.

Do Haalanda, ne može se naći igrač kojeg je City doveo da je jedan od, recimo, tri najbolja na svijetu na njegovoj poziciji.

Čak se to ne može reći ni za De Bruynea.
Osmi Socrates
Posts: 12729
Joined: 19/10/2020 15:33

#64630 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

Možda Allison i Cancelo.

Ali samo možda.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#64631 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Ma ne znam jesmo li se mi uopste razumjeli.
Samo kazem da je Liverpul, kad se god zajebo u transferu, morao zivjeti sa tim zajebom.
Neki drugi timovi su imali dozvolu od vlasnika da popravljaju stvar.
Siti, ali i Celski, MUtd, itd da sad ne idem u historiju.

To je tako. Amerikanci kao vlasnici nisu sreca jer oni hoce svoj zacrtani profit na kraju sezone.
Osmi Socrates
Posts: 12729
Joined: 19/10/2020 15:33

#64632 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

Ederson, sorry. :lol:

Eto, počeo sam vam i golmane miješati. :lol: Vi ste doveli boljeg golmana od njih. Barem po mom mišljenju.
User avatar
Edin H.
Posts: 53667
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#64633 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

[*]
darius_maximus wrote: 08/11/2022 16:21
vaučer wrote: 08/11/2022 14:38

Promašio si ceo fubal bome, ali samo nastavi. Neki klubovi se narasli do današnjih zarada kroz decenije organskog rasta i dan danas im je svaki transfer rizik jer nemaju beskonačan budžet. Drugi mogu trošiti koliko hoće bez straha i odjednom imaju veće prihode od klubova s milionima navijača širom svijeta, pola sponzora im fiktivne kompanije. Kako je to isto molim te?
Kroz decenije organskog rasta kažeš?
U zadnjih 20 godina pet klubova troši najviše u EPL-u:
- Chelsea
- City
- United
- Liverpool
- Tottenham

Je li bilo organski i kada je Liverpool po 10-15 igrača u jednom prelaznom roku znao zamijeniti i uzimati Torresa iz Atletica ili onu fulu Carolla?
Misliš da City uzme 100 igrača za 50 milijardi, pa šta ispadne, ili skautiraju i planiraju ekipu?
Misliš da Liverpool ne može kupiti nekog igrača, ili neće?
Misliš da City nije profitabilan i da ne zarađuje Boga oca od marketinga, nego šejh dao milijardi, pa ako šta bude-bude?
City je dobro posložena firma i vjerujem da će dosta gruhnuti kada Guardiola ode.

United je potrošio koliko i oni (naravno, organski), pa mrka kapa.
Istina je da Arapi imaju para, ali imaju i Rusi (dobro, imali su), vaši Ameri i Kinezi (iako je njima sada otežano), itd.
Nisi skonto fintu.

Arapi imaju previše casha, a s obzirom da vlastiti narod smatraju fukarom i ne žele pomoći svojoj sirotinji kupuju klubove ne bi li neko čuo za njih i ilegalno pumpaju pare da bi klub bio uspiješan.

Amerikanci vole pare, zaboli ih ćuna za klub, uzimaju kredite i na to plaćaju kamatu, ali se trude da povećaju vrijednost kluba da bi čvaknuli profit.

Roman je bio neka sredina, ali više na arapskoj strani, ulijetao je cifru kada je trebalo.

Naravoučenije - City je plastika. :oops: :skoljka:
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#64634 Re: Liverpool FC

Post by darius_maximus »

drug_profi wrote: 08/11/2022 20:49 Ma ne znam jesmo li se mi uopste razumjeli.
Samo kazem da je Liverpul, kad se god zajebo u transferu, morao zivjeti sa tim zajebom.
Neki drugi timovi su imali dozvolu od vlasnika da popravljaju stvar.
Siti, ali i Celski, MUtd, itd da sad ne idem u historiju.

To je tako. Amerikanci kao vlasnici nisu sreca jer oni hoce svoj zacrtani profit na kraju sezone.
Meni samo na živce idu romantičarske priče o "pravim" klubovima, kao što su MU ili Liverpool i "plastičnim" kao što su City i Chelsea.
To su sve firme u koje vlasnici ulažu pare s ciljem profita i (usput) osvajanja trofeja.
Koliko će koji vlasnik uložiti ovisi o vlasniku, a ne na čemu je zaradio pare.

I laž je i da Ferguson i MU općenito, ali i Liverpool, nisu skrkali tonu para da budu gdje jesu danas.
Rekao bi čovjek da govorimo o Ipswichu, a ne o top 5-6 ekipa najbolje i najskuplje lige svijeta.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17594
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#64635 Re: Liverpool FC

Post by JohnnyS »

Ja sam navijač Reala, ali sve što "plastika" radi sada, Real je radio prije 70 i 20 godina. Dakle, plastike je vazda bilo, samo vrijeme kad je počeo "organski rast" nije isto za svaki klub. Nogomet je biznis, biznisa bez para nema
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28539
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#64636 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Kako ce biti isto kad na istom nivou levitiraju United, Liverpool i Real npr. zadnjih 60-70 godina, a klubovi poput Citya se "odjednom" bude. Nije isto biti 7-8 decenija u vrhu ili pri vrhu i preko noci kupiti tu ulogu. OK, bilo je tu odstupanja i godina suse, ali se bilo uvijek "tu negdje" oko vrha, jal u Evropu jal u domacem prvenstvu.
I kako ce sad biti isto kad neko dodje i "preko noci" upumpavanjem para nadoknadi nesto sto si ti decenijama gradio i sticao?


Sto se Citya tice, ili ne shvatate o cemu vam prica Drug Profi li necete da shvatite? Nije fazon u promasenim tranfserima, ima ih svaki klub na svijetu, fazon je u tome sto City ili PSG apsolutno nikakvu posljedicu tog promasaja ne osjeti! Pod posljedicu ne mislim na sankciju neku, nego da ih "zaboli", da finansijski osjete, vec samo sljedeci prelazni rok posegnu rukom jos dublje u djep.
To je razlika izmedju takvih klubova i ostalih. Ostali klubovi kad promase sa transferom, oporavljaju se od toga 1-2 prelazna roka, City i slicni nemaju taj problem, vec kao dijete bogatasa kad mu se ne svidja igracka, jednostavno odmah kupi sljedecu.

Mislim nije tu City kriv sto gazde nisu skrte kao kod ostalih, vec eto samo pojasnjavamo situaciju.
User avatar
Edin H.
Posts: 53667
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#64637 Re: Liverpool FC

Post by Edin H. »

BHF_Manijak wrote: 08/11/2022 21:46 Kako ce biti isto kad na istom nivou levitiraju United, Liverpool i Real npr. zadnjih 60-70 godina, a klubovi poput Citya se "odjednom" bude. Nije isto biti 7-8 decenija u vrhu ili pri vrhu i preko noci kupiti tu ulogu. OK, bilo je tu odstupanja i godina suse, ali se bilo uvijek "tu negdje" oko vrha, jal u Evropu jal u domacem prvenstvu.
I kako ce sad biti isto kad neko dodje i "preko noci" upumpavanjem para nadoknadi nesto sto si ti decenijama gradio i sticao?


Sto se Citya tice, ili ne shvatate o cemu vam prica Drug Profi li necete da shvatite? Nije fazon u promasenim tranfserima, ima ih svaki klub na svijetu, fazon je u tome sto City ili PSG apsolutno nikakvu posljedicu tog promasaja ne osjeti! Pod posljedicu ne mislim na sankciju neku, nego da ih "zaboli", da finansijski osjete, vec samo sljedeci prelazni rok posegnu rukom jos dublje u djep.
To je razlika izmedju takvih klubova i ostalih. Ostali klubovi kad promase sa transferom, oporavljaju se od toga 1-2 prelazna roka, City i slicni nemaju taj problem, vec kao dijete bogatasa kad mu se ne svidja igracka, jednostavno odmah kupi sljedecu.

Mislim nije tu City kriv sto gazde nisu skrte kao kod ostalih, vec eto samo pojasnjavamo situaciju.
Zato će ih Newcastle poderati sljedeće godine :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#64638 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#64639 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Mah... biće Dubajski Fočak neki na kraju.
Osmi Socrates
Posts: 12729
Joined: 19/10/2020 15:33

#64640 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

Ja sam bio jednom čvrsto odlučio da neću pričati o parama u fudbalu, ali, uvijek popustim.

Svejedno, neću više. :lol:

Ono što ja mislim da fali fudbalu kakav je danas su treneri koji su sposobni premostiti financijsku neravnopravnost. Istina, najbolji i idu u finansijski jake klubove (?), ali, svejedno, potrebno je više trenera koji su dovoljno kvalitetni da mogu i objektivno slabije timove (od najjačih) pretvoriti u ozbiljne ekipe.

Ja nemam nikakvu idealnu formulu za takvo nešto, ali, mislim da struka stagnira.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#64641 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Osmi Socrates wrote: 08/11/2022 23:56 Ja sam bio jednom čvrsto odlučio da neću pričati o parama u fudbalu, ali, uvijek popustim.

Svejedno, neću više. :lol:

Ono što ja mislim da fali fudbalu kakav je danas su treneri koji su sposobni premostiti financijsku neravnopravnost. Istina, najbolji i idu u finansijski jake klubove (?), ali, svejedno, potrebno je više trenera koji su dovoljno kvalitetni da mogu i objektivno slabije timove (od najjačih) pretvoriti u ozbiljne ekipe.

Ja nemam nikakvu idealnu formulu za takvo nešto, ali, mislim da struka stagnira.
To je moguce samo donekle, recimo na razini jedne utakmice ili nekoliko kola. Tokom sezonske kampanje duza klupa ima prednost. Dzaba talent, ideja, znanje.
User avatar
vaučer
Posts: 11542
Joined: 04/08/2009 15:22

#64642 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Osmi Socrates wrote: 08/11/2022 23:56 Ja sam bio jednom čvrsto odlučio da neću pričati o parama u fudbalu, ali, uvijek popustim.

Svejedno, neću više. :lol:

Ono što ja mislim da fali fudbalu kakav je danas su treneri koji su sposobni premostiti financijsku neravnopravnost. Istina, najbolji i idu u finansijski jake klubove (?), ali, svejedno, potrebno je više trenera koji su dovoljno kvalitetni da mogu i objektivno slabije timove (od najjačih) pretvoriti u ozbiljne ekipe.

Ja nemam nikakvu idealnu formulu za takvo nešto, ali, mislim da struka stagnira.

Da, u načelu su rijetke te priče. Ali najviše jer perspektivan trener u manjem klubu ili izgubi najbolje igrače od bogatijih ili ga samog uzme neki veći klub. A ne daje im se ni dovoljno vremena da sazriju kad pređu u veći klub i tu im priča završava povratkom na niže grane.

Nogometu fali pravi FFP, obavezan veto navijača na sve bitne odluke i rekonstrukcija krovnih organizacija. Sve ostalo je samo simptom pohlepnog nereda kojeg su tolerirali i dozvolili oni koji su se trebali brinuti za ovaj sport. Nije po sebi problem ni petro novac, nego to što oni ne ulaze u sport kojem se moraju prilagoditi već ulaze i preuzimaju potpuno narativ (i poluge vlasti) i guraju kola dalje u provaliju. Na kraju ove priče je amerikanizirana pay per view super liga - a s obzirom na stanje UEFE i većine državnih saveza, zatitrao bi mi schadenfreude živac kad bi izgubili kontrolu i sve otišlo u neku stvar.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#64643 Re: Liverpool FC

Post by zomri »

Bravo Lorke :izet:
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#64644 Re: Liverpool FC

Post by darius_maximus »

vaučer wrote: 09/11/2022 08:41
Osmi Socrates wrote: 08/11/2022 23:56 Ja sam bio jednom čvrsto odlučio da neću pričati o parama u fudbalu, ali, uvijek popustim.

Svejedno, neću više. :lol:

Ono što ja mislim da fali fudbalu kakav je danas su treneri koji su sposobni premostiti financijsku neravnopravnost. Istina, najbolji i idu u finansijski jake klubove (?), ali, svejedno, potrebno je više trenera koji su dovoljno kvalitetni da mogu i objektivno slabije timove (od najjačih) pretvoriti u ozbiljne ekipe.

Ja nemam nikakvu idealnu formulu za takvo nešto, ali, mislim da struka stagnira.

Da, u načelu su rijetke te priče. Ali najviše jer perspektivan trener u manjem klubu ili izgubi najbolje igrače od bogatijih ili ga samog uzme neki veći klub. A ne daje im se ni dovoljno vremena da sazriju kad pređu u veći klub i tu im priča završava povratkom na niže grane.

Nogometu fali pravi FFP, obavezan veto navijača na sve bitne odluke i rekonstrukcija krovnih organizacija. Sve ostalo je samo simptom pohlepnog nereda kojeg su tolerirali i dozvolili oni koji su se trebali brinuti za ovaj sport. Nije po sebi problem ni petro novac, nego to što oni ne ulaze u sport kojem se moraju prilagoditi već ulaze i preuzimaju potpuno narativ (i poluge vlasti) i guraju kola dalje u provaliju. Na kraju ove priče je amerikanizirana pay per view super liga - a s obzirom na stanje UEFE i većine državnih saveza, zatitrao bi mi schadenfreude živac kad bi izgubili kontrolu i sve otišlo u neku stvar.
Je li Bayern u većinskom vlasništvu navijača?
Jesu li Real i Barcelona suštinski u vlasništvu sociosa?

Barcelona i Real su sinonim za trošenje para i podržavali su Superligu.
Bayern je sinonim za klub koji je sebi podredio čitavu jednu državu. Ostali klubovi ne mogu igrača zadržati, dok Bayern otvara ogranke i u AmeriKi i Kini. Plus, ko igra u Bayernu igra i u reprezentaciji.
Jesu li oni mjerodavni ili narativ mijenjaju samo petrodolari?

Ti navijači što bi odlučivali o svemu bitnom, hoće li oni plaćati sve cehove, ili bi samo odlučivali, a drugi da plaćaju?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#64645 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

zomri wrote: 09/11/2022 13:12 Bravo Lorke :izet:
:D :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#64646 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Mahala se da je Steve Ballmer zainteresovan za preuzimanje kluba.
LSD
Posts: 29911
Joined: 24/07/2007 08:26

#64647 Re: Liverpool FC

Post by LSD »

Idealna prilika da ponude klub kakvom šeiku, a ima ih pun q... nipošto jenkijima i rusima.
Nema kasnije kukanja eto nije moglo bolje.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#64648 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Ibou ide u Katar! :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#64649 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
no_sekirli
Posts: 7009
Joined: 02/10/2013 18:36

#64650 Re: Liverpool FC

Post by no_sekirli »

Image

Konacno :skoljka:
Post Reply